Jump to content
Erkko

Jalapress ja põlved

Recommended Posts

Mulle meeldib kükkida sügavale ning jalapressi tehes lasen põlved vastu rinda . Kuid ilma sidemeteta ei saa ma nii sügavale minna - valus hakkab.

Mine keerasin oma selja nii pehmelt öeldes per*se..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellepärast selg läkski pe...se. Pressi ei tohi teha nii, et selg tuleks pingilt lahti. Tuleb lasta nii sügavale, kuni tunned, et selg toetub viimasel piiril veel pingile. Vastasel juhul tekib nimme piirkonnas meeletu pinge ja ei lähe kaua kuni selg hakkab tundma andma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast selg läkski pe...se. Pressi ei tohi teha nii, et selg tuleks pingilt lahti. Tuleb lasta nii sügavale, kuni tunned, et selg toetub viimasel piiril veel pingile. Vastasel juhul tekib nimme piirkonnas meeletu pinge ja ei lähe kaua kuni selg hakkab tundma andma.

Täitsa õige jutt, olen ise ka selle läbi teinud.

Ei ole mõtet jah seda sügavust pressil taga ajada.

Kus juures pead kogu aeg jälgima oma tagumikku,et see üles ei kerkiks, sest see on väga kerge juhtuma kui ei keskendu!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellepärast selg läkski pe...se. Pressi ei tohi teha nii, et selg tuleks pingilt lahti. Tuleb lasta nii sügavale, kuni tunned, et selg toetub viimasel piiril veel pingile. Vastasel juhul tekib nimme piirkonnas meeletu pinge ja ei lähe kaua kuni selg hakkab tundma andma.

Just, nüüd häda käes, tuleb lasta välja murda see valu, surub lülisi omavahel väheke kokku..

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mulle meeldib kükkida sügavale ning jalapressi tehes lasen PÕLVED VASTU RINDA . Kuid ilma sidemeteta ei saa ma nii sügavale minna - valus hakkab.

Siit ka palve - kui ikka päris selge ei ole kuidas harjutust sooritada, palun mitte uhkelt kuulutada - muidu homme uus teema: Mis ma valesti tegin??? ja seda kellegi teise poolt...

Jõudu,

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üks treener räägib üht ja teine teist. Mida ma siis tegema pean ? Jätan trenni tegemata ?

Ja kuidas on võimalik jalapressi nii teha, et selg tuleb pingi küljest lahti ? Peapeal teete seda ? (Osavad olete)

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mõeldi puusa/alaselga

Ikkagi ei suuda aru saada, mis asendis siis olema peab, et puus/alaselg tooli pealt tõuseb. Mina pole ise veel sellist tehnikat näinud, ega lootetavasti ka näe.

Või nojah. Siis küll, kui sa sinna ainult 25'se ketta peale paned.

Muudetud kasutaja Erkko poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ikkagi ei suuda aru saada, mis asendis siis olema peab, et puus/alaselg tooli pealt tõuseb. Mina pole ise veel sellist tehnikat näinud, ega lootetavasti ka näe.

Või nojah. Siis küll, kui sa sinna ainult 25'se ketta peale paned.

Võibolla see on pingis ka kinni, iga pingiga võibolla seda probleemi ei ole!

Tagumik on ka siis kerge kerkima kui põlved/jalad suht koos on, põlved/jalad rohkem laiali hoides ei kerki ka tagumik!

EDIT:

Seda viimast lauset ei saa vist päris tõsiselt võtta, tagumik võib tõusta nii ja naa!

Muudetud kasutaja Lexusl poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ikkagi ei suuda aru saada, mis asendis siis olema peab, et puus/alaselg tooli pealt tõuseb. Mina pole ise veel sellist tehnikat näinud, ega lootetavasti ka näe.

Või nojah. Siis küll, kui sa sinna ainult 25'se ketta peale paned.

No mõni mees laseb põlved vastu rinda, ja siis tõusebki p üles

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ikkagi ei suuda aru saada, mis asendis siis olema peab, et puus/alaselg tooli pealt tõuseb. Mina pole ise veel sellist tehnikat näinud, ega lootetavasti ka näe.

