Jump to content
M.M.

Ketogeenne dieet, ketoos, ketoosi saavutamine, ketoosiseisundi diagnoosimine

Recommended Posts

Kas sysivesikute minimaliseerimine voi arajatmine halba kehahaisu pole pohjustanud? Ammoniaagilaadset higihaisu naiteks? Olen seda osade inimeste puhul tundnud ja minu jaoks taiesti talumatu, eriti veel kui jousaalis hiljem sama masinat/pinki kasutada.

Eile õhtul ja täna näitab ketostix 5-palli skaalal 4 taset ja haisu pole tulnud. Võibolla veel liiga lühikest aega ketoosis või siis ei tulegi mul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei, mul ei ole 6000 standard, aga siis ma tunnen ennast kõige paremini üldiselt, kui on rämedalt saasta laaditud. Ise ma arvan, et osaliselt ongi süüdi selles aju-udus pidev hüppamine madala ja kõrge süsika vahel.

IF tegelikult teengi, kuigi 12.00 alates hakkan sööma, aga mõistust oleks vaja kuni 16.00.

Ok, ma proovin enne täieliku ketoga üritamist veel madala süsikaga. Võibolla on asi ka kalorite koguses? Palju oleks ok päevas, kui BMR on 2000 ja ega ma suurt sittagi tee päevas, üldiselt istun arvuti taga. 3x nädalas trenn 1h korraga, jõuharjutused.

Ära proovi madalat süsikat, vaid proovi päeva esimene pool madal ja päeva lõpp kõrge. Sest päeva lõpu kõrge laeb sul järgmise päeva esimeseks pooleks ka varud täis. Seega hommikul/päeval, kui selget mõistust on vaja siis saad ilusti tiksuda eile laetud glükogeeni varude peal ilma veresuhkrut/insuliini taset oluliselt kõigutamata.

6000kcal on küll absurdselt kõrge kaloraaž muidugi. Usun, et sinu jaoks oleks sobiv stabiilselt. ca 3000kcal päevas, üle selle läheks juba normaalseks massi ehitamiseks. 6000kcal on lihtsalt pekki minemiseks. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väike vahekokkuvõte nagu lubatud sai.

Täna hommikul näitas kaal esimest korda kahekohalist numbrit - 99,7. Kuua ajaga on kadunud nõks üle 5 kg ja võiks olla isegi rohkem, aga pühade aeg tõmbas tempot maha. Ketost küll välja ei kukkunud kordagi, aga kui ikka suurt midagi ei tee ja korralikult sööd, siis energia jäävuse seadus kehtib ning kaal mühinal ei kuku.

Nuuskpiirituse haisu ei tekkinudki ja enesetunne on endiselt suurepärane. Kodus toite peitnud või ostmata jätnud pole, lapse jaoks on puuviljad alati olemas ja igasugu head mulle keelatud kraami veel, aga isud pole kordagi märkimisväärselt suureks kasvanud.

Trennist võin niipalju rääkida, et särtsu ega purakat ei ole absoluutselt, aga lihas iseenesest töötab. Dieedi alguse poole oli nii, et 10seid seeriaid tehes tõmbas kolmanda seeria lõpus lihase täiega "tühjaks" ja oligi kõik. Nüüd juba saab mahtu teha, kuigi liikumine on aeglane ja raske.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Et teema ei jääks minu poolt õhku rippima, siis viimane aruanne.

Olin ketoosis 6 nädalat ja kaotasin kaalu 7 kg (105 -> 98). Kuna viimasel paaril nädalal muutus kaalu langus üsna aeglaseks (organism ilmselt harjus ära, aga kalorite lugemiseks olin ma liiga laisk), siis otsustasin vahet pidada ja lõpetasin dieedi. Tänaseks kaks nädalat tavainimese moodi toitunud, hommikul kaalusin 99,2. Trennis raskused suurenevad mühinal ja energiat on palju. Kuna ma oma soovitud kaalu päris kätte ei saanud, siis ilmselt teen kuu/kahe pärast veel ühe ketoositsükli.

Kel tervisega probleeme pole ja tahab kaalu langetada, siis soovitan kindlasti proovida ketogeenset dieeti. Kui see teile sobib, siis lihtne ja mugav viis. Kel enesetunne väga kehvaks läheb, siis saab ju katki jätta ja mingi muu endale sobiv viis leida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud seda ja 2 päeval viskas mul õhtul palaviku üles ,ülekeha kuum tunne oli. Üritasin ära kannatada ja 1 nädalaga läks alla 3 kg. Vb oli see mingi juhus vms . Ei mäletagi enam mis nädalal mul see asi pooleli jäi kuid suht raske ettevõtmine oli see. Kindlasti proovin veel kunagi kui vaja peaks olema ja seekord palju rohkem enda kaloreid lugedes kuid loodan asjad pigem aeroobsega korras hoida:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen proovinud seda ja 2 päeval viskas mul õhtul palaviku üles ,ülekeha kuum tunne oli. Üritasin ära kannatada ja 1 nädalaga läks alla 3 kg. Vb oli see mingi juhus vms . Ei mäletagi enam mis nädalal mul see asi pooleli jäi kuid suht raske ettevõtmine oli see. Kindlasti proovin veel kunagi kui vaja peaks olema ja seekord palju rohkem enda kaloreid lugedes kuid loodan asjad pigem aeroobsega korras hoida:)

