Jump to content
Aimuu

Pistmine

Recommended Posts

Käisin siis 3 tundi tagasi korvpalli mängimas ja hakkas jubedalt pistma, see möödus, aga siiamaani sügavamalt hingates ja keha liigutades teatud suunades lööb paremale ribide alla valu sisse, pistmse valu. Mida teha?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin siis 3 tundi tagasi korvpalli mängimas ja hakkas jubedalt pistma, see möödus, aga siiamaani sügavamalt hingates ja keha liigutades teatud suunades lööb paremale ribide alla valu sisse, pistmse valu. Mida teha?
Pisteid on rohkem vähetreenitud organismil, samas ei tee ka hea kehaline seisund selle vastu immuunseks. Kuid siis on pőhjused ka juba rohkem individuaalsed. Põhjusteks võivad olla nt: vahelihase kramp, täis kõhuga või ka hingamis- ja jooksustiil. Loomulikult mõjutab pistmist ka ilma soojenduseta kehalised pingutused.

Hoia pisted eemal nii:

1.Soovitatavalt 3-5 tundi enne treeningut vői vőistlust mitte süüa. Pööra tähelepanu ka toidu koostisel!

2.Korralik soojendus, tempot aeglaselt tõstes.

3.Treeni oma kőhulihaseid ja vahelihast.

4.Őpi őigesti hingama. (kõhuhingamine, mida saab hästi harjutada selili maas, asetades raamatu kõhule. Sissehingates peab raamat tőusma ja väljahingates tugevalt langema.

5.Testi milline esmaabi on sinule pistmise vastu parim.

Kui hakkab pistma, siis esmaabina vőib aidata tempo aeglustamine vői lausa seismajäämine ja valuliku koha tugev pigistamine sőrmedega. Ettepoole kummardumine ja rahulik sügav hingamine vőivad samuti kergendust tuua. Tavaliselt seejärel pisted kaovad ja jooksmist saab jätkata. Kőhu alalihaste venitamine vőib samuti aidata.

Kui pisted jätkuvad ka rahuolekus, on pőhjust käia tervisekontrollis, et eemal hoida vőimalikke haigusi.

<_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3-5 tundi enne treeningut või võistlust mitte süüa?? Organism peaks siis pühast vaimust toituma pool päeva?

See on jah tegelikult palju, kuigi mõni on ka selliste harjumustega juba..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jõhkra valu lööb sisse just naerdes. sügavalt hingates lööb nüüdseks valu sisse väga vähe, aga see on siiski häiriv. kohe plaan minna uuesti korvpalli mängima, eks näis mis saab. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jõhkra valu lööb sisse just naerdes. sügavalt hingates lööb nüüdseks valu sisse väga vähe, aga see on siiski häiriv. kohe plaan minna uuesti korvpalli mängima, eks näis mis saab. <_<

pole erilist mõtetminna kui veel pistab ju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Käisin siis 3 tundi tagasi korvpalli mängimas ja hakkas jubedalt pistma, see möödus, aga siiamaani sügavamalt hingates ja keha liigutades teatud suunades lööb paremale ribide alla valu sisse, pistmse valu. Mida teha?

Mul ka noorena pistis, aga siis opereeriti pimesool välja ja jäi rahulikuks. Mõned korrad on hiljem ka teisel pool pistnud, aga õnneks väga harva. Eks neid põhjuseid on mitmeid. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi on paranemas, valu on hingates peaaegu kadunud, kiirelt liigutades keha aga siiski lööb valu sisse.

Mõne päevaga korras siis.

Mulle tuleb paratamatult ilmselt elu lõpuni meelde, kuidas mu esimese klassi kehalise õpetaja karjus, kui kellelgi pistis: PISTA VASTU SIIS!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Roidemurd?

ma ei saa käega katsudes aru täpselt kas nüüd ülemise kõhulihase juures on valu või siis ribi juures. panin tähele, et kui ennast välja sirutada ja hingata siis lööb rohkem valu kui lihtsalt istudes ja tavaliselt end hoides.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ma ei saa käega katsudes aru täpselt kas nüüd ülemise kõhulihase juures on valu või siis ribi juures. panin tähele, et kui ennast välja sirutada ja hingata siis lööb rohkem valu kui lihtsalt istudes ja tavaliselt end hoides.