Või nojah. Siis küll, kui sa sinna ainult 25'se ketta peale paned.

Ta ei peagi palju tõusma, minupuhul, tolle jalapressi puhul, kerkis kõigest 2-4cm raskust polnud ka meeletu, 150kg kui ma õigesti mäletan, röntgeni vastust võid mu bloqist lugeda..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ta ei peagi palju tõusma, minupuhul, tolle jalapressi puhul, kerkis kõigest 2-4cm raskust polnud ka meeletu, 150kg kui ma õigesti mäletan, röntgeni vastust võid mu bloqist lugeda..

Täpselt nii ta on jah, et seal pole palju vajagi!

Piisab sellest,et väike pinge selga sisse tuleb.

Pigem peaks suruma tagumiku just tugevasti vastu tooli.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No siis teie jutu järgi peaks ma haiglas lamama. Sest mina panen alati välja maksimumi ja lasen vastu rinda jalad.

Näete. Elan veel - ja kusjuures ühtegi valu pole esinenud. Nutke või naerge.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No siis teie jutu järgi peaks ma haiglas lamama. Sest mina panen alati välja maksimumi ja lasen vastu rinda jalad.

Näete. Elan veel - ja kusjuures ühtegi valu pole esinenud. Nutke või naerge.

Õnnitlen sind äärmise rumaluse puhul!

Kui sa ikka aru ei saa millest jutt käib, siis võid täna õhtul Arcticust läbi tulla ja vaatame kuidas peaks jalapressi tegema. Olen 21ni siin, saad tasuta personaalset konsulatsiooni. Ja kui sa seda ei soovi siis anna minna, küll sa ise kunagi targemaks saad. Ja vigaseid tarkasid on kõik saalid täis (ma olen ka üks neist).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Bohemian, kas sa räägid Tartu Anne sauna kõrval olevast Arcticust?

Edit: Kui jah, siis sellega ma oma selja Jaanusesse keerasingi :D Oma lollus mis teha..

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
No siis teie jutu järgi peaks ma haiglas lamama. Sest mina panen alati välja maksimumi ja lasen vastu rinda jalad.

Näete. Elan veel - ja kusjuures ühtegi valu pole esinenud. Nutke või naerge.

Ega see asi nüüd nii ka ei ole et lased jalad rinnani ja 100% selg kohe per*es. Lihtsalt kõvasti suurendad riski saada vigastada. Ja pärast kahetsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui küllaltki algaja olin, tegin Tartu Arcticus jalapressiga alaseljale väga haiget ..harjutuse ajal ei saand midagi nagu aru, püsti tõustes käis sihuke valu alaseljast läbi, et varise või kokku....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jalapressi trenazööril asetad jalad liiga ülesse tõuseb selg kindlasti.Jalad tuleks asetada plaadi keskele õlgade laiuselt ja jälgida,et ei vajuks kogu kehaga liiga alla. Sooritades harjutus rahulikus tempost suudad ka kontrollida keha asendit.Minu kogemus ütleb seda,et põlved annavad ise teada kui on vaja kasutama hakata põlvesidemeid.Samas tekib ka huvitav moment kus põlvesidemetega 1 korra max tõuseb korralikult(treenitud inimestel muidugi)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui keegi veel soovitab siit foorumist head nõu küsida, siis saatke Kuu peale. Just viimastel päevadel on Fitness.ee-st läbi käinud artiklid põlve ehituse kohta ja nüüd siin avaldatakse selliseid "tarkuseteri", et karju appi! Kes ikka elementaarseid asju ei tea (kuidas kükk mõjutab näiteks selga), ei peaks oma harimatu arvamusega siin esinema. Lugege veidi ja harige end pisut, siis on mõtteavaldustel ka väike sisu sees. Informatsioon vedeleb hunnikutes, aga ei vaevuta uurima. Mõni inimene tuleb siit ju tõsimeeli nõu küsima ja kui "nõustajaks" on mõni "vana tegija", siis võtab seda tõe pähe ja tapab end ära. Ja siis Sina - "nõustaja", ela selle teadmisega edasi. Ärge jamage!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×