Jump to content
M.M.

Ketogeenne dieet, ketoos, ketoosi saavutamine, ketoosiseisundi diagnoosimine

Recommended Posts

Sissesöödud rasv liigub enamuses rasvarakkudesse, ;)

Ainult juhul, kui söögis on süsivesikud, mis tõstavad insuliini taset veres.

Kõigi muude juhtude kohta, palun mõni allikas? Lipogenees on süsivesikute ainevahetuse osa, vaata kust otsast tahes.

Keha kasutab rasvu niikuinii suht 24/7,

Kui inimesel on päevas 3 suuremat suures osas süsivesikuid sisaldavat toidukorda (rääkimata sheikidest ja vahepaladest), siis hakatakse keha enda rasvu arvestavalt kasutama ainult ( a ) pikema kestvusega aeroobse trenni ajal või ( b ) magades enne hommikut (heal juhul). Muul ajal on kasutusel ennekõike maksa ja lihaste glükogeenivarud ning keharasva kasutamine on minimaalne (kui seda üldse toimub). Seda vähest ei saa eriti võrrelda keto dieediga, kus glükogeenivarude täituvus on hulga halvem ja rasv põleb 24/7 ikka hulga heledama leegiga.

Ma ei tahtnud öelda, et keto on mingi imeasi. Ma tahtsin öelda, et keto dieet on lihtinimesele palju lihtsam jälgida kui mingi "tasakaalus" toitumiskava ja ta garanteerib tulemuse. Keto dieeti ei tasu üleliia müstifitseerida. Lihtinimesele (ka sporti tegevale) sobib ta vaieldamatult paremini, kui tippsportlasele, paraku on siiani kõik kogemused kirjeldatud pigem tippude poolt. Aga ilmselt 95% siinse foorumi kasutajatest ongi pigem need "lihtinimesed", rasvaprotsendi langetamine 8%->5% vms on nendest sama kaugel kui kuu päikesest..

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ainult juhul, kui söögis on süsivesikud, mis tõstavad insuliini taset veres.

Kõigi muude juhtude kohta, palun mõni allikas? Lipogenees on süsivesikute ainevahetuse osa, vaata kust otsast tahes.

Kui inimesel on päevas 3 suuremat suures osas süsivesikuid sisaldavat toidukorda (rääkimata sheikidest ja vahepaladest), siis hakatakse keha enda rasvu arvestavalt kasutama ainult ( a ) pikema kestvusega aeroobse trenni ajal või ( b ) magades enne hommikut (heal juhul). Muul ajal on kasutusel ennekõike maksa ja lihaste glükogeenivarud ning keharasva kasutamine on minimaalne (kui seda üldse toimub). Seda vähest ei saa eriti võrrelda keto dieediga, kus glükogeenivarude täituvus on hulga halvem ja rasv põleb 24/7 ikka hulga heledama leegiga.

Ma ei tahtnud öelda, et keto on mingi imeasi. Ma tahtsin öelda, et keto dieet on lihtinimesele palju lihtsam jälgida kui mingi "tasakaalus" toitumiskava ja ta garanteerib tulemuse. Keto dieeti ei tasu üleliia müstifitseerida. Lihtinimesele (ka sporti tegevale) sobib ta vaieldamatult paremini, kui tippsportlasele, paraku on siiani kõik kogemused kirjeldatud pigem tippude poolt. Aga ilmselt 95% siinse foorumi kasutajatest ongi pigem need "lihtinimesed", rasvaprotsendi langetamine 8%->5% vms on nendest sama kaugel kui kuu päikesest..

http://weightology.net/weightologyweekly/?page_id=319

Insuliin võimendab rasvade salvestamist, mitte ei põhjusta. Pealegi on sul alati teatud tasemel insuliini kehas ringlemas. Rasvad salvestuvad ka siis, kui sa süsivesikuid juurde ei tarbi. Üheks põhjuseks on see, et valgud põhjustavad samuti väga suure insuliini vallandamise. Seega, kui sa sööd valk+rasv, tõuseb su insuliinitase niivõinaa.

