Jump to content
maitmk

unekas peale trenni - milles asi ?

Recommended Posts

kas kellegil veel on selline probleem et peale trenni mega unekas tuleb peale? Kui trennist koju jõuan ja sheigi ära teen siis ma tean et ei tohi kuskile maha istuda sest siis ma 5 minuti pärast magan norinal. Ja üldse on selline kurnatud tunne et ei jõua nagu midagi eriti teha enam pärast.

Kas see võib olla mingist ainepuudusest ? Magan üldiselt normaalselt , 24-8 .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

unustasin mainida et teen trenni õhtuti kella 7-9 paiku 4-5 korda nädalas kui aega on (töö), kuid see ei tohiks otseselt sellega seotud vist olla sest see uni tuleb tuleb peale ka siis kui ma vaid korra nädalas olen saand mahti trennis käia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul suhteliselt sama asi! Ja minu arvates see näitabki seda, et sa oled oma trenni efektiivselt teinud, sest jõusaali efekt ongi see, et sa pärast seda oled täiesti läbi! Aga samas tuleks vältida ületreenimist! Aga ma soovitaks sul trenni oma sheik kaasa võtta. Näiteks mina teen nii et võtan trenni omale kõik asjad kaasa: sheigi, süsivesikud (banaan) ja taastusjook Gatorade.. Ma teen veel isegi nii, et kohe pärast trenni joon Gatorade'i ära, siis lähen dushi alla ja siis kohe pärast dushi alt välja tulemist võtan sisse sheigi ja süsivesikud.. selline meetod minu meelest on parim, vähemalt mulle, sest see nö. taastab mul kõige kiiremini võimalikud energiavarud, olles ikkagi mõnusalt väsinud, tuned, et olen head trenni teinud :)

EDU!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest bohemianrhapsody

Mul sama värk. Siiski kannatan vähemalt tunnikese et veel üks kord peale trenni süüa. Minu arust ikkagi parem kui unepuudus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul ka sama lugu. ära mine trenni mingi päev ja maga terve päev ja öö maha siis peaks paremaks minema. mul aitas vähemalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jamh, mul täpselt sama wärk. Kui korraks pikali heitnud juba siis enam ülesse sealt ei saa (mega unekas), kuid kui saab miski tunnike ära magatud siis jälle norm., kui siis ei jää öösel jällegi magama vahepeal :)

Kuid jah, eks see ole organismi normaalne käitumine peale koormavat trenni. Ise teen ka miski 5 korda nädalas ning olen juba arvestanud sellega, et peale trenni enam midagi asjalikku korda saadetud ei saa. Ei tea jah, igatahes igasugused soovitused olgu selle teema all küll teretulnud :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Üldjuhul peaks selline unekas ära minema nagu mainiti kui juua süsivesikute ja valgushake peale trenni. Energiavarud on otsas ja veresuhkrutase madal, sellest ka tingitud unekas. Ega isegi väsin trenni lõpuks kuid samuti teen, vahetult peale du??i all käimist shagi, mingi 5 min. pärast on hoopis teine enestunne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

söömine on mul muidugi jamasti - hommikul kell 9 tavaliselt 3 praemuna ja võileivad, vahest puder. Lõuna kell 14 korralik praad, tomat. Õhtul 19 ,21 vahel veel mingi väiksem praad või supp. Ja kuna tihtipeale alles 23-24 koju saan siis siis kah enne und paar võileiba. Nii et 3 korda pävas. Aga nüüd hakkan öist pika toimega sheiki tegema kah veel.

Tean küll et peaks päeval põhitoidukordade vahele sööma midagi aga ega see lihtne pole. Kas võileibu jms värki on mõtet kodust tööle kaasa vedada? Või mingeid puuvilju ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, peale trenni soovitatakse valku tarbida olenemata alast, kuna see tagab lihaste kasvu, et mitte taandarengut teha.

Kuid toitumise osas, see on ainult tahtmise asi endal see paika panna. Ise ei ole puht vaimselt seda suutnud, kuigi tean, et peaksin.

Müts maha nende ees kellel on toitumine, trenn ning puhkus täiesti paigas. See nõuab meeletut tahtejuõdu. Ise ei ole seda veel suutnud, kuid eks aeg õpetab

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Üldjuhul peaks selline unekas ära minema nagu mainiti kui juua süsivesikute ja valgushake peale trenni. Energiavarud on otsas ja veresuhkrutase madal, sellest ka tingitud unekas. Ega isegi väsin trenni lõpuks kuid samuti teen, vahetult peale du??i all käimist shagi, mingi 5 min. pärast on hoopis teine enestunne.

Lugedes artiklit:

Toit, ajubiokeemia ja rasvapõletus

peaks süsiveskud just selle uneka tekitamagi.

Endal on sama probleem just selle unekaga. Trenni teeksin hea meelega peale lõunat aga tihti on vaja õhtul veel töötada või kooliasju teha.

Peale trenni teen ühe 1:1 (süsikad:valk) sheigi + 1 banaan ja enda uuesti "käima" saamine peale trenni võtab ca 3-4h aega.

Seega kaalun juba sheigi ära jätmist peale trenne, mis jäävad päeva keskele. Praegu lihtsalt venivad õhtud jube pikaks, kuna õhtu esimesel poolel on ületamatu unekas peale trenni ja adekvaatselt suudab tegutsedagi alles siis, kui on ennast uuesti "käima" saadud. Uneaeg jääb tihti seetõttu lühemaks kui vaja. Päevast magamist isegi 30 min ka ei saa lubada, kuna siis ei tule isegi suure väsimuse korral õhtul uni peale.

Söön nii või naa alati korralikult peale trenni ka tavatoitu, valguvajaduse katmiseks viiksin selle sheigi ajaliselt kuskile mujale. Peale trenni lihtsalt valku ilma süsikateta pole ka ilmselt mõtet juua kuna see läheks pigem energivarude täiendamiseks kui lihase ehitamiseks. Kokkuvõttes kaotaksin lihaste taastamises kuna ei kasuta ära nn musta auku peale trenni, kuid võidaksin uneajas, mis on selgelt olulisem tingimustel, et toitainete vajadused päeva lõikes on kaetud.

Kui trenn jääb õhtu peale ca 19-22 siis võib vabalt sheigi lubada, sest siis on unekas juba soovitud nähtus.

Jääb ainult küsimus: kas on mingi väike võimalus, et see sõltub mingil määral ka inimesest, millise efekti peale trenni süsivesikute rikka sheigiga saavutab?

Äkki Otti lihasmassi ja treeningintensiivsuse juures on see sheik nagu hane selga vesi aga tavainimese niidabki 60g süsikaid jalust maha B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt ma saan aru, et kuna glükokeeni varud on ära kasutatud ja tarbitud süsikad lähevad varude taastasmiseks, siis pole veresuhkru ja sellest tuleneva insuliini taseme tõusu üldiselt vaja karta.

Aga kuna see protsess ei saa toimuda ajavahemikul pikkusega 0 siis mingi kõikumine siiski arvatavasti toimub ja äkki vahel on see piisav sellise koguse serotoniini produtsiooniks, et tekiks unekas?

Väga vale hüpotees?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on vähenenud trennijärgne afterparty pärat seda, kui hakkasin lõdvestama trenni lõpus. Endale tundub, et tihti on kehv enesetunne kergelt seotud pingesoleva trapetsi poolt kaela vereringe poomisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×