Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

Recommended Posts

Ma ei viitsi nõmetseda, aga tõenäoliselt sellise muusikaga vabakava tehes palju punkte ei kuku. Tõepoolest - vabakavas mängib väga tähtsat rolli, kuidas sa suudad oma laval tehtavad liigutused kokku viia muusikaga ning võibolla sul õnnestub see. Tõenäoliselt aga mitte.

Ma ei ole mingi kohtunikuhärra, aga olen näinud nüüd omajagu eesti võistluseid ning kõige rämedavalt astuvad tavaliselt oma vabakava muusikavalikuga ämbrisse noored ja juuniorid. Küll pannakse sihukes tilulilu vaikset kitarrimuusikat, mis jätab suht külmaks. Teine äärmus on siis ülaltoodud pala, kus mingi vend on näpud kurku lükand, häälepaelad veriseks kiskunud ja nüüd karjub kõigest kõrist nii et munad on sinised. Ja siis sa teed selle loo ajal vabakava, mille rütmitunnetusele on nii kuradi keeruline pihta saada ning umbes 125 korda keerulisem on selle loo ajal täpselt mingeid rütmiminevaid poose sisse võtta.

Ma ei taha öelda et tegemist on kehva looga (võimalik et ka on, ma ise väga selle zanriga kursis pole) aga kui sa oled võistlustel ja sina satud selle loo järgi vabakava tegema siis et vabakavas kõvad punktid noppida, peab juhtuma midagi järgmistest variantidest:

  • sul puuduvad vastased
  • vastastel on umbes 3 korda veel keerulisem ja nõmedam lugu valitud
  • sul on vabakava selline, et isegi vähi saltod kahvatuvad selle kõrval

Nii et kui vähegi võimalust, tuvu eelmiste aastate vabakavadega. Vaata, mis mussi kasutas näiteks vähk (kuigi ka tema on paar korda oma valikuga suht ämbrisse mu arust astunud), koovit, kiivikas.

Ärge alahinnake muusikavalikut. Kui vajutatakse play nuppu ja esimese 5 sekundiga jooksevad rahval mõnuvärinad üle keha, oled juba poole tööst ära teinud. Lisaks sellele vali ka lugu, kus joonistuvad välja sellised võtmekohad/pausid, kus on hea liikuda ühest poosist teise ja siis sekundiks poos fikseerida. Sellise ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-ti-naga sellise hetke ei teki. Antud palaga kerkib mul silme ette pilt, kus peaksid sa jooksma lava ühest nurgast teise, metsikult pead viskama ja mingit sellist kohta, kus rahulikult paigal olla ja poosi nautida nagu polegi.

Võta seda sõbraliku soovitusena, mitte sellena et üks mingi kuradi vana peer hakkab head mussi maha tegema. Kulturismivõistluse vabakavana antud laul minuarust lihtsalt ei tööta. Või kui soovid, siis "CHALLENGE ACCEPTED" ja tule näita kevadistel karikavõistlustel, et ma olen rämedalt eksinud.

Rebane on lihtsalt kade ja ei tea tagamaid. Kristo ongi selline karvane ja metsik mees, kes tuleb vabakava ajal juukseid raputama ning teeb elektrikitarriga mängimise liigutusi. Parem lugu ikka kui tema eelmine valitud lugu: unts-unts-unts :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ülimalt hea lugu vabakava jaoks !

Jah, alates 2.minutist tuleb kananahk ihule kui seda võimast lugu kuulata. Kindlasti soovitan selliseid lugusid võistlejatele. Kui ise võistleksin, siis võtaksin vist isegi selle loo. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
TEKST

Nõus, loo otsimisse võiks ikka energiat panna -- otsida midagi erilist, mis tõesti meeldib ning mida ei vaheta nii kergekäeliselt mingi teise loo vastu. Klassikaline muusika on hea valik, selle pealt annab võimsa kava teha. See suudab olla dramaatiline ja seega kohtunikke (ja publikut) paeluda. Endale ka ei meeldi (reeglina, kuid siiani pole vist küll leidnud sellist) vabakavad, mis kitarri saatel tehtud.

Kui esimest korda võistlesin, siis tegin tehniliselt täiesti mõttetu vabakava. Läks küll muusikasse aga tehniline külg oli null -- kõik kohustuslikud poosid tegin lihtsalt rahulikult läbi ja lava peal suuremat liikumist polnud. Edaspidi olen targem. Sellesse kindlasti panna energiat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Okei no ma ei oska Rebase kommentaari peale midagi öelda , ma olen lauludega suhtelises tupikus ..

Ära heida meelt! Rebane on ise andetu ja kritiseerib kõike ja kõiki! Sa vist ei tea, aga sellel mehel on klaassilm, ta on vasakust kõrvast kurt ja paremast kuuleb ainult mingit viginat ja tema ratastool ka jupsib kogu aeg. Üldiselt selline endassetõmbunud kadedik. Arusaadav, et talle rock ei meeldi- mees on viimased 20 aastat ainult eesti punti "JAM" kuulanud. Kõigile ei peagi meeldima :rolleyes:

  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nõus, loo otsimisse võiks ikka energiat panna -- otsida midagi erilist, mis tõesti meeldib ning mida ei vaheta nii kergekäeliselt mingi teise loo vastu. Klassikaline muusika on hea valik, selle pealt annab võimsa kava teha. See suudab olla dramaatiline ja seega kohtunikke (ja publikut) paeluda. Endale ka ei meeldi (reeglina, kuid siiani pole vist küll leidnud sellist) vabakavad, mis kitarri saatel tehtud.

