Jump to content
Mart Muru

Bilirubiini tase veres

Recommended Posts

"Bilirubiin on aine, mis tekib vananenud erütrotsüütide ehk vere punaliblede normaalse lagunemise käigus. Bilirubiin liigub verega maksa, eritub sappi, siis soolde ning organismist välja. Kui bilirubiini ainevahetus häirub, hakkab tema hulk veres tõusma. Mida enam bilirubiini verre kuhjub, seda kollasemaks muutuvad nahk ja limaskestad ning silmavalged." link

wiki

Lasin proove/vereproovi teha ning selgus, et maksaga kõik korras. Mingit kollatõbe ega muud probleemi pole, aga bilirubiini tase veres on üpriski kõrge..

Selletõttu on silmad päris kollakad. :D Arstid väidavad, et kõik korras ja see on siis minu puhul normaalne..

Mull tundub, et nooremana polnud silmadega mingit probleemi, aga nüüd selgelt kollakad..

Kas oskate seda kommenteerida? Kas bilirubiini taset saab kuidagi jäädavalt alandada või mis aitaks?

Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle arstid soovitasid viinamarjamahla joomist, endal bilirubiini tase 10x üle normaalse...

Aga jah, kaua sa ikka seda juua suudad, ja kollaseks lähevad ikka tagasi..

Muudetud kasutaja -AJ-Styles poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle arstid soovitasid viinamarjamahla joomist, endal bilirubiini tase 10x üle normaalse...

Aga jah, kaua sa ikka seda juua suudad, ja kollaseks lähevad ikka tagasi..

Kas mõjus ka?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bilirubiinisisaldus võib tõusta mitmel põhjusel. Kui sapi liikumine takistub, näiteks ummistab kivi ühissapijuha, siis ei saa bilirubiin organismist väljuda. Seda koguneb maksarakkudesse, kust see imbub tagasi verre. Teine põhjus on punaliblede liigne lõhustumine. Sellisel juhul moodustub bilirubiini lihtsalt nii palju, et maks ei suuda seda verest samas tempos eemaldada. Kolmas põhjus on maksarakkude kahjustus, näiteks maksapõletik. Haigete rakkude tegevus on sedavõrd häiritud, et bilirubiini transport maksa ei toimi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja mis oleks minu probleemile lahenduseks? Arstide sõnul pole probleem sapis ega punalibledes.. ja maksaga kõik korras :D

Sündides oli mul nn "beebikollasus" ehk vanemate veregruppide konflikt. Kas see võib olla põhjustajaks? Kuidas käituda?

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Bilirubiini taset võivad tõsta raske füüsiline koormus, ka anaboolsed steroidid.

Trenni ma katki ei jäta :P

:D Steroidid pole nüüd küll minule :D

Parem oleks teada, millega seda hoopis langetada saab..

Muudetud kasutaja Mart Muru poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trenni ma katki ei jäta :P

:D Steroidid pole nüüd küll minule :D

Parem oleks teada, millega seda hoopis langetada saab..

Mul sama probleem kõrge raua sisaldusega veres,sada analüüsi teinud,maksa,neere kõike olen kontrollind ning kõik on korras.Ainus asi on kõrge raua sisaldus ja arstid ei oska öelda millest se on ja probleemi ei näe.

Muudetud kasutaja protekas12345 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Deem, mul avastati ka just, et bilirubiini tase veres on kõrge, kuigi alles pool aastat tagasi tehti tööjuures vereproovi jne uuringud siis oli kõik korras...

Kas see bilirubiini kõrge tase kuidagi jõutreeningutele ei avalda negatiivset mõju?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka see normaalsest kõrgem, uuringud tehtud ja maks/sapp korras. Arst ütles niipalju, et osadel inimestel see ongi nii ja ei maksa põdeda - soovitas ainult alkoholiga piiri pidada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul ka see normaalsest kõrgem, uuringud tehtud ja maks/sapp korras. Arst ütles niipalju, et osadel inimestel see ongi nii ja ei maksa põdeda - soovitas ainult alkoholiga piiri pidada.

Aga sügelust ei ole Sul? Mul selline teema, et millepärast ma üldse end uurida lasksin oli see, et viimasel ajal ülekeha pidev sügelus koguaeg....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüüdseks bilirubiini tase veres täiesti normaalne, samuti muud näidud normaalsed, aga silmavalged siiski kollased. Kellelgi kogemusi sellega? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle öeldi, et kui ma palju tomateid sõin, siis läksid silmavalged vähe puhtamaks.. ehk siis valgemaks. Kas neile tundus ainult nii või tõesti tomat sisaldab mingit ainet, mis võib sellist mõju avaldada?

Äkki on tõesti võimalik mingite ainetega seda probleemi leevendada...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×