Jump to content
Martynys

Aidake õigele teele.

Recommended Posts

Tervist.

Mina olen Martin(17) ,kaalun 72 kilo ,olen 184cm pikk ning tahaks siis teada täpsemalt toitumise ,treeningkava ja taastumise kohta. Probleem on siis järgmine: olen praegu järjepidevalt teinud trenni kuu aega aga see pole tulemusi andnud. Mulle öeldakse ,et ma pingutan üle ,kuid mul pole pärast trenni lihased helladki. Kaal on koguaeg põhimõtteliselt sama ning lihaste olukord ka. Ma ei ürita just kulturistiks saada aga tahaks ikka korralikke lihaseid küll.

Ma teen päevas vähemalt 2 tundi trenni ning ülakeha treening kavas (minu koostatud) on 14 harjutust ,mida ma kordan vähemalt 5 korda. Jalgadele on siis jooksmine ja kükid jne.

Toitumine on mul paigast ära ning ma tean seda. Mu põhitoit on kartulid hakkliha kastmega.

Tahaksingi siis teada ,et mis harjutusi kuidas ma pean tegema ,kui palju ,mida täpsemalt sööma ja kaua taastuma.

Oleks tore kui saaks siis täpselt ,et mida kui palju teha ,millal koormust tõsta ,mis ajavahemikus teha siis treeningu osas.

Toitumise osas tahaks teada millal süüa ning mida. Ja no puhkamine on puhkamine:D

Ootan huviga!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Korralikud lihased võtavad ka korralikult aega ja korralikult pühendumist. Alustada tuleks fitness.ee artiklite lugemisest. Saad täpselt teada, mida süüa ja miks ning millal.

Treeningkava tasuks uuesti üle vaadata.

Alustuseks võin öelda, et tasub otsida poelettidelt valgurikkaid toite(tuunikala, kanaliha, jogurt, hapukoor, pähklid, munad jne - toiduained, milleta ma ise läbi ei aja) ning treeningkava peaks olema võimalikult konkreetne. Süüa tuleb tihti(5-6 korda päevas), aga siiski mõõdukalt. Töötada iga lihasgrupp läbi ning hoolitseda, et oleks piisavalt aega ning sobivad vahendid taastumiseks.

Head uurimist ja arenguteed! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Mina olen Martin(17) ,kaalun 72 kilo ,olen 184cm pikk ning tahaks siis teada täpsemalt toitumise ,treeningkava ja taastumise kohta. Probleem on siis järgmine: olen praegu järjepidevalt teinud trenni kuu aega aga see pole tulemusi andnud. Mulle öeldakse ,et ma pingutan üle ,kuid mul pole pärast trenni lihased helladki. Kaal on koguaeg põhimõtteliselt sama ning lihaste olukord ka. Ma ei ürita just kulturistiks saada aga tahaks ikka korralikke lihaseid küll.

Ma teen päevas vähemalt 2 tundi trenni ning ülakeha treening kavas (minu koostatud) on 14 harjutust ,mida ma kordan vähemalt 5 korda. Jalgadele on siis jooksmine ja kükid jne.

Toitumine on mul paigast ära ning ma tean seda. Mu põhitoit on kartulid hakkliha kastmega.

Tahaksingi siis teada ,et mis harjutusi kuidas ma pean tegema ,kui palju ,mida täpsemalt sööma ja kaua taastuma.

Oleks tore kui saaks siis täpselt ,et mida kui palju teha ,millal koormust tõsta ,mis ajavahemikus teha siis treeningu osas.

Toitumise osas tahaks teada millal süüa ning mida. Ja no puhkamine on puhkamine:D

Ootan huviga!

Oma treeningkava võiksid ikka ära tuua ,

oleks vähemalt näha,miks sul areng puudub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ega korraliku lihast saa kuuaja ega 6 kuuga ei saa see võttab ikka korralikuld aega ja seerjad peavad olema 10-12 seljuhul.

