Jump to content
marjasha

Päikese õppetund...

Recommended Posts

Selle suve esimene pool oli minu jaoks päris raske ja isegi hirmutav, aga õnneks läks kõik hästi, lugu siis selline:

Olen mitu aastat käinud regulaarselt solaariumis, suvel olen kasutanud väga väikse faktoriga kreeme. Grillkanaks ei ole küll kunagi ennast lasknud, ilusa jume hoidmiseks käisin u 3x kuus solaariumis ja ka mitte kõige kangemas ja pikka aega korraga. Selle aasta mais märkasin jala peal oleval sünnimärgil imelikku musta täppi ja kuna see tundus kahtlane, siis panin kohe nahaarsti aja kinni- kuu aega ootasin vastuvõttu, selle aja jooksul väga selle täpi peale ei mõelnudki. Arst uuris sünnimärki mingi spets lambiga ja saatis mu Hiiule uuringule. Vot siis hakkasin igasugu asju mõtlema, sinna pidin ka kuu aega ootama, sest puhkuste aeg jne... kuigi üritasin registratuuri tädi seebitda, et mul asjaga kiire, aga ei miskit. Sain siis lõpuks vastuvõtule- seal uuriti juba peenema aparaadiga, tehti täpist mitu pilti, kui arsti käest uurisin, et kas seal mingi jama ikkagi, siis ta ütles, et ei saa sellele vastata, peab ära lõikama ja laboris uurima. Arst andis mulle saatekirja kirurgi juurde, ise veel ütles, et ilmselt peab seda ka kuu aega ootama, aga selle aja jooksul ei juhtu midagi. Nii kui kabinetist välja sain, siis kohe helistasin sinna ja mingi ime läbi sain juba ülejärgmiseks päevaks kirurgi juurde aja. Kirurg kamandas ilma pikema jututa mu laua peale, tegi süsti, lõikas sünnimärgi ära, õmbles haava kinni ja käskis nädala pärast helistada. See oli päris karm nädal, mehele ütlesin, et lõigati ära ja kõik, et pole hullu, ma ei tahtnud, et ta muretseks, emale rääkisin, tema näris kohe läbi, et mingi jama võib olla, teistele kellelegi ei rääkinud. Olen endas väga positiivselt üllatunud, et suutsin väga rahulikuks jääda- käisin palju trennis, et mõtteid eemal hoida, sisendasin endale, et kõik on hästi, olen ju terve ja tunnen väga hästi ennast. Netist muidugi uurida midagi ei julgenud, kuigi enne olen ikka igasugu artikleid pahaloomuliste asjade kohta lugenud. Kui helistamise aeg kätte jõudis, siis tundsin, kuidas süda tahab rinnust välja hüpata, pulss oli vist 200- ütesin siis oma nime ja palusin vaadata, kas vastus juba tulnud ja siis öeldi, et mul kõik korras sellega. Sellel hetkel tundsin, et olen maailma õnnelikum inimene, läksin kallistasin oma meest ja rääkisin talle kõik ära, sain veel riielda, et kohe ei öelnud midagi, helistasin emale, kes muidugi üliõnnelik oli.

Sain ikka paraja õppetunni- solaariumis pole kevadest saadik käinud, päikse käes kasutan korraliku faktoriga kreemi, spetsiaalselt päevitanud ka enam pole, jume jaoks kasutan kergelt isepruunistavaid kreeme (otisn siiamaani sellist, mis ilma haisuta oleks :) ).

Elule vaatan nüüd rohkem läbi roosade prillide :D Ehk annab see lugu ka teistele päikesekummardajatele mõtlemisainet...

Muudetud kasutaja marjasha poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Julgen väita, et enese tumepruuniks kuumutamine(eriti solaariumis) head kohe kindlasti ei tee :D. Tegelikult ju soovitatakse mitte palju päikest võtta.. ning "neegriks" päevitanud inimesed on koledad minu meelest..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina olen selline, kes pole kunagi solaariumis käinud ning suvel päevitan rannas ka vaid ühe korra. Nahk on mul hele muidu. Aga kardan ka sünnimärkide pärast, kuna mul neid palju ning osad suured.

