Jump to content
tarmzz

Nii need müüdid tekivad

Recommended Posts

Naisteajakirjad ja portaalid võiksid ikka hoolega mõelda, mida nad kirjutavad...

Hiljuti lugesin buduaarist artiklit, kus Tene Sommer kirjutab, et tema hea vormi saladus on puuviljapäevad vms..

Siit saab artiklit lugeda.

Igasugused "peale 18 ei söö" dieedid ajavad ka närvi päris mustaks..

Lihtsalt kahju on nendest inimestest, kes sellist jama proovima hakkavad..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pakun, et naisteajakirjad ei ole sugugi süüdi selles, mida kirjutab üks "aeroobikatreener". Üks treener, ka aeroobikatreener, peaks toitumisest natukenegi jagama ju :rolleyes: Selles artiklis tundub, et tegu on väga algajaliku spordiinimesega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kahju jah. Sageli tehakse jube haigeid dieete. Mind ajab see närvi, et paljud naised ihalevad endale supervormi, mis minu arvates on puhas näljutamine. Jube lahe on ju kui kaaluda alla 50 kilo ja seejuures nad veel siiralt usuvad, et on heas vormis, olles täiega alakaalulised. Kütame, kütame, kütame täiega trenni teha ja sööme ainult puuvilju. Krt ei saa ikka õhtul tükki juustu lubada, muidu läheb kaal kilo raskemaks. See ajab ka närvi, et oma kõhnust ka eksponeeritakse hullu moodi. No ei meeldi need rangis jalad, seebiga jalga aetud teksad ümber, kintsude vahelt vaata telekat kasvõi, või piitspeenike keskosa, mida mina kui meesterahvas puutuda ei julge, kuna võib katki minna. Sellised on minu mõtted. Naised ärge väga pahandage.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei pahandagi, ma arvan, keegi siin.

Liigpeenikesi, samuti ka neid noori neide, kel pekk üle püksiääre ripub, on lihtsalt paha vaadata. Kas nad üldse peeglisse ei vaata? Selliseid noh, normaalseid, kohtab üha harvem ja harvem, ikka laskutakse pigem äärmustesse.

Poodides ringi liikudes tundub, et müüdav kaup lausa soosib igal sammul seda näljutamist- enamus moodsaid riideid ongi mõeldud luukeredele. Keskmiste teksade reie ja sääreosa on selline, et pane vabalt käsi mitte jalg sisse, samas vöökoht on täiesti sirge nagu laste riietel, pükste pikkus on aga selline, et keera pool säärt julgelt tagasi. Milline nende riiete jaoks peab olema- 180 cm ja 45-50 kg?

Ma ei pea end küll suure partiiga naisterahvaks, kuid mina oma C-d ka enamustesse pluusidesse ei suuda ära mahutada :S C on pesupoodide sõnul ostetavaim korvisuurus, kuid- millistesse rõivastesse see ära mahub??????

Miskipärast meesterahvad niiviisi "hullu ei pane"... :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik kurvem on see, et need kel pekk üle püksiääre ronib juba, need aint vinguvad, et on paksud ja otsivad mingeid nõmedaid dieete...trenni ka ei lähe..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma pakun, et naisteajakirjad ei ole sugugi süüdi selles, mida kirjutab üks "aeroobikatreener". Üks treener, ka aeroobikatreener, peaks toitumisest natukenegi jagama ju :rolleyes: Selles artiklis tundub, et tegu on väga algajaliku spordiinimesega.

Jah, siin tuleb üks kahetsusväärne asi veel mängu - et treeneritena saavad töötada ilma õige väljaõppeta inimesed. Aga eks Eestis kipuvad sellised asjad päris palju tutvustele vist ka tuginema.