See 3kg oli kõigi eelduste kohaselt kõik puhas vesi/glükogeen/toidumass mis kadus. Keto alguses ongi nii, et võid isegi positiivse kaloraaži puhul mitmeid kilosid alla võtta eelmainitud põhjustel. See on kindlasti üks põhjuseid, miks ketol on selline kuulsus, et on parim valik rasvapõletuseks. See alguse kaalukadu on ikka väga võimas argument, eriti kui seda kasutab keegi, kes tavapärase dieediga pole hakkama saanud. Muidugi seda, et rasv ei põle sugugi kiiremini võidki inimestele rääkima jääda sest enamik näeb vaid kaalunumbrit ja peeglist kuivemat pilti... aga noh, eks mõistan. Kui kaal läheb alla, vöökoht kitsam, peeglist pilt kuivem ning siis keegi ütleb sulle, et see on vesi mis läinud siis saan täitsa aru miks mõni uskuda ei taha. :D

Aga jah, Ketoga kohanemine on tavaliselt 1-2 nädalat, aga mõni ei suudagi adekvaatselt kohaneda. Vähemalt mitte nii, et kannataks mugavalt olla. Seega, kui ikka ei sobi siis ei sobi. Pole mõtet pressida, sest ega see keto midagi erilist ei tee.(Tervise teema vähe teine ning Ketol on siinkohal kindlasti omad plussid)

Kui enesetunde poolest sobib siis on hea ja kui mitte, siis milleks rabeleda.

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keto-dieeti promotakse välismaal küll, dr Mercola promob ja ka psühhiaatrid oma artiklites promovad.

Samas pole isiklikult ma kuulnud usutavat näidet, et keegi sellega midagi saavutanud oleks midagi.

Seetõttu tuleks ise proovida.

Esialgu proovige välja lülitada valgud oma menüüst pooleks aastaks, vaadake kui lihtne tundub.

Seejärel lülitage pooleks aastaks LISAKS välja ka süsivesikud- kas suudate sedalaadi toidusedelit üldse leida ja hakkama saada sellsie dieediga? Ei usu, et see nii lihtne on rutiinsele tavalisele inimesele.

Elustiili osas tähendab keto-dieet välisööklate täielikku väljalülitamist alguses, ainult edasijõudnu faasis oskate seda. Palju tuleb harida, mis toitained sisaldavad vähe proteiini ja süsikaid, ja tuleb endale psühholoogiliselt maitsvaks mõelda rasva sisse ajamine- see kõik pole kuigi lihtne ülesanne, aga rääkida teoreetilsielt ketost on muidugi lihtne ja huvitav:)

Mingid 1-2 nädalat mistahes dieedi/elustiili juures pole mingid näitajad, minimaalselt 2 kuud tuleb olla mingil dieedil, et sellega üldse nö alustada ja hakata jälgima tulemusi ja mõjutususi ja asju.

Vaimne areng võiks olla selline:

1. Low Protein diet. (eemaldate proteiini)

2. Keto diet. (eemaldate proteiini, süsikad)

3. Water diet. (eemaldate proteiini, süsikad, rasva)

:)

Muide kasutage orhkem sõna "proteiin" kui sõna "valgud", sest eesti keeles sõna "valk" on halva loetavusega, justnagu räägiks valgusest, vakladest vms-st. Öelge "proteiin". Räägin ise kolme võõrkeelt vabalt ja pole filoloogias loll, soovitan mu soovitusi seetõttu ka kuulata keelevallas :) Seega "proteiin", mitte "valk".

Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt
  • Downvote 1

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Low Protein Forever, on 02 Jul 2013 - 10:14, said:

1. Low Protein diet. (eemaldate proteiini)

2. Keto diet. (eemaldate proteiini, süsikad)

3. Water diet. (eemaldate proteiini, süsikad, rasva)

4. Sunray diet (eemaldate kõik toitained, hardcore juhul ära joo vett ka)

Võtad päikest ja saad kõik oma energia sealt. Tõenäoliselt peale mingit aega saavutad kontakti maaväliste eluvormidega, näed ette maailmalõppe (just maailmalõppe, sest siiamaani pole veel ikka midagi ju juhtunud), saad selgeks liblikate keele ja saad muud säherdust väärtharidust.

Nii et LPF'il on ikka veel mitu sammu minna. PEA VASTU ja hoia lipp kõrgel, onju. Esimene hüpe on sul tehtud!

