Jump to content
barbaar

HIIT, intervalltreening

Recommended Posts

Teate, kui aus olla siis olen ka mina pigem märganud, et kui jooksen kiirelt (nt pärast jõusaali treeningut), siis kaal langeb kiiremini kui tuimalt pikalt madala sagedusega ratast või midagi muud teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

30- 60 min aeroobset tehes ja normaalselt süües läheb mul kaal normaalselt alla. Kuigi see treening tekitas huvi. Eriti see, et tõstab growth hormoonide taset.

Kuda ma teada saan, mis on minu maksimum heart rate ?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Trikk selles, et põletad süsivesikuid intensiivsemalt kui tavalise sörgiga lisaks rasvadele. Teine võib-olla isegi tugevam tegur on pärast sellist rabelemist see enesega rahulolu tunne, millest tingituna lihtsalt ei söö igast mõttetut nänni enam nii palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Teine võib-olla isegi tugevam tegur on pärast sellist rabelemist see enesega rahulolu tunne, millest tingituna lihtsalt ei söö igast mõttetut nänni enam nii palju.

See on nüüd küll väga karvaselt kahtlane põhjus..

Just rabeled palju - mõtled, oh ma rabelesin nii palju et täna rsk võtan lisa portsukese.. ;)

aga kes teab...

tõesti tahaks näha..kas see värk toimib paremini kui tavaline 45 mindine aeroobne sessiooon...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Oh

Proovisin täna asja ära siis..

Ratta peal..

tegin 5 mitni mõõduka tempoga sooja, venitasin..

Ja hakkasin pihta:

Minut mõõdukat siis 20 seki täiega andmist.....

Pärast 15 minti olin ikka väga väga läbi...

Aparaat näitas, et kulutasin 170 kalorit...

Nädal aega tagasi, kui olid vihmased ilmad tegin 45minutilise rattatreeninug , pulss 140 ringis..ehk siis rasvapõletustsoonis.. Siis kulutasin treeninguga kokku 370 kalorit...

Et siis kalorite kulutamise koha pealt on parem see HIIT...

Aga, jh..rasva koha pealt soovitan ikka vana head 45minutilist treeningut ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oh

Proovisin täna asja ära siis..

Ratta peal..

tegin 5 mitni mõõduka tempoga sooja, venitasin..

Ja hakkasin pihta:

Minut mõõdukat siis 20 seki täiega andmist.....

Pärast 15 minti olin ikka väga väga läbi...

Aparaat näitas, et kulutasin 170 kalorit...

Nädal aega tagasi, kui olid vihmased ilmad tegin 45minutilise rattatreeninug , pulss 140 ringis..ehk siis rasvapõletustsoonis.. Siis kulutasin treeninguga kokku 370 kalorit...

Et siis kalorite kulutamise koha pealt on parem see HIIT...

Aga, jh..rasva koha pealt soovitan ikka vana head 45minutilist treeningut ;)

proovisin ise ka täna just sedasama :P

aga ergomeetriga...suht mõnus oli, hullult läbi võttis ;D

ei oska öelda kui kasulik ta on

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Küsimus oleks siis High Intensity Interval Training-u kohta, kehakaalu võimalikult efektiivse alandamise kontekstis. 30a mees olen.

Olen nüüd mõnda aega surfanud temaatilisi artikleid otsides aga täit selgust pole ikka. Tegemist siis hea odava viisiga välitingimustes natuke rohkem teha võrreldes stabiilse 60-70'se koormusega fat-burn aeroobse treeninguga, millega keha ruttu kipub ära harjuma.

HIIT-i näide:

5-10 min soojendust

30-60 sek 90% või rohkem koormusega

60-90 sek taastumist kerge intensiivsusega

seda kõike siis u. 8-10 korda

5 min cool own

Kuna selle treeningu käigus lähen lühikesteks perioodideks anaeroobsesse tsooni (85-95) oma pulsiga, siis kas see kompenseerib mingil määral nn. "raua tõstmis" treeninguid.

Põhjus majanduslik. Spordiklubi raha võiks vähemalt mittetalve perioodil siis kokku hoida, samas kodus aga nii peent tehnikat ei ole.

Kui suurt rolli mängib "raua tõstmine" üldse kaalust alla võtmise kontekstis. Mitu protsenti ma efektiivsuses kaotan, kui vahetan asja näit HIIT-i vastu. Kui üldse nii küsida saab? Kas lihas kasvab 90+ tsoonis lidudes? Või on HIIT-i ainuke võlu aja kokku hoidmises.

PS! Toitumise stiili olen ma juba kardinaalselt muutnud...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Teen ise TAKU HIITi (Link) ja olen jõudnud faas kahte (faas ühes istusin pea 2 kuud, mitte 1 kuu nagu plaanis, sest olin vahepeal haige ja alustasin nullist).