Kui sul midagi öelda ei ole, siis ole parem vait! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahad lihast kasvatada, siis pead päevas kõvasti sööma, rohkem kui kulutad. Valku sinu kaalu juures kindlasti ca. 150g kanti. Ürita vähemalt 5 söögikorda päevas saada, iga toidukorra juurde natuke valku. Kindlasti on ka treeningus põhjused. Lihase kasvatamise eesmärgil pole jooksmine hea, sellega jalalihaseid ei saa, kui sa vastupidist arvad. Hoopiski suurendad enda vastupidavust, kui lihtsamalt öelda. Eks kaal ongi sama, sest toitumine on paigast ära.

Kõiges 3-4 korda nädalas jõusaalis higistades saab endale väga head lihased, rohkem pole tavalisel inimesel vaja tehagi. Usu mind ja kindlasti ka teised kinnitavad seda. 14 harjutust on trenni kohta palju, ja samuti 5 korda selle läbitegemine ühes trennis on liig. 8-12 harjutust trenni kohta on üldine soovitus. Pigem loeb kvaliteet, kui kvantiteet. Ära aja suurt mahtu trennis taga. Tee vähem harjutusi, samal ajal andes igas harjuteses endast peaaegu maksimumi.

Võta tööriistade alt endale kava.

Suur abimees on otsingu kastike. Sealt leiad lugemist nädalateks nii toitumise kui ka treeningu kohta.

Pane oma eesmärgid paika, mida saavutada tahad ning sellele vastavalt söö ja treeni.

Edu minu poolt!

Muudetud kasutaja _T_ poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tahad lihast kasvatada, siis pead päevas kõvasti sööma, rohkem kui kulutad. Valku sinu kaalu juures kindlasti ca. 150g kanti. Ürita vähemalt 5 söögikorda päevas saada, iga toidukorra juurde natuke valku. Kindlasti on ka treeningus põhjused. Lihase kasvatamise eesmärgil pole jooksmine hea, sellega jalalihaseid ei saa, kui sa vastupidist arvad. Hoopiski suurendad enda vastupidavust, kui lihtsamalt öelda. Eks kaal ongi sama, sest toitumine on paigast ära.

Kõiges 3-4 korda nädalas jõusaalis higistades saab endale väga head lihased, rohkem pole tavalisel inimesel vaja tehagi. Usu mind ja kindlasti ka teised kinnitavad seda. 14 harjutust on trenni kohta palju, ja samuti 5 korda selle läbitegemine ühes trennis on liig. 8-12 harjutust trenni kohta on üldine soovitus. Pigem loeb kvaliteet, kui kvantiteet. Ära aja suurt mahtu trennis taga. Tee vähem harjutusi, samal ajal andes igas harjuteses endast peaaegu maksimumi.

Võta tööriistade alt endale kava.

Suur abimees on otsingu kastike. Sealt leiad lugemist nädalateks nii toitumise kui ka treeningu kohta.

Pane oma eesmärgid paika, mida saavutada tahad ning sellele vastavalt söö ja treeni.

Edu minu poolt!

Muudetud kasutaja Lev poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan kõigile ,kes on raatsinud vastata ning oma kogemusi jagada effektiivsema tulemuse saavutamiseks.

Kuid siiamaani pole midagi eriti aru saanud ,sest kõik räägivad natuke teineteisele vastu :rolleyes:

Üldiselt ma oma treeningplaani ei saa siin ära tuua ,sest ma lihtsalt ei tunne jõusaali termineid või nii.

Tahtsin veel mainida ,et olen kahjuks suitsetaja.

Aga veel ,et kas mul on mõtet osta massilisajat või saan ma need kogused valku tavatoitudest kätte ning mis need toidud täpsemalt olema peaks?

