Jump to content
Aile

Milliseid kosmeetikume mitte tarvitada.

Recommended Posts

Ingredient Use Dangers

Parabens Heavily used preservatives in the cosmetic industry; used in an estimated 13,200 cosmetic and skin care products. Studies implicate their connection with cancer because their hormone-disrupting qualities mimic estrogen and could disrupt your body’s endocrine system.

Mineral Oil, Paraffin, and Petrolatum These petroleum products coat the skin like plastic – clogging pores and creating a build-up of toxins. They can slow cellular development, creating earlier signs of aging. They’re implicated as a suspected cause of cancer. Plus, they can disrupt hormonal activity. When you think about black oil pumped from deep underground, ask yourself why you’d want to put that kind of stuff on your skin…

Sodium laurel or lauryl sulfate (SLS), also known as sodium laureth sulfate (SLES) Found in over 90% of personal care products! They break down your skin’s moisture barrier, potentially leading to dry skin with premature aging. And because they easily penetrate your skin, they can allow other chemicals easy access. SLS combined with other chemicals may become a "nitrosamine" – a potent carcinogen.

Acrylamide Found in many facial creams. Linked to mammary tumors.

Propylene glycol Common cosmetic moisturizer and carrier for fragrance oils. May cause dermatitis and skin irritation. May inhibit skin cell growth. Linked to kidney and liver problems.

Phenol carbolic acid Found in many lotions and skin creams. Can cause circulatory collapse, paralysis, convulsions, coma, and even death from respiratory failure.

Dioxane Hidden in ingredients such as PEG, polysorbates, laureth, ethoxylated alcohols. Very common in personal care products. These chemicals are often contaminated with high concentrations of highly volatile 1,4-dioxane that’s easily absorbed through the skin. Its carcinogenicity was first reported in 1965, and later confirmed in studies including one from the National Cancer Institute in 1978. Nasal passages are considered extremely vulnerable, making it, in my opinion, a really bad idea to use these things on your face.

Toluene May be very poisonous! Made from petroleum and coal tar… found in most synthetic fragrances. Chronic exposure linked to anemia, lowered blood cell count, liver or kidney damage…May affect a developing fetus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki teeks nii, et vähemalt teema algataja teeb oma postituse eesti keeles? Mitte lihtsalt ei kleebi siia lõiku artiklist või tervet artiklit, vaid näeb veidi vaeva oma postituste arvu kasvatamise nimel ja tõlgib oma postituse lugupidamisest teiste vastu? Kõik ei ole elanud ega ela Ühendriikides või muul ingliskeelsel maal ja ei pruugi kirjatükist õigesti aru saada. Mis te arvate, austatud foorumlased?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äkki teeks nii, et vähemalt teema algataja teeb oma postituse eesti keeles? Mitte lihtsalt ei kleebi siia lõiku artiklist või tervet artiklit, vaid näeb veidi vaeva oma postituste arvu kasvatamise nimel ja tõlgib oma postituse lugupidamisest teiste vastu? Kõik ei ole elanud ega ela Ühendriikides või muul ingliskeelsel maal ja ei pruugi kirjatükist õigesti aru saada. Mis te arvate, austatud foorumlased?

Tegelt võiks olla küll eesti keeles, sest ega kõigest päris aru küll ei saa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toetan Eesti keele kasutamist, seda meil ju aina vähem ja vähem. :D

Katkeid artiklitest, viiteid linkidele jne leiab mitte ainult minu postidest. V2ga t2nuv22rne, et seda tehakse ja 22retult ebapraktiline oleks seda k6ike t6lkima hakata.

Suur t2nu k6igile, kel midagi 8elda on :lol:

Me v6ime pystitada eelpooltoodud probleemi ka teisest kyljest. Kuulun gruppi, kes naudib 6ppimist, eneset2iendamist jne. N2hes midagi "v2rskendavat", kas on parem, kui ma kleebin teile siia vastava l6igu v6i annan lingi (mis oleks veel lihtsam)....

Vastupidiine tegevus oleks...

Ma lihtsalt hoian k6ik enda teada ja l6petan igasuguse infojagamise. Otsustage ise :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Otsustage ise :D

See on siiski parasjagu spetsiifiline tekst ning algajal raske iga sõna tõlkides mõtet kätte saada.

Aga teemasse ka. Minu arust on lihtsam kasutada ka välispidiselt ainult neid tooteid, mida süüa julgeb. Juba aasta aega on minu ainus kosmeetikapoest ostetud toode ripsmetušš, sellest ei ole raatsinud loobuda :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milleks viriseda inglise keele pärast, kes aru ei saa sellest keelest ärgu lugegu.

