Jump to content
Ott Kiivikas

OTSE - Classic BB World Championship Madrid 2009 11-14.12.

Recommended Posts

Sellest suurest pildimaratonist küttis kõige rohkem kirgi eesti rahva uus lemmik- paks Spiderman. Teeme sellest olevusest siis veelkord ühe mälestusjäädvustuse:

post-50-1260868662_thumb.jpg Nautige! :D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest suurest pildimaratonist küttis kõige rohkem kirgi eesti rahva uus lemmik- paks Spiderman. Teeme sellest olevusest siis veelkord ühe mälestusjäädvustuse:

post-50-1260868662_thumb.jpg Nautige! :D:D

Paks spaidermän ultra sticky kalossidega ja suitsuga :D naiss :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas kulturismis jagataksegi 6. kohale ka medaleid? :D

Jah, seekord siis medalid. Tavaliselt on tiitlivõistlustel esikuuikul karikad. Selles suhtes, et ainult 6 esimest saavad õiguse võistelda finaalis maailmameistri tiitlile ning kõik 6 lähevad ka lõpus dopingukontrolli loosimisele. Seekord läksid siis minu kategoorias dopingukontrolli 3 ja 4 koht loosiga. Hispaanlane ei olnud sellise asjade käigu üle üldse õnnelik... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Imre kategooria esikuuik

post-22-1260871164_thumb.jpg

esikolmik

post-22-1260871188_thumb.jpg

Link All-Starsi lehele kus on veel pilte kliki siia

Nagu näha võib, et olnud tase üldse nõrk. Selle MM-i kohta võib küll öelda, et läbi aegade kõige kõrgemal tasemel klassikalise kulturismi võistlused, kus iga kategooria sai täiesti uue maailmameistri! Muide, enda kategooria maailmameistrit ma võitsin 2005 euroopa MV-l! Tema oli siis 4 ja mina 3. Viimastel võistlustel võitsin 2009 aasta euroopa meistrit!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellest suurest pildimaratonist küttis kõige rohkem kirgi eesti rahva uus lemmik- paks Spiderman. Teeme sellest olevusest siis veelkord ühe mälestusjäädvustuse:

post-50-1260868662_thumb.jpg Nautige! :D:D

Krt...mul on kahtlane tunne et see kuulus jõmmist Spiderman on sama kutt, kes su kategoorias 3. tuli. Tõsine mees teenib elatist ikka kahel rindel. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Krt...mul on kahtlane tunne et see kuulus jõmmist Spiderman on sama kutt, kes su kategoorias 3. tuli. Tõsine mees teenib elatist ikka kahel rindel. :D

Miks peaks korealane paksu Spidermani mängima??? :D:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Siis võib su koht ju veel paraneda. Õnnitlused!

Võib, aga ei hakka spekuleerima. Vähemalt kontrollid on olemas ja tegutsevad :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Imre, kuidas ise kommenteerid seda võistlust ja sammuti Mikk? Teie positiivsed ja negatiivsed emotsioonid. Äkki saaks vastata nendele, jään rõõmsalt vastust oodatama, äitähh :D!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seekord läksid siis minu kategoorias dopingukontrolli 3 ja 4 koht loosiga. Hispaanlane ei olnud sellise asjade käigu üle üldse õnnelik... :D

