Jump to content
Kristjan-Johannes Konsap

FitLife Tartu kulturistid, kõik poseerima!

Recommended Posts

FITLIFE Tartu noorte grupp

Septembris 2009 käivitasime konkursi 15-23 aastaste noortele Kulturismi ja Fitnessi õpetuse õpilaste leidmiseks, kes hakkasid treener Imre Vähi juhendamisel treenima 28 euro eest kuus kulturismi ja fitnessi võistlusteks. Kui sa tead, kes oleks sellest huvitatud, siis saatku oma andmed vendv@hot.ee

post-50-1299757083_thumb.jpg Imre Vähi: Eesti meister klassikalises kulturismis 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010,2011,2013. Absoluutne Põhjamaade meister 2010 ja 2013, Euroopa meistrivõistluste 3. koht 2005, 2010, Maailma meistrivõistluste 3. koht 2010


Tänaseks päevaks on sellest grupist võistluslaval käinud juba üle 95 noort sportlast!

Tegemist siis projektiga, kus noored kulturismi- ja fitnessihuvilised saaksid treenida kogenud juhendaja käe all ühises grupis. Parematel võimalus FitLife Tartu Spordiklubi esindada võistlustel.

Tartus treenivad hetkel sellised maailmakuulsad nimed nagu Imre "Vendvähk" Vähi ja Ivo Pärle.
Peale selle veel paljud noored Eesti kulturismi tulevikulootused
.


post-50-1299757538_thumb.jpg Lõuna-Eesti Lahtised Karikavõistlused 2010 Tartus. Kõik võistlesid esimest korda elus!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Huvitav,huvitav.

Eks tuleb aasta aega kõvasti trenni teha ning süüa ( kaal maru pisike ) ning

loodetavasti ka tulevastel aastatel selliseid treeningrühmi korraldatakse. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tundub huvitav , kuna võib oodata rohkem infot selle kohta ? <_<

Homme pidavat olema Fittestis koosolek, kus kõik punktid läbi võetakse. Edasine info lubati üles panna koduleheküljele.

Mis kriteeriumide põhjal valitakse konkursi võitjad ? Ega ometi mitte kulturismivõistlustel kasutatavate hindamissüsteemide järgi ?

Ma ei usu, et treeningrühma pääsemiseks peab juba valmis kulturist olema. Oleneb muidugi huviliste hulgast, kas kohti treeningrühmas peab hakkama piirama. Eks ajapikku jäävad rühma ikka need, kellel piisavalt püsivust ja soovi alaga tõsiselt tegeleda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Homme pidavat olema Fittestis koosolek, kus kõik punktid läbi võetakse. Edasine info lubati üles panna koduleheküljele.

Ma ei usu, et treeningrühma pääsemiseks peab juba valmis kulturist olema. Oleneb muidugi huviliste hulgast, kas kohti treeningrühmas peab hakkama piirama. Eks ajapikku jäävad rühma ikka need, kellel piisavalt püsivust ja soovi alaga tõsiselt tegeleda.

Et siis mina ka ? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Maq uudasi tuud asja jupa pikemat aigu, kavvva uudatud kaunike. maq ise ei saa kudagi tuust asjast osa võtt. tuuga om nüüd niimudu, et, ma saatse oma sõbrad, teile, pandse kundimuuturid tüüle, ja panid võromaalt ajama tartumaile...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
Maq uudasi tuud asja jupa pikemat aigu, kavvva uudatud kaunike. maq ise ei saa kudagi tuust asjast osa võtt. tuuga om nüüd niimudu, et, ma saatse oma sõbrad, teile, pandse kundimuuturid tüüle, ja panid võromaalt ajama tartumaile...

? <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maq uudasi tuud asja jupa pikemat aigu, kavvva uudatud kaunike. maq ise ei saa kudagi tuust asjast osa võtt. tuuga om nüüd niimudu, et, ma saatse oma sõbrad, teile, pandse kundimuuturid tüüle, ja panid võromaalt ajama tartumaile...

umbe hää

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere kõigile!

