Jump to content
andres32

probleemiks põlved

Recommended Posts

Tere olen 32a.mees. Kolm kuud tagasi sai jalapressiga üle pingutatud,jõusaalis olin käinud vaid kuu,vigastasin ühte põlve nii et oli teine kaks nädalat paistes,teine põlv valutas ka tugevalt.Reumatoloog pani diagnoosiks algav artroos(liigesekulumis haigus).Tänu glükoosamiinile põlved nüüd päris head,isegi ei valuta enam.On siililegi selge et suure koormusega jalgu treenida pole mõtet aga liigeste ja lihaste tugevdamise seisukohalt oleks kerge trenn näidustatud.On kellegil ideid kuidas,mis harjutustega jalgu treenida,kas sidemetega või ilma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere olen 32a.mees. Kolm kuud tagasi sai jalapressiga üle pingutatud,jõusaalis olin käinud vaid kuu,vigastasin ühte põlve nii et oli teine kaks nädalat paistes,teine põlv valutas ka tugevalt.Reumatoloog pani diagnoosiks algav artroos(liigesekulumis haigus).Tänu glükoosamiinile põlved nüüd päris head,isegi ei valuta enam.On siililegi selge et suure koormusega jalgu treenida pole mõtet aga liigeste ja lihaste tugevdamise seisukohalt oleks kerge trenn näidustatud.On kellegil ideid kuidas,mis harjutustega jalgu treenida,kas sidemetega või ilma?

Ma arvan et alusta väikste raskustega,küll lihased ja liigesed vaikselt harjuvad:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere olen 32a.mees. Kolm kuud tagasi sai jalapressiga üle pingutatud,jõusaalis olin käinud vaid kuu,vigastasin ühte põlve nii et oli teine kaks nädalat paistes,teine põlv valutas ka tugevalt.Reumatoloog pani diagnoosiks algav artroos(liigesekulumis haigus).Tänu glükoosamiinile põlved nüüd päris head,isegi ei valuta enam.On siililegi selge et suure koormusega jalgu treenida pole mõtet aga liigeste ja lihaste tugevdamise seisukohalt oleks kerge trenn näidustatud.On kellegil ideid kuidas,mis harjutustega jalgu treenida,kas sidemetega või ilma?

Jooksmine ja hüppamine ei ole liigestele hea.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud heade nõuannete eest.Aga kas elastiksideme kasutamine oleks mõistlik väikeste raskuste kasutamisel või treenida ilma?

Väikeste raskuste korral ilma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänud heade nõuannete eest.Aga kas elastiksideme kasutamine oleks mõistlik väikeste raskuste kasutamisel või treenida ilma?

Kindlasti ilma, sest su eesmärk on ju treenida lihased ja sidemed seda artroosiga liigest toetama. Elastik teeks nende eest osa tööd ära ja trennil pole liigese seisundi parandamise koha pealt suurt mõtet. Parem alusta kergelt, pööra rohkem tähelepanu harjutuste tehnikale ja ära tee mingeid suure vigastusriskiga asju, äkilisi pöördeid, hüppeid jms.

Põlvele on kõige rohkem abiks reie nelipealihas ja niude-sääre sidekirme (reie väisküljel). Olenevalt sellest, kuidas põlv kannatab, soovitaks alustada ilma lisaraskusteta jalatõstetest(külili sirge jalg kõrvale; istudes sirge jalg ette), siis lisada raskus, edasi teha oma keharaskusega harjutusi ja hiljem hakata jõusaalis raskusi suurendama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×