Kas sul on siis lootust tagantjärele oma kohta veel parandada? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kommentaar võib jääda ühekülgseks, kuna puudub selline võistluskogemus nagu Imrel. Et ma ei saa seda võrrelda teiste võistlustega, mis oli Madridis parem või halvem. Üldmulje oli tegelikult täitsa meeldiv. Alates sellest, et me saabusime tegelikult päev varem oli meil ilusti üks mees vastu saadetud ja saime ilusti autoga hotelli ette. Muidu oleks pidanud seal kell 12 öösel vaatama kus ja kuidas. Raskendavaks asjaoluks oleks kindlasti olnud, et väga väga vähesed kohalikud said inglise keelest aru. Vahepeal ütlesid küll neile, et "I don't understand spanish" aga see neid ei peatanud ja nagu veskid vuristasid oma hispaania keelt edasi. Hotelli poole pealt ei ole midagi nuriseda, täitsa kena oli teine. Poolas oli muidugi söömine parem, kuid selle koha peal võiks ka tegelikult rahule jääda, nälga ei jäänud. Transport võistluspaigale oli ka hea, bussid läksid pooletunniste vahedega ja vahepeal läks isegi kaks bussi. Võistluse lõpus tulid väikeste vahedega kolm bussi, mis pandi niimoodi täis, et kõik said istuma. Ainuke koht kus võiks kõige rohkem kulmu kortsutada oli võistluspaik, lava taga oli üks väike WC, kindlasti oleks võinud olla soem. Põrandad olid väga külmad, lava taga oli ainult mingi puust väike lava, kus kannatas olla palja jalu. Pumpamiseks ei olnud ühtegi vahendit. Terve kamba peale oli ainult üks peegel. Muidugi oleks võinud ka lava valgustus natuke parem olla, kuigi hullu ei olnud. Finaali päeval tehti ka see 20 min mõttetu paus. See tehti peale -170cm kategooria kohustuslike poose, kuna neil oli seal 3 hispaanlast. Ning eks nad tahtsid väikest puhkust ennem vabakavasid. See on ebaaus teiste, järgmiste võistlejate suhes, kes olid juba pumbanud ja pidid otsast peale alustama ning veel nende suhtes, kes olid hakanud juba grimmi peale sättima. Kui paus lõppes, olid 2 kohtuniku kuskile ära kadunud ja siis hakati neid taga ajama. Rivis seismine oli nagu kooliaegadel sööklas, nügimine käis nii mis jube. Kohtunik kamandas teisele joonele aga kõik treenerid, abistajad karjusid võistlejatele, et astu ette poole ja nii ta käis. Üks astus ühele ette, siis teine teisele ja jälle oldi esimese joone lähedal. Kuid eks kõik taha kohtunikele silma jääda ja ennast nähtavaks teha. Muidugi minu kõrval seisis Peru võistleja, kes hoidis vaba poosi ajal käsi hästi laiai nagu lennuk, kuigi ega minu koht seal muutunud ei oleks. Enda poole pealt lisaks veel, et tõesti meeste klass on ikka midagi muud, seal on see mis tuleb aastatega. Lihasekuju, need sügavad jooned, lihaskiu jooned jne. Ma võin ennast kuivikuks tõmmata väga hea tahtmise juures, kuid ma ei saaks ikkagi sellist tulemust. Eks ma arenen aastatega ja lähen annan neile mingi aja pärast kõvema lahingu.

Kas sul on siis lootust tagantjärele oma kohta veel parandada? :D

Jah.

Veel lisaks, et see oli esimene võistlus, kus ma medalit ei saanud :D.

Muudetud kasutaja Mikk Raudsepp poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ikka korralik leidur Leo.

Jõin õhtul energiajooke, et oleks hea uut bodypumpi kava õppida ja nüüd ei tulegi und. Hommikul kl 07:30 annan bodypumpi ja ilmselt ei magagi sellel öösel. Kui ma juba kord unetu olen, siis kirjutan ka üle pika aja pikema loo.

Lisan siis oma mõtted sellest viimasest suurvõistlusest.

Need võistlused olid minu 43-dad võistlused kui mu mälu mind ei peta. Mul on kuhugi üles kirjutatud kõik võistlused ja tulemused ning võistluskohad, aga hetkel ei ole see materjal mul kodus. Ok, ma teen selliste alapealkirjade kaupa ning nii on igal huvilisel võimalik enda jaoks huvitavamad teemad välja noppida.

