Jump to content
lightning

Dieedinipid?

Recommended Posts

Selle külma vee joomise arvutuse isegi läbi teind ja tulemused tõesti kasinad, siiski on jäänud õhku küsimus kas see on ikka nii lihtne? Üks asi on lihtne vee soojendamine, aga mida peab organism tegema, et soojust toota? Kas seal võivad olla mingid mehanismid, mille läbi see toimub, mis aga võtavad ise ka energiat, ehk siis kui suur on organismi sooja tootmise kasutegur? Mitte, et ma seda külma vee joomist peaks arvestatavaks teguriks kaalulangusel, aga sportlik huvi on ikka. Oskab keegi seda kuidagi lahti seletada?

Sellist vastust oligi oota ja ise ka väga ei uskunud sellisesse teooriasse ,lihtsalt mõtlesin üle küsida :) .

SVR ? Olen proovinud , suvel võtsin 4 kilo alla vähendades oma portse poole/veerandi võrra.

Aga pooldan rohkem Bonsuna vastuse "SÕR"-ga.

Endal kaaluga (hetkel) probleeme pole aga lihtsalt tahaks teada/uurida asja.

Olen kuulnud küll palju teooriaid siin foorumis NT: Tühja kõhuga hommikul jooksma minemine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere Aile!

Mind huvitaks, mis kriteeriumite järgi te juuste soovitaks valida??

Esimene kriteerium on individuaalne toidutalumatus. M6nedele sobivad sinihallitus- m6nele valgehallitusjuustud, m6nele toorjuustud jne.

Teiseks lisaainete olemasolu alates koagulantidest l6petades s2ilitusainetega, st kas on v6i ei ole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile, kuidas te oliiviõli tarbite(millega koos)?

Al dente t2isterapastale piserdan peale. Leivaga, salatikastmetes, majoneesis, v2rske aedviljaga (tomati ja basiilikuga on yle prahi...). Kypsetatud l6hele kastmeks koos sidruni ja tilliga.

Ma loodan, et ma suudan teid kokkama meelitada :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

9 tarka reeglit tõhusaks kaalu lange-tamiseks!

Terviseajakirja Prevention sõnul on inimesel hõlpsam kaalu langetada, kui tal on kümmekond lihtsat reeglit, mida jälgida. Need põhireeglid võivad olla üldteada-tuntud, kuid nende läbimõtlemine ja silme ees hoidmine on kaalulangetajale just nagu motiveerivaks majakaks. Järgnevalt 9 nõuannet, mille abil võid oma päevast kaloritekogust vähendada kuni 900 kalori võrra.

1. Söö regulaarselt. Küllap oled seda nõuannet kuulnud söögi alla ja söögi peale, kuid kordamine on tarkuse ema. Regulaarsed toidukorrad aitavad tõepoolest hundiisu vältida, hoiavad veresuhkrutaseme stabiilsena ning ei lase ülearu palju kaloreid päeva lõpuks põske pista.

2. Eelista madala rasvasisaldusega toite. Mõõdukas koguses on muidugi kasulik süüa ka rasvarikkaid toite, nagu rasvane kala, oliiviõlist kaste, täispiim jne. , kuid see ei tähenda, et kõik toidukorrad võiksid rasvarikkad olla. Võimalusel eelista igapäevastes valikutes 5%-lise magusa kohupiima asemel 2,5%-list maitsestamata kohupiima, 30%-lise juustu asemel 15%-list jne.

3. Kõnni piisavalt palju. Muretse endale sammulugeja ja jälgi, et läbiksid päevas vähemalt 10 000 sammu.

4. Iga tunni aja kohta seisa 10 minutit ja tee selle aja sees toimetusi, mis võimaldavad pisut liigutada. Käi näiteks ülemuse juures ära, vii vajalikke pabereid laiali vms. mida nagunii tegema peaksid.

5. Luba endale tervislikke vahepalu. Tervislikud näksimised toidukordade vahepeal aitavad suuremat nälga ennetada ja hoiavad veresuhkrutaseme stabiilsena. Varu enda töölaua sahtlisse mõni puuvili, pähkleid, seemneid või muid tervislikke apse.

6. Jälgi pakendilt toitude rasva- ja suhkrusisaldust. Isegi süütuna näivas toidus võib teine kord olla ülearu palju rasvu ja suhkruid, mille peale tasub valvas olla.