85-95 on ikka VÄGA madal pulss intervallide jaoks? On need ikka õiged arvud?

Teine asi see, et näiteks mina teen 15 minutilise warmupi ja 15 minutilise jahutuse - kokku 35-45 minutit sõltuvalt faasist, kui on ainult HIIT'i päev. Kui teen jõudu+HIIT'i ainult siis teen 5 minutilise soojenduse ja jahutuse.

Kompenseerib ta selles mõttes et erinevalt aeroobsest ei kaota HIITiga lihast, kui aga jõusaalipõhi on all, siis ilmselt juurde seda eriti ei tule.

HIITi rasvapõletusefekt kestab erinevalt aeroobsest treeningust PIKEMALT pärast trenni lõppu. See-eest HIITi erinevalt aeroobsest ei soovitata teha tühja kõhu peale.

Eeldan, et teed HIITi joostes? Vähemalt periooditi peaks andma liigestele puhkust ja tegema seda mingi põrutusvaba masina peal. Eriti sellisek, mis kaasaks ka ülakehalihaseid.

HIITi eelis veel selles, et teatud spordialade jaoks (nt. kahevõitlusalad) on aeroobne võrreldes HIITiga liialt mittespetsiifiline ja aeganõudev.

Ise teen sõudmisergomeetriga ja progress on märgatav iga korraga...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan jrx kiire vastuse eest.

Too 85-95 on ikka % minu max pulsist. B)

Vot sportlik/jõusaali baas, nagu sa mainisid, on suht nõrk. 3 nädalat on nüüd üsna tõsist andmist olnud, aga viimased 4a. on ainult 1-2 korda nädalas tennist mänginud, kuid see ka tihtipeale paaris (nõrk koormus).

Oletan, et tennise jaoks võiks ju HIIT väga hea olla. Siiski mu eesmärk nr1 on oma 97kg kerest(pikkus 178) lahti saada.

Hea teada, et HIIT jätkab rasvapõletamist ka peale trenni st. justnagu jõutreening.

Ütled, et tühja kõhu peale ei soovitaks, aga ma just mõtlesin nii kevade poole alustada hommiku kiirkõnni/jooksudega. Hommikul aga ei soovitatud eriti midagi süüa, siis rasvaküpsetus effekt suurem.

Olen sõudmisergomeetriga asja korra teinud. Kätel hiljem selline mõnus tunne nagu oleks raskusi tõstnud. (siit ka mu oletus, et asi raua tõstmisega sarnane) Jooksuga ei saa ju kätele midagi. Krt. tundub, et suvel peaks ikka vähemalt korra nädalas jõusaali külastama hakkama. Kasvõi nädalavahetusel, kus taxid soodsamad...

Muudetud kasutaja vutt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tennise jaoks on HIIT "liigagi" hea... harrastajatasemel vähemalt B)

Kui sul see jõusaalipõhi nõrk, siis annavad intervallid ikka jõule ka natuke juurde. Aga jah pigem soovitaks, masinaid, kus saad tervet keha kasutada ja tasuta õues tegemiseks vaheta jooksu ja ratta vahel.

Enne aeroobset - kiirkõnd, sörk - jah kui ei söö, siis on rasvapõletusefekt suurem.

Enne intervalltreeningut, aga võiksid võtta mingi kerge banaani vms (siis mingi tund aega enne umbes või rohkem), muidu viid organismi liiga kergesti kataboolsesse faasi ja hakkad lihast põletama... lisaks ei saa veel intervallide ajal maksimumi anda endast.

Aga jah... kaalukaotusega on nii, et aeroobne on küll teada tuntud meetod, aga nüüd räägitakse, et HIIT annab rutem tulemuse. Ise teen teistel eesmärkidel, aga ka tulemused on käegakatsutavad...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike follow-up algajatele, kes seda foorumit siin loevad.

Ütleme nii, et jooksmise puhul peab ikka mingi baasvorm olema. Igaljuhul, kui sõudeergomeetril pean ma 15-16min. sessiooni 1min. täiskoormus ja 1-1.30 puhkust ilusti vastu, siis jooksmisel vabas looduses kipub pilt mustaks minema. Tõsi jah, ega ma pole talvel jooksnud ka...

PS! Niipalju on ikka HIIT-ist kasu olnud, et minust noorem tennisepartner tennises enam nii lihtsalt minu jooksutamise taktikaga edu ei saavuta. Kuigi jah tööd tuleb veel kõvasti teha...

Muudetud kasutaja vutt poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Enne aeroobset - kiirkõnd, sörk - jah kui ei söö, siis on rasvapõletusefekt suurem.

