Jump to content
Liina90

Lameda kõhu dieet ehk Mufa´s diet.

Recommended Posts

MUFA tuleb sõnadest “monounsaturated fatty acids”.

Minu arust kui kärpida süsivesikuid vähemaks ja tuua sisse tervislikke õlisid siis ongi see dieet.

Vaatasin ühte MUFa-näidismenüüd, mis minuarvates kuigi hea polnud:

http://diet.lovetoknow.com/wiki/MUFA_Diet

2-Day Sample Menu

[edit]

Day 1 Breakfast

* 1 slice whole grain toast

* 2 TBS natural, no-sugar-added peanut butter

* Small banana

* 1 cup fat-free milk

[edit]

Day 1 Lunch

* Veggie burger with avocado and salsa on whole grain bun

* Medium apple

[edit]

Day 1 Dinner

* 3 oz grilled chicken breast

* Salad consisting of mixed greens, cucumbers, red onions, corn, and tomatoes; top with balsamic vinegar and olive oil

[edit]

Day 1 Snack

* 1 cup fat-free yogurt

* 1 cup cherries

* 1/4 cup chocolate chips

[edit]

Day 2 Breakfast

* 1 flax waffle topped with:

o Cherries

o Chocolate chips

* 1 cup fat-free milk

[edit]

Day 2 Lunch

* 2 corn tortillas filled with:

o ½ cup black beans

o ½ cup salsa

o ¼ cup Haas avocado

[edit]

Day 2 Dinner

* Tilapia fillet, grilled

* Greek salad with feta cheese, red onions, and olives topped with vinaigrette

[edit]

Day 2 Snack

* 1/2 multi-grain pita filled with:

o 1/4 cup hummus

o 1 cup sliced red bell pepper

o 1 cup organic mixed baby greens

o 4 oz deli turkey slices

* 10 olives on the side

Suhkru-jogurt, õun, purger, shokolaad...seal oli süsivesikuid omajagu ikka, ei tea mis kogustes need on ,aga esmapilgul tundub, et võiks selles dieedis süsivesikuid vähem olla. See esma pilgul minu arvamus, kogemusi pole selles dieedis.

See tundub olema vana-ameerika menüü nö, kus rõhutatakse rasva vähesust (fat-free milk, fat-free yoghurt jne). Kui piimatootest on rasv välja võetud, siis on sealt kadunud ka selles rasvas sisalduv naturaalne vitamiin. Selleks lisatakse piimatootele tehislikku vitamiini, ja nende tehislikke/labori vitamiinide kohta arvatakse, et need ei omastu kehas, seega jääb vitamiin tõenäoselt saamata, kui rasvavaba piimatoodet tarbida. See vitamiini detail siinkohal olematu tähtsusega muidugi, aga lihtsalt infoks juurde.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
MUFA tuleb sõnadest “monounsaturated fatty acids”.

Minu arust kui kärpida süsivesikuid vähemaks ja tuua sisse tervislikke õlisid siis ongi see dieet.

Vaatasin ühte MUFa-näidismenüüd, mis minuarvates kuigi hea polnud:

http://diet.lovetoknow.com/wiki/MUFA_Diet

Suhkru-jogurt, õun, purger, shokolaad...seal oli süsivesikuid omajagu ikka, ei tea mis kogustes need on ,aga esmapilgul tundub, et võiks selles dieedis süsivesikuid vähem olla. See esma pilgul minu arvamus, kogemusi pole selles dieedis.

Selge, aitääh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Shokolaadi kohta:

While a little dark chocolate is good, a lot is not better. Chocolate still is loaded with calories. If you're going to eat more chocolate, you'll have to cut back somewhere else.

http://www.webmd.com/news/20040601/dark-ch...eps-doctor-away

Snikers jms maiustused selle dieedi juurde ei näi kuuluvat, küll aga kvaliteetsem* shokolaad siis vist, shokolaad on soovituslikult dieedis sees:

MUFA diet plan is basically categorized into five food categorizes. The five categories are:

* Seeds and Nuts

* Avocado

* Olives

* Oils

* Chocolates

In order to follow MUFA diet plan you need to include 1 serving from any one of the above mentioned category at every meal.

http://diet.ygoy.com/2008/05/09/flat-belly...t-or-mufa-diet/

Eelmine näidismenüü sisaldaski toidukordadel ühte neist komponentidest või miskit sarnast nendele igas toidukorras:

Day 1 Breakfast

* 1 slice whole grain toast

* 2 TBS natural, no-sugar-added peanut butter

* Small banana

* 1 cup fat-free milk

[edit]

Day 1 Lunch

* Veggie burger with avocado and salsa on whole grain bun

* Medium apple

[edit]

Day 1 Dinner

* 3 oz grilled chicken breast

* Salad consisting of mixed greens, cucumbers, red onions, corn, and tomatoes; top with balsamic vinegar and olive oil

[edit]

Day 1 Snack

* 1 cup fat-free yogurt

* 1 cup cherries

* 1/4 cup chocolate chips

....