Low Protein Forever, on 02 Jul 2013 - 10:14, said:

Muide kasutage orhkem sõna "proteiin" kui sõna "valgud", sest eesti keeles sõna "valk" on halva loetavusega, justnagu räägiks valgusest, vakladest vms-st. Öelge "proteiin". Räägin ise kolme võõrkeelt vabalt ja pole filoloogias loll, soovitan mu soovitusi seetõttu ka kuulata keelevallas :) Seega "proteiin", mitte "valk".

Ja kasutagem ikka ROhkem (mitte orhkem) sõna valk. Sest kui molekuli sisse minna (mida sulle ikka meeldib teha) siis on valk ja proteiin erinevad asjad. Mõttepuhang: järsku peaks oma filoloogia doktorikraadi üle vaatama?

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=valk&F=M

http://www.eki.ee/dict/qs/index.cgi?Q=proteiin&F=M

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4. Sunray diet (eemaldate kõik toitained, hardcore juhul ära joo vett ka)

Miks mitte.

Nii et LPF'il on ikka veel mitu sammu minna. PEA VASTU ja hoia lipp kõrgel, onju. Esimene hüpe on sul tehtud!

Eks iga dieedi osas on vastupidamist vaja, et üle ei sööks jne. Kuid minul hetkel on väga stabiliseerunud ja adobteerunud dieediseisund, mistõttu see ei nõua mingit vastupidamise pingutust, ja ega ma ei püüdle veel punkti/level nr 2 (Keto) tasemele niipea, ma pole niiväga kindel, kas suudaks ja oskaks seda taset teostada üldse.

Ja kasutagem ikka ROhkem (mitte orhkem) sõna valk.

Interneti gramamtika juures on "ROhkem" täiesti adekvaatne sõna. ;)

valk ja proteiin erinevad asjad.

Isegi kui sul on õigus, siis mis siis et sul õigus on, see on normaalne vaba suhtlus, kus eksime kõik, sh rohkelt ka meie treenerid, ja presidendid. Aga ma saan aru, et pakub rõõmu ja rahuldust kui saab võimaluse temperamentsemalt end väljendada, eks minagi toetan seda ja kiidan heaks, hea postitus.

Muidu vikipeedia kirjutab "Valgud ehk proteiinid", on siis neil erinevust või mitte? Võib-olla siiski pole erinevust, sest ka mõistete "vitameer" ja "vitamiin" vahel me ei näe erinevust, olgugi, et detailselt vaadatune neil erinevus on, vahest siis ka proteiini ja valku võetakse üldiselt samade asjadena?

järsku peaks oma filoloogia doktorikraadi üle vaatama?

Kraad pole mingi näitaja minumeelest. Minu linnaosa inimestel pole mingit kraadi muidu :)

Arvan, et olen kuidagi pahameele tekitanud inimestel enda suhtes, seetõttu väärin veidi emotsionaalset tagakiusamist nüüd mõnda aega. Mina pole muidu otseselt kellegile hlaba tahtnud, mul on head kavatsused, ja üldiselt ütleks, et neutraalsed kavatsused peamiselt, mul on ükskõik kas ütlete proteiin ja valk, ma niisama soovitan ajaviiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

1. Low Protein diet. (eemaldate proteiini)

2. Keto diet. (eemaldate proteiini, süsikad)

3. Water diet. (eemaldate proteiini, süsikad, rasva)

4 variant oleks siis fotosünteesida , hommikul alasti murule ning õhtaks kõht täis. Tegelikult sinu idee on ju väga üllas sest see lahendaks maailma näljaprobleemid imekiirelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaimne areng võiks olla selline:

1. Low Protein diet. (eemaldate proteiini)

2. Keto diet. (eemaldate proteiini, süsikad)

3. Water diet. (eemaldate proteiini, süsikad, rasva)

Mis ajast keto valguvaba on?

Ega sa muidu juhuslikult telegram.ee-sse vabal ajal artikleid ei kirjuta?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ma ei saa aru, miks lastakse sellist iba siin ajada

Miks peaks midagi keelama?

Ole ise professionaalne ja astu edasi, kui miski arusaamatu tundub.

:)

Mis ajast keto valguvaba on?

Tavalises Keto's on 1g/kg kohta valke vist nagu ma wiki'st loen.

Arvan, et praktiliselt on asjad teistmoodi ku iteooria kirjutab. Keto idee on anda kehale mõista, et küttepuud on kõige raskemad, 9 kalorilised (rasva)molekulid, ja muud eriti pole. Ja siis keha adobpteerub oma kõhu mikrofloora sellele, ja muud asjad, ja ahkkab asi tööle, mitte pole nii, et vahepeal saab mingid valgu/süsivesiku hagu vahele. Arvatavasti Lõhe ja Kana süüa ei saa üldse, kuna nendes pole piisavalt rasva võrreldes sealsete proteiinidega, ja kui Lõhet aeg-ajalt süüa, siis kompenseerivalt peaks rohkelt juurde sööma rasva-allikaid, näiteks hapukoort. Praktiliselt tuleks hoida siiski nö valgu ja süsika vabana menüü, mis on praktiliselt küllalt raske ettevõtmine.

