Jump to content
kuuliks

Vot nii lolliks lähevad inimesed

Recommended Posts

Mis meditsiinidoktor see on, kes paneb inimesed valesti harjutusi sooritama? Leian, et see arst on täiesti teadmatuses elanud. Lesmills on ju niivõrd kogenud, et ei lase välja treeningstiili, mis peaks inimest kahjustama. Marru ajab see, et õige tehnika TEHAKSE MAHA. :huh:

Vaata 27.okt Ringvaadet (BP lõik hakkab umbes kaheteiskümnendast saateminutist.

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=99219

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii palju kui mina seda lõiku silmanurgast jälgisin, jäi mulje, et peamine soovitus oli õige tehnika kõigepealt selgeks saada ja alles siis hakata harjutusi muusikasse sooritama. Mis on ka täiesti õige.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis meditsiinidoktor see on, kes paneb inimesed valesti harjutusi sooritama? Leian, et see arst on täiesti teadmatuses elanud. Lesmills on ju niivõrd kogenud, et ei lase välja treeningstiili, mis peaks inimest kahjustama. Marru ajab see, et õige tehnika TEHAKSE MAHA. :huh:

Vaata 27.okt Ringvaadet (BP lõik hakkab umbes kaheteiskümnendast saateminutist.

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=99219

sellise mehe jutu seisukohalt mis siin videos oli, ei tohi inimene ültse eladagi. järelikult kui sa istud ja õpid siis selg saab haiget ja plä plä, sellise jutuga mehel tahaks kirvega pähe anda!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
sellise mehe jutu seisukohalt mis siin videos oli, ei tohi inimene ültse eladagi. järelikult kui sa istud ja õpid siis selg saab haiget ja plä plä, sellise jutuga mehel tahaks kirvega pähe anda!

See mees on TLÜ jõusaali treener, väga tore ja asjaliku jutuga mees. Peamine point oli see, et inimestele ei õpetata tehnikat, vaid pannakse kohe vehkima nii, kuidas jõuab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii palju kui mina seda lõiku silmanurgast jälgisin, jäi mulje, et peamine soovitus oli õige tehnika kõigepealt selgeks saada ja alles siis hakata harjutusi muusikasse sooritama. Mis on ka täiesti õige.

Jah, kuid mees tegi õige tehnika ju maha ja käskis teha nii nagu ette ei ole nähtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks korralik treener aitab alati. Minu treener ei lase iial kedagi silmist, aga kui inimene lihtsalt ei kuula, on juba teine asi. Esimest korda minnes muidugi suuri koormusi ei panda, et tehnikale keskenduda, kuid vihaseks teeb just selle mehe soovitused!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis meditsiinidoktor see on, kes paneb inimesed valesti harjutusi sooritama? Leian, et see arst on täiesti teadmatuses elanud. Lesmills on ju niivõrd kogenud, et ei lase välja treeningstiili, mis peaks inimest kahjustama. Marru ajab see, et õige tehnika TEHAKSE MAHA. :huh:

Vaata 27.okt Ringvaadet (BP lõik hakkab umbes kaheteiskümnendast saateminutist.

http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=99219

Oskad konkreetselt öelda, mida see mees valesti ütles või niisama emotsiooni ja usu pealt tulistad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tõesti väga kahtlane jutt

Te unustate ennast, lapsed.

See onu on kinesioloog, st eriteadlane liikumise alal ja kena, et ta v6ttis vaevaks syyvida. Keegi seda uurimust ei ole temalt tellinud, mulle tundus kyll, et s6nav6tu ainuke eesm2rk oli inimesi teadlikumaks teha. Siis pangegi see k6rva taha.

Loomulikult on minul kulturistina tunduvalt kergem bp tunnis keskenduda...jne. ...ja kusjuures ma ei kasuta raskusi peale tyhja kangi ja 2 kg hantlite. Eks ma tee vahest ka omaloomingut, kui mulle tundub mingi liigutus minu jaoks fysioloogiliselt mugavam...siis ma muudan harjutust. Kui kontroll l2heb k2est 2ra...viskan kogu raskuse 2ra v6i v6tan tempo maha jne. Kuid enamusel teist puudub see aastakymnete pikkune raskej6ustiku kogemus (kinesioloogi eriharidusest r22kimata). Ma ei saa hetkel aru, mis pinnalt te seda s6nav6ttu maha teete?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jutu point oli ju väga õige - kõigepealt tehnika ja siis kõik muu, kuid saatelõigu teostus oli alla arvestust.