7. Mõõdukad portsjonid. Kui kõht on tühi, siis kipub inimene taldrikule tõstma rohkem toitu, kui tal tegelikult kõhu täis saamiseks vaja on. Jälgi oma toiduportsjonite suurust ning tõsta kõike mõõdukalt. Ka juurde tõstmisega ära kiirusta, sest täiskõhutunde tekkimiseks läheb veidi aega.

8. Väldi suhkruga karastusjooke. Kõikvõimalikud limonaadid sisaldavad rohkelt suhkruid, millest saad hulga kaloreid, kuid mis kõhtu ei täida.

9. Pane telekas kinni. Kui sööd, siis söö, mitte ära jälgi silma nurgast televiisorit. Pane televiisor parem kinni ja keskendu üksnes toidu maitseomadustele. Nii naudid toitu rohkem ja saad kõhu väiksemast toidukogusest täis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok, võtame ühe keskmise saalis treeniva inimese. Enamsti ei ole nad rahul oma väljanägemisega, kes siis seda tunnistab ja midagi ette püüab võtta, kes mitte. Valdavalt on probleemiks siiski liigne rasva% ja alles teisel kohal on lihasmassi juurdekasvu soov. Miks ma seda väidan? Olen üle 10 aasta teinud inimestele toitumis ja treeningkavasid.

Noh jah tegelikult on ka küssa selles, kellest me räägime, siin foorumis ja jõusaalis on enamus spordihuvilised, tavainimesele ei ole toidus sisalduv valgukogus ses suhtes oluline, võib ka süsivesikurikast dieeti kasutada. Ütleksin siiski, et, tavainimese puhul on SVR määravam kui SÕR :)

Trenni puhul oleneb, mis hetke kaloraasist rääkisid, kui enne trenni, siis treeningu arvelt ju kalorikulutus suureneb(u 2500 kcal nädalas)

Aga kui ei rääkinud, siis lihas ju võtab ju ka arenguks energiat, siis jah, tasapisi nö. muutub pekk lihaseks.

Arvutasin välja, tavainimesel kulub 0,8g valku ühe keha kilogrammi kohta, kui tänu jõusaali treeningule kulutada 1,5g/kg päevas siis 90kg inimesel tekib 252 kcal energia kulutus lihase arenguks. See pole küll palju aga see oleks 0,23 kg nädalas, pea 1 kg kuus.

See peaks olema vastus, mis juhtub, kui trenni puhul kaloraaz jätta samaks

Mainin ka ära, et kui need kaks asja kokku liita siis tekib sellest kaalu langus/"rasva muutumine lihaseks" 2,4kg kuus.

Üldiselt nendest dieedi nippidest soovitaks kõrvale hoida, oleneb muidugi eesmägist, kui 1-2 kilo vaja võtta siis võib(nimetaks seda pigem metabolismi muutmiseks) isegi aidata. Aga tõsisema kaalulangetamise puhul on see jama, see tekitab segadust ja läbikukkumisi.

Mul ka piisavalt läbikukkumisi olnud, liiga madalasse kaloraazi läinud, atkinsit proovind, olen toitund nö korralikult ja samal ajal trenni teinud(toidukogused ei olnud määratletud) - ei toiminud, tean mis on jojoefekt jne. Neid ämbreid on palju kuhu võib astuda, dieedinipid on üks nendest ämbritest. Mul on küll praegu nats kavalam süsteem(toimib) aga kel vaja langetada siis toitumiskava on tänapäeva arengu juures ikkagi lahendus, mis toimib, mitte ämber.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muzukese postitus oli väga sisukas (Y) tänud. Aga miks just 10 000 sammu ? Kas on mõtekam on kõndida 10 000 sammu või joosta see ~10 000 sammu ?

Ja kuidas vältida seda effekti et alla võttes s keha ei läheks n.ö "Säästurezhiimile"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muzukese postitus oli väga sisukas (Y) tänud. Aga miks just 10 000 sammu ? Kas on mõtekam on kõndida 10 000 sammu või joosta see ~10 000 sammu ?

Ja kuidas vältida seda effekti et alla võttes s keha ei läheks n.ö "Säästurezhiimile"

Kaloripõletus on efektiivne 60-75% südame löögisageduse(SLS) maksimumist. Maksimum arvutatakse: 220 - vanus.