Ega sa muidu juhuslikult telegram.ee-sse vabal ajal artikleid ei kirjuta?

Ei ma ei kirjuta kusagil hetkel. Aga mis see Telegram siis on sanrase käekirjaga või? Ma olen mitme käekirjaga muidu mitmes kommuunis kirjutanud meelelahutuseks ja käe harjutuse eesmärgil, aga hetkel ma ei viitsi küll kellegile mingeid artikleid kirjutada, isegi kui nad kõrget tasu maksaksid. Mul on praegu soov oma aeg oma isiklikesse asjadesse investeerida ja meelelahutuseks aeg-ajalt ka 4 minutit spordi kommuunidesse miskit kirjutada. Muudetud kasutaja Low Protein Forever poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kasutasin Keto dieeti üleeelmisel aasta talvel selleks et kevadeks võistluskaalu saada (uisutaja).

Minu kogemus: Keto diiet töötas minu puhul hästi. Võtsin 2 kuuga alla 7 kg seda keharasva arvelt. Lihasmassis ei kaotanud pigem kasvatasin kuna talvel on jõusaali periood.

Toitumine: Kuna minu diiedi vormiks oli CKD, siis nädala keskel eemaldasin oma menüüst peaaegu kõik süsivesikud. Enamus energiast tuleb rasvadest, siis proteiinist ja u 20-30g süsikatest. Väga tähtsal kohal on laadimispäevad mis jäävad nädala lõppu. Selle ajal on toitumine 180kraadi teine. Enamus enamus energiast saadakse süsivesikutest, seejärel valgud ja väga väike kogus rasvasid. Põhjus selles et enne nädala lõppu tehakse kogu keha tühjendav treening, mille järel algab süsivesikute laadimine. Kuna lihased on tühjad laetakse enamus energiast neisse. See kui kaua laadimist teha sõltub inimesest. Mulle sobis 12-24h laadimine kõige paremini.

Treening: minu treening oli enamuses jaotatud kolme ossa; ülakeha/alakeha/tühjendav trenn. Lisaks veel aeroobset. Jõu kadu ei täheldanud pigem oli efekt vastupidine. Peale raskemaid trenne tarbisin aegajalt kiireid süsikaid koos valgu joogiga.

Enesetunne: esiestel päevadel on süsivesikute puudumisest tingitud võõrutusnähud. Sõltuvalt inimesest see kaob varem või hiljem. MIngit uimasust ma ei täheldanud va esimesed päevad. Pigem oli asi vastupidi.

See kas Keto on keeruline või ei ole on vaataja silmades. Kui tekib reziim ja saad ree peale ei ole midagi keerulist. Nagu ma aru olen saanud siis on siin paljud jõusaali hundid kes tahavad kord massi kasvatada siis langetada jne jne, siis Ketoga saab seda kõike teha.

Kuna tundub et paljud inimesed arvavad et see siin ongi ainuke foorum siis ma panen teile lugemiseks mõned huvitavad lingid Ketost:

BodyBuilding.com Keto teemaline foorum, paljud kasutajad on seal aastaid ketot kasutanud ning teavad väga palju.

http://forum.bodybuilding.com/forumdisplay.php?f=61

Ning lisaks iga Ketot proovida tahtva inimese MUST READ kirjanud; Lyle McDonald - The Ketogenic Diet:A complete guide for the Dieter and Practitioner

http://membres.multimania.fr/robody3/Ebooks/The_Ketogenic_Diet.pdf

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võtsin 2 kuuga alla 7 kg seda keharasva arvelt. Lihasmassis ei kaotanud pigem kasvatasin kuna talvel on jõusaali periood.

Kuidas seda mootsid, et kadu just rasva arvelt tuli? Uurin, kuna need, kes tavaliselt sysivesikuid agressiivselt piirama hakkavad kaotavad ka veekaalu ja glykogeeni arvelt.

7kg rasva = ~54000kcal / 60 paeva = 900kcal/paevas

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline rasvakadu on tõesti ulme, eriti kui juurde väita, et lihasmass lausa kasvas. Enda puhul tegin ca. -7kg pekki nii, et lihasmass praktiliselt säilis umbes 6 kuuga. Muidugi ega ma nüüd üleliia ei pingutanud ka.

Keto puhul on tõesti see, et võib palju vett kaduda. CKD puhul on aga asja päris raske mõõta, sest regulaarsed laadimised löövad täpsed kehakaalu numbrid ja rasva/lihasmassi arvutamised väga kergelt sassi. Piisavalt kõva laadimine teha siis võid ühe päevaga selle 7kg tagasi "kasvatada". :D - Seega võta nüüd kinni eksole. :D

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda küll et see 7kg kaalu kaotust oli ilmselt koos algse vee kaotusega. Üldiselt allub mu kaal suhteliselt hästi kontrollile.

