Jump to content
VoodooMagic

Jõu kasv

Recommended Posts

Huvitaks kuiplaju korraliku jõutreeningu korral tuleb juurde jõudu protsentuaalselt.

Et kui mingit harjutust aasta alguses jaksab inimene teha 60kg-ga ja aasta lõpus 80kg-ga siis aasta jooksul lihase jõudlus arenes 33%.

Oskab keegi öelda jõusaali treeningu keskmist arengu %?

Kui ametlikke andmeid keegi ei oska võib ka isikliku kogemuse alusel öelda...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Treeninguid alustades võib see protsent vabalt ka 100 olla esimese aastaga - närvisüsteem, lihased ja kõik muu harjuvad pingutusega jne. Lisaks tuleb arvestada seda, et paljud hakkavad treenima teismelisena, kus jõud kasvab ilma treenimatagi suhteliselt kiiresti mingil hetkel. Kui oled täiskasvanud ja pikemat aega treeninud, siis hea kui üldse midagi juurde tuleb. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jah, eks siin omad nüansid on.

Ütleme siis nii, et olen 31a vana ja muskli ümbermõõt on 30cm(natuke ikka lihast on noorusea heast vormist alles jäänud).

Praegu ma küll olen treeninguga taas alustamas aga pean silmas arengu % peale seda, kui olen juba 3-4 kuud korralikult trenni teinud.

Muudetud kasutaja VoodooMagic poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pigem on muutused suuremad siis kui ollase puberteedieas mitte teismelisena mis tähendab pigem vaimset arengu etappi kui füüsilist.

Muudetud kasutaja matroxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõnastan küsimuse ümber.

Teen nüüd trenni 3-4 kuud, et saavutada lihastele mingi stabiilne jõudlus.

Siis jaksan teha seda X harjutust 60kg-se raskusega, mis ennustate, millise raskusega jaksaksin sama harjutust teha kui on möödunud aasta ja 3-4 kuud korralikku treeningut?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõnastan küsimuse ümber.

Teen nüüd trenni 3-4 kuud, et saavutada lihastele mingi stabiilne jõudlus.

Siis jaksan teha seda X harjutust 60kg-se raskusega, mis ennustate, millise raskusega jaksaksin sama harjutust teha kui on möödunud aasta ja 3-4 kuud korralikku treeningut?

Oleneb, kuidas treenid, toitud jne. Võid oma treeninguga ummikusse joosta või sajaga ruulida. Tegureid on liiga palju, et lotot mängida. Minu ennustuseks oleks, et igal juhul peale nii pikka treeningut surud sa üle 60 kg :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
pigem on muutused suuremad siis kui ollase puberteedieas mitte teismelisena mis tähendab pigem vaimset arengu etappi kui füüsilist.

Teismeline tähendab 11-19 aastat vana inimest. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sõnastan küsimuse ümber.

Teen nüüd trenni 3-4 kuud, et saavutada lihastele mingi stabiilne jõudlus.

Siis jaksan teha seda X harjutust 60kg-se raskusega, mis ennustate, millise raskusega jaksaksin sama harjutust teha kui on möödunud aasta ja 3-4 kuud korralikku treeningut?

Seda ei saa mitte keegi mitte kuidagi prognoosida. Liiga individuaalne ja sõltub miljonist asjast. Tee aasta aega trenni, siis ise näed, millised olid tulemused. Pole mõtet endale ette kujutada, mis võiks olla aasta pärast ja mida ei võiks olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, asi ei ole ette kujutamises, küsin seda, treeningu planeerimise eesmärgil.

Ma saan aru, et raske prognoosida aga huvitaks ikkagi mingidki arvud, kasvõi vastajate enda treeningtulemused aasta jooksul.

Täpsustan veel, et trennis käin 3 korda nädalas, treenin kava järgi, söön tavatoitu, rohkem valku, vähem süsivesikuid ei tarbi lisaaineid.

Muudetud kasutaja xxVoodooMagicxx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga raske hinnata numbriliselt. Sõltub tugevalt treeningu tüübist, kehatüübist, lihasgrupist, harjutusest, tehnikast ja veel must-miljonist asjast. Täpsusta natuke täpsemalt huvitavad harjutused ja hetke vorm, siis saaks midagi numbriliselt hinnata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina lähtuks pigem sellest, et kui nii öelda treenija alustab treeningutega, siis võib ta 6-12 kuuga saavutada vaata et 100%-lise juurdekasvu. Seda siis ikka kg-des:P

Teine oluline nüanss on, et erinevad lihaskrupid reageerivad arengule erinevalt.