ETTEVALMISTUS:

Võistlusteks valmistusin siin Tartus iseseisvalt. Viimane võistlus oli Põhjamaade meistrivõistlused Norras, mida loen enda jaoks tõeliseks läbikukkumiseks, sest euroopa neljandal mehel on natuke nutune järsku Põhjamaade neljandaks saada. :D Samas iga asi on millekski hea ning usun, et nüüd ei hakka enam keegi spekuleerima, et mis siis oleks kui ma venitaksin ennast klassikalises kulturismis mehed -180 cm kategooriasse, sest seal ei ole mul midagi teha lihtsalt vesise vormiga. Eesti kohalikus konnatiigis kindlasti oleks neid, kes rõõmust püksi laseksid, et Vähk on nüüd hull kapp( :P komöödia), aga mitte rahvusvahelistel võistlustel kus on palju suuremad nõudmised.

Seda kõike arvestades uurisin oma varasemaid selle aasta ja ka vanemate võistluste materjali ning avastasin enda jaoks terve rida selliseid momente, mida ma olin suutnud vahepeal unustada või mis oli üldse täiesti proovimata. Eriline osa minu treeningutes oli seljatrennil, kus võimalusel püüdsin iga päev suure hantliga bulloveri vedada ning samuti mõlemale käele eraldi suure hantliga tõmbeid teha. Selg läks oluliselt teravamaks küll.

Toitumine. Kuna ma olen nüüd juba pikalt üksinda elanud, siis ei ole olnud ka vajadust kellelegi teisele koju süüa osta ning nii on dieedi ajal vahele jäänud ka igasugused kiusatused. Mis siin salata- viimased paar kuud oli mul kodus külmutuskapis ainult ketšup ;) Ma isegi ei viitsi igasuguste spekuleerijatega sellel teemal rääkida, sest tean ise oma nõrkuseid ning antud juhul läksin ikkagi maksimumi peale välja.

Toidulisanditest oli suureks abiks erinevaid FAST tooteid, samuti vahelduseks ka mõned teised lisandid, millest olen ka siin-seal kirjutanud. Põhiline oli ikkagi BURNER, OMEGA3 ja GREEN TEA. Toitumine oli teinekord maksimaalselt piiratud, aga eesmärgi nimel võib teinekord kannatada ka. Toitumisest ja treeningutest raskem on dieedi ajal siiski üksiolek kui keegi ei toeta sinu ettevõtmist ega oota võistlustelt koju...

LOOTUSED:

Mis siin salata- ei olnud ju saladus, et paljud lootsid ja uskusid, et saan jälle finaali nagu viimased 2008-2009 suurvõistlused. Siiski tean, et sellistele võistlustele peab minema parima vormiga, sest sealsed konkurendid on oluliselt võimsamad kui kodukoha konnatiigi keskmised kullesed :D

Nagu öeldakse, jalg on ukse vahel ning nägu tuttav ja kui selle näo juurde on ette näidata korralik vorm ka, siis on loomulikult suurem võimalus läbi lüüa.

MEESKOND:

Meeskonnaks võiks ju tegelikult nimetada kõiki neid, kes on kasvõi hea sõnaga minu ettevõtmist toetanud. Lisaks sellele muidugi avaldan kiitust Eesti Kulturismi Liidule, kes on küll viimastel aegadel tugeva kriitikatormi all räsida saanud, aga sellele vaatamata suudeti koondisele muretseda kõik vajalik ning saadeti kolm meest Hispaaniasse Eestit esindama ilma, et sportlased ja treener oleks pidanud midagi ise maksma.

Peatreener Indrek Otsus: Kuigi me temaga kogu aeg vaidleme, on tegemist siiski ainuõige inimesega sellel ametikohal. Mulle lihtsalt meeldib vaielda ning alati on põnev Otsuse-taadiga mõne teema kohta tema arvamust kuulda ning siis lisatakse teinekord mõni põnev pärl, mida ma siin kindlasti välja tooma ei hakka :D

Indrek jääb vist alati rahulikuks ja päris paljudel juhtudel on see sellistel suurtel võistlustel hädavajalik ja loomulikult selle mehe teadmistele jakogemustele on raske noortel kulturistidel midagi vastu panna.