Ühesõnaga loe ülal olevat artiklit, teaduslikud viited ka olemas. Ma ei viitsi hetkel üle kirjutada ja tõlkida. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaieldamatult paremini? Vaieldav.

Kui suurte treeningmahtude endale keto dieeti lubada, siis kannatab suure tõenäosusega su treeningu tulemus, aga tippsportlase jaoks on tulemus olulisem, kui kehakaalu langemise kiirus või mingi ilulemise teema.

Kui sa oled tippsportlane, siis on sul võimalik ja motivatsiooni mõõta köögikaaluga sisse söödavaid ning kulutatavaid koguseid. Kui sport on kõigest hobi, prioriteetides alles kuskil 4-5 kohal? Kui sa ei teegi sporti, tahad kõigest ujumispükstesse paremini ära mahtuda? Ega sel juhul ei viitsi (ei jõua, ei soovi) kuude või lausa aastate kaupa köögikaaluga ja kalorite lugemisega ja toidu karpidesse pakkimisega mässata.

Seega:

"MAMIL"-tüüpi tervisesportlased või 100+ kg kaaluvad teismelised, palun väga, pidage keto dieeti palju kulub ja alustage kasvõi täna õhtul, ainsaks takistuseks on tahtejõud.

Tippsportlased, enne keto alustamist mõelge järgi, kas see on teie eesmärkide jaoks ikka kõige sobivam variant ja hetkel on õige aeg seda teha jne. Tõenäoliselt ei ole.

Siin üks link selle kohta, kuidas tippsport ja süsivesikute vaene dieet kokku sobivad või siis ei sobi. Ja mõistlik oleks lugeda ka teisi artikleid samast seeriast. Palju suurem väljakutse oleks ju vaielda Janariga, mitte minuga.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

http://weightology.net/weightologyweekly/?page_id=319

Insuliin võimendab rasvade salvestamist, mitte ei põhjusta. Pealegi on sul alati teatud tasemel insuliini kehas ringlemas. Rasvad salvestuvad ka siis, kui sa süsivesikuid juurde ei tarbi. Üheks põhjuseks on see, et valgud põhjustavad samuti väga suure insuliini vallandamise. Seega, kui sa sööd valk+rasv, tõuseb su insuliinitase niivõinaa.

Ühesõnaga loe ülal olevat artiklit, teaduslikud viited ka olemas. Ma ei viitsi hetkel üle kirjutada ja tõlkida. :)

Ma tahtsin viidet su väite kohta, miks sisse söödud rasv enamasti keharasvaks muutub ja süsivesikute vaese dieedi puhul energiaks ei kulutata ("Sissesöödud rasv liigub enamuses rasvarakkudesse")

.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Rasvad salvestuvad ka siis, kui sa süsivesikuid juurde ei tarbi. Üheks põhjuseks on see, et valgud põhjustavad samuti väga suure insuliini vallandamise. Seega, kui sa sööd valk+rasv, tõuseb su insuliinitase niivõinaa.

Jah. Sellepärast peabki Keto ja LCHF dieetide juures kaloreid põhiliselt rasvast saama ja need dieedid pole naljapärast nimetatud "High Fat". Kui võtta tavapärane läänemaine dieet ja jätta sealt lihtsalt välja süsikad, siiis jääb sinna ilmselt valku sellises hulgas, et ketoosi ei teki ja insuliini ekstreemsed kõikumised jäävad alles koos kõikide rõõmudega. Nagu ma enne kirjutasin, oli minulgi alguses probleemiks piisavas koguses rasva toidukordadesse integreerimine. Mingi aja jooksul alles õppisin igale poole vahukoort, võid või toiduõli lisama (kohvitass, mida on raske pesta, sest kohvisse oli lisaks vahukoorele ka taluvõid lisatud, pole mulle võõras). Jätsin toidukordi lihtsalt mõnikord vahele kui need liiga valedeks (liiga vähe rasvaseks) oleks kujunenud, sellest ka see väga äkiline langus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin just kuu aega LCHF ja paneks mõned kogemused. Esiteks muidugi kaalukadu, vöökoha tõmbas koheselt kokku. Teiseks kadus igasugune näljatunne, niiet söömine oli tihti rohkem sunniviisiline. Meeldis veel see, kuidas hommikusöök jäi söömata ja terve päeva jooksul oli energiat teha poolfüüsilist tööd.