Keha rasvaprotsenti saab ju spordiklubides mõõta. Arvutatakse välja erinev kehakoostis. Luud, lihased, rasvad jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Seda küll et see 7kg kaalu kaotust oli ilmselt koos algse vee kaotusega. Üldiselt allub mu kaal suhteliselt hästi kontrollile.

Keha rasvaprotsenti saab ju spordiklubides mõõta. Arvutatakse välja erinev kehakoostis. Luud, lihased, rasvad jne.

See mida klubides mõõdetakse ei ole kuigi tõsiseltvõetav. Isegi nende "suurte masinatega". Kiivikas mõõtis näiteks võistlusvormis endale rasvaprotsendi 20% vms. :D

Algajad tavainimesed saavad enamvähem õige vastuse ja mingit aega näitab suht adekvaatselt treeningu tulemusi, aga mingist hetkest näitab totaalseid aiateibaid. Seda enam mida rohkem su veekaal kõigub.

Aga see selleks. Peaasi, et ise rahul oled, keto töötab, lihtsalt IMO pole ta enamikele meeldivaim variant ning mõne spordiala puhul kindlasti küsitava väärtusega. Kuid kui sulle istus siis super. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keto dieeti pidavad inimesed peavad enamasti samaaegselt kahte dieeti korraga: esiteks on neil süsivesikud nullis ja teiseks kalorite defitsiit. Siis omistatakse kõik kogetav ketoosile ja unustatakse ära, et tegelikult võiks jõunäitajates tagasimineku ja viletsama taastumise omistadagi pigem või ainult kalorite defitsiidile. Kalorite defitsiiti jäädakse kas meelega või siis seetõttu, et lihtsalt ei osata rasva enda igapäeva integreerida. Ega ei ole tõepoolest lihtne kõik see vahukoor, või ja toiduõli (ja muu rasvane kraam) enda jaoks söödavale kujule viia.

Näiteks mina talun ketoosi väga hästi. Võiks isegi öelda, ülihästi. Jah, alguses olid ka mul kohanemisraskused (suu ja silmade kuivus peamiselt, päris alguses mõned päevad ka peavalu), aga need läksid üle. Mingit uimasust, mõtteteravuse langust või meeleolu muutust ei olnud üldse. Ma arvan, et see on päris individuaalne teema ning üldistada ei saa ja inimesi hirmutada kindlasti ei tasu. Minu kaalulangus oli 10 kg 2 kuuga ja see kohe kindlasti ei olnud kõigest vesi (talje ümbermõõt vähenes 10 cm ja pilt peegilis läks ka hulga paremaks). Tagasi pole sellest mitte ühtki kilo tulnud. Pean mainima, et ma ei teinud / ei tee ka tüüpilist kulturisti trenni vaid jõutõstja oma (Rippetoe "Starting Strength" kava). Võibolla on kulturistidel ketoosi raskem taluda, sest ühele lihasele tehakse rohkem seeriaid, seeriates on rohkem kordusi ja seeriate vahelised pausid lühemad, kokkuvõttes taastumine keerulisem? Seda ma täpselt ei tea ja ega väga ei huvita ka.

Teine variant võib olla äkki selles, et raskem on neil tüüpidel kes niigi näevad välja nagu peldiku märgid (e. siis rasva vähe, lihast palju). Minul oli dieedi alguses ikka kerge õllekas, rasva protsent seal 18+ juures. Need on kõigest mu isiklikud oletused, muidugi.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pean eelkõnelenuga nõustuma.

Ketot ei pea kasutama ainult kaalulangetuseks. Lyle raamatus on eraldi peatükk + palju erinevaid lõike massilisamisest.

Mulle meeldib selle juures just see et ma saan süüa seda mida hing ihkab. Nädala sees munad, peekon, kana, värske salat, kastmed jne jne. Samas kui nv on laadimispäev, saab süüa jälle palju puuvilju, pastat, riisi, magusat jne jne.

See kes ütleb, et Keto dieet on ainult rasva näost sisse ajamine ei ole endale Keto põhimõtteid korralikult selgeks teinud.

Need kes ütlevad, et neil ei ole energiat ja pea on udune ja on muud mured, nad ei ole ilmselt ketoseisundis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keto dieeti pidavad inimesed peavad enamasti samaaegselt kahte dieeti korraga: esiteks on neil süsivesikud nullis ja teiseks kalorite defitsiit. Siis omistatakse kõik kogetav ketoosile ja unustatakse ära, et tegelikult võiks jõunäitajates tagasimineku ja viletsama taastumise omistadagi pigem või ainult kalorite defitsiidile. Kalorite defitsiiti jäädakse kas meelega või siis seetõttu, et lihtsalt ei osata rasva enda igapäeva integreerida. Ega ei ole tõepoolest lihtne kõik see vahukoor, või ja toiduõli (ja muu rasvane kraam) enda jaoks söödavale kujule viia.