Eesti kulturismi tulevikulootus Mikk Raudsepp: Tuleb välja, et korralikud spordipoisid kasvavad just vitsaga :P Mina olen saanud küll rihmaga, vitsaga ja nõgesteda ning ka Mikk olevat lapsena teinekord korralikult ihunuhtlust saanud umbes samasuguste kasvatusvahenditega. Nii et kes tahab saada atleediks, peate oma esivanematele tegema vastavasisulise avalduse ja kui nendest ei ole asja, siis kutsuge meid kohale(mõõduka tasu eest ;) ) Selles suhtes, et Mikk on lahe tegelane. Ainukene mees, kes enne võistluseid oli kohe nõus Madridi kesklinna ekskursioonile minema! Usun, et sellest mehest saab peagi uus särav täht euroopa ja miks mitte ka maailma kulturismitaevas.

Sten Tuudak: Selle mehe mainin ka ära. Tegemist on siis ühe noore mehega, kes tuli meile võistlustele appi pildistama ning oli ka õhtul suureks abiks ning vestluskaaslaseks. See mees on olnud ka Eesti noorte ja juuniorite absoluutne meister kulturismis! Jõmm õpib Madridis kosmonautikat ning rääkis meile hispaania kultuurist, esimesest hispaania naiskosmonaudist ja raketiteadusest kulturismis.

ÖÖBIMINE-TOITUMINE:

Ööbisime ühes toredas hotellis ja võib öelda, et üks paremaid elupaikasid välisvõistlustel! Kahju, et internet päeval puudus pea-aegu täielikult, aga kõik muud mugavused olid olemas! Hotelli lähedal oli ka suurem spordikeskus koos saunade ja värkidega, aga meie Mikuga sinna ei jõudnud. Toitumise kohta nii palju, et kuigi osa rahvast natuke nurises selle kohta, olen mina seisukohal, et enne võistluseid ei peagi toit matsev olema. Põhilised asjad ettevalmistuseks olid ikka olemas: Keedetud maitsestamata riis, makaronid, filee, kala. Lisaks värsked mandariinid, õunad, pirnid. Joogiks külm vesi jääga ning hommikul mingi lahjendatud apelsinimahl. Hommikul olid veel munad, müsli jne. Värsket tomatit ja salatit oli ka nii et näga ei jäänud ja ise ei pidanud midagi ostma. Viimase õhtu pidulik söömine venis liiga pikale ja seal pakuti küll hallitusjuustu ja veini ning muud sellist, aga meie Indrek Otsusega ei viitsinud seal lõpuni passida ning tegelikult jäigi saladuseks, mitu käiku sellel õhtusöögil oli. :D

VÕISTLUSTE KORRALDAMINE:

...Üldiselt oleks pidanud kõik need kohalikud tegijad seal Eestisse võistluste korraldamise koolitusele saatma. Veel hullem sellest kohast oli mõned aastad tagasi Oslo GP, aga isegi seal ma sain lõpuks kusagil tagaruumis ennast pesta pühalikult vandudes, et ma enda järel kõik ära koristan, vastasel juhul võivad nad minult küüneviiliga ühe munandi eemaldada...

Selles suhtes, et tõesti nendel viimastel võistlustel oli ainult 1 WC ja seal oli ka üks kraan kust tuli ainult külma vett. Lava tagune ala oli külm ja selline räämas. Mingi peegel oli paigutatud kõige tumedamasse kohta, kus oli suhteliselt mõttetu üldse midagi vaadata. Võistluste algusega ja läbiviimisega venitati pikalt ning mõned mehed suutsid ennast lava taga päris korralikult tühjaks pumbata kui nad lõpuks lavale said. Õnneks oli vähemalt võistluste läbiviimine inglise keeles, aga muidugi igasugused murjamid ei saanud teinekord laval nendest korraldustest piiksugi aru. Lava taga oli õhk ka ikka päris rõvedalt paks vanad peeretasid mõnuga. Kui mingi suitsumees oleks seal tikku tõmmanud, siis oleks ilmselt suurem pauk käinud ning plahvatuses rebenenud solkmed oleks lavale kukkunud nagu Godzilla filmis :D Jama ühesõnaga.