Mine käi arsti juures

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal midagi taolist momendil, paar nädalat tagasi hakkas pärast rinnatrenni see jama. Algul oli ka teatud asendites rinnalihaste keskelt valus ja sügavalt hingates. Paari päeva läks mööda. Aga nüüd kui ma kõhulihaeid pingutan või teen hantli tõmmet küljele vasaku käega siis on tunda ka selline loll torge parema ribikorvi all. Peaks ka vist aja millalgi kirja panema.

Ei usu et see midagi tõsist on. See võib olla vahelihase venitus. Ma olen selle venitusest midagi varem kuulnud. Äkki keegi oskaks täpsustada. Kordan veel et lähen ise ka arsti juurde kui valu ei möödu. Et keegi seda soovitama üle ei hakkaks.

Küsimus siis kas vahelihase venitus võib olla reaalne????

Muudetud kasutaja Milehigh poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal midagi taolist momendil, paar nädalat tagasi hakkas pärast rinnatrenni see jama. Algul oli ka teatud asendites rinnalihaste keskelt valus ja sügavalt hingates. Paari päeva läks mööda. Aga nüüd kui ma kõhulihaeid pingutan või teen hantli tõmmet küljele vasaku käega siis on tunda ka selline loll torge parema ribikorvi all. Peaks ka vist aja millalgi kirja panema.

Ei usu et see midagi tõsist on. See võib olla vahelihase venitus. Ma olen selle venitusest midagi varem kuulnud. Äkki keegi oskaks täpsustada. Kordan veel et lähen ise ka arsti juurde kui valu ei möödu. Et keegi seda soovitama üle ei hakkaks.

Küsimus siis kas vahelihase venitus võib olla reaalne????

See võib olla reaalne, katseta ka eeltooduid mooduseid pistete vabanemiseks. Vahelihase pisteid või nö. krampe(kui ikka on tegemist vahelihase probleemiga)on võimalik treenida vahelihast kiiretempolise jooksu ajal, sügavalt sisse-välja hingates. Samuti ka kõhulihaseid tehes. Soovitatavalt vähemalt 2-3 korda nädalas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

valu jätkub, naerdes siiski, ehk võis see tekkita hoopis mitte pistmise järel vaid üleshüppe ajal lauapalli järgi minnes, siis on ju kõhulihased suhteliselt venituses, ehk ära tõmmatud vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli midagi taolist, ja väga valusat, mingi lihaste spasm rindkeres kindlates asendites ja kindlate liigutuste peale. Julm valu. Tavaline arst ei oska vist sellise asja peale midagi teha. Osteopaat tasakaalustas mul lihaspingeid mingite imelike asenditega ja läks üle paari nädalaga. Ise üle ei läinud, läks ainult hullemaks.

Iseenesest võiks tauriin aidata mingil määral. Ja baklofeen, aga ma pole leidnud arsti, kes mulle baklofeeni vormistaks. See on Eestis registreerimata RT-ravim ka nii et ainult retseptist ei piisa. Ja enamus arste ravib kõike ainult valuvaigistite, antibiootikumide, glükokortikidide ja antidepressantidega ning millestki muust pole kuulnud ja ei taha kuulda ka.

(Soovitage Tallinnas head perearsti ?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul ka noorena pistis, aga siis opereeriti pimesool välja ja jäi rahulikuks. Mõned korrad on hiljem ka teisel pool pistnud, aga õnneks väga harva. Eks neid põhjuseid on mitmeid. :)

Teine teema veits, aga kaua sa korralikult peale mimesoole eemaldamist trenni teha ei saand? Mul kolm päeva tagasi oli endal eemaldus ja ei tahaks väga kaua vahet sees hoida, arst rääkis et kuu aega kindlasti ja et on songa oht...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×