Jump to content
Guest pp

Suits, alkohol, tervis ja treening

Recommended Posts

Tere,

Tean ,et alkoholi tarbimine pole trenni juures üldsegi mõeldav aga siiski jäi pähe üks mõte kripeldama,nimelt kui on kuskil mingisugune istumine,pidu vms kas siis pigem võtta viina või palju öllet?

Õlle pidavat ühe treeningpäeva nädalast üldse kustutama,kuna seal palju keemia ja töödeltuid asju sees AGA kas siis pigem võtta 4 pitsi viina või 2 õllet ?

terekest. õlletootmise protsessi lühikirjeldus tänapäevases tootmises. tehakse keedus linnastest ja humalatest kasutades vett. siis lisatakse pärm ning seejärel toimub kääritus tankides, mida nimetatakse hellitavalt Apollodeks ;). peale kääritusprotsessi toimub õlle segamine veega saamaks õige kraad (maitse tuleb humalatest ja linnastest), seejärel toimub antud vedeliku filtreerimine pahalastest (loe bakteritest), isegi pastöriseerimist ei toimu ning alles jääb kõik kasulik. seega tahaksin teada, kuskohast sinna õlle sisse keemia satub? kui sul on olemas faktid, mis mind, kui 2,5 aastat õlletööstuses töötanud inimest ümber veenaksid, et tegemist keemialisanditega, siis palun avalda need mulle. eelkirjeldatud tootmisprotsess on kasutusel kahes eesti suuremas õlletööstuses.

alkoholist kui sellisest üldse treenivale inimesele. Kui tegemist pole just tippkulturistiga, kes valmistub võistlusteks, siis ei tee aeg-ajalt mõistuse piires alkoholi küll midagi minu arvates.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
terekest. õlletootmise protsessi lühikirjeldus tänapäevases tootmises. tehakse keedus linnastest ja humalatest kasutades vett. siis lisatakse pärm ning seejärel toimub kääritus tankides, mida nimetatakse hellitavalt Apollodeks ;). peale kääritusprotsessi toimub õlle segamine veega saamaks õige kraad (maitse tuleb humalatest ja linnastest), seejärel toimub antud vedeliku filtreerimine pahalastest (loe bakteritest), isegi pastöriseerimist ei toimu ning alles jääb kõik kasulik. seega tahaksin teada, kuskohast sinna õlle sisse keemia satub? kui sul on olemas faktid, mis mind, kui 2,5 aastat õlletööstuses töötanud inimest ümber veenaksid, et tegemist keemialisanditega, siis palun avalda need mulle. eelkirjeldatud tootmisprotsess on kasutusel kahes eesti suuremas õlletööstuses.

alkoholist kui sellisest üldse treenivale inimesele. Kui tegemist pole just tippkulturistiga, kes valmistub võistlusteks, siis ei tee aeg-ajalt mõistuse piires alkoholi küll midagi minu arvates.

kuidas selle looga oli, et originaali ühtlase kanguse ja kvaliteedi tagamiseks kasutatakse lisapiiritust?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kuidas selle looga oli, et originaali ühtlase kanguse ja kvaliteedi tagamiseks kasutatakse lisapiiritust?

ühegi õlle kanguse saavutamiseks ei kasutata lisapiiritust. ka näiteks samaks 10% kangusega õlut ei ole vaja piiritust lisada, kuna kääritamisprotsessil on võimalik saada ka 14% kangusega nn toorõlu. soovitan käia õlletehases ekskursioonil, kus täpselt räägitakse sellest, kuidas õlu valmib. lõuna eestis siis A le Coq´is ja põhja eestis Sakus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tahad olla tulevane kulturist, nagu kirjas, siis kumbki variant ei sobi. Mis need sulle annavad? Muud moodi lõõgastuda ei suuda? Juua moe pärast a´la teised kõik joovad üritusel ja kuidas sina siis ei joo?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mai tea ...mulle tekitab trenn ka mõnu ..ja väidavad et on kasulik ka, kas ma peaks trenniga lõpparve tegema? See, et alkoholi vahest võetakse, on ikka osa kultuurist, täiskarsklastele soovin ka jõudu - kui arvavad, et alko on OUT, siis andku minna ...peaasi, et vanemast peast jooma ei hakka nagu mõnega juhtub selle nooruse karskuse tõttu ;)

