Jump to content
indrekzman

sõrmed surevad hommikuti ära

Recommended Posts

Mina vaevlen vist elu lõpuni hommikuti surevate käte pärast.Nimelt kalakasvataja elukkutse oli selleks peapõhjuseks.Pidev külmas vees töötamine kätega(põhiliselt kala töötlemine,marja võtmine kevadeti) ja talvine jää lõhkumine on jätnud omad tagajärjed.Vahest ei saa öösel magadagi.Võib olla on sellest midagi õpetlikku või kasulikku infot.Üldiselt mina arvan sellest tulenevalt,et käte ja sõrmede väljasuremist soodustavad külm vesi,liigsed põrutused ja halb vere varustus.Minu kogemused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaevlen samuti magades surevate näppude probleemiga. Peamiseks põhjuseks arvata võib on, et magan käsi pea all ja sellest harjumusest kuidagi lahti ei saa. Kui siin soovitatakse anda puhkust kätele, siis minul aitas hoopis vastupidine. Rohkem koormust ja probleem leevenes märgatavalt. Peab vitamiinid ka ülevaatama ehk saab probleemi talutavamaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina vaevlen vist elu lõpuni hommikuti surevate käte pärast.Nimelt kalakasvataja elukkutse oli selleks peapõhjuseks.Pidev külmas vees töötamine kätega(põhiliselt kala töötlemine,marja võtmine kevadeti) ja talvine jää lõhkumine on jätnud omad tagajärjed.Vahest ei saa öösel magadagi.Võib olla on sellest midagi õpetlikku või kasulikku infot.Üldiselt mina arvan sellest tulenevalt,et käte ja sõrmede väljasuremist soodustavad külm vesi,liigsed põrutused ja halb vere varustus.Minu kogemused.

Sul on õigus. Mul ka seoses füüsilise tööga ja reuma aitab ka kaasa. Minu emal oli sama asi, enne kui lõigati. Tema langetas aga aastaid tagasi metsa ja tegi rajult rasket tööd, mis jälje jättis. Nüüd lähen mina lõikama, sest tõsiselt jube valus ja vastik on sedasi elada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõrmede-käte suremine on tavaliselt jah, nn. karpaalkanali sündroom. Põhjustajaks võib olla pikaajaline kätega sundasendis töötamine, levinud ka nt. palju arvutiga töötavatel inimestel, juuksuritel, ömblejatel, autojuhtidel jne. Käed-üle-pea magamine seda ei tohiks põhjustada. Tugev jõutreening põhjustab rohkem liigesepea sünoviaalkihi kõhre hõrenemist, mis aga ei põhjusta "suremist", vaid suurt valu. Algfaasis ja on abiks randmete ravivõimlemine - randmete ringid, üles-alla-kõrvale-painutamine. Kui vaevus on kaugemale läinud, aitavad randme blokaad-süstid, kui see ka enam ei aita - siis jääb üle ainult randmeoperatsioon. Ravivõimlemist oleks hea teha ka peale süsti teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm.. endalgi sama asi ja hommikuti ärkan tavaliselt tuima suriseva käepeale, mis õhtujooksul on kuidagi asendit vahetand ja sattund pea lähedusse, siiani ikka arvand, et tegu verevarustuse probleemidega, pole nagu kunagi kuulnudki karpaalkanali sündroomist. Küsimus sis olekski, kuidas neil sis vahet teha ja kas tegu sis verevarustus probleemiga vai karpaalkanali sündroomiga, kui saab vahet teha muidugi, lihtsalt, arsti juurde minemata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõrmede-käte suremine on tavaliselt jah, nn. karpaalkanali sündroom. Põhjustajaks võib olla pikaajaline kätega sundasendis töötamine, levinud ka nt. palju arvutiga töötavatel inimestel, juuksuritel, ömblejatel, autojuhtidel jne. Käed-üle-pea magamine seda ei tohiks põhjustada. Tugev jõutreening põhjustab rohkem liigesepea sünoviaalkihi kõhre hõrenemist, mis aga ei põhjusta "suremist", vaid suurt valu. Algfaasis ja on abiks randmete ravivõimlemine - randmete ringid, üles-alla-kõrvale-painutamine. Kui vaevus on kaugemale läinud, aitavad randme blokaad-süstid, kui see ka enam ei aita - siis jääb üle ainult randmeoperatsioon. Ravivõimlemist oleks hea teha ka peale süsti teha.

Vanasti tekkis selline probleem ikka füüsilise töö järel, kuid tänapäeval loen aina rohkem, et arvuti, juuksur jms, kuid füüsilise töö tegijad jäetakse miskipärast välja.

Samas mõlemad võivad rikkuda randmeid, kuid olen veendunud, et füüsiline töö ''tapab'' siiski rohkem kui nö kontoritöötajate töö.

