Jump to content
karumõmmi

toitumine

Recommended Posts

Tere,

Olen 19-aastane, 177 cm pikk ja kaalun kuskil 63 kg(+/-2). Trenni teen regulaarselt- 4x nädalas bodypump, millele eelneb ja järgneb jooksulint, ratas vms.

Tahaksingi küsida toitumise kohta rasvapõletamise eesmärgil- oskab keegi soovitada mingit toitumiskava või anda muid nõuandeid, sest tean, et söömine on mul kohe kindlasti paigast ära- korrapäratu, ei jälgi toitainete sisalduse vahekorda toidus jne. Mitu korda päevas peaks sööma, milliseid toiduaineid enne-ja peale trenni, millal oleks õhtul viimane piir söömiseks ja kuidas joomisega- kas ainult vesi ja roheline tee või on ka midagi muud kasulikku ja maitsvat, mida omavahel ühendada võiks?

Suur, suur aitäh vastajatele ette! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõige lihtsam on sul trükkida foorumi otsingusse näiteks "toitumine" ning leiad paraja portsu materjali, mida lugeda. Vaevalt keegi sulle siin samas teema kõike puust ja punaselt ette teeb. Parim lahendus ülal paremal asuv OTSI funktsioon.

Nagu ütlesid, toitumine on sul korrapäratu - pead seda järelikult muutma. 4-5 toidukorda päevas 2.5-3 tunni tagant.

Kuidas toituda enne ja peale trenni - http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=2417

Mingisugune näidiskava toitumiseks - http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=1075

Õhtul mingit piiri polegi, 1.5-2h enne magamaminekut viimane kerge suutäis. Oleneb, mis see maitsev jook sinu jaoks on - kohv sobib näiteks. Magusad limonaadid loomulikult mitte.

Alati võid osta Muscle & Fitness: Hers ajakirja, mis eesti keeles saadaval - seal kindlasti leidub naistele häid soovitusi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kirjuta kõigepealt oma sugu.

Kirjuta ka, mida ja millal sööd. Kas oled ka treeninguväliselt aktiivne? Kui jah, siis millisel moel?

Puhke-unerežiim võiks kah kirjas olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma eeldasin, et kui ma naistekasse kirjutan, siis on loogiline, et ma naine olen, aga okei, siin vist erinevaid postitajaid - sugu on mul siis N

Söömisest nii palju- hommikuti ma söön tavaliselt vähe (kui siis näiteks jogurtit), aga kuna enamasti käin hommikustes trennides, siis söögi asemel on mul vesi.

Siit ka küsimus- kuna pean päevaplaani muutuste tõttu muutma ka trenniajad hommikuste asemel õhtusteks ja pole harjunud eriti hommikuti sööma, siis mida ja kui palju süüa?

Peale trenni e siis lõunaks söön tavaliselt banaani, muna, peedisalatit, rukkileiba kalkunisingiga- kuidas kunagi, aga ühesõnaga pigem midagi kerget. Ja peale lõunat siis olenevalt kas kartulid kanafileega, kala, tatar, riis, keedetud juurviljad, tomatisupp, igasugused erinevad toorsalatid. Õhtuti, juba hiljem söön paar õuna või siis mõne muu puuvilja.

See on siis parematel päevadel, kui ma mõtlen enne kui söön- muidu armastan väga igasugu erinevaid pastaroogasid jne, millest olen püüdnud viimasel ajal hoiduda. Magusat ma praktiliselt ei söö, rämpstoitu ka mitte. Joon igasugu mahlasid, mis tegelikult vist kõige parem variant ei ole? Tuleks asendada pigem rohelise tee või veega, püüan liikuda selles suunas.

Treeninguväliselt ma väga aktiivne ei ole- jala käin vähe ja olen pigem selline poe ukse ette parkija, sest pole lihtsalt aega...aga parema tahtmise ja iseenda huvides peaks selle aja leidma siiski.

Puhke-unerežiim on tavaliselt iga päev sama - ärkan hommikul 8-9 ajal ja magama lähen kuskil 22-23 paiku.

Ja suured tänud vastajatele! :D

Muudetud kasutaja karumõmmi poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma eeldasin, et kui ma naistekasse kirjutan, siis on loogiline, et ma naine olen, aga okei, siin vist erinevaid postitajaid - sugu on mul siis N

Söömisest nii palju- hommikuti ma söön tavaliselt vähe (kui siis näiteks jogurtit), aga kuna enamasti käin hommikustes trennides, siis söögi asemel on mul vesi.