Muudetud kasutaja emmimees poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pane kumba tahad

Mingi aeg tagasi oli yks nali...kleebin teile"

Niisiis, kui sul oli kaks aastat tagasi vaba 38 000 krooni ja sa otsustasid need investeerida Arco Vara aktsiatesse, siis oleks sul täna 1400 krooni, edastas aripaev.ee.

Kui sa aga ostsid toona kogu raha eest õlut, siis saaksid täna tühjade pudelite eest 3800 krooni.

Kas m66dukas alkoholi kasutamine on tervisele kasulik v6i kahjulik?

Klikka siia

Ys..mingi kultuuri jaoks m66dukas koguses alkoholi t2hendab sellist kogust, kus tervise ja 6nnetuse riskid on minimaalsed.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Enese lihtlabane "täis-joomine" lihtsalt joomise pärast on üks asi, st. täiesti mõttetu. Küll aga on minu arvates aeg-ajalt klaas head veini või miks mitte ka klaas õlut täiesti omal kohal. Elus on tähtis tasakaal, vaimse tervise ja ka füüsilise heaolu tagavad meile toitumise ja füüsilise tegevuse kõrval ka muud toimingud, millest me rõõmu tunneme. Kui kellegi jaoks on selleks naudinguks hea veini maitsmine või ka soojal suvepäeval üks jääkülm õlu, usun ma pigem, et see teeb head ja hoiab kõik "üleaval korrusel" korras. Niipalju kui on erinevaid inimesi, on ka erinevaid naudingu-allikaid. Nende naudingutega on aga teadupärast nii, et inimlooma kõige raskemaks õppetunniks paljude asjade puhul on mõõdukus ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Irw ära targuta, se ei tule sul hästi välja(eriti ing keeles). Ja kui sa ei tunne mind ega mu sõpru(vb mul ei olegi neid), siis ära tule mind kellekski INTERNETIS tembeldama ;).

Kusjuures tean inimesi, kes on ka karsklased olnud miski 30-35 eluaastani ja on siis jooma kukkunud, samas kui nooremast peast on joomised ära joodud(nagu mina) ja pärast enam õieti ei tahagi ..aga loomulikult sauna spaarile õllele või heas seltskonnas mõnele veinipokaalile ei ei ütle...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Irw ära targuta, se ei tule sul hästi välja(eriti ing keeles). Ja kui sa ei tunne mind ega mu sõpru(vb mul ei olegi neid), siis ära tule mind kellekski INTERNETIS tembeldama ;).

Kusjuures tean inimesi, kes on ka karsklased olnud miski 30-35 eluaastani ja on siis jooma kukkunud, samas kui nooremast peast on joomised ära joodud(nagu mina) ja pärast enam õieti ei tahagi ..aga loomulikult sauna spaarile õllele või heas seltskonnas mõnele veinipokaalile ei ei ütle...

Meil siin igasuguseid s6pru...Magusas6brad, alkoholis6brad jamaeiteamis veel s6brad.

Ilma suhkruta ei ole elu piisavalt magus ja ilma alkoholita ei ole elu piisavalt..mis?? h2gune, v2rviline, kriitikavaba...pakkuge!

Alkoholi osas tekib tolerantsus v2ga ruttu, kui harjutada. ...ja see juba ei ole asi, millega kiidelda.

Yks hea ja ylevaatlik link, kellel j2i t2helepanemata...

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Irw ära targuta, se ei tule sul hästi välja(eriti ing keeles). Ja kui sa ei tunne mind ega mu sõpru(vb mul ei olegi neid), siis ära tule mind kellekski INTERNETIS tembeldama :P.