Näiteks mina talun ketoosi väga hästi. Võiks isegi öelda, ülihästi. Jah, alguses olid ka mul kohanemisraskused (suu ja silmade kuivus peamiselt, päris alguses mõned päevad ka peavalu), aga need läksid üle. Mingit uimasust, mõtteteravuse langust või meeleolu muutust ei olnud üldse. Ma arvan, et see on päris individuaalne teema ning üldistada ei saa ja inimesi hirmutada kindlasti ei tasu. Minu kaalulangus oli 10 kg 2 kuuga ja see kohe kindlasti ei olnud kõigest vesi (talje ümbermõõt vähenes 10 cm ja pilt peegilis läks ka hulga paremaks). Tagasi pole sellest mitte ühtki kilo tulnud. Pean mainima, et ma ei teinud / ei tee ka tüüpilist kulturisti trenni vaid jõutõstja oma (Rippetoe "Starting Strength" kava). Võibolla on kulturistidel ketoosi raskem taluda, sest ühele lihasele tehakse rohkem seeriaid, seeriates on rohkem kordusi ja seeriate vahelised pausid lühemad, kokkuvõttes taastumine keerulisem? Seda ma täpselt ei tea ja ega väga ei huvita ka.

Teine variant võib olla äkki selles, et raskem on neil tüüpidel kes niigi näevad välja nagu peldiku märgid (e. siis rasva vähe, lihast palju). Minul oli dieedi alguses ikka kerge õllekas, rasva protsent seal 18+ juures. Need on kõigest mu isiklikud oletused, muidugi.

Kaloridefitsiit mängib rolli küll, aga ketoosi-seisund on enamikele inimestele samm normaalsusest kõrvale ning ka see omab mõju. Mõlemaga tuleb arvestada. Kaloridefitsiit on vajalik, kui soov rasva põletada, keto kasulikkus keharasva põletamisel oleks ümmargune null, kui kaloraaž oleks üle vajamineva.

Keto on tõesti individuaalselt talutav.

See, et sa kaotasid 2 kuuga 10kg ja ümbermõõt vähenes 10cm on tore. Aga sellised numbrid on muidugi suhtelised ja keto puhul ongi oluline märkida, kas tulemusi mõõdeti jooksvalt sama lähenemise peal, või kuidas asi käis täpsemalt. Ma võin ühe päevaga mitu kilo ja cm kaotada/juurde võtta. Sama kehtib ka peegelpildiga. Kulturistide võistluseelne ettevalmistus on üks hea näide lühiajalisest CKD-st põhimõtteliselt. Enne võistlusi treenitakse tihtipeale tühjaks ja pigistatakse kaalukategooriasse sisse, siis laaditakse ning tihti ollakse laval isegi kuni 10kg raskemana aga ometigi on visuaalne pilt parem. Teravam, lihased joonistuvad ilusti välja jne.

Ma täitsa usun, et sinu puhul oli tegemist korraliku arenguga. 5kg kuus kaalukadu on täiesti mõeldav, kuigi jah, ilmselgelt mingi osa oli vesi ja muu kraam. Olenevalt alguspunktist võib põletatava rasva hulk olla suurem, kui paljud arvavad. Ülekaaluline inimene on üldiselt võimeline rohkem rasva kuus põletama, kui võistlusdieeti alustav niigi suhteliselt heas vormis kulturist.

Ning tõesti, kulturisti jaoks on Keto tihti halvem valik, kui jõutõstjale. See on õige idee, et kui intensiivse töö maht on suurem, siis süsivesikute puudus tekitab rohkem probleeme. Seetõttu on ka üldjuhul lihasmassi kasvatamine või säilitamine kulturistide stiilis treeningute puhul ketot kasutades raskendatud. Probleem ongi selles, et kui pole piisavalt energiat lihastele intensiivse töö jaoks anda, siis ei saagi nii kõvasti trenni teha, kui muidu. Kui aga treeningud pole nii head kui võimalikud, siis pole ka areng kummaski suunas ideaalne.

See, et sa olid alustades kergelt ülekaaluline ning ma eeldan, et muidu vbl kesise aktiivsuse ja kehva toitumisega, siis jällegi - ketol oli sinu jaoks arvatavasti boonusmõju näiteks veresuhkru reguleerimisel. See on aga üks asi mis võib üldist energiatunnetust päeva lõikes tõsta.

Keskmine kulturist, kes toitub suhteliselt rangelt ning teeb ka palju aeroobset, üldiselt veresuhkruga kimpus ei ole.

Nüansse on palju mida arvesse võtta. Keto on selle koha pealt suhteliselt keeruline ja pealiskaudselt arvamusi selle kohta kujundades on oht pange panna. :mellow:

Pean eelkõnelenuga nõustuma.

Ketot ei pea kasutama ainult kaalulangetuseks. Lyle raamatus on eraldi peatükk + palju erinevaid lõike massilisamisest.

