Jump to content
Styro88

Kava maratoniks

Recommended Posts

Tere!

Mure selline, et soovin 23. mail 2010 jooksta maratoni. Lihtsalt selline eesmärk, mis tuleb elu jooksul ära täita.

Mõtlesin küsida spetsialistidelt, et milline trenn oleks kõige sobilikum? Kuivõrd palju tuleks teha ainult võhmatrenni, ja millist? (jooks, ergomeeter, ratas) Kuivõrd palju tuleks teha lihastele ja millistele?

Ette tänades!

Styro88

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis seal ikka. Kaks korda päevas jooksutrenni.

Alguses on muidugi raske mõnel isegi 2 kilti joosta, aga lõpuks juba ei ole vahet kas 5 kilti või 20. Paned sama tempoga ja ei ole probleemi.

Ja sellised algajad õpetavad, kuidas maratoniks treenida.

http://forums.fitness.ee/index.php?showtop...mp;#entry209001

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mure selline, et soovin 23. mail 2010 jooksta maratoni. Lihtsalt selline eesmärk, mis tuleb elu jooksul ära täita.

Mõtlesin küsida spetsialistidelt, et milline trenn oleks kõige sobilikum? Kuivõrd palju tuleks teha ainult võhmatrenni, ja millist? (jooks, ergomeeter, ratas) Kuivõrd palju tuleks teha lihastele ja millistele?

Ette tänades!

Styro88

Soovitan parem seda foorumit uurida: http://www.runnersworld.com/community/forums/index.jsp

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina näiteks soovitaks veebisaiti www.myasics.co.uk. Väga lihtsalt ja hõlpsalt saab seal koostada endale treeningkava, vastavalt eesmärgile. Oma kogemuste põhjal saan öelda, et jooksin half marathoni täpselt selle programmi järgi ning tegin eesmärgistatud ajast veel 2-3 minutit parema aja.

Edu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen näinud raamatupoodides müügil erinevaid raamatuid jooksmise kohta. Mõned on sellised õhemad brožüüri sarnased asjad, samas väga kasulikud. Olen sirvinud neid ning olen tähele pannud ka treeningkavasid inimestele, kes tahavad maratoniks valmistuda. Kindlasti astu mõnest raamatupoest läbi, äkki leiad kasulikku lugemist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mure selline, et soovin 23. mail 2010 jooksta maratoni. Lihtsalt selline eesmärk, mis tuleb elu jooksul ära täita.

Mõtlesin küsida spetsialistidelt, et milline trenn oleks kõige sobilikum? Kuivõrd palju tuleks teha ainult võhmatrenni, ja millist? (jooks, ergomeeter, ratas) Kuivõrd palju tuleks teha lihastele ja millistele?

Ette tänades!

Styro88

Endise jooksjana võin sulle öelda, et antud küsimustele läheb foorumitest vastuste otsimine väga pikaks ja vaevaliseks. kogu puzzlet sa kokku panna ei pruugigi suuta. Mees, kes sptsialiseerunud maratonihuviliste aitamisele on suure Lasse Vireni ande kummardaja Meelis Minn. Ta on oma ala vaieldamatu sptsialist. Tean, et Tartu maratonihuvilisi pole ka Harry Lemberg oma ukselt minema saatnud. Muide, maratoniteemal ( ja üldse jooksu põhitõdedest) saad lugeda suvel ilmunud ajakiri Jooksja numbrist.

Minu tagasihoidlik nõuanne on, et kui soovid maratonil ka mingitki aega joosta ning säiltiada huvi uuesti maratonikatsumust ette võtta, siis lükka kevadine maratoniplaan sügisesse. Poole aastaga treenid end maratoni läbima, mitte jooksma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Riia maraton on üldiselt väga hea väljakutse. Ise olen ka juba mõnda aega pidanud plaani võtta ette üks täispikk maraton, selleks aga tuleb tõesti riigist välja sõita, kui tahta kogeda võimast maratoni kogemust.

Lähme kambaga Riiga jooksma ja esindame Fitness.ee-d? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Mure selline, et soovin 23. mail 2010 jooksta maratoni. Lihtsalt selline eesmärk, mis tuleb elu jooksul ära täita.

Mõtlesin küsida spetsialistidelt, et milline trenn oleks kõige sobilikum? Kuivõrd palju tuleks teha ainult võhmatrenni, ja millist? (jooks, ergomeeter, ratas) Kuivõrd palju tuleks teha lihastele ja millistele?

