Jump to content
Sign in to follow this  
crx2

kaalu juurde vaja

Recommended Posts

Kirjutasin sellest juba sügisel, aga pole siiani kasu olnud. Nimelt olen 177 pikk ja üle 62 kilo pole kaalu saanud. Olgu see siis jõudumööda treenides juba 3 aastat või siin soovituste järgi ka kõvasti süües. Nüüd olen paar kuud treeningust eemal olnud aga ikka miskit juurde ei tule. Proovin küll süüa iga 2-3 tunni tagant, õhtuti rohekmgi... hommikuti muidugi juba eluaeg see viga, et miskit alla ei lähe. Kella 10 paiku alles tuleb isu. Treeningust on mingi lihas küll tekkinud aga nüüd ilma trennita mingit lisarasva küll pole tulnud. Kas äkki peaks arstiga nõu pidama? Muud ma ei oska nagu midagi ette võtta. Ette tänades!

Tõenäoliselt on tegemist ektomorf kehatüübiga, sa ei peakski nii tihedalt sööma, sest su ainevahetus on niigi kiire, söö 5 toidukorda max. ööpäevas, kuid kui sa ei õpi hommikuti sööma siis sa mingeid muutusi ei näe ka. Siiani ei ole siiski toidu kalorsus olnud piisav, st. sinu kehatüübi puhul võib ka toidust saadava rasva hulk olla suurem, et tekitada kalorite ülejääk. Kuna puudub ettekujutus mida kui palju oled siiani söönud, siis on ka raske rohkem nõu anda. Kirjuta natuke lahti oma toidukordi.

tõepoolest, kirjuta oma täpne menüü, siis viitsib sind keegi ka aidata...

kas sa muidu jogurtit oled proovinud hommikul juua? Mul ei lähe ka eriti midagi tahket hommikul alla, aga kilo jogurtit mingi aja joooksul sisse limpsida on täiesti võimalik. Mitte just ideaalne variant, aga parem ikka kui mitte midagi.

Endal hakkab järjest rohkem tekkima tunne, et sellise kehtüübiga pole rasva võimalik minnagi, aga see ei tähenda, et lihast juurde ei tuleks. Ning see on ju see, mida me tegelikult tahame. Mass ikka lihasest, mitte rasvast.

Olen samasugune kaalutuse ohver:

22.aastane,

179 cm

stabiilselt 58 kg (juba 4 aastat)

Tahaks meeletult juurde võtta ja normaalsesse kaalu saada, aga näe, ei tule.

Viimased 3 aastat trenninud ei ole, enna seda tegin aktiivselt üldfüüsilist. Praegune menüü on järgmine (ärge naerge)

Hommik: paar võileiba, vahel pudru;

Lõuna: ei söö üldiselt (vahel mingi kerge praad (a'la makaronid);

Õhtu: Liha või kala sisaldav praad.

Laiaslaastus näeb menüü välja selline:S

Palun mõnd mõistlikku soovitust, kuidas normaalsesse kaalu saaksin!

sa saad vist ise ka aru, et sellise menüü juures ei võta isegi need inimesed juurde, kellel on kalduvus paksuks minna... hea et elus püsid...

ja kui sa oled kindel, et keskmise/normaaalse toitumise ja üldüüsilise trenniga (nagu sa ütlesid) ka juurde ei tule, siis on aeg minna radikaalsemate meetodite juurde.

St. võtta ennast kokku ja elada nii nagu enamus inimesi, kes siin foorumis kommenteerivad. Korralikult trenni, kõvasti süüa ja piisavalt puhata.

Sa soovid mõistlikku soovitust, kuidas kaalust juurde võtta, aga ma ei usu, et keegi sulle siin ühe vastusega viitsib ära seletada seda, millest kirjtatakse raamatuid. Kui sa aru ei saa, kuidas ja miks su oragnism kasvab, siis ei ole sul suurt lootust midagi saavutada.

Ehk teisisõnu, kui su soov juurde võtta on tõesti meeletu, siis loe siit foorumist artikleid ja teemasid ja tee endale asi selgeks kõigepealt. Või mine saali ja räägi treeneriga või mõne tuttavaga, kes asja jagab. Või kui sul on probleem, et kohe tõesti ei oska kust otsast peale hakata, siis anna teada, ja ma kirjutan ise sulle elementaarsemad asjad kokku... töö juures nagunii midagi teha pole:)

Kallid inimesed!

Püüdke aru saada,et igasugune kaal (lihas,rasv) on nii öelda talletatud energia,mida pole võimalik mitte millestki juurde tekitada (kehtib energia jäävuse seadus).Kellel söögiisu on väga vilets või on tegemist tahtmatuse/suutmatusega korralikult toituda,pole mõtet kaalu juurde loota!

Lifeguard:Su toidust saadud energiahulk on heal juhul 1000 kcal,samas kui Su BAV on ~ 1600 kcal + ülejäänud energiakulu ~ 700 kcal = 2300 kcal.Et juurde saada,peaksid sööma stabiilselt 200-300 kcal ööpäevas rohkem,seega 2600-2700 kcal.

Crx2:oled äärmiselt kiire ainevahetusega ja kaotad veel lisaks väga palju energiat termoregulatsiooni kaudu soojuskaona.Pead lihtsalt veel rohkem sööma!Kõhnadel on iga juurdevõidetud kilogramm suure võitluse tulemus.

Suured tänud vastajaile! Trenn on sellepärast pooleli hetkel, kuna olen Tallinnas praktikal ja treeningukohtade hinnad, nagu ise teate, pole just odavad. Vaatan ringi hetkel, ka asjalikud nõuanded on teretulnud. Kui kellelgi kasutu rinnaltsurumispink koos kangi ja raskustega normaalse hinna eest üleliigne on, siis olen huvitatud!

ma sam probleemiga enamvähem.kaalusin 61 kui olin 18.sõjaväes võtsin veidi juurde.mingi 26 tegin kõva trenni 3 kuud ja mingi kaal oli siis 65 66 ja viskas järsku 75.mix.sest sõin rõvedalt nagu siiani.ja trenni ka rõvedalt.kusjuures enamus kilosi tuli ulakehale kuna jalga eriti ei saa teha.kõik on võimalik ,uskuge mind ma tean.aaa see ka veel et siis kui juurde võtsin panin kax kuuri kread need ainsamad korrad kui olen miskit söönud ja öösiti käisin tööl ka.raudselt on kõik võimalik.

KLe Ott mul jäi natsa sinu text arusaamatux,sellesuhtes et ytlesi:kui sa ei õpi hommikuti sööma siis sa mingeid muutusi ei näe ka. .......kas siis kui söön hommikuti tuleb kaalu juurde.....minul just see viga et hommikuti läheb söök ilusti alla ja nii iga söögikorraga..........mix siis osadel on nii et hommikuti pole isu aga mõnedel on isu nagu nätex mul........mul ka nii et kui ärkan siis kohe jooxen sööma:)

mina arvan, et see on selle pärast, et kui pole ennast korralikult välja maganud ja organism veel magab, siis ei ole ka isu. Mul oli kunagi samamoodi, et hommikul lihtsalt sundisin ennast sööma. Aga kui suurendasin unetunde ja ärkasin reipana, siis läks ka toit hommikul nagui õlitatud :)

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.