Mina olen seda meelt, et kui mingit nõu anda, siis tuleb kindel olla, et nõuanne midagi väärt ka on... eriti kui räägime tervisest. Rohkem vastutustundlikkust!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ei saa aru mõtte on näljutada aitab ju rohkem kindlad söögikorrad ja korralik trenn ntx jooksmine aga ei nad ei viitsi liigutada ja mõtlevad et sellega kui nad aind näljutavad saavad ilusaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ei saa aru mõtte on näljutada aitab ju rohkem kindlad söögikorrad ja korralik trenn ntx jooksmine aga ei nad ei viitsi liigutada ja mõtlevad et sellega kui nad aind näljutavad saavad ilusaks.

Tglt on asi veel hullem:võetakse käsile mingi Buchenwaldi näljutusdieet - rasva ja valguvaba,aga süsivesikurikas - samas hakatakse äkki ja ülihoogsalt harjutama.Paar nädalat peetakse vastu,siis on organism stressis ja kokkuhoiurezhiimil,trenn muutub sünnitööks ...

kaal küll algul langeb,aga valdavalt lihaste arvelt ...

veel nädal ...

nädal ...

ja kõik.

Kaal taastub ja ka kasvab eelnevaga võrreldes,seda valdavalt peki arvel;lihast sai tibidieedi ajal ära põletatud,seega rasvaprotsent kah kasvab.

Lisaks stress,et mitte miski ei ai-i-ii-t-ta-aa-aaa .....

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Valus teema tõesti, kui sellist slängilikku väljendit kasutada.

Mis puutub nn tibiajakirjadesse (ja mitte ainult), siis osaliselt lasub vastutus siiski ka neil, kuna nemad avaldavad neid "imedieete". Samuti olen juhtunud lugema toitumisteemalisi artikleid (seltskonnaajakirjad, naisteajakirjad, terviseajakirjad), kus ilmselgelt refereeritakse algallikat valesti. Ja kui kusagil kirjutatakse või kõneldaksegi (raadio nt) midagi, mida arvesse võtta, siis tõlgendatakse seda tihtilugu vääralt või püütakse leida väidetule vastulauseid, mis tuginevad meile kõigile teada-tuntud toitumispüramiidi ideele.

Samas tuleb rõõmuga tõdeda, et teadmised, mis aitavad võidelda ebasoovitavate toitumispõhimõtete levikuga, leiavad üha enam ka tee meediasse. Margariini kuuldavasti enam pea keegi ei soovita; ka toiduõlide negatiivsetest külgedest võib siit-sealt lugeda. Isegi teraviljatooteid, sh leiba mittesoosivaid avaldusi võib tähelepanelikkuse korral leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi ei ole viitsimises, tahe on täiesti nendel olemas. Inimesed lihtsalt ei oska ja ei tea toitumisest piisavalt palju, et oma aruga alla võtta. Uskuge mind tava inimene on toitumise osa pealt nii rumal kui rumal olla saab. Nad lihtsalt ei oska midagi ette võtta, kõige loogilisem lahendus neile ongi lihtsalt vähem ja üldse mitte süüa. Olen juhendanud mitmeid tüdrukuid ja et neile midagigi selgeks teha, võtab päris palju aega. Juba siis, kui toitumisest igasugune junk välja visata ja sv/valgud rasvade suhe paika saab, juba kaal hakkab langema.

Seega viitsimisest on asi kaugel, pigem on asi teadmiste taga. Toitumine on tavainimeste jaoks kui keemia sinu jaoks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Asi ei ole viitsimises, tahe on täiesti nendel olemas. Inimesed lihtsalt ei oska ja ei tea toitumisest piisavalt palju, et oma aruga alla võtta. Uskuge mind tava inimene on toitumise osa pealt nii rumal kui rumal olla saab. Nad lihtsalt ei oska midagi ette võtta, kõige loogilisem lahendus neile ongi lihtsalt vähem ja üldse mitte süüa. Olen juhendanud mitmeid tüdrukuid ja et neile midagigi selgeks teha, võtab päris palju aega. Juba siis, kui toitumisest igasugune junk välja visata ja sv/valgud rasvade suhe paika saab, juba kaal hakkab langema.

Seega viitsimisest on asi kaugel, pigem on asi teadmiste taga. Toitumine on tavainimeste jaoks kui keemia sinu jaoks.