Negatiivsest siis see niiöelda "carbflu", ehk halb enesetunne, mis süsikate ärajätmisega kaasneb. Kuna varasemast ajast tean enda puhul, et tuleb kõvasti rasva lisada, siis seda ka tegin. Pakk vahukoort läks igapäevaselt vist. Aga se ei päästnud mitte midagi. Enesetunne läks poole päeva järel juba nii kohutavaks, kuigi ma ei ole eriti suur magusasõber ja leiba sõin viimati augustis. Mõistus läks täiesti lukku, mälu kadus ära, peavalud, WC tuli mingit julma tumepunast keemiat välja poolvefdelal kujul. Täielik gripitunne oli nädal aega, nina kinni, kurk valutas, palaviku ei olnud ainult. Kuna teadsin, et see on mööduv, siis muudkui kannatasin. kusagil 2 nädalaga läkski mööda.

Nii ja nüüd see, miks m seda üldse kirjutan. Kusagil 3 nädala pärast, kui muud sümptomid olid kadunud ja tundsin ennast füüsiliselt juba hästi, saabus julm depressioon. No ikka väga jõhker tunne. Täiesti mustades värvides oli maailm, kui oleks jätkanud, oleks tõenäoliselt töölt ja varsti ka kodust kinga saanud. See pidi olema seotud ainult toiduvalikuga, nädala kannatasin ja siis tegin julma süsikapaugu ja elu oli jälle ilus. Mida nüüd siis teha? Muidu mulle meeldib süüa sellist toitu ja tahaks jätkata, samuti kadusid igasugused terviseprobleemid koheselt (nahaprobleemid, mõned valud, insuliinikõikumisest tingitud väsimus jne). Peaks tegema mingeid süsikate laadimisi? Teab keegi mida ja kui tihti?

  • Upvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle valguses, kui palju on viimase aasta-paari jooksul propageeritud LCHF, ning "edulugusid" välja toodud (tegemist ka aasta/enam seda lähenemist kasutanutega), ja kuskil ei ole domineerinud selle dieedi selline negatiivne pool.

Kas sinu puhul ei võinud olla tegemist kokkusattumusega? Olidki kergelt viiruse poolt nakatatud, ning seejärel vaikselt vindus veel otsa - ja kuna enesetunne kehv - tulid ka maailmalõpu mõtted juurde.. hüpotees. Mitte, et low-carb mingi meelakkumine oleks, aga just alguses mainituga seoses.

Kas puuvilju ka ei söönud selle kuu aja jooksul?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Low-carb toitumine tekitas minul näiteks julmad väsimused, masenduse tunde jm taolised hädad. Masenduse/depreka vastu aitasid magneesiumitabletid aga kui hakkasin taas süsivesikuid sööma läks elu ilusaks uuesti. Muidugi ka rasvapolster kasvas..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selle valguses, kui palju on viimase aasta-paari jooksul propageeritud LCHF, ning "edulugusid" välja toodud (tegemist ka aasta/enam seda lähenemist kasutanutega), ja kuskil ei ole domineerinud selle dieedi selline negatiivne pool.

Kas sinu puhul ei võinud olla tegemist kokkusattumusega? Olidki kergelt viiruse poolt nakatatud, ning seejärel vaikselt vindus veel otsa - ja kuna enesetunne kehv - tulid ka maailmalõpu mõtted juurde.. hüpotees. Mitte, et low-carb mingi meelakkumine oleks, aga just alguses mainituga seoses.

Kas puuvilju ka ei söönud selle kuu aja jooksul?