Jah, see idee on olnud juba mitu aastat ja nüüd tänu Fittest Tartu spordiklubi asjalikule juhatusele teeme selle projekti lõpuks ära! Tänase päeva jooksul pannakse paika täpne ajakava ning sisseastumiskatseteks vajalikud normatiivid. Juba eile tuli Fitshopi poes Eesti koondise meeste vahel jutuks, et kulturismiga tegelemiseks on vaja ka teatavaid eelduseid. Loogiline, et kui tuleb 180 cm noormees ja kaalub alla 60 kg, siis selliste luukeredega võib kuluda aastaid, et nad normaalinimese mõõtu saaksid, suur lihasmass jääks ilmselt ainult unistuseks. Noored mehed võiksid olla ikka normaalmõõtudes. Ainult tahtest ei piisa, kui ei ole eelduseid. Üks oluline moment veel: plaanis on teha kevadel Tartus lõuna-Eesti karikavõistlused noorte ja juuniorite kulturismis suurema huvi korral 4 erinevas kaalukategoorias. See oleks heaks motivatsiooniks lõuna-Eesti maakondade noortele ning alles nende võistluste parimad saaksid võimaluse võistelda 2010 Eesti Karikavõistlustel. Loomulikult toimuvad lisaks treeningutele ka võistlusvideode vaatamised, poseerimisõpetused, toitumis- ja treeningkavade väljatöötamised alguses grupis ja hiljem juba personaalselt. Samuti iga kuu pildistamised hetkevormist ning isiklike rekordite parandamise võistlused, mille tulemustest tehakse ülevaade ka fitness.ee portaalis.

Jälgige reklaami!

Tänaseks on minu postkasti jõudnud juba avaldusi selle projektiga liitumiseks ning kellel asja vastu huvi, siis kirjutage kas fittest Tartu postkasti või minu isiklikule aadressile: vendv@hot.ee

post-50-1251186680_thumb.jpg

post-50-1251186718_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere kõigile!

Jah, see idee on olnud juba mitu aastat ja nüüd tänu Fittest Tartu spordiklubi asjalikule juhatusele teeme selle projekti lõpuks ära! Tänase päeva jooksul pannakse paika täpne ajakava ning sisseastumiskatseteks vajalikud normatiivid. Juba eile tuli Fitshopi poes Eesti koondise meeste vahel jutuks, et kulturismiga tegelemiseks on vaja ka teatavaid eelduseid. Loogiline, et kui tuleb 180 cm noormees ja kaalub alla 60 kg, siis selliste luukeredega võib kuluda aastaid, et nad normaalinimese mõõtu saaksid, suur lihasmass jääks ilmselt ainult unistuseks. Noored mehed võiksid olla ikka normaalmõõtudes. Ainult tahtest ei piisa, kui ei ole eelduseid. Üks oluline moment veel: plaanis on teha kevadel Tartus lõuna-Eesti karikavõistlused noorte ja juuniorite kulturismis suurema huvi korral 4 erinevas kaalukategoorias. See oleks heaks motivatsiooniks lõuna-Eesti maakondade noortele ning alles nende võistluste parimad saaksid võimaluse võistelda 2010 Eesti Karikavõistlustel. Loomulikult toimuvad lisaks treeningutele ka võistlusvideode vaatamised, poseerimisõpetused, toitumis- ja treeningkavade väljatöötamised alguses grupis ja hiljem juba personaalselt. Samuti iga kuu pildistamised hetkevormist ning isiklike rekordite parandamise võistlused, mille tulemustest tehakse ülevaade ka fitness.ee portaalis.

Jälgige reklaami!

Tänaseks on minu postkasti jõudnud juba avaldusi selle projektiga liitumiseks ning kellel asja vastu huvi, siis kirjutage kas fittest Tartu postkasti või minu isiklikule aadressile: vendv@hot.ee

Tõsiselt kahju, et ma Tartus ei ela. Nüüd veel 1. Sept. Kooli minnes, jääb Tartu veel kaugemaks. Väga kahju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

TÄHELEPANU, TARTU JA TARTUMAA NOORED!

Täna tuli kokku Fittest Tartu juhatus ning arutati noorte ja juuniorite kulturismihuviliste projektiga tekkinud küsimusi.

Panen siis üles esimesed punktid, mida peaksid arvestama selle grupiga liituda soovijad:

KOHT: FITTEST TARTU SPORDIKLUBI EEDENI KESKUSES 2. KORRUSEL.

EESMÄRK: Moodustada noorte(14-18 aastased) ning juuniorite(19-21 aastased) spordigrupid. Alguses algteadmised jõusaalitreeningutest treeneri juhendusel, hiljem juba selekteeritakse välja parimad, kes saavad juba kulturismi ja fitnessi alase erikoolituse ja ettevalmistuse ning võimaluse osaleda Eesti karikavõistlustel ja Eesti meistrivõistlustel.

