Jump to content
FitGirl-

Hommikusöök 1h enne trenni?

Recommended Posts

Tere Fred!

Millist hommikusööki, te soovitate tund aega enne intensiivset jõusaalitrenni?

Ja teiseks, kas peale jõusaali tohib intervalltreeningut teha või tuleks seda teha ikka eraldi päeval?

Samuti paluksin teil tuua näite, milline võiks olla kesktasemel treeniva naisterahva jõuvastupidavustreening.Äkki tooksite näite, milline see kava võiks välja näha:ühes treeningus tehtavad hatjutused ja kordused.Mitu korda nädalas võiks treenida?Kas teha kogu keha või jaotada kaheks?

Ette tänades!

Muudetud kasutaja FitGirl- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1) eelmisel õhtul anda kindlasti süsivesikuid, treeningpäeva hommikul valgud/rasvad, süsivesik minimaalne;

2) kas teha intervalltreeningut või mitte, sõltub eelnevast jõusaalitreeningust;

3) jõuvastupidavustreeningul 4-6 baasharjutust, kordused 12+, pausid max 60 sek, 2-4x nädalas, jaotada vastavalt treeningkordade arvule ja vajadustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas selline jaotus oleks mõistlik?

E: 1.kükk (jõuvastupidavustreening)

2.jõutõmme sirgete jalgadega

3.tuhar masinal

4. jala tagaosa

5.õlale surumine kangi või hantlitega seistes

6.õlale hantlitega lendamine

T vaba

K intervalltreening

N vaba

R:1. lõuatõmbed ette rinnale ( abistaval masinal) ( jõuvastupidavustreening )

2. kangi tõmbed vastu kõhtu ettekallutatult

3. tõmbed blokil kitsa haardega istudes vastu kõhtu

4.Õlatagaosale hantlitega llendamine

5. Rinnale kangi või hantlitega surumine

6. Rinnale hantlitega lendamine

L vaba

P vaba

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seletuseks niipalju, et mõlemal päeval on mõeldud kogu trenni ( kõiki harjutusi) jõuvastupidavustreeninguna.

Miks on oluline sättida jõutõmme kükist järjekorras kaugemale?

Ütlesite, et kava on enam vähem.Kas tuleks muuta harjutusi veel peale selle mis mainisite?Midagi juurde lisada?Teha jõusaali tihemini? Lisada üks intervalltreening veel?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitähh vastuste eest!Olen väga tänulik.

Üks küsimus oleks mul teile veel kui kogenud treenerile...

Kui on soov fitnessiga tegeleda võistlustsemel, kas on ilmtingimata vajalik kuturismile tüüpiline lihasgruppide jaotus?Jah, ma mõistan , et kõik sõtub indiviidist.Mis ühele on hea ei pruugi teisele üldse sobida.Kuid millegipärast tekitab minus huvi , kas tüüpiline kavajaotus on ainuõige tee/ varjant soovitud kehani ja lihaskasvuni või on inimene loodud ka teisiti arenema, kui suurem üldsus õigeks peab?

Mind paneb mõtlema , miks ei peaks ma arenema näiteks kahe tugeva jõusaalitreeniguga nädalas, kui need hõlmavad baasharjutusi ja on maksimaalselt pingutatud.Peab siis ilmtingimata jaotama näiteks kava kolmeks või neljaks?Mida näitab teie praktika?

Taaskord huviga vastust ootama jäädes ja ette tänades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eelmisse posti jäi üks küsimus veel lisamata.Olen üsna võhik ja sooviksin natuke seletust.Ütlesite, et peale jõusaali võib teha intervalltreeningut aga see sõltub eelnevast trennist.Niisis paluksin teil seletada, millise jõusaalitreeningu järel on lubatud teha intervall ja peale millist kohe kindlasti ei tohiks?

Aitähh

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jaotus lihasgruppide järgi ei ole ainus võimalus - vastaslihaste treening kombineeritud seeriatena on väga tõhus, kuid kindlasti on esimest meetodit vaja rakendada teatud lihase mahajäämuse korral.

Kava jaotus: maksimaalselt kolmeks, kuid ka üla/alakeha split ja fullbody "töötavad".

Ma ei näe põhjust, miks Sa ei võiks areneda mõnda aega kahe baasharjutustel põhineva jõusaalitreeninguga - praktika näitab, et treenitakse pidevalt üle.

Teha intervalltreeningut peale jõusaalitreeningut on suur rumalus:

kui on eelnenud maksimaalselt pingutatud baasharjutustega treening;

kui on eelnenud alakeha treening.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge....Olen saanud kõigile oma küsimustele ammendava vastuse.Tänan , et leidsite aega vastata.Sain kõigile oma kahtlustele ja mõtisklustele kinnitust, et ei ole vaja enneast ogaraks treeninda ja lihasgruppe tohutult jaotada, kui pole otsest vajadust mõnda lihast järgi aidata. Kusjuures väga hea märkus ületreeningu kohta!Olen praktiseerinud kaks kuud kolmeks jaotatud kava ja olen pidevas ületreeningus, kus iga paari-kolme nädala tagant on vaja kergemalt treeninda, sest pingutan igas treeningus kõvasti.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×