Jump to content
sirliste

Ainevahetus

Recommended Posts

Ära luuleta. Kliiniliselt diagnoositakse kõhukinnisus siis, kui kõht käib läbi vähem kui kolm korda nädalas.

:D

Constipation, costiveness, or irregularity is a condition of the digestive system in which a person (or animal) experiences hard feces (faeces) that are difficult to expel. This usually happens because the colon absorbs too much water from the food. If the food moves through the gastro-intestinal tract too slowly, the colon may absorb too much water, resulting in feces that are dry and hard.

Me v6ime tuua palju n2iteid teemal...kliiniliselt diagnoositakse...elada see meil ei aita.

Kui te p88rdute toitumisspetsialistide poole, et alandada kaalu... ja teie k6ht k2ib l2bi v2hem kui kaks korda p2evas...tegeldakse k6igepealt n8 detoksifikatsiooniga.

Conventional medicine typically defines constipation as fewer than two or three bowel movements a week. But you should really be having one bowel movement a day, and preferably two or three. So if you are having anything less than one bowel movement a day, you should take steps to relieve your constipation.

Regularity is so important for your health because without it, toxins accumulate and are recirculated in your bloodstream. Constipation can also increase your risk of hemorrhoids or fecal impaction, in which your stool must be removed manually.

Ylal toodud kleebis tuleb arsti kirjutisest...ys v2he leebem.

Meie ei propageeri siin vegeteerimist. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Rääkisid esmalt, et vähem kui kaks korda päevas läbikäimise puhul on tegemist kõhukinnisusega. Siis aga tsiteerid teksti, kus on kirjas, et vähem kui kord päevas tähendab, et vaja on midagi ette võtta. Nonäed, teine asi kohe. Ma arvasin juba, et mul on elu aeg kõhukinnisus olnud, kuna minu tavapärane taks on kord päevas. Liigun palju ja joon vett ja toitun korralikult, mitte mingeid kõhuvaevusi ei ole - et ikkagi kõhukinnisus? Tuhkagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rääkisid esmalt, et vähem kui kaks korda päevas läbikäimise puhul on tegemist kõhukinnisusega. Siis aga tsiteerid teksti, kus on kirjas, et vähem kui kord päevas tähendab, et vaja on midagi ette võtta. Nonäed, teine asi kohe. Ma arvasin juba, et mul on elu aeg kõhukinnisus olnud, kuna minu tavapärane taks on kord päevas. Liigun palju ja joon vett ja toitun korralikult, mitte mingeid kõhuvaevusi ei ole - et ikkagi kõhukinnisus? Tuhkagi.

Inimene loeb t2pselt seda, mis talle meeldib.

...preferably two or three.

Ega mul ka alati ei ole kaks ja rohkem. Vahest on yks (tuleb ette erandolukorras nagu n2iteks pikad lennureisid)...ja varem pikki aastaid oli ainult yks. Hetkel v6in 8elda, et parem, kui on kaks, kolm. Ei taha uskuda?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

minul on kõht kinni juba üle kuuaja...olen proovinud nii palju asju ja ikka miksi ei aita .. olen endale vahel abiks võnud lahtisteid :D toitumine on enamvähem korras , trenni teen liikumist on ja ikka :D lihtsalt raske juba olla ja ebamugav tunne on

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minul on kõht kinni juba üle kuuaja...olen proovinud nii palju asju ja ikka miksi ei aita .. olen endale vahel abiks võnud lahtisteid :D toitumine on enamvähem korras , trenni teen liikumist on ja ikka :D lihtsalt raske juba olla ja ebamugav tunne on

Proovi täisteramüslit.

Argo

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minul on kõht kinni juba üle kuuaja...olen proovinud nii palju asju ja ikka miksi ei aita .. olen endale vahel abiks võnud lahtisteid :D toitumine on enamvähem korras , trenni teen liikumist on ja ikka :D lihtsalt raske juba olla ja ebamugav tunne on

Minu tehtud leib on k6igil k6hu k2ima pannud. :D

Lahtistid on liiga r2iged.

Keha tahab rezhiimi. Yks ja seesama kell hommikul. Kui ei 6nnestu, proovi kykisasendist. Hommikul peale 2rkamist klaas leiget vett..siis m6ned kykiharjtused ja wc sse punnitama.

Keefir... H2sti palju toorest ja v2rsket.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul jälle viimased 3 päeval kõht punns ja valutab, nagu actimeli reklaamis :D ei teagi, mida süüa, kõik siiamaani hullemaks teinud, mõtlesin, et võiks paar päeva proovida ainult kanapuljongist toituda- peaks kõhule kerge olema, aga siis ei jõuaks trenni teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul jälle viimased 3 päeval kõht punns ja valutab, nagu actimeli reklaamis :D ei teagi, mida süüa, kõik siiamaani hullemaks teinud, mõtlesin, et võiks paar päeva proovida ainult kanapuljongist toituda- peaks kõhule kerge olema, aga siis ei jõuaks trenni teha...