Hullemaks läheb veel, kui samal ajal mingi krooniline liigesehaigus (nagu mul) Ka mina sain süste, kuid lõpuks polnud enam pooleks päevakski kasu.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanasti tekkis selline probleem ikka füüsilise töö järel, kuid tänapäeval loen aina rohkem, et arvuti, juuksur jms, kuid füüsilise töö tegijad jäetakse miskipärast välja.

Samas mõlemad võivad rikkuda randmeid, kuid olen veendunud, et füüsiline töö ''tapab'' siiski rohkem kui nö kontoritöötajate töö.

Hullemaks läheb veel, kui samal ajal mingi krooniline liigesehaigus (nagu mul) Ka mina sain süste, kuid lõpuks polnud enam pooleks päevakski kasu.

Jah muidugi, raske füüsiline töö, kus randmed on pideva koormuse all, tekitab seda vaevust. Mina nimetasin neid ameteid sellepärast, et inimesed teaksid - see probleem võib tänapäeval tekkida ka kergemalt, nt. kasvõi pidevalt arvutimänge mängides või netis surfates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma hakkasin vitamiine võtma ja enam ei sure öösiti välja, ainult vahest kui tõesti käed üleval magan, emal sama moodi, enam ei sure välja hakkas ka vitamiine võtma ;) et ei pruugi see nii hull olla..

Kas need võisid olla Ginkor või Bio-Biloba kapslid? Kel nii hull ei ole, siis võib see isegi aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi see on video kuidas üks maailma parim kitarrist käsi soojaks teeb - on see kasulik ükskõik kellele, kes kätega töötab ja otsib lihtsat ja mõnusat viisi kuidas kätes vere käima saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuigi see on video kuidas üks maailma parim kitarrist käsi soojaks teeb - on see kasulik ükskõik kellele, kes kätega töötab ja otsib lihtsat ja mõnusat viisi kuidas kätes vere käima saada.

Kui asi juba haiguseks muutub, siis ei aita enam miski peale karpaalkanalite operatsiooni. Ja kui veel lisaks tööle mõni autoimmuunne haigus, siis võib ka see asja hullemaks ajada. Nii oli ntx minul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina vaevlen vist elu lõpuni hommikuti surevate käte pärast.Nimelt kalakasvataja elukkutse oli selleks peapõhjuseks.Pidev külmas vees töötamine kätega(põhiliselt kala töötlemine,marja võtmine kevadeti) ja talvine jää lõhkumine on jätnud omad tagajärjed.Vahest ei saa öösel magadagi.Võib olla on sellest midagi õpetlikku või kasulikku infot.Üldiselt mina arvan sellest tulenevalt,et käte ja sõrmede väljasuremist soodustavad külm vesi,liigsed põrutused ja halb vere varustus.Minu kogemused.

Sa oled 50 ja probleem, aga mind hämmastab, et juba 23 aastastel sellised jamad:S

Kuigi see on video kuidas üks maailma parim kitarrist käsi soojaks teeb - on see kasulik ükskõik kellele, kes kätega töötab ja otsib lihtsat ja mõnusat viisi kuidas kätes vere käima saada.

Kusjuures mul üks tuttav klaverist soovitas sarnaseid harjutusi. Isiklikult soovitan seda ka nendele, kes palju arvuti taga istuvad ja käed kipuvad külmaks minema.

Muudetud kasutaja smack poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa oled 50 ja probleem, aga mind hämmastab, et juba 23 aastastel sellised jamad:S

Kusjuures mul üks tuttav klaverist soovitas sarnaseid harjutusi. Isiklikult soovitan seda ka nendele, kes palju arvuti taga istuvad ja käed kipuvad külmaks minema.

Mis teha, olin 15-16 aastane kui liigesetes jamad hakkasid ja hakkasin tegema rasket tööd, mis oli ka füüsiline ja käed surid ära. Suvel hakkasid juba igapäevaselt ja öiselt surema, sain süste ja lõpuks polnud muud kui op teha. Töö ja haigused teevad oma töö paraku. See on väga vale arusaam, et mida noorem seda tervem. Mõni 70 aastane on ka tervem kui temast palju noorem inimene!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vanasti kutsuti seda lüpsjate haiguseks. :D

Ei ole midagi naljakat. Osadel inimestel tekib tõesti tööga seoses, aga nendel veel hullem, kes on haiged ja ka lisaks töötavad füüsiliselt. Lüpsjatel tekkis, sest randmed olid töös kogu aeg.

Praegugi tekib seda haigust, ntx arvutis istujatel, kui d rohkem on see siiski füüsilist laadi töö tegijatel.

Minul on liigesed tugevalt haiged ja olen teinud kogu aeg rasket tööd kätega ning eks haigus andis sellele takka. 1. dets oli op, aga....oeh.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×