Professor oleks pidanud konkreetselt minema ja harrastajast toimetajanna kehahoiakud ja tehnika õiegesti paikka panema, mitte kaugemal ja diivanil

istudes lihtsalt ja ebaveenvalt seletama. Harrastajanna rüht oli pehmelt öeldes nõrk, oleks võinud kõrval olla ka norm rühi ja kehaoiakuga treenija.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutu point oli ju väga õige - kõigepealt tehnika ja siis kõik muu, kuid saatelõigu teostus oli alla arvestust.

Professor oleks pidanud konkreetselt minema ja harrastajast toimetajanna kehahoiakud ja tehnika õiegesti paikka panema, mitte kaugemal ja diivanil

istudes lihtsalt ja ebaveenvalt seletama. Harrastajanna rüht oli pehmelt öeldes nõrk, oleks võinud kõrval olla ka norm rühi ja kehaoiakuga treenija.

Jaah...ja ytle, kellel meist puuduvad t2ielikult ryhivead. :huh:

Ebaveenev...v6ib olla...kuid te ei saa oma elus minna seda teed, et s88n k6ike, mis n2eb ilus v2lja, nii v6ib myrgitusse surra. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis:

Alustaks ehk sellest, et pumpi teevad Eestis tuntuimatest jõusaalitreeneritest Argo Ader, Mark Sermat - on teinud ka Marek Morozov kui ma ei eksi, seega küsimus ikkagi treeneri pädevuses - kui treeneri ainsad teadmised ongi kaks alla ja kaks ülesse, siis ei saa pädevusest juttu olla, samas kolmanda taseme jõusaalitreener ei ole juu puuotsast pabereid saanud. Minu arvates liiga paikapanev hinnang ohtlikusest. Olen kolme ja poole aasta jooksul teinud üle tuhande bodypumpi, mis küll on üle igasuguste ettenähtud normide, aga ainsad vigastused on tulnud mujalt.

Naisterahva sooritustes muud viga ei olnudki, kui fikseerimata kõhulihased, mille tõttu läks küki juures selg nõgusamaks kui peaks(selja 4-6s lüli saavad liigset koormust) ja mahaastete juures ka selg liikus. Svungi juures peab arvestama ka naisterahva iseärasustega(ei saa kangi tuua ülesse nii keha lähedalt kui mehed). Svungi veaks pean ehk liiga mehaaniliselt tehtud sooritust - eesmärk pole säilitada õlatõmbe ülemises faasis sama soorituskiirust kui alumises, jõuõlg ju muutub.

Olen sada protsenti veendunud, et vähemalt kümnetes kordades rohkem vigastusi tuleb esemete vales asendis tõstmisega (kõver ja viltune selg näiteks), kui bodypumpiga.

Seega äri läheb edasi - ÄRI :huh: - pgna pessimist.

Jõudu

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See mees on TLÜ jõusaali treener, väga tore ja asjaliku jutuga mees. Peamine point oli see, et inimestele ei õpetata tehnikat, vaid pannakse kohe vehkima nii, kuidas jõuab.

Jep, nõustun 100% - ka endal on hetkel kokkupuude temaga mitu korda nädalas. Siiamaani on jätnud asjalikku mulje nii jõusaalis nõuandjana kui ka loengute osas.

Saatelõiku tehniliste probleemide tõttu kommenteerida ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Te unustate ennast, lapsed.

See onu on kinesioloog, st eriteadlane liikumise alal ja kena, et ta v6ttis vaevaks syyvida. Keegi seda uurimust ei ole temalt tellinud, mulle tundus kyll, et s6nav6tu ainuke eesm2rk oli inimesi teadlikumaks teha. Siis pangegi see k6rva taha.

Loomulikult on minul kulturistina tunduvalt kergem bp tunnis keskenduda...jne. ...ja kusjuures ma ei kasuta raskusi peale tyhja kangi ja 2 kg hantlite. Eks ma tee vahest ka omaloomingut, kui mulle tundub mingi liigutus minu jaoks fysioloogiliselt mugavam...siis ma muudan harjutust. Kui kontroll l2heb k2est 2ra...viskan kogu raskuse 2ra v6i v6tan tempo maha jne. Kuid enamusel teist puudub see aastakymnete pikkune raskej6ustiku kogemus (kinesioloogi eriharidusest r22kimata). Ma ei saa hetkel aru, mis pinnalt te seda s6nav6ttu maha teete?