Kiidetakse ka HIIT treeningut.

Et liiga palju või vähe ei sööks olekski vaja tegelikult toitumiskava.

Aga kui sa nüüd ise arvutama hakkad siis kalori defitsiit võiks olla 500/päevas(=0,5kg nädalas) kandis, no tegelt võib ka tiba rohkem olla.

Toitumiskaval oleks see eelis, et saab lähtuvalt eelmisest perioodist anda hinnangut progressile ja teha muudatusi kuna menüü on koguaeg sama.

Räägi parem, milline on su hetkeseis ja millised on eesmärgid.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen kuulnud küll palju teooriaid siin foorumis NT: Tühja kõhuga hommikul jooksma minemine.

Fred Antson: Hommikune tühja kõhuga aeroobne treening on halb idee! Miks? Hommikuti on terve inimese stressihormooni kortisooli tase ööpäeva kõrgeim, tühja kõhuga treenides tõuseb see veelgi – tulemuseks on lisaks rasvade põletamisele ka lihasvalkude lagunemine ja kokkuvõttes aeglustab see ainevahetust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaloripõletus on efektiivne 60-75% südame löögisageduse(SLS) maksimumist. Maksimum arvutatakse: 220 - vanus.

Kiidetakse ka HIIT treeningut.

Et liiga palju või vähe ei sööks olekski vaja tegelikult toitumiskava.

Aga kui sa nüüd ise arvutama hakkad siis kalori defitsiit võiks olla 500/päevas(=0,5kg nädalas) kandis, no tegelt võib ka tiba rohkem olla.

Toitumiskaval oleks see eelis, et saab lähtuvalt eelmisest perioodist anda hinnangut progressile ja teha muudatusi kuna menüü on koguaeg sama.

Räägi parem, milline on su hetkeseis ja millised on eesmärgid.

MINU hetkeseis on väga hea. Rasva % täiesti paras. 8 pack kõhulihased, rinnalt surub 75 . Vanus 15. Aga ma lihtsalt mõtlesin ennast harida siin ja teisi õpetada / endal tulevikus vaja võibolla .

500 kalorit liiga vähe ei ole v???Isegi 1000 oleks liiga vähe..Minu teadmiste järgi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MINU hetkeseis on väga hea. Rasva % täiesti paras. 8 pack kõhulihased, rinnalt surub 75 . Vanus 15. Aga ma lihtsalt mõtlesin ennast harida siin ja teisi õpetada / endal tulevikus vaja võibolla .

500 kalorit liiga vähe ei ole v???Isegi 1000 oleks liiga vähe..Minu teadmiste järgi.

See oleneb, asjaoludest, kui suurem ülekaal siis on mõistlikum aeglasemalt võtta aga nagu eelnevalt rääkisin sõltuvalt inimesest vahemikus 100-150 grammi päevas läheb rasva arvelt, üle selle hakkab lihas minema...

Aga kui sa end harida tahad, siis ma arvan, et oleks lihtsam foorumi vanemaid postitusi või artikleid lugeda(ka otsing on olemas).

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MINU hetkeseis on väga hea. Rasva % täiesti paras. 8 pack kõhulihased, rinnalt surub 75 . Vanus 15. Aga ma lihtsalt mõtlesin ennast harida siin ja teisi õpetada / endal tulevikus vaja võibolla .

500 kalorit liiga vähe ei ole v???Isegi 1000 oleks liiga vähe..Minu teadmiste järgi.

Kõik oleneb inimese praegustest toitumisharjumustest ja tarbitavast kaloraažist. Reaalsuses keskmises ülekaalus (kui seda niimoodi nimetada saab) kärpida korraga 1000 kcal on väga palju. Minu arust on rumalus sellist kärbet koheselt teha - väga raske oleks dieedile minna, kui selline langus toimuks. Ka organism vajab pikemalt harjumist. Kõike tuleks teha järk järgult, iga (mõne) nädala tagant jälle natuke vähemaks võtta, kui kellelgi on kaaluga tõsiseid probleeme.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaloripõletus on efektiivne 60-75% südame löögisageduse(SLS) maksimumist.