Siit ka küsimus- kuna pean päevaplaani muutuste tõttu muutma ka trenniajad hommikuste asemel õhtusteks ja pole harjunud eriti hommikuti sööma, siis mida ja kui palju süüa?

Peale trenni e siis lõunaks söön tavaliselt banaani, muna, peedisalatit, rukkileiba kalkunisingiga- kuidas kunagi, aga ühesõnaga pigem midagi kerget. Ja peale lõunat siis olenevalt kas kartulid kanafileega, kala, tatar, igasugused erinevad toorsalatid. Õhtuti, juba hiljem söön paar õuna või siis mõne muu puuvilja.

See on siis parematel päevadel, kui ma mõtlen enne kui söön- muidu armastan väga igasugu erinevaid pastaroogasid jne, millest olen püüdnud viimasel ajal hoiduda. Magusat ma praktiliselt ei söö, rämpstoitu ka mitte. Joon igasugu mahlasid, mis tegelikult vist kõige parem variant ei ole? Tuleks asendada pigem rohelise tee või veega, püüan liikuda selles suunas.

Treeninguväliselt ma väga aktiivne ei ole- jala käin vähe ja olen pigem selline poe ukse ette parkija, sest pole lihtsalt aega...aga parema tahtmise ja iseenda huvides peaks selle aja leidma siiski.

Puhke-unerežiim on tavaliselt iga päev sama - ärkan hommikul 8-9 ajal ja magama lähen kuskil 22-23 paiku.

Ja suured tänud vastajatele! :D

Minu viga - tõepoolest naistekas alamrubriigiks :(

Enne ja peale bodypump-i ratas või lint ilmtingimata vajalik pole, aga soojenduse-lõdvestuse mõttes võid ju kah.

Joogiks vesi on parim variant. Maitseks võid lisada nt sidrunit. Fat Burneri joogid nt on ka head.

Mõni asi toiduvalikus OK, kuid mitte kõik. Pastaroad ei ole hea valik. Puuviljadega olla tagasihoidlik. Kui, siis kohe peale õhtust bodypump-i (võiksid vahelduseks ka jõusaali teha).

Üldiselt näid teadvat, mis hea, mis mitte. Sealt on sul hea edasi minna ja menüüd korrigeerida.

Oled küllaltki pikka kasvu ja nimetatud kaalu alusel ühest hinnangut anda ei saa - kas vajad rasvapõletust või mitte. Kuid kui toitumine enam-vähem paigas, siis keha ise reguleerib suuresti ise, milline on sinu normaalkaal.

Kui hakkad nüüdsest õhtuti treenima, nagu kirjutasid, siis lähtugemgi sellest.

Hommikuti söö peamiselt rasvast, pisut süsivesikuid (mitte ilmtingimata), valku, aedvilju. Lõuna toitainete jaotust silmas pidades sama. Õhtul vahetuvad süsivesikute ja rasvade osakaal. Janul ära tekkida lase ja, nagu öeldud, vesi on parim võimalus. See on selline väga üldsõnaline soovitus.

Näidismenüü

Hommikusöök: hapukoor, avokaado, külmpressitud oliiviõli, muna, kodujuust, toorsalat.

Lõunasöök: hakkliha (100%line), kookoshelbed, aedvilju.

Õhtusöök (peale trenni): kala, tatrapuder, aedvilju.

Koguseid pead ise katsetama. Kaloreid lugema ära hakka. Päevasest energiavajadusest põhiline rasvast. Kusjuures väldi taimseid õlisid (inimese tehtud-pakendatud), v.a. külmpress oliiviõli, linaseemneõli, kalamaksaõli, kreekapähkliõli, kookosõli(rasv).

Autosõit vs. jalgsi käimine ei ole ainsad füüsilise aktiivsuse näitajad peale treeningu. Milline on nt sinu töö iseloom (ja/või kui õpid nt kehakultuuri, siis sellega kaasneb füüsiline koormus)? Kui palju pead liikuma tööl/koolis olles erinevate ruumide vahet, treppidel jms? Kas elad korteris või individuaalelamus, kus vaja keskmisest enam majapidamistõid teha; kas käid maal vanavanematel abiks maatöid tegemas jne? Sellest kõigest oleneb, kas treeningkoormused on piisavad või liigsed. Samuti - millist treeningut oleks soovitav lisaks teha, kui üldse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu viga - tõepoolest naistekas alamrubriigiks :D

Enne ja peale bodypump-i ratas või lint ilmtingimata vajalik pole, aga soojenduse-lõdvestuse mõttes võid ju kah.

Joogiks vesi on parim variant. Maitseks võid lisada nt sidrunit. Fat Burneri joogid nt on ka head.