Aga toodud inglise keelset teksti, soovitan noortel lugeda järgmise harjutuse jaoks esmalt:

1) Leidke tekstist kõik sõnad, mis nö hüpoteetiliseksm õtte teevad, et midagi kindlat mõista ei anna, nagu sõnad näiteks: "could disrupt", "suspected cause", "can", "may" jne. Sedalaadi harjutust sooritage ka edaspidi, nii õpib teksti päris hästi lugema, ja saab aru, kui tõsiselt võetava artikliga on tegu.

--

Mäletan ise keskkoolist vaid Benseeni, et teda kasutatakse lõhnade tegemiseks, see pidi mürgine olema, eks ta bensiiniga sarnaneb ilmselt, milleks muidu selline sarnane nimi, kuid tahtsin küsida Steroidi valemi kohta, kus on ka 3 benseni-kujulist seost, üksteisega kokku kleebitud, mis need kolm on seal benseeni sugulased siis või? Loodan ,et saite sellest eesti keelsest küsimusest aru.

--

Siin siis too lõhnaaine Benseen:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/comm...e_structure.png

Siin siis sarnaste 6-nurkadega Steroidi valem:

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Steroid_numbering.png

Või äkki ongi siis tõesti benseenid seal kolmekesi või?

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõlke teenustasu läheb Google translate- le.

Koostisainete Kasuta Ohud

Parabeenide Suurtes kasutatavate säilitusainete kosmeetikatööstuses; kasutatakse hinnanguliselt 13.200 kosmeetika-ja nahahooldustooted. Uuringud käivad nende seotud vähki, kuna nende hormoonide häirivate omaduste matkivad östrogeeni ja võib häirida teie organismi endokriinsüsteemi.

Mineraalõli, parafiin ja Vaseliin Need naftasaaduste kiht nahk nagu plastik - ummistavad poore ja luua kogunenud toksiinid. Nad võivad aeglaselt mobiilsidevõrgu arendamise, loob varasema märke vananemisest. Nad mõjutavad, kui kahtlustatakse põhjustada vähki. Plus, võivad nad häirivad hormonaalse aktiivsuse. Kui sa arvad must õli pumbatud sügavale maa alla, küsi endalt, miks te soovite taha panna, et sellist kraami nahale ...

Naatrium loorber või lauryl sulfaat (SLS), tuntud ka kui naatriumi laureth sulfaat (SLES) Leiti enam kui 90% isikuhooldustooted! Need jaotuvad teie naha niiskuse barjääri, mis võiks viia kuiva nahka enneaegse vananemise. Ja kuna nad lihtsalt tungida nahka, võivad nad lubada muude kemikaalide lihtne juurdepääs. SLS koos teiste kemikaalidega võib muutuda "nitrosamiinivaba" - tugev kantserogeen.

Akrüülamiid Leitud paljud näo-kreemid. Seotud rinnanäärme kasvajaid.

Propüleenglükool Üldine kosmeetikatoodete kreem ja vedaja aroomi õlidega. Võib põhjustada dermatiit ja naha ärritust. Mai pärsivad naha rakkude kasvu. Seotud neeru-ja maksakahjustus.

Fenool Fenool on paljudes vedelikud ja kreemid nahale. Võib põhjustada vereringe kollaps, halvatus, krambid, kooma ja isegi surm hingamispuudulikkus.

Dioksaan Peidetud koostisainetega nagu PEG, polüsorbaadid, laureth, etoksüülitud alkohole. Väga sage isikuhooldustooted. Need kemikaalid on sageli saastunud kõrged kontsentratsioonid väga kõikuv 1,4-dioksaan see on kergesti imenduda läbi naha. Tema kantserogeensus Esmakordselt teatati 1965 ja hiljem kinnitas uuringus üks National Cancer Institute 1978. Nina peetakse väga haavatavad, mistõttu on minu arvates väga halb mõte kasutada neid asju oma nägu.

Tolueen võib olla väga mürgine! Valmistatud nafta ja söe tõrva ... leidub enamikus sünteetilisi lõhnaaineid. Krooniline kokkupuude seotud aneemiat, vähendada vereliblede arv, maksa-või neerukahjustuse korral ... võib mõjutada arenevale lootele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on siiski parasjagu spetsiifiline tekst ning algajal raske iga sõna tõlkides mõtet kätte saada.

Minu arvates saab algaja tollest jutus eesti keeles umbes sama palju aru kui inglise keeles ..., :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arvates saab algaja tollest jutus eesti keeles umbes sama palju aru kui inglise keeles ..., :lol:

Seda ka. Maakeelne lühikokkuvõte ei teeks ju paha, eks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda ma tahangi öelda, et tõlkida võiks lihtsasse eesti keelde. Mina saan aru ja paljud teised ka, kuid on ka neid, kellele asja mõte kohale ei jõua. Ja Aile ultitaatum (tsiteerin: Ma lihtsalt hoian k6ik enda teada ja l6petan igasuguse infojagamise. Otsustage ise) on täiesti kohatu. Keegi ei sunni infot jagama (ma ei väida, et see info ei oleks kasuli, vastupidi), kuid seada ennast sisuliselt Jumala kohale .... Nii et ma ei tea ... Kui tahetaks tõesti infot jagada, võiks selle võimaluselt teha kõigile ühtemoodi arusaadavaks. See on minu arvamus, mis enamasti Aile omaga ei ühti, nagu siin enne juba välja on tulnud ...