Veel siis selline asi ,et ma ei tunne et trenniga mu energia nii palju kuhugile kaoks ,sest raskused pole eriti suured no 10 kiloste hantlitega teen ning trenni lõpuks ma pole isegi väsinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
Tänan kõigile ,kes on raatsinud vastata ning oma kogemusi jagada effektiivsema tulemuse saavutamiseks.

Kuid siiamaani pole midagi eriti aru saanud ,sest kõik räägivad natuke teineteisele vastu :rolleyes:

Üldiselt ma oma treeningplaani ei saa siin ära tuua ,sest ma lihtsalt ei tunne jõusaali termineid või nii.

Tahtsin veel mainida ,et olen kahjuks suitsetaja.

Aga veel ,et kas mul on mõtet osta massilisajat või saan ma need kogused valku tavatoitudest kätte ning mis need toidud täpsemalt olema peaks?

Veel siis selline asi ,et ma ei tunne et trenniga mu energia nii palju kuhugile kaoks ,sest raskused pole eriti suured no 10 kiloste hantlitega teen ning trenni lõpuks ma pole isegi väsinud.

Tee harjutusi selliste raskustega et jõuad seda tõsta kümme korda , niiet kümnes kord hambad ristis punnitades ainult ära tuleb , ja tee neid 10neseid seeriaid 3 korda.Selleks et lihas effektiivselt kasvaks , tee ühele lihasgrupile 3 harjutust , kõiki tee 3 korda 10.Kui treenid nii siis küll sul ka järgmine päev lihased valusad on.Loodan et seletasin lihsalt :angry:

Üleüldse kõige lihtsam ja lollikindlam on võtta siit tööriistade alt treeningkava endale ja järgida seda.

Muudetud kasutaja Capo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Capo
Mis siin naljakat? Ise teen samuti igas treeningus 9-10 harjutust.

Tõsi jah , 10 harjutust ühes trennis suht normaalne ja tavaline...

Muudetud kasutaja Capo poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui 2 korda nädalas jõusaalis käia siis ei ole erilist valikut. Kui esimene harjutus on näiteks kükk või jõutõmme siis kuidas peale seda veel 8 harjutust jõuate teha? Mina vähemalt ei jõua :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nojah, siis peaks ju 5 korda nädalas trenni tegema või 2 korda päevas. Kuidas te küll kasvama hakkate 4-ja harjutusega?

Sinu arusaam kasvamisest on siis väga vale. Sa ei hakka ju kasvama kui teha 5 harjutust biitsepsile jne. Ületreening on selle nimi. Igatahes tehakse enne vähem harjutusi ja minnakse väga raskete kordusteni välja. Ja trennis käin ise 4x nädalas. Võid mu blogist ju uurida mis kavadega teen.

EDIT: Minu trennikavasid muidugi pole keegi asjatundja koostanud, oma peaga kõik kokku pandud, nii et need ei ole ideaalsed näited.

Muudetud kasutaja jaagok poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sinu arusaam kasvamisest on siis väga vale. Sa ei hakka ju kasvama kui teha 5 harjutust biitsepsile jne. Ületreening on selle nimi. Igatahes tehakse enne vähem harjutusi ja minnakse väga raskete kordusteni välja. Ja trennis käin ise 4x nädalas. Võid mu blogist ju uurida mis kavadega teen.

EDIT: Minu trennikavasid muidugi pole keegi asjatundja koostanud, oma peaga kõik kokku pandud, nii et need ei ole ideaalsed näited.

Ega ma siis ühes trennis ainult biitsepsit ei tee...naljamees! Kui kolm korda nädalas käia, siis peab ühes trennis mitu lihasgruppi läbi töötama. Igale teen 3 harjutust võhemalt. Kõhulihastele teen ainult 2 harjutust. 1päev jalg, selg kõht. 2 päev rind õlg. Kolmas päev rind, jalg selg kiire päevana. Ja wtf mehed kui vähemalt 9 harjutust ei tule. Üle võib mul ainult vanaema treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja wtf mehed kui vähemalt 9 harjutust ei tule.