See puljongiteema on mingi myyt. Pigem tee m6ni puuviljap2ev.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
minul on kõht kinni juba üle kuuaja...olen proovinud nii palju asju ja ikka miksi ei aita .. olen endale vahel abiks võnud lahtisteid :D toitumine on enamvähem korras , trenni teen liikumist on ja ikka :D lihtsalt raske juba olla ja ebamugav tunne on

Pane kirja kõik, mida proovinud oled.

Mul jälle viimased 3 päeval kõht punns ja valutab, nagu actimeli reklaamis :D ei teagi, mida süüa, kõik siiamaani hullemaks teinud, mõtlesin, et võiks paar päeva proovida ainult kanapuljongist toituda- peaks kõhule kerge olema, aga siis ei jõuaks trenni teha...

Joo taimeteesid - saialille-, kummeli-, ka nõgeseteed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pane kirja kõik, mida proovinud oled.

Maasikajogurt Prode 90-ga, kodujuust, kodune seljanka(see tegi eriti hulluks asja), paar tükki leiba, hapukoor, natuke liha, küüslauk, ingveri tee, kohv- ehk siis nende päevade jooksul olen selliseid asju söönud... tean jah, et seljanka ja leib ilmselt ka võimendasid asja, sellepärast tahakski mõne päeva organismile puhkust anda, aga ei tea, mida võiksin süüa, et ka trenniks energiat jaguks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hommikul kui ärkan teen endale sidrunivett kuuma veega, söön peale ärkamist kuskil 2 h, hommikuti võtan enne kui kodunt lahkun kas actimelli või hellus, vahel teen natukene jogurtit koos linaseemnetega, hiljem aga söön kas putru, müslit jogurtiga või kas puuvilja juurde või üks võileib....see teeb mind juba murelikuks .. segab treeninguid kuna mõjutab palju tuju..ehk siis tuju kõikumised on nii suured :/

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kõht läheb kinni ka kassidel.

Pakun, et see juhtub siis, kui nad söövad krõbinaid ja ei viitsi vett peale juua.

Ehk siis soovitaks veenduda, et ikka piisavalt vedelikku tarbida.

Garfieldil on pidevalt kõht kinni (väheaktiivne eluviis vist?)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas oleks võimalik oma ainevahetust saada kiiremini tööle? Tean et mulle absoluutselt ei sobi sealiha ja veiseliha, kanalihaga on veidi kergem variant. Kui söön nt sealiha koos salatiga lõunaks on garanteeritud vähemalt kahepäevane kõhukinnisus. Viimati kui vaatasin saadet dieedidoktorid peeti seal ideaalseks variandiks seda kui inimene peale igat söögikorda saab wc käia.

võta Kyäni Surise,i ja ainevahetus toimib kui kellavärk!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu tehtud leib on k6igil k6hu k2ima pannud. :D

Jutt jummala õige, teen ka aeg-ajalt seda naturaalselt kääritatud juuretisega leiba ja iga kord on põhja alt löönud :D .

Millest see tuleneb? On's tõesti need piimhappebakterid seal juuretises nii võimsad?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jutt jummala õige, teen ka aeg-ajalt seda naturaalselt kääritatud juuretisega leiba ja iga kord on põhja alt löönud :D .

Millest see tuleneb? On's tõesti need piimhappebakterid seal juuretises nii võimsad?

L88b p6hja alt, k6lab nagu oleks sul k6ht lahti :D K6htu mul lahti ei l88, kuid wc kylastamine on kyll tihedam, kui 1 kord p2evas :D

Kleebin sulle yhe leivalehekylje pealt juttu...

Ole terve

Rukis on läbi teinud pika arengu nisupõllu umbrohust tänapäeva hinnatud ja tervisliku mõjuga teraviljaks. Rukki ja hapendatud rukkileiva tervisemõjusid on uuritud aastaid ning tulemused on rõõmustavad.

Rukkileib koosneb kahest põhielemendist – rukkist ja veest. Koheva leiva saamiseks on vaja juuretist, mis koosneb samamoodi rukkijahust ja veest, kuid millele on käärimisprotsessiga „elu sisse“ puhutud.

Leiva tervislikkus sõltub põhiliselt kahest allikast – rukkijahu kvaliteedist ja juuretise väest.

Rukkijahust

Kuna terade eri osad on väga erineva keemilise koostisega, siis sõltub rukkijahu kvaliteet ja väärtus jahvatusastmest. Kõige hinnatum on täistera- ja lihtjahust küpsetatud leib. Kehtib nö rusikareegel - mida jämedam ja tumedam jahu, seda väärtuslikum on ta toitumise seisukohalt. Peenjahu valmistamisel eemaldatakse kroovimise käigus viljaterast kogu kest, välisosa ja idu, kus on 10 korda rohkem vitamiine kui siseosas. Kõrgema sordi jahus jääb viljateradest järele vaid tärklisekontsentraat.