Suurematel löögisagedustel saad liikumiseks energiat õhust ja armastusest ? :)

Ma teeks panuse ikka suurematele löögisagedustele. Kõndimisele üldse panust ei teeks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Paljudel kaovad kilod mandlite eemaldamisega. Sel ajal pole muud võimalik tarvitada kui vaid jogurtit jms. Leidsin, et Helluse joogijogurtid oleks parimad sel juhul, neis 3-4g ringis sv ja 11g ringis valku. Ideaalne-nagu valgudieet. Peaks hakkama proovima enne mandlite eemaldamise päeva seda tasapisi harjutama :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma nüüd mingeid uuringuid ei ole teind aga miskipärast soovitatakse nii.

kas see mitte I. Otsuse raamatus polnud, et tegelikkuses pole vahet, kas paned pea maksimumil või siis vastaval pulsisagedusel. tähis on lõppkukkuvõttes kulutatavate kalorite hulk.

mõtle nüüd natuke kaasa: 30 minutit pulsisagedusel 65-75% maxist kulutab x arvu kaloreid, 30 minutit pulsisagedusel 80-90%maximumist kulutab x+ rohkem kaloreid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljudel kaovad kilod mandlite eemaldamisega. Sel ajal pole muud võimalik tarvitada kui vaid jogurtit jms. Leidsin, et Helluse joogijogurtid oleks parimad sel juhul, neis 3-4g ringis sv ja 11g ringis valku. Ideaalne-nagu valgudieet. Peaks hakkama proovima enne mandlite eemaldamise päeva seda tasapisi harjutama :D

Kas sel ajal üldse süüa saab või siis tõesti joovad vaid jogurtit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina peale mandlioppi sõin püreestatud kartuliputru, no sellist vedelat löga. Ja jogurtid ka. Uskuge, kui midagi muud süüa ei saa, siis see kartulilöga tundub maailma maitsvam toit! Kadus 4 kilo, aga loomulikult tulid need hiljem tagasi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina peale mandlioppi sõin püreestatud kartuliputru, no sellist vedelat löga. Ja jogurtid ka. Uskuge, kui midagi muud süüa ei saa, siis see kartulilöga tundub maailma maitsvam toit! Kadus 4 kilo, aga loomulikult tulid need hiljem tagasi.

Toatemp-l vedeldatud jogurtit peaks ka saama lürpida ehk?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljudel kaovad kilod mandlite eemaldamisega. Sel ajal pole muud võimalik tarvitada kui vaid jogurtit jms. Leidsin, et Helluse joogijogurtid oleks parimad sel juhul, neis 3-4g ringis sv ja 11g ringis valku. Ideaalne-nagu valgudieet. Peaks hakkama proovima enne mandlite eemaldamise päeva seda tasapisi harjutama :D

Ei pea ainult lahjat jogurtit sööma, on olemas väga palju maitsvaid ja toitvaid püreesuppe ja muud taolist, pluss veel jäätis, mida isegi soovtatakse arstide poolt peale oppi. Ise sõin suht mitmekülgselt, kilo küll läks 3 nädalaga, aga ilmselt lihase, mitte rasva arvelt, sest trenni ju teha ei saanud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pea ainult lahjat jogurtit sööma, on olemas väga palju maitsvaid ja toitvaid püreesuppe ja muud taolist, pluss veel jäätis, mida isegi soovtatakse arstide poolt peale oppi. Ise sõin suht mitmekülgselt, kilo küll läks 3 nädalaga, aga ilmselt lihase, mitte rasva arvelt, sest trenni ju teha ei saanud :D

Mis oli sellise opi puhul mitmekülgne toit? Isegi vist nö jäätisedieet on olemas. Mina lähen märtsis opile.

Muudetud kasutaja kuuliks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pea ainult lahjat jogurtit sööma, on olemas väga palju maitsvaid ja toitvaid püreesuppe ja muud taolist, pluss veel jäätis, mida isegi soovtatakse arstide poolt peale oppi. Ise sõin suht mitmekülgselt, kilo küll läks 3 nädalaga, aga ilmselt lihase, mitte rasva arvelt, sest trenni ju teha ei saanud :D

Jogurtit ma küll lahjaks ei nimetaks, korralikus jogurtis oma 800-900 kcalit per liiter ja mis see liiter siis ära juua pole. Kindlasti lihtsam minu puhul kui see tonn kalorit tahkest toidust kätte saada.

Peale mandlioppi sai kõvasti jäätist süüa, püreed, pudru, jogurtit, kõvasti vedelaid kaloreid....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×