Ette tänades!

Styro88

Jooksjatele on oluline teha harjutusi keha kõikidele lihastele rõhu asetusega altpoolt ülesse. Pikamaajooksjatel tuleb põhiliselt treenida lihasvastupidavust ja selleks sobilik korduste arv seerias on üle 20. Sellise korduste arvuga kasvab kapillaaride võrk, aga lihasmassi eriti ei lisandu. Lihas muutub vastupidavamaks, sest hapniku juurdepääs paraneb, mõju keskendub aeglastele lihaskiududele. Aga kasutatakse ka väiksemat korduste arvu sõltuvalt treeningtsüklist ja treenitavast lihasest.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Riia maraton on üldiselt väga hea väljakutse. Ise olen ka juba mõnda aega pidanud plaani võtta ette üks täispikk maraton, selleks aga tuleb tõesti riigist välja sõita, kui tahta kogeda võimast maratoni kogemust.

Lähme kambaga Riiga jooksma ja esindame Fitness.ee-d? ;)

Kui sellele ideele siin samasugune projekt püsti pandaks nagu noortele kulturismisõpradele, siis mina oleks kah käsi <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas seal Riias poolikut ka joosta saab? Ma maratoni ei viitsi:)

Saab ikka, tuled poole distantsi pealt rajalt maha. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saab ikka, tuled poole distantsi pealt rajalt maha. ;)

"Aga mul oligi algusest peale plaanis poole pealt katkestada. Ausõna!" <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sellele ideele siin samasugune projekt püsti pandaks nagu noortele kulturismisõpradele, siis mina oleks kah käsi <_<

Äripäeval oli ka oma maratonitiim, fitness.ee maratonitiim pole mitte paha mõte. ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Äripäeval oli ka oma maratonitiim, fitness.ee maratonitiim pole mitte paha mõte. ;)

Läheb siinsest põhiteemast küll natsa välja, aga promo mõttes ning atraktiivse jätkusuutliku ja eesmärgistatud teemana (asjaosaliste areng, teeningkavad, vormi paranemine, vastav toitumine, tossu ja rõiva valik jms) oleks üldhariv, innustav ning lihtsalt põnev jälgida kindlasti paljudele <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jooksjatele on oluline teha harjutusi keha kõikidele lihastele rõhu asetusega altpoolt ülesse. Pikamaajooksjatel tuleb põhiliselt treenida lihasvastupidavust ja selleks sobilik korduste arv seerias on üle 20. Sellise korduste arvuga kasvab kapillaaride võrk, aga lihasmassi eriti ei lisandu. Lihas muutub vastupidavamaks, sest hapniku juurdepääs paraneb, mõju keskendub aeglastele lihaskiududele. Aga kasutatakse ka väiksemat korduste arvu sõltuvalt treeningtsüklist ja treenitavast lihasest.

Tegelikult huvitaks väga, kui lisaksid veel rohkem lisainfot jõutreeningu kohta, mis on spetsialiseeritud jooksjatele. Targemate nõuanded oleksid alati väga teretulnud. Ütlesid, et seerjas üle 20 korduse, kuid mis vahemikku kordused täpselt jääda võiksid, 20-30? Kui kaua selliste kordustega võiks töötada ja millal võiks minna üle väiksemate kordusteni, vastavalt siis võistluseelsel ajal. Milliseid harjutusi täpsemalt oleks soovitav teha ja kui mitu korda oleks mõtet nädalas jõutreeninguga rassida ning aega sellele kulutada?

Tänud ette vastamast. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaspar, kas sa räägid ikka veel maratonist või mingid muud distantsid ka?

Mina olen aru saanud, et distantsid üle poolmaratoni muutuvad väga jooksu-vastupidavusspetsiifiliseks, kus treenima peaks peamiselt jooksu ja ülejäänud aja tegeleda ainult lihashooldusega / võimalike keha düsbalansside korrigeerimisega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegelikult ma räägin jah rohkem pikamaa jooksust, sprinti siin kohal vast ei puudutaks, sest sprinterid veedavad tõesti väga palju ajast kangisaalis. Oleks hea kui saaks infi nii 10km jooksu, pool-maratoni, kui ka maratoni iseärasuste kohta. Silmas pidades siis jõutreeningut. Tempo, distantside ja aja treeningutest saab infot erinevatest netilehekülgedest niikuinii küllaga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×