KONKURENDID:

Jaa, tase läheb iga aastaga järjest tugevamaks. See on lausa uskumatu, kuidas mehed nii väikese kehakaaluga nii jämedad välja näevad! Veel 2005 aastal ma võitsin seda meest, kes nüüd minu kategoorias maailmameistriks tuli. Vana on lihtsalt 2 korda jämedamaks läinud ja veel hullult kuivaks samuti. Teinekord võiks sellised tegelased kasvõi niisama Eestisse külla kutsuda, et avardada konnatiigi rahval silmaringi. Õnneks või kahjuks need vanad siia ei satu, sest võimalik, et osadele avaldaks see sellist mõju, mis paneb noored mehed hullunult jõusaalis segaseks treenima ja teine osa ilmselt loobuks koheselt oma salaunistustest kunagi klassikas kätt proovida :D

Konkurents oli tihe ning korraldajad nägid jubedalt vaeva sportlaste ohjeldamisega. Osad tegelased on laval ka jubedalt ülbed ning neil on sügavalt po.ui mida nendest arvatakse ja puudub igasugune viisakus kaasvõistlejate vastu. Rääkisin pärast võistluseid tuttavate klassikutega, kellega olen juba mitu aastat kokku puutunud ja nüüd suhtleme ka facebookis ning sain teada, et minu kategooria esikuuikust ei tule kevadel lavale ilmselt 2-3 meest ja just euroopa riikidest! See teadmine annab lootust mai 2010 jälle korraliku võistluse teha ning medalimõtetest ei ole ma veel loobunud. Samuti oli paljudel meeles Taavi Kooviti ootamatu ilmumine euroopa meistri positsioonile ning küsisid "Käpa" kohta ka. Ütlesin, et vana laeb praegu kolmeraudset ja järgmisel aastal teeb puhta töö.

DOPING:

See probleem on olemas, aga head meelt tegi see, et päris mitme riigi sportlased rääkisid, et nad on sellel aastal dopingukontrollides käinud. Samuti oli viimastel võistlustel kohal Dopingukontroll ja seekord läksid loosiga minu kategooriast 3 ja 4 mees. Elame-näeme, kas me ka kunagi nendest tulemustest kuuleme, sest 4 mees oli kontrolli minekust selgelt närvis ja kolmanda koha mees (korealane) ei saanud vist millestki aru.

TAGASISIDE:

Olen ise selle võistluse ja tulemusega väga rahul ning veelkord tänud kõikidele poolehoidjatele ja toetajatele!

Eriliselt rõõmsaks tegi mind äärmiselt positiivne tagasiside igalt poolt ning tunnistan ausalt, et kartsin, et hakatakse mind ka kuskil seoses nende dopinguteemadega tümitama, aga õnneks mitte. Usun, et tegin Eesti Kulturismile toreda positiivse kingituse selle aasta lõpuks ning väga hea meel on ka Miku saavutuse üle, kes jättis enda selja taha päris mitu meest ning usun, et aastatega tuleb talle rohkem kogemusi ning võib klassikas palju kõrgemale tõusta.

Kell on juba 03:21... Ma nüüd õpin vahelduseks bodypumpi ja siis varsti ongi aeg tundi andma minna.