LÜHIDALT KOOLITUSEST:

1. Teoreetiline koolitus (algajate ABC, ühtlustuskursus, hiljem võistlusvideode vaatamine ja analüüs)

2. Praktiline koolitus (Jõusaalitreening, soojendused, harjutuste õige sooritamine, treeningkultuur, venitused)

3. Toitumine (Põhitõed: soolad, valgud, rasvad, süsivesikud, kalorid, samuti ülevaade erinevatest toidulisanditest)

4. Poseerimine (Millised on kulturismi põhipoosid, kuidas poseerida, kuidas koostada vabakava jne.)

5. Pildistamised (Iga kuu sportlaste pildistamine kohustuslikest poosidest. Pildistamine ja vormi pidev analüüs on selles spordis väga olulised)

6. Võistlused ( Võistluseelne ettevalmistus ja plaanis on siis ka kevadel lisaks Eesti Karikavõistlustele teha lõuna-Eesti noorte ja juuniorite võistlused)

ESIALGNE TUNNIPLAAN:

Oktoober: Alustatakse programmiga, sissejuhatus, ühtlustamine, algajate ABC. 3 korda nädala treeneri juhendamisel.

November: Algajate kavalt liigutakse sujuvalt edasijõudnute kava suunas. 2 korda nädalas treeneri juhendamisel ning 2 x nädalas juba iseseisvat treeningut tugevamatele edasijõudnutele. Edasine treenimine ja programm sõltub sellest, kui paljud suudavad jätkata.

KATSED: Katsed toimuvad Fittest spordiklubis 13 septembril(kl 10:00-12:00) ning 20 septembril 10:00-12:00

Sooviavaldusi grupiga liitumiseks saab teha kuni 13.septembrini minu e-maili aadressile: vendv@hot.ee või 13 ja 20 septembril kohapeal.

MILLEGA ARVESTADA KATSETE AJAL?

1. Pildistamine. Kohapeal toimub sisseastujate pildistamine ujumisriietes. Pildistatakse hetkevormi ning projekti juhatus ning loodetavasti ka Eesti Kulturismi- ja Fitnessi Liidu esindajad teevad oma valikud. Kellele tundub selline pildistamine ehk natuke kummaline, siis teadmiseks, et kulturism ja fitness ongi sellised spordialad, kus hinnatakse keha vormi.

2. Varasem spordikogemus. Jõusaalitreeninguteks oleks vajalik eelnev spordikogemus. Näiteks ujumine, jooksmine, võitluskunstid jne- ei pea kindlasti varasemat jõusaalikogemust olema.

3. Enesetutvustus: Paari sõnaga endast. Miks kulturism ja fitness? Millised eesmärgid jne.

4. Arstitõend: Soovituslik oleks võtta arstilt tõend selle kohta, et noor inimene on terve ning võib treenida. Siinkohal toon näite, kuidas mul üks õpilane ükskord hakkas trennist näost siniseks minema ja siis ma küsisin, et mis toimub ja mulle vastati, et arst on tegelikult sporditegemise ära keelanud, aga tema ikka hullult tahab treenida.

5. Kehalised katsed: Kätekõverdused 1 minuti jooksul ning lõuatõmbed 1 minuti jooksul.

Katseteks trükitakse valmis ka küsimustik, et oleks lihtsam ja kiirem hiljem kokkuvõtteid teha.

Kui on küsimusi või ideesid selle projektiga, siis andke teada. Kindlasti ei pea küsimusi kirjutama minu postkasti, vaid parem oleks siia. Siis saavad ka teised nendest vastustest parema ülevaate ning on veel rohkem informatsiooni.

Edu!

post-50-1251212532_thumb.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
katsetel tehtud pildid jäävad avalikustamata jah

Loomulikult neid laiemale publikule ei näita, aga nende põhjal tehakse lõplik otsus kui peaks olema kohtadele võrdne rebimine teistes katsetes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

oi oii väga hea projekt, soovin teile selles edu!!!

aga ise kahjuks lähen pärnu kooli ja küsiks ka seda, et ega pärnus ometi sellist projekti pole??

kui pärnus oleks selliseid mehi kes viitsiks seda korraldada siis oleks vääääga heaaaaa!

selle eest oleks nõus isegi 500kr kuus välja käima <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis peale novembrit juhtub ?

Peale novembrit läheb treenimine juba individuaalseks ning selleks ajaks peaksid välja kujunenud olema ka noorte meeskonnad, kes saavad juba iseseisvamalt treenida ning vajadusel treeneriga tekkinud küsimusi arutada. See projekt kestab esialgu oktoober-mai ja peaks sobima paljudele koolipoistele. Tavaliselt mai-juuni on paljud saalist eemal seoses koolilõpetamisega, eksamitega jne. Kui kõik läheb nii nagu kavandatud, siis hakkavad sellised projektid toimuma igal aastal ja noored mehed saavad odavalt treenida ning võistelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×