Mis siin tavainimestest r22kida, kui ka arstid kaagatavad pea yhest suust, et v6id ja mune ei tohi syya.

Igatsugu muu r2mpsu 2rakeelamist millegip2rast ei harrastata. Kommertsleiba, kypsiseid, kr6buskeid ... :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei pahandagi, ma arvan, keegi siin.

Liigpeenikesi, samuti ka neid noori neide, kel pekk üle püksiääre ripub, on lihtsalt paha vaadata. Kas nad üldse peeglisse ei vaata? Selliseid noh, normaalseid, kohtab üha harvem ja harvem, ikka laskutakse pigem äärmustesse.

Poodides ringi liikudes tundub, et müüdav kaup lausa soosib igal sammul seda näljutamist- enamus moodsaid riideid ongi mõeldud luukeredele. Keskmiste teksade reie ja sääreosa on selline, et pane vabalt käsi mitte jalg sisse, samas vöökoht on täiesti sirge nagu laste riietel, pükste pikkus on aga selline, et keera pool säärt julgelt tagasi. Milline nende riiete jaoks peab olema- 180 cm ja 45-50 kg?

Ma ei pea end küll suure partiiga naisterahvaks, kuid mina oma C-d ka enamustesse pluusidesse ei suuda ära mahutada :S C on pesupoodide sõnul ostetavaim korvisuurus, kuid- millistesse rõivastesse see ära mahub??????

Miskipärast meesterahvad niiviisi "hullu ei pane"... :D

tean, mida Sa riidepoes tunned. sama jama ka meestel. see mis õlast ja rinnast läheb ülakehal, sinna on kõhule vaja suurt patja alla. See, mis vöökohast paras püks - no ei lähe jalga. ka meesmodellid on parajad kondikubud enamus ja eks maailm vaiskelt sinna poole liigub, et vaid väljanähtavate sootunnusteta kõrendid ruulivad moes ja varsti pole vahet, kas ostad mehele või naisele riideid - ükskõik kumma võid selga panna ja klapib. kes krt neid vöökohata ja normaalse (nagu sinul Aktivist) kehaehitusega tibinaid ikka tahab. proportsiooni ju pole ja see annab mehe ajule teada, et pole mõtet - sigimiseks kõlbmatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis siin tavainimestest r22kida, kui ka arstid kaagatavad pea yhest suust, et v6id ja mune ei tohi syya.

Igatsugu muu r2mpsu 2rakeelamist millegip2rast ei harrastata. Kommertsleiba, kypsiseid, kr6buskeid ... :D

See on ka teine masendav asi, et isegi arstid ei tea põhitõdesidki. Ja sportlased samuti väga rumalad on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on ka teine masendav asi, et isegi arstid ei tea põhitõdesidki. Ja sportlased samuti väga rumalad on.

Ma olen ka alati mõelnud, et kas Eestis pööravad ka teiste alade profisportlased toitumisele rõhku..

Korvpalluritel küll eriti liha luudel pole..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest FitStar

Artikel ja intervjuu on minu arust väga tore- pealkiri eksitav! ma ei loe Tene toitumisega treeningharjumustest kuskilt välja, et ta ebatervislikult näljutaks end või veelvähem jagab ta sarnaseid nõuandeid teistele.

Ma arvan, et antud juhul on artiklile pealkiri nii valitud, et sellest jääb vale mulje. Kes korralikult läbi luges, vaevalt et saab väita nagu propageeriks treener näljutamist. See minu arvamus. Muide olles treener ja samas ka esinedes, oleks suht võimatu end näljutada. peaks vastu täpselt ühe nädala- siis kukuks kokku.

artiklile pandud lihtsalt pealkiri, mis põnevam :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Artikel ja intervjuu on minu arust väga tore- pealkiri eksitav! ma ei loe Tene toitumisega treeningharjumustest kuskilt välja, et ta ebatervislikult näljutaks end või veelvähem jagab ta sarnaseid nõuandeid teistele.