Mulle meeldib selle juures just see et ma saan süüa seda mida hing ihkab. Nädala sees munad, peekon, kana, värske salat, kastmed jne jne. Samas kui nv on laadimispäev, saab süüa jälle palju puuvilju, pastat, riisi, magusat jne jne.

See kes ütleb, et Keto dieet on ainult rasva näost sisse ajamine ei ole endale Keto põhimõtteid korralikult selgeks teinud.

Need kes ütlevad, et neil ei ole energiat ja pea on udune ja on muud mured, nad ei ole ilmselt ketoseisundis.

"Sina", saad süüa palju hing ihaldav võib-olla küll. :) Samas on kindlasti ka neid, kes sellise suhtumisega oleksid ka keto peal paari kuuga põrssad valmis. :D Kõrge valk+rasv omab lihtsalt enamikele head nälga kustutavat mõju ning ülesöömine on vähem tõenäolisem. Aga siiski võimalik.

Nagu ülal mainiti siis keto on individuaalne ning on inimesi, kes ei suudagi kohaneda. Paljud on rääkinud, et isegi mitu nädalat ketos olles ei kadunud peavalud ega ebameeldiv enesetunne. Lihtsalt reaalsus millega mõned peavad arvestama. Igaühele oma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nüansse on palju mida arvesse võtta. Keto on selle koha pealt suhteliselt keeruline ja pealiskaudselt arvamusi selle kohta kujundades on oht pange panna. :mellow:

"Sina", saad süüa palju hing ihaldav võib-olla küll. :) Samas on kindlasti ka neid, kes sellise suhtumisega oleksid ka keto peal paari kuuga põrssad valmis. :D Kõrge valk+rasv omab lihtsalt enamikele head nälga kustutavat mõju ning ülesöömine on vähem tõenäolisem. Aga siiski võimalik.

Nagu ülal mainiti siis keto on individuaalne ning on inimesi, kes ei suudagi kohaneda. Paljud on rääkinud, et isegi mitu nädalat ketos olles ei kadunud peavalud ega ebameeldiv enesetunne. Lihtsalt reaalsus millega mõned peavad arvestama. Igaühele oma.

+1.

Ma teen ettevalmistusi TKD alustamiseks alates septembrist.

Kuuajane ettevalmistus (toitude valik, menüü koostamine jne jne) on käimas, jõusaali kava valimine on tehtud. BodyBuildingust sai välja valitud üks kava mille juures on ka toitumiskava, mis on küll TKD vastand kuna eeldab enamuse rasvade eemaldamist.

Vaatan kas minu lähenemine toimib. Proovin TKD'd kuna treeningud on küllaltki suure koormusega. Kava peaks kestma 12 nädalat.

TKD puhul soovitakse enne ja trenni ajal kokku kuni 50-100g süsivesikuid (glükoosi kuna see ladestub lihastesse). Ketoga alustan ilmselt u nädal aega varem kui trennidega. See nädal oleks siis CKD, ning treening kava algaks esmaspäevast, kohe peale laadimist.

Kui soovi on siis võin huvitatuid siin kursis hoida oma edusammudest või läbikukkumistest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olin Keto dieedil 3 nädalat eelmine aasta enne operatsiooni ja kõrvalnähte ei olnud absoluutselt, isegi mitte alguses.

Samas pilt teravnes, kuigi kaal praktiliselt seisis, vast langes 1-2 kg max (kaloraaži jätsin täpselt samaks) ja isegi jõudu tuli juurde, kuigi olen teinud järjepidevalt tugevalt trenni.

Pigem paneksin selle lihtsalt vahelduse arvele, kui just Keto dieedi arvele.

Süsivesikuid sõin vast max 10 g päevas, kui sedagi-vähemalt erinevad kalkulaatorid näitasid igapäevaselt isegi alla 5 g päevas.

Proovisin seda just sellepärast, et päris tihti küsitakse selle kohta ja siis oskaksin anda vastuse lisaks igasugustele uuringutele ka enda kogemuse näol.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tahtsin veel kirjutada, et miks mina seda tegin.

Ei saa öelda, et ma olin väga lodev tüüp - ma olen 3-5 korda nädalas trenni (peamiselt aeroobset) teinud vähemalt viimased kümme aastat, nö tervisesportlase tasemel. Aga ma olin pideva "massiperioodiga" ja 8-17 tööpäevadega kontoris ja vanuse kasvades muutunud ikkagi pekiseks ja mingi hetk viskas see mul üle. Täpsemalt siis, kui ma poest esimest korda number W36 teksad ostsin (selle aasta märts).