Sellist eesmärki ka endale panna ei saa , et kindlasti võimalikult palju harjutusi trennis teha. Arvan, et normaalsem on ikkagi vähem harjutusi. Aga selge, pole mõtet vaielda ja teemat läbustada :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8-12 harjutust trenni kohta?:angry::D Mis te teete nalja we? Rinnale ja seljale piisab juba kahest harjutusest ja sama kehtib triitsepsi ja biitsepsi puhul. Ja kui oled algaja siis tuleb panna rõhku baasharjutustele. Ei ole mõtet trenni pikaks ajada. Üle 1h ei ole mõtet trenni teha, kui tahad massi kasvatada. Seda sel lihtsal põhjusel et siis kulutad liiga palju energiat ja raske on end üle süüa. Toitumise kohta ütleks ma nii palju, et üle tuleb süüa küll, kuid paljud mõistavad seda asja valesti. On suur vahe kas saad süsivesikud suhkrust või tatrast, riisit, kartulist. Kui sööd viimaseid kolme sellises koguses, et saad 300g süsikaid päevas on juba OK.

Kui oled algaja ära treeni nii, et iga seeria on suutlikuseni. Esialgu tuleb lihased nö asjaga kurssi viia ja trenniga ära harjutada. Kui tõstad kaalu ja koormust alguses liiga ruttu siis võib tekkida ületreening, või tõmbad lihase kinni ja tekkib seisak( jõunäitajad ei tõuse enam ). Esimeste kuude jooksul tee pikki seeriaid ( 12-15 ) et tunnetus kätte saada. Üle 3 korra nädalas ära treeni.

Aeroobset tuleb ka teha! 2h nädalas jooksmine sul küll jalgadele halvasti ei mõju, pigem hästi. Kõike mis siin foorumis kirjutatakse pole mõtet tõepähe võtta:D:D.

Sa tahad öelda, et kui ma teen seljale trennis 5 harjutust (nagu mul kavas), näiteks:

Lõuatõmbamine (lai haare) 3x8

Ettekallutatult kangi tõmbed vastu kõhtu 3x8

Ploki tõmbed kukla taha lai haare 5x8

Traktor (eraldi käed) 3x8

Hantli tõmbed vastu kõhtu 3x8

Ja selga 1x nädalas, siis tegemist on ületreeninguga w? Treeningstaaž on 4-5 kuud regulaarselt saali. Kurat, kahtlen. :rolleyes:

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
8-12 harjutust trenni kohta?:angry::D Mis te teete nalja we? Rinnale ja seljale piisab juba kahest harjutusest ja sama kehtib triitsepsi ja biitsepsi puhul. Ja kui oled algaja siis tuleb panna rõhku baasharjutustele. Ei ole mõtet trenni pikaks ajada. Üle 1h ei ole mõtet trenni teha, kui tahad massi kasvatada. Seda sel lihtsal põhjusel et siis kulutad liiga palju energiat ja raske on end üle süüa. Toitumise kohta ütleks ma nii palju, et üle tuleb süüa küll, kuid paljud mõistavad seda asja valesti. On suur vahe kas saad süsivesikud suhkrust või tatrast, riisit, kartulist. Kui sööd viimaseid kolme sellises koguses, et saad 300g süsikaid päevas on juba OK.

Kui oled algaja ära treeni nii, et iga seeria on suutlikuseni. Esialgu tuleb lihased nö asjaga kurssi viia ja trenniga ära harjutada. Kui tõstad kaalu ja koormust alguses liiga ruttu siis võib tekkida ületreening, või tõmbad lihase kinni ja tekkib seisak( jõunäitajad ei tõuse enam ). Esimeste kuude jooksul tee pikki seeriaid ( 12-15 ) et tunnetus kätte saada. Üle 3 korra nädalas ära treeni.