Parimat

Raivo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ma tahangi öelda, et tõlkida võiks lihtsasse eesti keelde. Mina saan aru ja paljud teised ka, kuid on ka neid, kellele asja mõte kohale ei jõua. Ja Aile ultitaatum (tsiteerin: Ma lihtsalt hoian k6ik enda teada ja l6petan igasuguse infojagamise. Otsustage ise) on täiesti kohatu. Keegi ei sunni infot jagama (ma ei väida, et see info ei oleks kasuli, vastupidi), kuid seada ennast sisuliselt Jumala kohale .... Nii et ma ei tea ... Kui tahetaks tõesti infot jagada, võiks selle võimaluselt teha kõigile ühtemoodi arusaadavaks. See on minu arvamus, mis enamasti Aile omaga ei ühti, nagu siin enne juba välja on tulnud ...

Parimat

Raivo

Loll mees on nagu loodus6nnetus, peamiselt t2nu hormonaalsetele ise2rasustele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll mees on nagu loodus6nnetus, peamiselt t2nu hormonaalsetele ise2rasustele.

Loll mees võib õppides ja ennast harides targemaks ka saada, kuid inetu naine on seda elu lõpuni! Seega Aile - ära muuda asja inetuks ja isiklikuks ja ei saa ka olla vaid Sinu arvamus ja vale arvamus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seda ka. Maakeelne lühikokkuvõte ei teeks ju paha, eks :D

See t2hendaks ka teid alahinnata :D

Kui teemasse kommenteerida, siis... Umbes aastajagu olen ma uurinud, mis kuulub kosmeetikumide koostisesse ja ma pean kahjuks ytlema, et enamus neist, ka k6ige kallimad, sisaldavad midagi "mittes88davat".

Petrolatum on nii laste kreemides kui huulebalsamites. M2rge "looduslik" :lol: ...noh, ka nafta saadused l2hevad sellesse kategooriasse.

Dr Hauchka, Ingli pai (ainuke asi...on neil "ointment", mis ei ole lahti kirjutaud, kuid kreemid iseenesest tunduvad olevat head)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loll mees võib õppides ja ennast harides targemaks ka saada, kuid inetu naine on seda elu lõpuni! Seega Aile - ära muuda asja inetuks ja isiklikuks ja ei saa ka olla vaid Sinu arvamus ja vale arvamus!

Minu arvamus saab ikka ja j2lle kinnitust :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
miks tülitseda ;) olete mölemad lahedad :D :D

Sur t2nu sulle, Ingid!

...6ndsad on rahutegijad :lol: ..et sul ikka j2tkuks selleks j6udu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sur t2nu sulle, Ingid!

...6ndsad on rahutegijad :lol: ..et sul ikka j2tkuks selleks j6udu!

Alati Aile :D siin on lahe seltskond ;) kus saab täitsa mittu tundi aega veedetud :D

JA ILMA NEID TEIE JUTTE - OLEKS MA PÄRIS RUMAL ;)

Köik mis siin alati on kirjas on hea teada :P

Mitmed küsivad oma söömisi ja trenne , kuidas ja mis ja millal , ma ütlen alati *vaatake www.fitness.ee/forumist :D

Sealt minagi öpin :D

ongi vist hea kirjutada nüüd * et aitääh * kuna minusugusel on seda vaja :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas on parem, kui ma kleebin teile siia vastava l6igu v6i annan lingi (mis oleks veel lihtsam)....

Vastupidiine tegevus oleks...

Ma lihtsalt hoian k6ik enda teada ja l6petan igasuguse infojagamise. Otsustage ise :lol:

Karm ultimaatum, aga parem kleebitud tekst kui mitte midagi!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ütlen ka siis midagi.

Minuarvates on igati tänuväärt, kui keegi kleebib mingit kasulikuma hõnguga kirjandust. Mis keeles antud kirjandus nüüd on, on iseasi. Fakt on ka päris kindlalt see, et päris suur osa on tuttav inglise keelega ja mõistab seda päris hästi (offtopic: olen kohanud ÜHTE eesti keelset Windows Xp'd, aga ka selle kasutaja oli tegelikult inglise keelega kursis - mul teeb mõistus vahepeal ringe ja seoseid, nii et see seos läks siis keeltega kokku). Nii et isiklikult ei näe halba ingliskeelse teksti osas.