Nõustun 100%

Mees ikka teab mida räägib ma usun. Ja ta jutus oli kindlasti iva. Trennikauge Reikop oli ka kuidagi üleoleva suhtumisega.

Minu isiklikult arvan, et just algajad ja just naised, kellel lihasmass on oluliselt arenemata, on 95% tehnika osas väga mõõda. Algajatel läheb ikka väga palju aega, et korralik tehnika sisse saada ja harjutuse- ning lihase tunnetus.

Too neiu seal saates oli juba vana trennikala, tal ei olnud oluliselt häda midagi. Küll aga kui vaadata algajaid, siis just see sooritus jääb ikka oluliselt vajaka.

Kui nüüd kiirus sinna otsa panna, siis kaob tehnika veelgi ma usun.

Aga noh, mis mina siin ikka. Pole kunagi BB käinud, seega ärge päris maha lööge. :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis:

Alustaks ehk sellest, et pumpi teevad Eestis tuntuimatest jõusaalitreeneritest Argo Ader, Mark Sermat - on teinud ka Marek Morozov kui ma ei eksi, seega küsimus ikkagi treeneri pädevuses - kui treeneri ainsad teadmised ongi kaks alla ja kaks ülesse, siis ei saa pädevusest juttu olla, samas kolmanda taseme jõusaalitreener ei ole juu puuotsast pabereid saanud. Minu arvates liiga paikapanev hinnang ohtlikusest. Olen kolme ja poole aasta jooksul teinud üle tuhande bodypumpi, mis küll on üle igasuguste ettenähtud normide, aga ainsad vigastused on tulnud mujalt.

Kriitika käis põhiliselt selle formaadi pihta: tegemist on rühmatreeninguga, kus algajad hakkavad samamoodi kohe kaasa tegema ja eraldi neile keegi tehnikat ei õpeta. Sõltuvalt treeneri headusest parandatakse tehnikat asja käigus. Ma ise ei ole BP'i teinud, on see nii?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen mina näinud vähemalt 20 antud treeningut.

Tuleb tunnistada, et probleem on täiesti aktuaalne. Alati on mingi osa 20-st 5 umbes, kes sooritavad harjutusi valesti.

Ma räägin sellistest vigadest nagu kukkides kannad maas lahti voi vastu kohtu tombed täiesti kovera seljaga.

Need kaks näidet ja veel palju teisigi on ju selgelt vigastuste pohialuseid:(

Loogiline ju oleks, et igauhele tehakse väikestes gruppides voi eraldi koik selgeks, kuid, kes selle koik kinni maksab?

Aeg on raha ja nii ei hakatagi pikalt suvenema, vaid selgitatakse moned korrad.

Ilmselt tuleks probleemsematel käijatel votta eratunde jousaalitreeneriga mis parandaks need vead:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult väga paljudes klubides on isegi 30 min. pump tehnika kord kaks nädalas, aga ainus viga on, et inimesed EI TAHA sinna kuidagi sattuda...

Tegelikult aitab personaalsem lähenemine paremini kui nn. asja käigus parandamine (mis ei tähenda et seda ei peaks tegema) -hea on peale trenni n. kahele inimesele täpselt üle näidata asjad, mida saaks paremini teha ja koos läbi teha.

Kõige valusamad on korrad, kui mõni nn. jõusaalimees (just kahjuks kogenematud) ei taha esimene kord märku anda, et tal esimene pump ja oh siis seda tehnikat - vahel hakkab endal soojendusel valus vaadata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kriitika käis põhiliselt selle formaadi pihta: tegemist on rühmatreeninguga, kus algajad hakkavad samamoodi kohe kaasa tegema ja eraldi neile keegi tehnikat ei õpeta. Sõltuvalt treeneri headusest parandatakse tehnikat asja käigus. Ma ise ei ole BP'i teinud, on see nii?

Inimesi on trennis nii palju, et n2iteks jalgade ja selja osas ei ole mina yksyhele korrigeerimist n2inud, ei n2e ka seda v6imalust treeneri poolt. Osutatakse v6imalikele vigadele kyll. Ainuke, mis mind h2irib ylesehituse juures, et nad harrastavad enda stabiliseerimist yks jalg taga. Tundub vist algajale lihtsam selga stabiliseerida.