Aeroobset tuleb ka teha! 2h nädalas jooksmine sul küll jalgadele halvasti ei mõju, pigem hästi. Kõike mis siin foorumis kirjutatakse pole mõtet tõepähe võtta:D:D.

Enda arust küll nalja ei teinud või on sul natuke teistsugune huumorisoon :rolleyes:

Loomulikult, kui sa arvad, et lamades rinnalt surumine on kuningas ja sellest ainult trennis piisab, siis anna aga minna. Aga harjutusi on erinevaid palju, mis mõjutavad lihast erinevalt. "Selg" on väga suur ja lai mõiste. Mina ei suudaks kahte harjutust seljale teha. Ning ma ei öelnud ennem, et ta peaks lihasgruppe päevade peale ära jagama. Soovitasin nii, nagu algajate puhul seda tehakse.

Anna andeks, aga see tunni ajane piir on küll nüüd bulls..t

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tunnist ajast tõesti ei jätku millekski. Tavaliselt läheb mul juba normaalse soojenduse ja venituse peale üle 10 minuti. Paraku näen palju neid nn tunni aja treenijaid, kes punnivad enamuse ajast rinnalt surumist, nii et vaht suust väljas, kiire kaldpink ehk ja biitseps. Sooja ei tehta, venitusi ei tehta. Ja suuri lihasgruppe kahe harjutusega on raske koormata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Jälle vana teema... Siit sa korralikku ja õhest vastust ei saa. Võta ühendust mõne asjatundjaga(treenerid kes kavu koostavad) ja pane trenn ning toit paika.

Tulemuse saavutamiseks on mõistlik siiski saada/osta proffessionaalset abi.

Ja suitsud viska nurka, eriti sinu vanuses...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kas keegi võiks ka nõu anda massilisajate kohapealt?

Nii siis nagu mainitud olen 184cm pikk ja kaalun 72kg.

Enamus lihaseid on mul jalgades :angry: st. et ülakehal erilist kaalu ega lihast pole.

Käed on nihuksed peeniksed ja muidu olen suhteliselt kõhn.

Tahaks siis teada ,et kas mul on mõtet gainereid tellida või niisama sitaks muna ja asju süüa? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas keegi võiks ka nõu anda massilisajate kohapealt?

Nii siis nagu mainitud olen 184cm pikk ja kaalun 72kg.

Enamus lihaseid on mul jalgades :angry: st. et ülakehal erilist kaalu ega lihast pole.

Käed on nihuksed peeniksed ja muidu olen suhteliselt kõhn.

Tahaks siis teada ,et kas mul on mõtet gainereid tellida või niisama sitaks muna ja asju süüa? :rolleyes:

Massilisaja peale võib siis mõelda, kui tavatoitumine on korras.

Kui aga krõbisevat on üleliia, siis ega ta paha tee, aga nagu öeldud, see ei korva õiget toitumist.

Valgurikkaid toite sisse tuua, ning ka häid süsivesikuid, mille abil on hea kaloraaži kontrollida. Vastavalt siis massilisamise soovile oleks vaja rohkem süsivesikuid kui näiteks kaalulangetamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Massilisaja peale võib siis mõelda, kui tavatoitumine on korras.

Kui aga krõbisevat on üleliia, siis ega ta paha tee, aga nagu öeldud, see ei korva õiget toitumist.

Valgurikkaid toite sisse tuua, ning ka häid süsivesikuid, mille abil on hea kaloraaži kontrollida. Vastavalt siis massilisamise soovile oleks vaja rohkem süsivesikuid kui näiteks kaalulangetamisel.

Aga milliseid toite ma siis täpsemalt peaks sööma ning mis kogustes?

Olen juba aru saanud ,et on soovitatav süüa 5-6x päevas ja iga 3 tunni tagant umbes.

Tahaks teada siis ,et milliseid konkreetseid toite ma peaks siis poest ostma :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×