Kui esimest korda võistlesin, siis tegin tehniliselt täiesti mõttetu vabakava. Läks küll muusikasse aga tehniline külg oli null -- kõik kohustuslikud poosid tegin lihtsalt rahulikult läbi ja lava peal suuremat liikumist polnud. Edaspidi olen targem. Sellesse kindlasti panna energiat!

Asjalik kommentaar. Ära enda suhtes väga enesekriitiline ka ole. Esimese võistluse kohta said ilusti hakkama ning küll aja jooksul tulevad suuremad kogemused! Kui 07.aprillil võistlema ei tule, siis tule vähemalt kaasa elama ja võta sõbrad ka kaasa! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Panen siia üles mõned pildid ka 07.märtsil toimunud treeningust:

post-50-0-68895900-1331226899.jpg Pähkel punni!

post-50-0-02690400-1331226906.jpg Sandri rinnatrenn

post-50-0-18927900-1331226916.jpg

post-50-0-40724100-1331226923.jpgSelg

post-50-0-71648700-1331226932.jpg

post-50-0-32581200-1331226942.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel eilseid pilte:

post-50-0-71398400-1331227950.jpg Jälle Sander

post-50-0-22330400-1331227960.jpg Viisakas uus särk!

post-50-0-68283400-1331227969.jpg Jalad isoleeritud

post-50-0-83975500-1331227978.jpg Natuke nihkes pilt :rolleyes:

post-50-0-86867100-1331227988.jpg Põlvemees :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mõned pildid veel:

post-50-0-46267100-1331228931.jpg

post-50-0-17004800-1331228275.jpg

post-50-0-04776600-1331228278.jpg

post-50-0-08298800-1331228288.jpg

Mis te arvate, kes kriimustas Sandri selga, kus kriimustas ja miks kriimustas? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aeroobikasaalis oli eile meil külas üks Rõuge kulturist ja temale näitas Norman kulturismi põhipoose ja mis siin salata- selg on veel laiemaks veninud:

post-50-0-54368300-1331229233.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin siis korraliku trenni, treenisin pmst kõiki lihaseid kuid peamiselt keskendusin rinnale ja biitsepsile. Täna juba valutavad :)

Üritan pühapäevaks laulu välja valida et see siis tundi tulles kaasa võtta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Eile tegin siis korraliku trenni, treenisin pmst kõiki lihaseid kuid peamiselt keskendusin rinnale ja biitsepsile. Täna juba valutavad :)

Üritan pühapäevaks laulu välja valida et see siis tundi tulles kaasa võtta.

Väga hea! Ma loodan, et sa tänastest päevateemadest said palju ideesid, milline võiks olla võistluslugu. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähelepanu! Täna, pühapäeval 11. märtsil kl 14:00 teeme bodypumpi ja pärast seda ka poseerimise ja pildistamise! Võimalusel olge kohal! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis tegin uut bodypumpi kava kaasa , tundus üpriski huvitad kuigi mõned harjutused nagu kükk ja rind tundusid kergemad ? Ei teagi ja noh lisaks võitsin ma ka siis täna endale workout shock'i särgi mis on mulle loomulikult hiilgama suur :D Aga peale trenni tegin siis 3x8 kükke veel 70/75/80kg !!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis tegin uut bodypumpi kava kaasa , tundus üpriski huvitad kuigi mõned harjutused nagu kükk ja rind tundusid kergemad ? Ei teagi ja noh lisaks võitsin ma ka siis täna endale workout shock'i särgi mis on mulle loomulikult hiilgama suur :D Aga peale trenni tegin siis 3x8 kükke veel 70/75/80kg !!

Tubli, et võtsid sellest tunnist osa ning tõid emotsionaalsed mehed Pika ja Normani ka kaasa! Vorm on sul läinud paremaks ning loodetavasti lähevad kõik ettevalmistused sujuvalt! Muide, ka FAST kreatiini tuli meile just pakiga müügile 300 grammistes pottides. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii hea on SALA-trenni teha! :ph34r:

Loodetavasti tuled kunagi kapi tagant välja ja hirmutad eesti rahvast :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna oli siis tunnis koos 4 vägevat kulturisti- Norman ja Pikk, samuti hr Uppin ja Kristo. Paanen paar pilti ka üles tänastest tegemistest:

post-50-0-96289600-1331502273.jpg Bodypumpi huvilised

post-50-0-13805500-1331502285.jpg Kristo sain endale täna uue uhke särgi! Mehed tegid Normaniga 1 minuti jooksul kätekõverdusi ja Norman tegi 60 ja Kristo asus teda püüdma ning tegi 61 ning sai auhinnaks sellise uhke särgi! Usun, et Norman oleks ka tegelikult rohkem paugutanud.

post-50-0-24969000-1331502292.jpg Jõusaalis tegi Sandra salatrenni ja nuputas vaikselt, et kes on Ahti Jakson? :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Täna siis plaanis selg, trapets ja kõht . Loomulikult proovin ma ennem trenni kükki 4x3 85 kiloga !!

Hantel varbale! (nagu ratturitele "nael kummi!") :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×