On selge et suuremad lihased nagu näiteks jalad arenevad tunduvalt kiiremini, kui näiteks käed.

Näide: Tegelinski Juku alustab treeningutega

Rinnalt suudab suruda 50 kg

Kükki jõuab teha 60 kg

Biitsepsile 25 kg

Eeldusel, et noorsant teeb 6 kuud regulaarselt trenni, siis tema eeldatavad jõunäitajad võivad isegi olla:

Rinnalt 80 kg

Kükis 100 kg

Biitsepsile 40 kg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul on plaanis proovida trenni teha nii, et iga treening muudan raskuskoormust eesmärgil teha trenni iga kord maksimaalse lihase tõstejõu piiril.

Aga tundub jah, et seda prognoosida ei saa vaid pean tuletama eelneva treeningperioodi andmetest.

Kavaks mõtsin, et võtan fitnessi lehelt "Edasijõudnute kava jaotatuna kolmeks (2)" ja teen seda 3 päeva nädalas.

Kas peate seda heaks kavaks või peaks midagi muud vaatama?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei, asi ei ole ette kujutamises, küsin seda, treeningu planeerimise eesmärgil.

Ma saan aru, et raske prognoosida aga huvitaks ikkagi mingidki arvud, kasvõi vastajate enda treeningtulemused aasta jooksul.

Täpsustan veel, et trennis käin 3 korda nädalas, treenin kava järgi, söön tavatoitu, rohkem valku, vähem süsivesikuid ei tarbi lisaaineid.Mul on plaanis proovida trenni teha nii, et iga treening muudan raskuskoormust eesmärgil teha trenni iga kord maksimaalse lihase tõstejõu piiril.

"Toitumise üldised põhitõed:

1.Iga päev peaks tarbima toiduaineid kõigist viiest põhigrupist:leib ja terviljatooted;juur- ja köögiviljad;puuviljad;piim ja piimatooted;liha,kala,munad

2.Toidu energisisaldus peab vastama kulutustele.

3.Süsivesikute osakaal peaks olema vähemalt 50% kaloraazist.

4.Valke võiks tarbida tugeva kulturismitreeningutreeningu korral 2 kuni 2,5g kehakaalu kg kohta

5.Rasvade osakaal üldisest kaloraazist võiks olla 25 kuni 30%

jne.

Madala süsivesikusisaldusega dieedid on kindlasti üks võimalus,kuid neid ei saa soovitada sportlastele,kelle töövõime peab olema suur,et tugevalt (tulemuslikult) treenida ja taastumine oleks kiire,et tihedamalt treenida.Kulturismi treening on oma energeetikalt põhiliselt laktaalne anaeroobne tegevus,mis teadupärast sõltub süsivesikutest saadavast energiast.Olukorras,kus lihase glükogeenivarud on väikesed,väheneb oluliselt lihaste võime intensiivselt töötada,nagu see on vajalik ca 30 sek. vältava seeria täie pingega sooritamiseks."

I.Otsus "Kulturism ja Fitness"

Kui sa soovid parandada oma 1x max-i(näit.lamades surumises,kükis,jõutõmbes,lõuatõmbes lisaraskusega) tuleks sul treening üles ehitada progresiivselt. St.,et näit. 3 nädalat treenid 15 kordustega seerias(kogu treening,kõik harjutused),järmised 3 nädalat 10 kordusega ja siis 3 nädalat 6 kordusega seerias.Peale seda tsüklit proovid oma 1x max-i 1 nädala treeningutes,sellele järgneb 2 nädalat taastumist.Treeningu maht(seeriate arv) taastumisnädalatel on mitte üle 60% tavalisest,intensiivsus mitte üle 70%, st.seerias peab jääma vähemalt kolm kordust varuks.Vältida võiks siis baasharjutusi(näit.rind ainult hantlitega),teha mõnusat "pumpamist".Siis kordub kogu 12 nädalane tsükkel uuesti.Sellise treeningsüsteemi ja õige toitumise juures on maxjõu juurdekasv kindel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×