Tõenäoliselt jah, vanem seltskond nüüd astub üles, seljad sirged et Po Russkom pozalusta toze tagda. Aga palun. Ma ei hakka omaltpoolt kätt ette panema, kui tõepoolest on jälle tegemist asjaliku materjaliga. Pane mingi tutvustav tekst külge ja tuld. Juurde ehk ka väike link, kustkohast asi on võetud ja ma pakun et huvilistele on see tõepoolest hea infoallikas.

Ma vast veel niikaugele ei lähe, et asi peaks kindlasti olema ära tõlgitud. Ja piltidega. Ja mitmesse keelde.

Küll aga tulevikus (kui võõrkeelset materjali hakkab rohkem tulema) võiks need lihtsalt panna siis võõrkeelsesse foorumisse. Meil on täitsa olemas koht ENGLISH ja RUSSKI. Nii et vabalt võib asju ju ka sinna panna.

Kui tuleb eesti keeles, on hea. Kui tuleb ehk mingis muus mõistetavas keeles, on kah täitsa ok.

Aga see on ka puhtalt minu arvamus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Karm ultimaatum, aga parem kleebitud tekst kui mitte midagi!

Oh, see ei ole karmina m6eldud. Natuurilt olen ma filantroop. Turut2did kutsuvad mind tupsununnuks :lol:

See ei ole ju tegelikult vaidlus teemal, kes on rumalam v6i kes inetum. Tyypiline dominantsuse baasil kokkup6rge.

Minus on ikka seesama v2ike invaliidist tydruk, kes peab l2bi murdma ja hakkama saama. See annab mulle juba eos eelise. :D

Just you wait mr Higgins...just you wait...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No ma ütlen ka siis midagi.

Minuarvates on igati tänuväärt, kui keegi kleebib mingit kasulikuma hõnguga kirjandust. Mis keeles antud kirjandus nüüd on, on iseasi. Fakt on ka päris kindlalt see, et päris suur osa on tuttav inglise keelega ja mõistab seda päris hästi (offtopic: olen kohanud ÜHTE eesti keelset Windows Xp'd, aga ka selle kasutaja oli tegelikult inglise keelega kursis - mul teeb mõistus vahepeal ringe ja seoseid, nii et see seos läks siis keeltega kokku). Nii et isiklikult ei näe halba ingliskeelse teksti osas.

Tõenäoliselt jah, vanem seltskond nüüd astub üles, seljad sirged et Po Russkom pozalusta toze tagda. Aga palun. Ma ei hakka omaltpoolt kätt ette panema, kui tõepoolest on jälle tegemist asjaliku materjaliga. Pane mingi tutvustav tekst külge ja tuld. Juurde ehk ka väike link, kustkohast asi on võetud ja ma pakun et huvilistele on see tõepoolest hea infoallikas.

Ma vast veel niikaugele ei lähe, et asi peaks kindlasti olema ära tõlgitud. Ja piltidega. Ja mitmesse keelde.

Küll aga tulevikus (kui võõrkeelset materjali hakkab rohkem tulema) võiks need lihtsalt panna siis võõrkeelsesse foorumisse. Meil on täitsa olemas koht ENGLISH ja RUSSKI. Nii et vabalt võib asju ju ka sinna panna.

Kui tuleb eesti keeles, on hea. Kui tuleb ehk mingis muus mõistetavas keeles, on kah täitsa ok.

Aga see on ka puhtalt minu arvamus.

On ju loendamatul hulgal viiteid linkidele eestikeelses foorumis. Kas sa pooldaksid k6ikide sarnaste linkide kolimist inglisekeelsesse foorumisse?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
On ju loendamatul hulgal viiteid linkidele eestikeelses foorumis. Kas sa pooldaksid k6ikide sarnaste linkide kolimist inglisekeelsesse foorumisse?

Eip. Ma lihtsalt ütlesin, et kui peaks mingi ime läbi ropult hakkama võõrkeelset teksti tulema, siis võib neid enne postitamist kaalutleda kuhu panna. Kui on ikka niisama emakeelset teksti ja viiteid ingliskeelsetele lehtedele, siis ikkagi on koht eestikeelses foorumis päris kindlalt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Eip. Ma lihtsalt ütlesin, et kui peaks mingi ime läbi ropult hakkama võõrkeelset teksti tulema, siis võib neid enne postitamist kaalutleda kuhu panna. Kui on ikka niisama emakeelset teksti ja viiteid ingliskeelsetele lehtedele, siis ikkagi on koht eestikeelses foorumis päris kindlalt.

OK :D

Minu jaoks on tunduvalt mugavam tulevikus teha vaid sissejuhatus ja anda link :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×