Jump to content
Aile

Tiibeti piimaseen on saadaval

Recommended Posts

Ühendust ei oska võtta?

Jep...Ega t2di ei hammusta...

Mul on hetkel seent saadaval kyll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millist vett sa vahetasid :) See on ju piimaseen, temal vahetatakse piima?

...ja poepiim sobib ka v2ga h2sti :lol: Mingi aeg ostsin kuumt88tlemata mahepiima...aga...ah sobib teine ka.

Et arvata sama asi millest jutt, et tean inimesi, kes veega teevad sed asja ja joovadki kääritatud vett. :D Aga haiseb jah hullult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et arvata sama asi millest jutt, et tean inimesi, kes veega teevad sed asja ja joovadki kääritatud vett. :) Aga haiseb jah hullult.

Seeni on erinevaid...osad neist l2hevad suhkruvette, osad magusa tee sisse jne. Piimaseen on piimaseen...k2ib piima sisse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Seeni on erinevaid...osad neist l2hevad suhkruvette, osad magusa tee sisse jne. Piimaseen on piimaseen...k2ib piima sisse.

Miks just Tiibeti? Kui keegi kuskil Põlvamaal seda seent toodab, siis võiks olla ju Põlva piimaseen :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks just Tiibeti? Kui keegi kuskil Põlvamaal seda seent toodab, siis võiks olla ju Põlva piimaseen :)

Aile toodab, siis on Aile piimaseen :D Vahva! :lol:

Kleebin siia avastamislugu...

TIIBETI PIIMASEENE AVASTAMINE

See imeline avastus tehti mitu tuhat aastat tagasi. Buda mungad, kes elasid Tiibetis, märkasid, et piim nende savinõudes hapneb erinevalt: ühtedes nõudes, mida pesti tavalises jooksvas vees, oli hapupiim ühe kvaliteediga, aga teistes anumates, mida mungad pesid mägiojades ja -järvedes, hoopis teise kvaliteediga, kusjuures hoopis meeldivama maitsega. Enamgi veel – märgati, et sel teisel hapupiimal on eriti tugev ravitoime inimese organismile (maksale, seedetraktile, sapile, südamele ja muule). Ajapikku tekkisid selles hapupiimas kobarjad valgumoodustised, millele taibukad Tiibeti mungad leidsid rakendust meditsiinis ja kosmeetikas.

Kogu link on siin...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aile toodab, siis on Aile piimaseen ;) Vahva! :huh:

Kleebin siia avastamislugu...

TIIBETI PIIMASEENE AVASTAMINE

See imeline avastus tehti mitu tuhat aastat tagasi. Buda mungad, kes elasid Tiibetis, märkasid, et piim nende savinõudes hapneb erinevalt: ühtedes nõudes, mida pesti tavalises jooksvas vees, oli hapupiim ühe kvaliteediga, aga teistes anumates, mida mungad pesid mägiojades ja -järvedes, hoopis teise kvaliteediga, kusjuures hoopis meeldivama maitsega. Enamgi veel – märgati, et sel teisel hapupiimal on eriti tugev ravitoime inimese organismile (maksale, seedetraktile, sapile, südamele ja muule). Ajapikku tekkisid selles hapupiimas kobarjad valgumoodustised, millele taibukad Tiibeti mungad leidsid rakendust meditsiinis ja kosmeetikas.

Kogu link on siin...

T2naseks olen ma teinud sellest piimast nii hapukoort, kui ka kohupiima. :huh:

Hapukoore saamiseks on vaja seenepiim asetada s6el+k88gir2tik alusele n6rguma.

Kohupiima saate, kui seenepiima natuke kuumutate ja siis s6el+r2tik alusele n6rguma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest monkeymon
T2naseks olen ma teinud sellest piimast nii hapukoort, kui ka kohupiima. :huh:

Hapukoore saamiseks on vaja seenepiim asetada s6el+k88gir2tik alusele n6rguma.

Kohupiima saate, kui seenepiima natuke kuumutate ja siis s6el+r2tik alusele n6rguma.

vat seda kohupiima tehaks küll proovida saada, ongi juba muidu liiga palju hapupiima siin. Ta kasvab vuhinal.

aga lugesin, et seenele ei meeldi suured temperatuuri muutused. kui palju see kuumutamine on?? mis kraadini ja kaua?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vat seda kohupiima tehaks küll proovida saada, ongi juba muidu liiga palju hapupiima siin. Ta kasvab vuhinal.

aga lugesin, et seenele ei meeldi suured temperatuuri muutused. kui palju see kuumutamine on?? mis kraadini ja kaua?

Kylmkapis on mul...ytleme 6 kraadi ja pesen seent...nii kylm, kui mul kraanist tuleb, vast 15 kraadi.

Toas on mul 17 kraadi. Kui hommikul vahetan piima, siis on m6istlik v6tta 6htul kylmkapist piim v2lja. Ysna sama temperatuur...kui piim v2lja v6tmata ei unune.

OOt...sa vist ei saanud aru. Hapupiim, millest seened on juba v2lja v6etud l2heb kuumutamisele. Korraks temperatuur yles...kuni kalgendumismomendini. Enne keemistemperatuuri...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest monkeymon
Kylmkapis on mul...ytleme 6 kraadi ja pesen seent...nii kylm, kui mul kraanist tuleb, vast 15 kraadi.

Toas on mul 17 kraadi. Kui hommikul vahetan piima, siis on m6istlik v6tta 6htul kylmkapist piim v2lja. Ysna sama temperatuur...kui piim v2lja v6tmata ei unune.

OOt...sa vist ei saanud aru. Hapupiim, millest seened on juba v2lja v6etud l2heb kuumutamisele. Korraks temperatuur yles...kuni kalgendumismomendini. Enne keemistemperatuuri...

ok jah. ADHD!

"SEENEPIIMA kuumutamine" :huh:

proovin

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ok jah. ADHD!

"SEENEPIIMA kuumutamine" :huh:

proovin

Hapukoore saad ka, kui seened on juba v2lja v6etud...siis paned seenepiima uuesti n6rguma. Muuseas v2ga hea sai :huh:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mulle võib teada anda, kui keegi on seenest huvitatud...

Hetkel olen ma ülejäägid lihtsalt ära visanud :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

K6igile, kellel seen kodus kasvamas :)

T2na proovisin seentega hapendatud kookospiima. Ma usun, et v2ga pikalt ei tasu seda seent ainult kookose v6i m6ne muu p2hklipiima peal hoida, kuid paar korda n2dalas saaksite vaheldust kyll.

Katsetage!

Ikka ei ole veel hakkama saanud...selle va pagana t2pit2he v2rgiga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No kui ma parajasti hapupiima ei teinud siis hoidsin seda vees. Kui mulle juhtnööre jagati, siis öeldi, et vees võib ka hoida.

Ma ei te ma kasutasin Tere piima ja mul läks ta küll väga imelikuks, piim muutus nagu teraliseks ja ülejäänud vedelik läks nagu läbipaistvaks.

Ei tea ju siis tegin midagi valesti, ei hoolitsenud piisavalt võibolla.

Kui sa seda piima ikkagi iga päev vahetasid (ja seene enne värske piima sisse panekut ka puhtaks pesid), siis ei teinud sa midagi valesti. Poe piimast ei saa ilma seeneta hapupiima, kuid seenega on väga viis. Eraldubki selge vedelik...ja tükid seal sees. Sega see lihtsalt segamini. See läheb sul juba ka siis segamini, kui sa seene sõelaga välja kurnad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×