Kas süüa enne aeroobset trenni või peale? Kui enne söömata jätta ,siis rasvapõletus suurem,aga pärast trenni süües teeb ju nagunii sama välja? või mitte?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tee sama välja. Kui jutt on rahulikust aeroobsest siis:

Kui ei söö enne trenni, siis on glükogeenivarud tühjemad ja toimub rasvapõletus efektiivsemalt. Kui siis sööd peale trenni, siis sellest taastatakse energiavarud lihastes, mitte rasvavarud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahaksin hakata suveks valmistuma ja veelgi paremasse vormi saada.Eesmärk oleks rasva vähendamine.Hetkel rasvaprotsent 10 ringis. Olen pikalt tegelenud jõusaaliga ja hetkel käin 3x nädalas jõusaalis. Olen kuulnud ja lugenud intervalltreeningust ja selle headest omadustest. Plaanin ise hakata nädalas 2x rattaga sõitma, on olemas ka pulsikell.Küsimus siis, et milliste intervallidega peaksin tõusma kõrgemasse pulsitsooni ja kaua seal viibima kui treening võiks kesta 40 minutit. Hea oleks kui keegi kommenteeriks kes on ise just rattaga intervalli teinud samuti teretulnud ka kõik teised kommentaarid.

Jõudu!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

hei!

vaatan et te olete päris haritud sel teemal, ma aga ei tea sellest eriti midagi

mul endal on nii, et pulss läheb suht kiiresti kõrgeks, mul on aeroobset veidi vähe, aga selle parandamiseks oleks vist HIIT parem kui niisama pool h masinal trampida? :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sõitnud viimased 2 nädalat iga õhta veloga u. 20 km + talviti ikka kord nädalas,tuli 10 ära.

Kaua peaks sellise põhja peale HIIT seda intensiivset tegema. Või alustada ikkagi u. 30 sekundit töö, teist sama palju puhkust? Olen näinud ka mingit hääd link,kus oli ernevate tasemetega ära jaotatud,palju tööd,palju puhkust,aga enam ei leia seda.

EDIT: Ise küsin,ise vastan B)

Start by performing five Maximal Intervals the first two sessions you do the training. The next two sessions, do six Maximal Intervals. Continue adding intervals in this step-up fashion until you are doing intervals for a maximum of 15 minutes straight.

Muudetud kasutaja mooz poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hei!

vaatan et te olete päris haritud sel teemal, ma aga ei tea sellest eriti midagi

mul endal on nii, et pulss läheb suht kiiresti kõrgeks, mul on aeroobset veidi vähe, aga selle parandamiseks oleks vist HIIT parem kui niisama pool h masinal trampida? B)

Nii mõtleme natuke loogilisemalt: Kui sul pulss läheb juba aeroobse treeninguga kõrgele (süda ei suuda toitaineid ja hapnikku lihastesse toimetada nii kiiresti kui on vaja, või mis pärast siis süda kiiremini põksuma hakkab) mis siis hakkab toimuma südamega, kui teha kõrge koormusega intervall treeningut? Mõelge!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii mõtleme natuke loogilisemalt: Kui sul pulss läheb juba aeroobse treeninguga kõrgele (süda ei suuda toitaineid ja hapnikku lihastesse toimetada nii kiiresti kui on vaja, või mis pärast siis süda kiiremini põksuma hakkab) mis siis hakkab toimuma südamega, kui teha kõrge koormusega intervall treeningut? Mõelge!

Eeee... "aeroobse treeninguga pulss kõrgele" - siin on tegemist oksümoroniga...

Mina soovitaks kõigile TAKU versiooni HIIT'ist. Kolmekuuline programm, sisaldab ka AEROOBSET ning esimene kuu on nn. "juurdeviiv" etapp.

TAKU's HIIT'i link

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Proovisin ka eile selle HIIT'i ära... enesetunne oli pärast seda küll väga 5, peale tavalist aeroobset on selline tunne et poleks nagu suurt midagi teinud ;) aga see selleks :D

Mul tekkisid kohe paar küsimust juurde... Kui ma tavaliselt teen aeroobset(jooksen või sõidan rattaga) pulsiga 130-140 ja 40 min. Eile aga HIIT'iga(rattaga siis) tegin 5 min sooja 15min intervalle (ca 30s rabelesin ja 1min puhkust) ja 10 min cool down. Kokku tuli siis 30min. max pulss oli 179 ja keskmine 159. Siit siis küsimus et on see normaalne.. või peaksin midsagi muutma(rohkem pingutama/puhkama vms)

Ja teine küsimus: millal oleks õige aeg süüa pärast HIIT'i? Või peaks hoopis kohe sheigi jooma? Mismoodi see rasv peale trenni edasipõleb? Peale aeroobset ootasin tavaliselt ca 45min enne kui sõin...

Ja viimane küsimus: Peale jõusaali peaks samuti umbes 30min see HIIT kestma või siis peab lühemalt tegema?

Oll

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×