Kusjuures tean inimesi, kes on ka karsklased olnud miski 30-35 eluaastani ja on siis jooma kukkunud, samas kui nooremast peast on joomised ära joodud(nagu mina) ja pärast enam õieti ei tahagi ..aga loomulikult sauna spaarile õllele või heas seltskonnas mõnele veinipokaalile ei ei ütle...

Eks see olegi nii nagu sa just ütlesid. Noored joovad, käivad pidudel. See on praeguses ühiskonnas normaalne käitumine. Aga teatud vanuses peakski noorel mõistus koju tulema. Ehk siis mingis eas peaks põmm käima ja ütlema, et nüüd aitab. Aga on ka selliseid, kes selles vanuses ei lõpeta ja lähevad edasi. Ja asi läheb hullemaks, kui enne seda vanust. "See vanus" ongi see nn murdeiga, kus saab selgeks, kellelel saab allkäik, kes jätkab normaalset rada pidi. Muidugi see ei tähenda, et kui teatud vanuses lõpparve teha, kohe üldse ei joo, aga joomine kui selline läheb küll oma teed. Väiksed sünnipäevanapsutajad, veinisõbrad või lihtsalt õllelõõgastujad, kes naudivad jooki on edasi need kes nad on (heas mõttes) ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suur Arnold igatahes õllekannu ei sülitanud.

räägib sellest siin, viimane lõik.

Suur Arnold ei sülitanud ka metaanipurkki ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sätiks ka õlle esikohale! Kui vahest saunas paar purki ära juua, siis ei usu mina, et see imdagi oluliselt muudab! Nagunii ei kavatse enamus meist kunagi tippsportlaseks hakata ja seega ei ole vaja ka äärmustesse laskuda. Nooruse kohta niipalju, et mina näiteks suutsin peaaegu seaduslik poiss olla, mul oli vanust umbes 17a ja 9kuud, kui esimest korda alkoholi tarbisin ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See, et alkoholi vahest võetakse, on ikka osa kultuurist, täiskarsklastele soovin ka jõudu - kui arvavad, et alko on OUT, siis andku minna ...peaasi, et vanemast peast jooma ei hakka nagu mõnega juhtub selle nooruse karskuse tõttu ;)

No sul soovitaks küll nüüd nurka arenema minna, mees.... ise jood kuipalju...?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu arust küll täiesti õige jutt oli.

Umbes et kui ei joo, oled imelik? Seda juttu olen ma jh kuulnud vähemalt viimased 10 a oma elust. Et no mis sa ajad, tee kah üks väike pits! Mis see sulle ikka teeb. Mis ei sobi võtta ve? Rase oled ve? Ja nii edasi, ja nii edasi...

Aga miks ma ei taha? Mis see mulle annab? Sita enesetunde ja kõrvetised. Korra elus olen täis olnud, õllest muide. 9. klassis. Siiani ajab õlle lõhn südame pahaks.

Ei ole ma küll millestki ilma jäänud, et pole viina proovinudki oma 28 eluaasta jooksul...sama teema suitsuga. Ka moe pärast ei taha. Ma ei taha olla osake massipsühhoosist. Ostan parem sama raha eest ühe hea portsu liha, lõhet või midagi muud mõnusat, poen oma rohelise teega teki alla ja vaatan uud DVD-d- kaiff missugune! ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis see mulle annab? Sita enesetunde ja kõrvetised.