Ma arvan, et antud juhul on artiklile pealkiri nii valitud, et sellest jääb vale mulje. Kes korralikult läbi luges, vaevalt et saab väita nagu propageeriks treener näljutamist. See minu arvamus. Muide olles treener ja samas ka esinedes, oleks suht võimatu end näljutada. peaks vastu täpselt ühe nädala- siis kukuks kokku.

artiklile pandud lihtsalt pealkiri, mis põnevam ;)

Ei asi polegi näljutamises, vaid tema enda väärarusaamades.. Enamike Eestlaste arust tähendab ju tervislik toitumine rohke puuvilja ja juurvilja söömist :S

Kas ja kui palju pead vormis püsimiseks toitumist jälgima?

Ikka pean! Minu üheks nõrkuseks on õhtul kas klaas punast veini ja juust või siis suvel ka siider. Ka lahjas alkoholis on ju kaloreid, lisaks tõstab see ka söögiisu. Kõige kiiremini saan vormi kui teen nädalas korra kas puuvilja- või juurviljapäeva. Kindlasti on oluline ka kindlad söögikorrad - kaootiline toitumine pole kellelegi kasuks tulnud

Puuvilja- ja juurviljapäevad...... Kui süüa puuviljades oma vajalik kaloraaź täis, siis sellest küll rasva vähemaks ei lähe :D

Mõni nüüd loeb seda artiklit ja vintsutab kord nädalas terve päev banaane.. ja siis kurvastab, kui tal kaal tõuseb. Seejärel mõtleb, et küllap on asi kogustes ja nii see jura algab :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ka alati mõelnud, et kas Eestis pööravad ka teiste alade profisportlased toitumisele rõhku..

Korvpalluritel küll eriti liha luudel pole..

Üks asi on toitumine, aga teine asi on jõusaal. Sellega tegeletakse ilmselgelt liiga vähe, lihtsalt ei viitsita.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma olen ka alati mõelnud, et kas Eestis pööravad ka teiste alade profisportlased toitumisele rõhku..

Korvpalluritel küll eriti liha luudel pole..

mina kui korvpallur oskaksin rääkida siin sellel teemal natukene. korvpalluritel pole võib-olla sellepärast välja näha et liha luudel oleks selle pärast et treeningud on neil väga intensiivsed ja sellepärast on ka raske juurde võtta. Gert Kullamäe on isegi rääkinud et ei soovita jõusaali korvpalluritele, sest see pidavat rikkuma visketunnetust. aga üha enam ja enam noorte treenerid vaatavad just kuidas treenitakse noori välismaal ja seal pannakse rohkem rõhku individuaalsetele omadustele. Seega tehakse ka rohkem jõusaali. Asi võib tuleneda ka sellest et korvpallurid ei tunne huvi jõusaali vastu väga ja neil ei pruugi olla ka jõusaali treenerit kes juhendaks ja asju ette näitaks. ennast ma küll kondiseks korvpalluriks ei pea..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mingi 1.80ene korvpalluri ei saagi 90 kilo kaaluda, kuna siis ütleks lihtsalt põlved üles. Aga muidugi päris ilma jõusaalita ei saa, seda aga mõistlikuse piires.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
tean, mida Sa riidepoes tunned. sama jama ka meestel. see mis õlast ja rinnast läheb ülakehal, sinna on kõhule vaja suurt patja alla. See, mis vöökohast paras püks - no ei lähe jalga. ka meesmodellid on parajad kondikubud enamus ja eks maailm vaiskelt sinna poole liigub, et vaid väljanähtavate sootunnusteta kõrendid ruulivad moes ja varsti pole vahet, kas ostad mehele või naisele riideid - ükskõik kumma võid selga panna ja klapib. kes krt neid vöökohata ja normaalse (nagu sinul Aktivist) kehaehitusega tibinaid ikka tahab. proportsiooni ju pole ja see annab mehe ajule teada, et pole mõtet - sigimiseks kõlbmatu.

Prügikotid jms. kile peab kandma. Normaalne. Või teine asi, enne kui meie "vanaemad" ka vana eestlase moodi on, siis õmblevad ja koovad riideid, mida vaja. Pole ka varsti vanaemasi, kes seda teeks :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×