Mõni asi toiduvalikus OK, kuid mitte kõik. Pastaroad ei ole hea valik. Puuviljadega olla tagasihoidlik. Kui, siis kohe peale õhtust bodypump-i (võiksid vahelduseks ka jõusaali teha).

Üldiselt näid teadvat, mis hea, mis mitte. Sealt on sul hea edasi minna ja menüüd korrigeerida.

Oled küllaltki pikka kasvu ja nimetatud kaalu alusel ühest hinnangut anda ei saa - kas vajad rasvapõletust või mitte. Kuid kui toitumine enam-vähem paigas, siis keha ise reguleerib suuresti ise, milline on sinu normaalkaal.

Kui hakkad nüüdsest õhtuti treenima, nagu kirjutasid, siis lähtugemgi sellest.

Hommikuti söö peamiselt rasvast, pisut süsivesikuid (mitte ilmtingimata), valku, aedvilju. Lõuna toitainete jaotust silmas pidades sama. Õhtul vahetuvad süsivesikute ja rasvade osakaal. Janul ära tekkida lase ja, nagu öeldud, vesi on parim võimalus. See on selline väga üldsõnaline soovitus.

Näidismenüü

Hommikusöök: hapukoor, avokaado, külmpressitud oliiviõli, muna, kodujuust, toorsalat.

Lõunasöök: hakkliha (100%line), kookoshelbed, aedvilju.

Õhtusöök (peale trenni): kala, tatrapuder, aedvilju.

Koguseid pead ise katsetama. Kaloreid lugema ära hakka. Päevasest energiavajadusest põhiline rasvast. Kusjuures väldi taimseid õlisid (inimese tehtud-pakendatud), v.a. külmpress oliiviõli, linaseemneõli, kalamaksaõli, kreekapähkliõli, kookosõli(rasv).

Autosõit vs. jalgsi käimine ei ole ainsad füüsilise aktiivsuse näitajad peale treeningu. Milline on nt sinu töö iseloom (ja/või kui õpid nt kehakultuuri, siis sellega kaasneb füüsiline koormus)? Kui palju pead liikuma tööl/koolis olles erinevate ruumide vahet, treppidel jms? Kas elad korteris või individuaalelamus, kus vaja keskmisest enam majapidamistõid teha; kas käid maal vanavanematel abiks maatöid tegemas jne? Sellest kõigest oleneb, kas treeningkoormused on piisavad või liigsed. Samuti - millist treeningut oleks soovitav lisaks teha, kui üldse.

Super suur aitäh nii põhjaliku vastuse eest- sain tõesti PALJU targemaks ja püüan edaspidi järgida antud soovitusi!

Tõsi küll, autosõit vs. jalgsi käimine ei ole ainsad füüsilise aktiivsuse näitajad, kuid sellegipoolest liigun ma treeningväliselt suhteliselt vähe. Pargin auto koolist paari sammu kaugusele, erinevate ruumide vahet liikumine on minimaalne- tavaliselt toimub päevas vaid paar loengut, mis kipuvad olema samadel korrustel jne. Elan korteris, esimesel korrusel :( Maatöid regulaarselt ei tee, vahel suvel kui vaja, igapäevaseid majapidamistöid kodus teen ikka, aga selliseid, mis päris ära väsitavad kuskil kord nädalas. Seepärast panustangi kogu energia trennidele, paar korda nädalas käin ka jalutamas- kuskil 4 km korraga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pole küll mingi spetsialist, aga ma olen ka 19 aastane ja kaalun 61kg .

Mina alustasin kaalu langetamisega ( rasva põletamisega ) Selle aasta jaanuaris.

Uurisin ka siit igasuguseid asju,aga lõpp kokkuvõttes kui toduga valiv oled vms, siis söö neid asju mis sulle meeldib aga mõistuse piires.

Lihtne näide sellest on et kui saad teada kui palju sa kulutad päevas energiat ja mis on siis see number mida sa kcalides ületada ei tohi ja siis no ütleme see mida sa ületada ei tohiks on 1500kcal siis nii teegi jälgi lihtsalt mida ja kui palju sööd, vähemalt mind aitas see kõige lihtsamini kaalusin siis 73 kg(kohutav), aga nüüd 61 ja langeb veelgi. Lihtsalt söö mida tahad aga söö nii et, sa ei ületa oma kcal-le, ma vähemalt usun, et see aitaks ka sindki.Mõtle mida sa tahad saavutada ja siis otsusta milline on sinu arvates parim võimalus selleni jõuda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×