K6ht, rind, triitseps...on treeneril liikumisv6imalust rohkem ja siis on ta valikkontrolli teostanud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Irw lõpp oli hea ..saatejuht läks põhimõtteliselt külalise poole jutu pealt uuele teemale üle...

Aga jah ..küll vingus ikka ...kükkides puusad ette suruda ..minuteada ei tohiks jällegi põlved varvastest ette minna...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga õige jutt! Muidugi peaks tehnika olema enne paigas kui hooga raiuma hakata.

Isiklik arvamus on selline, et jõusaali on mõistlik teha siiski eraldi trennina ning aeroobseks sobib paarkorda nädalas kas jooks, spinn vms.

Bodypump on selline mõttetu pudru ja kapsad üllitis, kus võib väga kergelt enesele liiga teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oskad konkreetselt öelda, mida see mees valesti ütles või niisama emotsiooni ja usu pealt tulistad?

Jah oskan:

Võtame kasvõi selle: Kükkide ajal peaks selg nõgus olema ja puusad ees!?? Tegelikult peab kõht sees olema, üle põlvede pead nägema varbaid ja all olles saad vabaid liigutada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga õige jutt! Muidugi peaks tehnika olema enne paigas kui hooga raiuma hakata.

Isiklik arvamus on selline, et jõusaali on mõistlik teha siiski eraldi trennina ning aeroobseks sobib paarkorda nädalas kas jooks, spinn vms.

Bodypump on selline mõttetu pudru ja kapsad üllitis, kus võib väga kergelt enesele liiga teha.

No selleks ongi treener, kelle käe all sa endale õige tehnika saad. Katsejänesel oli kõik õige, enne kui doktor sekkus. Väga imelik, me kõik leiame (kõik klubilised olid leilis), et enne võib selle mehe soovitustega end sandiks treenida.

See, et enne tehnika ja siis koormus on tõde, aga saade ei keskendunud sellele, vaid tehnikale, mis keerati totaalselt valeks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hmm. Vana selle tüdruku ema võis olla... Ja kas ta oli ennem trenni teinud. Kui ikka ennem pole end liigutanud ja siis järsku bodypumpi hüpata siis ei imesta üldse miks seljaga probleemid tekkisid.

Sa võid ju inimestele õiget tehnikat õpetada aga ei saa neid 100% koguaeg jälgida trenni ajal( saal ju rahvast täis).

Vigastuse võib tekitada ka 5kg pange tõstmine vales asendis ja seda isegi treenival inimesel, nii et öelda et bodypump on ohtlik tähendab öelda, et jõusaal on tappev.

Noored peavad sporti tegema! Seda juttu seal võiks kuulda võtta ebasportliku eluviisiga vanemad inimesed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm. Vana selle tüdruku ema võis olla... Ja kas ta oli ennem trenni teinud. Kui ikka ennem pole end liigutanud ja siis järsku bodypumpi hüpata siis ei imesta üldse miks seljaga probleemid tekkisid.

Sa võid ju inimestele õiget tehnikat õpetada aga ei saa neid 100% koguaeg jälgida trenni ajal( saal ju rahvast täis).

Vigastuse võib tekitada ka 5kg pange tõstmine vales asendis ja seda isegi treenival inimesel, nii et öelda et bodypump on ohtlik tähendab öelda, et jõusaal on tappev.

Noored peavad sporti tegema! Seda juttu seal võiks kuulda võtta ebasportliku eluviisiga vanemad inimesed.

Seda minagi, et jõusaali ei tohiks siis sissegi vaadata. Katsejänes oli 6a BP teinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selles ei ole mitte midagi imelikku, kui mees soovitab õiget tehnikat. Naisel oli tehnika tõesti suhteliselt ebakorrektne, väga vale on öelda, et mees tegi maha õiget tehnikat. Mees ehk tahtis küki koha peal öelda teistmoodi, väljendas valesti. Muidugi peab selg olema nõgus, aga mitte liiga nõgus, pigem sirge ikka, kuid naisel oli liiga nõgus ja kui selg on liiga nõgus ei saagi puusi ettepoole tuua. Selg peab olema lihtsalt sirge.

Jutt oli muidu ok, aga sellest ma ei saanudki aru, kas eesmärk oligi õigest tehnikast rääkida või tahtis bodypumpi maha teha. Saate alapealkirjast jäi küll selline mulje, et bodypump'i trenni tehes on väga suur risk surra jne jne...

See oli naljakas jah, kui Marko lõpetas poole sõna pealt mehe jutu ja läks teise teema peale :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×