Jump to content
rennosport

Pimesoole lõikus???

Recommended Posts

Tekkis selline küsimus.

Kas austatud kolleegid on käinud pimesoole operatsioonil või mitte. Ja kui on, kas siis eelnevalt on tarbitud mõõdukates kogustes erinevaid valgupulbreid ja teisi toidulisandeid.

Huvitav oleks teada, kas erinevad jõusaalis kasutatavad toidulisandid võivad põhjustada pimesoole ussripiku ummistust, mis omakorda läheb põletikuliseks ja tuleb kiiremas korras opereerida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pigem võib see tuleneda valest toitumisest. Sõbral just oli pimesoole lõikus ning arvestades kuidas ta toitus ei imestagi seda. Tema sõnade järgi on tal see kusjuures aasta-kaks tagasi valu teind, aga seejärel jäle üle läind. Arstide sõnul ei olnud nad varem näind nii koledad asja, kui nad selle välja olid opereerinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et kui piisavalt palju süüa kiudainete rikkaid toiduaineid ja toituda reeglitepäraselt on viidud riskid miinimumini.

Kuid ma olen siin samas portaalis tähendanud, et ka nii öelda tippsportlastel juhtub selliseid juhuseid, kuigi nende toidulaud peaks ju küll olema reeglitepärane:?

Et kas seda võib lihtsalt halvaks juhuseks pidada või on tõesti olemas mingid ained mis võivad teatud ummistusi tekitada?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eeldan, et ummistus tekib ikka liiga tahke väljaheite korral. Piisavalt kiudaineid tarbima, et väljaheide korralikult pehme oleks.

Operatsioon oli mul aastal 1997, okt. Tysistustega pimesool...

K6hukinnisus ei ole olnud kunagi minu probleem. :lol: Ma usun, et minu puhul oli suur hulk ravimeid...??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli pimesoolelõikus u 7 aastat tagasi ja see oli kõik veel enne kui jõusaalis käima hakkasin ja üldse mingeid toidulisandeid tarbima. Eks see ole kuidas kellelgi, minul näiteks elu aeg toitumine korras olnud nii et juu siis oli lihtsalt soodumus selleks. Anyway usun et ei pea neid toidulisandeid kartma, pigem ikka toitumises asi kinni ja no üleüldse, alati on ju nii et kes sööb rämpstoitu ja muidu tervisest lugu ei pea, see on terve kui purikas ja kes toitub korralikult ja üritab terve olla, sellel kõik hädad kallal. Ühesõnaga ei peaks muretsema ega mõtlema sellise asja pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli lõikus umbes aasta tagasi, päeval sõin ainult põhimõtteliselt puuvilju nagu pirne ja õunu ja siis öösel lõi valu sisse nii, et korralikult kõndida ei saand. Haiglasse minnes läks üle aga kuna olin juba seal võeti see välja.

See on tulenevalt ikkagi geenidest enamus jaolt, kuna mu vennal oli ka lõikus juba mitu aastat tagasi ja rämps toitu pole ma kunagi eriti söönd.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ise ülevalt alla kõhtu vaatad siis pimesool asub paremal pool veidi enne seda kus jalg hakkab, ehk väga all kõhus ja väga paremal. Ja kui tahad kontorllida kas pimesool haige siis tuleb minna sul pikali ja lased kellegil sinna suruda ja järsku käe ära tõmmata. Kui tunned valupistet siis on pimesool läbi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu pimesool eemaldati juba 6-7 klassis ja see probleem ei olnud siis kindlasti tingitud ei rämpstoidust ega toidulisanditest. <_< Oma esimese burksi sõin ma umbes 4-5 aastat hiljem :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sama küsimus, et kaua siinolijad on pidanud ilma trennita olema?

Väga individuaalne teema. Sõltub kui suur haav on, kui kiire on taastumine jne. Koolipoisina sain pimesooleoperatsiooni pärast vist mingi 3 kuud kehalisest kasvatusest vabastuse, aga juba 4 päeva pärast operatsiooni hüppasime ühe teise poisiga haiglavoodites saltosid ning kui arst sisse astus, sai suure närvivapustuse kuna mul oli päris suur haav. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas tänapäeval ka veel lõigatakse lahti? Aga üldiselt Recovery time from the operation varies from person to person. Some will take up to three weeks before being completely active; for others it can be a matter of days. Niiet kuidas enesetunne ütleb.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×