Pidage vastu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu kommentaar võib jääda ühekülgseks, kuna puudub selline võistluskogemus nagu Imrel. Et ma ei saa seda võrrelda teiste võistlustega, mis oli Madridis parem või halvem. Üldmulje oli tegelikult täitsa meeldiv. Alates sellest, et me saabusime tegelikult päev varem oli meil ilusti üks mees vastu saadetud ja saime ilusti autoga hotelli ette. Muidu oleks pidanud seal kell 12 öösel vaatama kus ja kuidas. Raskendavaks asjaoluks oleks kindlasti olnud, et väga väga vähesed kohalikud said inglise keelest aru. Vahepeal ütlesid küll neile, et "I don't understand spanish" aga see neid ei peatanud ja nagu veskid vuristasid oma hispaania keelt edasi. Hotelli poole pealt ei ole midagi nuriseda, täitsa kena oli teine. Poolas oli muidugi söömine parem, kuid selle koha peal võiks ka tegelikult rahule jääda, nälga ei jäänud. Transport võistluspaigale oli ka hea, bussid läksid pooletunniste vahedega ja vahepeal läks isegi kaks bussi. Võistluse lõpus tulid väikeste vahedega kolm bussi, mis pandi niimoodi täis, et kõik said istuma. Ainuke koht kus võiks kõige rohkem kulmu kortsutada oli võistluspaik, lava taga oli üks väike WC, kindlasti oleks võinud olla soem. Põrandad olid väga külmad, lava taga oli ainult mingi puust väike lava, kus kannatas olla palja jalu. Pumpamiseks ei olnud ühtegi vahendit. Terve kamba peale oli ainult üks peegel. Muidugi oleks võinud ka lava valgustus natuke parem olla, kuigi hullu ei olnud. Finaali päeval tehti ka see 20 min mõttetu paus. See tehti peale -170cm kategooria kohustuslike poose, kuna neil oli seal 3 hispaanlast. Ning eks nad tahtsid väikest puhkust ennem vabakavasid. See on ebaaus teiste, järgmiste võistlejate suhes, kes olid juba pumbanud ja pidid otsast peale alustama ning veel nende suhtes, kes olid hakanud juba grimmi peale sättima. Kui paus lõppes, olid 2 kohtuniku kuskile ära kadunud ja siis hakati neid taga ajama. Rivis seismine oli nagu kooliaegadel sööklas, nügimine käis nii mis jube. Kohtunik kamandas teisele joonele aga kõik treenerid, abistajad karjusid võistlejatele, et astu ette poole ja nii ta käis. Üks astus ühele ette, siis teine teisele ja jälle oldi esimese joone lähedal. Kuid eks kõik taha kohtunikele silma jääda ja ennast nähtavaks teha. Muidugi minu kõrval seisis Peru võistleja, kes hoidis vaba poosi ajal käsi hästi laiai nagu lennuk, kuigi ega minu koht seal muutunud ei oleks. Enda poole pealt lisaks veel, et tõesti meeste klass on ikka midagi muud, seal on see mis tuleb aastatega. Lihasekuju, need sügavad jooned, lihaskiu jooned jne. Ma võin ennast kuivikuks tõmmata väga hea tahtmise juures, kuid ma ei saaks ikkagi sellist tulemust. Eks ma arenen aastatega ja lähen annan neile mingi aja pärast kõvema lahingu.

Jah.

Veel lisaks, et see oli esimene võistlus, kus ma medalit ei saanud :D.

Selles suhtes, et see autojuht, kes meid lennujaamast ära tõi, oli ikkagi ülikooli poiss :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viimaste võistlustega seoses tuleb mulle meelde üks kulturismiajaloo koomilisem lugu, mida annab ette kujutada. Nimelt räägiti seal 2009 aasta Poola meistrivõistlustest, kus ootamatult ilmus teisele korrusele kulturisti lavale mingi karvane koer, kes tegi laval paar ringi ja oli laval pätsi maha pannud :D:D:D . Praegu ka naeran suure häälega kui seda asja ette kujutan. Ei usu, et sellest keegi youtubesse mingi video on üles pannud, aga mine sa tea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Täpid peale!!

Täppe ei ole minu välismaa dokumentidel kunagi peale märgitud. 2003 aastal olin Tallinnas, Vahipataljonis kaaderkoosseisus ning siis pidin minema Taani Kuningriiki kursustele ning eriti ülbe oli minna Imre Vahi nime all Vahi pataljonist :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

GYM-TV has videos of the finals (although some stupid idiot is talking over them in Finnish).

Currently the -170 cm and -175 cm categories finals are up on the site, the rest will be coming next week:

cbbmm09-170.jpg

-170 cm

cbbmm09-175.jpg

-175 cm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
GYM-TV has videos of the finals (although some stupid idiot is talking over them in Finnish).

Currently the -170 cm and -175 cm categories finals are up on the site, the rest will be coming next week:

cbbmm09-170.jpg

-170 cm

cbbmm09-175.jpg

-175 cm

Tnx Hulkki! :angry:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×