Käisin just jälle kontrollis, paar tükki on arsti sõnul sellised, mida peab hoolikamalt jälgima, tegi neist pilti ning uuris/suurendas mingi spets arvutiprogrammiga. Üks sünnimärk, mis on varba peal, sellega saatis edasi Dr. Marianne Niine juurde (kes luges paari nädala tagust Ekspressi, teab, kellega tegu). Sünnimärk ei ole pahaloomuline, kuid kuna on varba peal paha koha peal ning tendents laieneda, siis kevadel vaadatakse, kas lõigatakse ära.

Natuke õõnes küll, kui arst, ütleb, et vähidiagnoosi ei ole, ses suhtes, et tead, et hoidud päiksest, solaariumist jne, aga et nii konkreetselt öeldakse ja vähist räägitakse.

Muuseas, käisin Magdaleena polikliinikus Dr. Pille Konno juures, ta on Dr. Niine sõnul ka üks parimaid nahaarste. Dr. Konno juurde on pikad järjekorrad, nn. tasuta numbri oleks saanud alles järgmine aasta! aga läksin tasulisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina olen selline, kes pole kunagi solaariumis käinud ning suvel päevitan rannas ka vaid ühe korra. Nahk on mul hele muidu. Aga kardan ka sünnimärkide pärast, kuna mul neid palju ning osad suured.

Käisin just jälle kontrollis, paar tükki on arsti sõnul sellised, mida peab hoolikamalt jälgima, tegi neist pilti ning uuris/suurendas mingi spets arvutiprogrammiga. Üks sünnimärk, mis on varba peal, sellega saatis edasi Dr. Marianne Niine juurde (kes luges paari nädala tagust Ekspressi, teab, kellega tegu). Sünnimärk ei ole pahaloomuline, kuid kuna on varba peal paha koha peal ning tendents laieneda, siis kevadel vaadatakse, kas lõigatakse ära.

Natuke õõnes küll, kui arst, ütleb, et vähidiagnoosi ei ole, ses suhtes, et tead, et hoidud päiksest, solaariumist jne, aga et nii konkreetselt öeldakse ja vähist räägitakse.

Muuseas, käisin Magdaleena polikliinikus Dr. Pille Konno juures, ta on Dr. Niine sõnul ka üks parimaid nahaarste. Dr. Konno juurde on pikad järjekorrad, nn. tasuta numbri oleks saanud alles järgmine aasta! aga läksin tasulisse.

Kui Sa konkreetseid sünnimärke tahad päikese eest kaitsta, siis pane plaaster peale, kui õhem plaaster, siis kindlasti mitmekordselt, kreem neid ei kaitse, ükskõik, kui kõva faktoriga. Mul õnneks kõik teised sünnimärgid normaalsed, aga regulaarselt kontrollimas käin neid kindlasti edaspidi. Oma nahaarsti julgen kindlasti ka teistele soovitada, olen aastaid tema juures käinud- väga põhjalik ja hooliv arst, töötab Kopli polikliinikus Dr Miron Zagnin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ainuüksi mõttejõul võib ennast haigeks mõelda ja seda päris reaalselt.

rohkem positiivset mõtteviisi - ei tee paha! :)

Positiivne mõtlemine oligi see, mis mind rahulikuna hoidis muideks :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mai tea, ma olin 2 nädalat järjest ilma kreemita rannas , läksin pruuniks ja sünnimärgid ei suurenenud:D

Enamus inimestel ei juhtugi midagi, eriti veel kui vaid päiksega piirdutakse ja mõõdukas koguses...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Puutun väga palju päikesega kokku ning ülitihti kontrollin enda sünnimärke, ajapikku on need suuremaks ja krobelisemaks muutunud. Üks on isegi äralõigatud ja diagnoosiks healoomuline kasvaja. See suvi aga olen hakanud rannas tihedamini keha värskendama ning olukord on täitsa kontrolli all:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×