Mul oli valida:
1) "Mainstream". Iga päev kaaluda kõiki 3 makrotoitainet iga toidukorra jaoks. Pidada arvestust kulutatud ja söödud kalorite üle. Järgida täpselt etteantud kava. Kuna sööklates-kohvikutes on portsude suurused teadmata, tuleks lõunasöök teha kodus ette valmis. Enamvähem kohustuslik teha pikka aeroobset trenni. Ootuspärane kaalu langus 1-2kg kuus.
2) "LCHF". Pidada 1 makrotoitaine nulli lähedal. Muus osas on söömine reguleeritud vaid väga suurtes piirides. Kaloreid lugema ei pea, lihtsalt peab jälgima portsude suuruseid. Lõunasööki saab endiselt süüa väljas (arvestades lchf/keto reegleid). Treenida tuleks, aga see ei pea olema tingimata aeroobne treening. Ootuspärane kaalu langus 2+ kg kuus (sõltub ülekaalust).

Mitmetel praktilistel põhjustel leidsin, et LCHF variant piirab mind vähem ja sobib mulle mainstreamist umbes 600 korda paremini. Minuarust võiks keto või LCHF olla esimene variant kõigile, kel on vaja õllekast või "sangadest" lahti saada. Keto juhul, kui sa tahad ruttu ja LCHF kui sa viitsid oodata.

--------------

Dieeti alustasin 18.märtsil 2013. Tegelikult ma ei tahtnudki pidada keto dieeti vaid kõigest LCHF'i, aga kuna ma olin enda suhtes üpris range, kujunes sellest keto dieet. Mingi hetk ma kahtlustasin, et mul võib olla ketoos, ostsin apteegist Ketostix pulgad ja voilaa- tester oligi peaaegu kõige lillama peal. Umbes neli nädalat ma sain enda ketoosi mõõta, seejärel kohanes kere dieediga niivõrd ära, et ketostixi ribad enam muhvigi ei näidanud, vahet polnud, kuidas sõin või treenisin. Seetõttu ma tegelikult ei teagi, kui kaua ma täpselt ketoosis olin (või olen olnud), sest LCHF menüü on mul siiamaani (no leebem variant), aga ketostix enam minu puhul ei tööta.

TEOORIAS on jah võimalik ennast keto dieediga põrssaks süüa, aga praktikas on seda väga raske saavutada, kui ikka vähegi mõtled, et mida sa sööd ja kui palju.

Kaalu langemise kiiruse üle imestades ei tasuks unustada, et keto dieedi puhul kasutatakse keharasvast saadavat energiat ka aju (kõige energianõudlikum organ kehas), südamelihase jm toitmiseks ehk - rasv põleb ka magades ja telerit vaadates, nagu butterfly absi reklaamis. See tähendab, et õllekõhu kadu ongi uskumatult kiire võrreldes tavapärase kalorite põletamisega pikkade aeroobika sessioonide kaudu.

Need w36 püksid, mis ma tookord ostsin, sain kanda mõned korrad ja nüüd on nad mul õe käes ümber tegemisel, sest kahju oli võrdlemisi uued ja ilusad püksid prükkarisse visata. Aga tagasi w36 numbri peale pole mul elus kavas enam kunagi jõuda ja teksadel 10 cm või rohkem rihmaga kokku tõmmates jääb tulemus väga kole.

Muudetud kasutaja salasilm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalu langemise kiiruse üle imestades ei tasuks unustada, et keto dieedi puhul kasutatakse keharasvast saadavat energiat ka aju (kõige energianõudlikum organ kehas), südamelihase jm toitmiseks ehk - rasv põleb ka magades ja telerit vaadates, nagu butterfly absi reklaamis. See tähendab, et õllekõhu kadu ongi uskumatult kiire võrreldes tavapärase kalorite põletamisega pikkade aeroobika sessioonide kaudu.

See on tegelt suht jama. :)

Keha kasutab rasvu niikuinii suht 24/7, oled ketos või mitte. Keto ajal lihtsalt rohkem... aga sa ju sööd neid rohkem sisse ka. Sissesöödud rasv liigub enamuses rasvarakkudesse, seega ketol olles sa samaaegselt põletad ja salvestad suurtes kogustes rasvu. Kui energia sissevool ei muutu siis ei ole kaalukadu üldjuhul loota. Mis ajusse puutub siis näiteks jääb ta sul teatud määral süsivesikuid isegi täis-ketos olles kasutama, vajadusel teeb valkudest suhkruid.

Kõigi eelduste kohaselt sattusid parajasse kaloridefitsiiti kuna valk+rasv piirab nälga väga korralikult. Lisaks liikus kehast mitu kilo vett välja, kuna glükogeen seob 1:3 vett. Ehk, kui su keha glükogeenivarud on suht tühjaks jooksnud siis võid eeldada, et sul on igapäevane kaal paugust vähemalt 2-3kg väiksem, arvatavasti rohkemgi.

Mina pakuks, et sinu miinus kümnest kilost oli rasvakadu max. 5kg. Ülejäänud veekaal, toidumassi hulga vähenemine, glükogeenikadu, vbl veidi lihasmassi kadu. Kokkuvõttes väga hea tulemus aga "Keto-Magic" arvele ma imesid ei paneks. ;)

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×