Ei ole ma küll millestki ilma jäänud, et pole viina proovinudki oma 28 eluaasta jooksul

Kui organism sedasi reageerib, siis küll. Kui aga latv peale esimest paari tundi pidu minema ei pane ja tervis korras on,( st. et järgmine päev toimetused ei kannata ja pea ei lõhu.)siis terve elu täiskarsklane olles jääb osadest elu värvidest ikka ilma küll ;);):o:P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu väikese inimese arvamus teemast on, et õlut veini vahest ja mõõdukalt see on ok. (ise eelistan ainult õllet) Küll aga ei peaks mõistusega olend endale sisse valama vedelikke mis põlevad. Ehk siis viina viskit jne. No krt, jooge siis bensiini, atsetoni , süütevedelikke ja muid sellesarnaseid ka. Ei nad ju kohe tapa. Väikeste koguste kaupa mingi piirini on organism isegi treenitav selliseid vedelikke läbi töötlema. Loomulikult iga vaba valik mida joob sööb või millega oma vaba aega sisustab. Marek Kalmus ütleb ikka, et parim lõõgastus on puttel õlli ja nii see ka jääb. ;)

Muudetud kasutaja Bonsuna poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui organism sedasi reageerib, siis küll. Kui aga latv peale esimest paari tundi pidu minema ei pane ja tervis korras on,( st. et järgmine päev toimetused ei kannata ja pea ei lõhu.)siis terve elu täiskarsklane olles jääb osadest elu värvidest ikka ilma küll :D;):P:P

Ju tervis on liiga korras, et sellisele saastale niiviisi reageerib- kui oleks vastupidi, oleks juba kahtlane ;)

Millistest värvidest nimelt? Arvad et ma piinlen kui pidu panen, kõik teised joovad aga mina ei saa? :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu väikese inimese arvamus teemast on, et õlut veini vahest ja mõõdukalt see on ok. (ise eelistan ainult õllet) Küll aga ei peaks mõistusega olend endale sisse valama vedelikke mis põlevad. Ehk siis viina viskit jne. No krt, jooge siis bensiini, atsetoni , süütevedelikke ja muid sellesarnaseid ka. Ei nad ju kohe tapa. Väikeste koguste kaupa mingi piirini on organism isegi treenitav selliseid vedelikke läbi töötlema. Loomulikult iga vaba valik mida joob sööb või millega oma vaba aega sisustab. Marek Kalmus ütleb ikka, et parim lõõgastus on puttel õlli ja nii see ka jääb. :P

Õlu ei põle seepärast et seal vett liiga palju lihtsalt. Kogu kastis õlles leiduv etanol kokku ja vaata kuis särinal lõõmab kui tikku näitad ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No ma ei hakkaks ka siin lahterdama, mis on vale ja mis õige. Igaüks valib endale ise selle tee, mida õigeks peab.

Alkoholi olen elus pruukinud "korralikult", tänu sellele on olnud lahedaid ja vähem lahedaid seiku ja ei kahetse ma neid hetkegi.

Ja siinkohal nõustun paari eelkõnelejaga selles suhtes, et mingil hetkel saad aru, et aitab küll.

Hetkel küll täiskarsklane ei ole ja ei püüdlegi sinna (milleks). Võtan suurtematel üritustel klaasi šampanjat või tuleb mingi õhtu filmi vaadates õlle isu, kuigi seda pole juba ammu ette tulnud. Aga see on ka kõik hetkel.

Ma arvan, et võtma peaks siis kui on isu, mitte sellepärast, et teised ka võtavad ja kui isu liiga suureks läheb siis peaks abi otsima.

No muidugi-kes see tunnistab, et isu on suureks läinud eks ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Alko on ja j22b ikkagi kergema vastupanu teed minekuks.

Mille suhtes kergema vastupanu? Itaalias, Prantsusmaal, Hispaanias jne võetakse pea iga einestamise kõrvale veini, mille suhtes nad kergema vastupanu osutavad siis, ei viitsi kraanist vett lasta?

Alkohol on ja jääb kultuuri osaks, üheks legaalselt mõjuvõimsamaks pingete maandamise ja lõbu allikaks ning kellele lihtsalt maitse pärast kurgukuivamise vastu ;) . Kui alkoholi liiga palju tarbid ei ole hea, samuti ei ole hea kui liiga palju süüa...

Muudetud kasutaja Arx07 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×