Leiva põhiline rikkus on tema kiudained. Kui toidus on vähe kiudaineid, siis ohustavad meid jämesoolevähk, kõhukinnisus, suhkruhaigus, südamehaigused, ateroskleroos jne. Kiudainerikas toit tekitab täiskõhutunde, seob rasvu, soodustab kolesterooli väljumist organismist, hoiab närvisüsteemi korras, tugevdab südant, hoiab normis vere suhkrusisalduse, normaliseerib soolte ja maotegevust, rikastab organismi B- ja E-vitamiinidega, vähendab happesust ja eemaldab soolestikust sapphapet.

Juuretisest

Meie organism omandab kõik kasuliku rukkist siis, kui leib on küpsetatud kasutades naturaalset juuretist.Juuretis on elus organism – ühelt poolt on ta „hellake" vajades tähelepanu ja hoolitsust, teisalt aga visa ja täis väge ajades käärima suured kogused leivaseadeid. Tõeliselt hea juuretis on vana ning antud käest kätte koos heade soovidega. Justkui teatepulk, mida emad tütrele või ämmad miniale aastasadade jooksul on edasi andnud.

Juuretis koosneb piimhappebakteritest ja pärmiseentest, kes toituvad jahust ja elutegevuse käigus toodavad süsihappegaasi, mis omakorda paisutab tainast. Juuretise mõjul toimuv käärimine annab meile vajalikku piimhapet, mis on oluline seedeprotsessis-soodustab seedimist ning aitab organismil omastada toidust vajalikke aineid. Piimhappebakterid tõstavad meie vastupanuvõimet haigustele, püüavad kinni inimese kudesid kahjustavaid vabu radikaale ning langetavad kolesteroolitaset.

Poest leiba ostes on oluline vaadata, kas leib on valmistatud juuretisega või on lisatud ka pärmi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hommikul kui ärkan teen endale sidrunivett kuuma veega, söön peale ärkamist kuskil 2 h, hommikuti võtan enne kui kodunt lahkun kas actimelli või hellus, vahel teen natukene jogurtit koos linaseemnetega, hiljem aga söön kas putru, müslit jogurtiga või kas puuvilja juurde või üks võileib....see teeb mind juba murelikuks .. segab treeninguid kuna mõjutab palju tuju..ehk siis tuju kõikumised on nii suured :/

Proovi veel süüa:

1) ploomimehu

2) mustad kuivatatud ploomid

3) Teholaxa kuubikud

4) linaseemnejahu 1spl, ploomimahlaga 1/2 tundi enne hommikusööki

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hiljem aga söön kas putru, müslit jogurtiga või kas puuvilja juurde või üks võileib....see teeb mind juba murelikuks .. segab treeninguid kuna mõjutab palju tuju..ehk siis tuju kõikumised on nii suured :/

Mina ei saa putru (va tatar) süüa, kõht läheb ülikinni. Proovi, kas Sul muutub midagi, kui pudru välja jätad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kleebin sulle yhe leivalehekylje pealt juttu...

Aitäh, Aile, väga huvitav tekst :D

Hehee, ma saan aru, et kaerahelbed ei sobi Sulle, aga kas ka kaerakliid?

Mina olen hakanud hommikuti kaerakliidest putru tegema. Mõnikord keedan, teinekord aga valan kliid kaussi, maitsestan meresoolaga ja valan keeva vee peale. Nii kaua kui puder kausis paisub ja tee tõmbab, saab aja kokkuhoiu mõttes samal ajal midagi muud teha :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tänud soovitusteeest! proovin treeningust teha pausi , vast , et stress ja see tekitab veel juurde. proovin seda ploomimahla varianti ..homme poodi :D

käisin artsi juures ta soovitas võta üht rohtu ja piimbakteri tablette.. loodan , et peagi saan korda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tänud soovitusteeest! proovin treeningust teha pausi , vast , et stress ja see tekitab veel juurde. proovin seda ploomimahla varianti ..homme poodi :D

käisin artsi juures ta soovitas võta üht rohtu ja piimbakteri tablette.. loodan , et peagi saan korda

Ma soovitan rohtudest võimalikult kaua eemale hoida. Olen ise kõhukinnisusega tõsises hädas olnud (pikim täiesti umbne aeg kaks nädalat) ja sain selle korda puhtalt toitumise sättimisega. Aega võttis, aga asja sai! Nüüd käin väljas paar-kolm korda päevas. Varem oleks see mulle utoopiana näinud.

Proovi ja katseta, mida Sa võid süüa ja milliseid toiduaineid koos süüa.

Hehee, ma saan aru, et kaerahelbed ei sobi Sulle, aga kas ka kaerakliid?

Ei teagi, pole proovinud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minulgi on ainevahetusega probleeme, ei saa ploomimahla täiesti "puhtalt" juua, ajab kõhu lahti :), kuid plooimahl koos keefiriga sobib paremini. Tänu sellele segule on mul ainevahetus paranenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×