Haiguse mõttes võis natuke muidugi kokkusattumist olla, mingi väike gripiviirus näiteks, aga üldiselt ma ei pea ennast haiguse ajal kunagi kraadima, enesetunde järgi ütlen ära, kas on palavikku või mitte. Seekord polnud mingit palaviku tunnet, ainult julm nohu ja kurk valus(mitte köha), kraadisin nalja pärast ja 36,3 oli. Seega pean neid ikkagi võõrutusnähtudeks.

Puuvilju sõin küll vahel, äkki 1 õun 3 päeva kohta.

Deprekas algas u 4-5 päeva peale muude nähtude kadumist ja muu asi nagu ei saanud mõjutada seda. Selline imelik tunne oli, et istud ja proovid aru saada, mis toimub, miks kogu elu nii mõtetuks ühe päevaga muutus. Serotoniinikraanid täiesti kinni. Vähe googeldasin kah, suht tavaline asi selline.

Ma olen muidu väga suur optimist, võibolla sellepärast selline järsk muutus hakkas kohe silma, kaaluprobleeme kah otseselt pole. Võibolla need, kel vaja 30 kg kaotada, need on niikuinii deprekas sellepärast ja need ei saa arugi, et meeleolu muutus, lisaks rõõm kaotatud kilodest.

Üks asi on siin kindlaks saanud, enam kvaliteetset elu ei saa elada süües kõike mõõdukalt, veresuhkur kõigub liiga julmalt ja mingid vaevused löövad välja, sellepärast tuleb tervise pärast see paleo/lchf kuidagi toimima saada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma sööksin süsivesikuid julgemalt. Keto seisund võib tekkida ka juba alates 100g süskareid päevas süües. Ei pea päris nulli viima. See on siiski ülemise otsa number ja igaühe jaoks ei pruugi töödata. Aga tegelt ma ei näe vajadust Ketosse üldse ronida, sest tegemist on siiski ekstreem-dieediga. Kui veresuhkru/insuliini kõikumised muret valmistavad, siis tuleks pigem süsivesikute allikaid täpsemini valida ning ajastada, kogused päeva peale õigesti valida + sobiv treening.

Siin kirjeldatud kõrvalnähud on täiesti tavalised karmi Keto puhul, või noh - mitte päris igaühe teema, aga siiski piisavalt tavaliselt, et jah paar klõpsu googlis annab teada, et neid asju juhtub paljudega ning ka teadus pole pime. Kõik suht loogiliselt seletatav.

Esimese asjana võib prooviga ka TKD variatsiooni, ehk targeted Keto diet. Point selles, et muidu nagu Keto aga trennipäevadel enne trenni laksad paugu süskareid sisse, et energiat oleks. See pisem kogus süskareid võib aidata ka deprekamuresid siluda, aga pead ei anna.

Keto on keha enesealalhoiu reaktsioon kui üks peamine energiaallikas on menüüst puudu. Ma ei näe vajadust enda kehaga nii käituda. Üldine "paleo" teema on vähe teine, kus süsivesikute piiranguid tegelikult ei ole, koguseliselt. On vaid toiduvalikute piirangud. Pigem mine seda teed ja tee nagu alguses ütlesin. Vali lihtsalt süsivesikute allikaid, mis ei pauguta su veresuhkrut ja insuliini nii tugevalt üles/alla. Rohkem erinevaid juur- ja köögivilju,ka puuvilju, eelista rohkem kiudaineid. Võta kasvõi toidulisandeid kiudainete jaoks juurde. Jälle aitab veresuhkru/insuliini kõikumisi siluda. Kuna Paleo üldlähenemine on ka liha/kala/muna/pähklite rohke, siis peaksid saama endiselt korralikult ka rasvu ning taaskord, aitab seedimiseks kuluvat aega pikendada ning veresuhkru kõikumisi vähendada.

Kusjuures mulle piisab 2-st päevast low-carbis ja juba muutun närviliseks ja deprekas ronib kukile, mott kaob. Paar päeva alla 100g ning aju küsib "you fucking with me?". :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×