Selle dieedi korral nagu paljude dieetide puhul, et need töötaks* kindlasti, oli lugeda et süia ca 2000 kalorit päevas (kaalu ei mainitud), ilmselt siis anti mõista, et mitte palju kaloreid süia, et kui hoida end väikeses defitsiidis, siis iga dieet ka toimib niikuinii ja toetab dieedi ideoloogiat.

Selle dieedi populaarsus tuleb kindlasti sellest, et shokolaad on menüüs. Enamik teisi dieeti sellist magusat süsivesikurikast pudinat ei luba menüüsse.

Proovisin otsisin veel ühte näidismenüüd, aga ei leidnud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Shokolaadi kohta:

http://www.webmd.com/news/20040601/dark-ch...eps-doctor-away

Snikers jms maiustused selle dieedi juurde ei näi kuuluvat, küll aga kvaliteetsem* shokolaad siis vist, shokolaad on soovituslikult dieedis sees:

http://diet.ygoy.com/2008/05/09/flat-belly...t-or-mufa-diet/

Eelmine näidismenüü sisaldaski toidukordadel ühte neist komponentidest või miskit sarnast nendele igas toidukorras:

Selle dieedi korral nagu paljude dieetide puhul, et need töötaks* kindlasti, oli lugeda et süia ca 2000 kalorit päevas (kaalu ei mainitud), ilmselt siis anti mõista, et mitte palju kaloreid süia, et kui hoida end väikeses defitsiidis, siis iga dieet ka toimib niikuinii ja toetab dieedi ideoloogiat.

Selle dieedi populaarsus tuleb kindlasti sellest, et shokolaad on menüüs. Enamik teisi dieeti sellist magusat süsivesikurikast pudinat ei luba menüüsse.

Proovisin otsisin veel ühte näidismenüüd, aga ei leidnud.

2kki nad m6tlevad hoopis puhta shokolaadi helbeid? Tervisepoodides on seda saada. Seal ei ole kyll suhkrut :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ühesõnaga kõik dieedid on ühesugused.

Ma tellin parem endale toitumiskava, kas paljud kes on endale tellinud selle on sellega rahul ja tulemused head??:D:D

Paljud on tellinud ja paljud on rahule jäänud. Eks ise valid kelle käest tellid aga mina soovitaks Marek Kalmust, Marko Toomingut või Ralf Otterit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Paljud on tellinud ja paljud on rahule jäänud. Eks ise valid kelle käest tellid aga mina soovitaks Marek Kalmust, Marko Toomingut või Ralf Otterit.

Sealt ma siis valiku teengi:dAitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui toitumiskava tellida, siis võiks märkuse lisada, et soovid, et just shokolaad vms sobiv magus asi menüüs oleks. Et siis oleks huvitav ju näha, mis lahendust sellisele kliendi soovile ka pakutakse lõpuks. Kui põhjendatakse, et maguse-isu loodava kavaga ei tekiki, siis ütle, et sa ei usu seda, ja magus pudin peaks ikka menüüs olema, ja selline, mis sulle kõlbab. Dattel ilmselt ei kõlba näiteks, shokolaad aga küll. Kui viitsid ni iteha, oleks huvitav tagasisidet kuulda pärast.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui toitumiskava tellida, siis võiks märkuse lisada, et soovid, et just shokolaad vms sobiv magus asi menüüs oleks. Et siis oleks huvitav ju näha, mis lahendust sellisele kliendi soovile ka pakutakse lõpuks. Kui põhjendatakse, et maguse-isu loodava kavaga ei tekiki, siis ütle, et sa ei usu seda, ja magus pudin peaks ikka menüüs olema, ja selline, mis sulle kõlbab. Dattel ilmselt ei kõlba näiteks, shokolaad aga küll. Kui viitsid ni iteha, oleks huvitav tagasisidet kuulda pärast.

Okei:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui toitumiskava tellida, siis võiks märkuse lisada, et soovid, et just shokolaad vms sobiv magus asi menüüs oleks. Et siis oleks huvitav ju näha, mis lahendust sellisele kliendi soovile ka pakutakse lõpuks. Kui põhjendatakse, et maguse-isu loodava kavaga ei tekiki, siis ütle, et sa ei usu seda, ja magus pudin peaks ikka menüüs olema, ja selline, mis sulle kõlbab. Dattel ilmselt ei kõlba näiteks, shokolaad aga küll. Kui viitsid ni iteha, oleks huvitav tagasisidet kuulda pärast.

Mida sa jälle solgid siin? Tahad telli ise endale kava ja siis saad vastavalt oma soovidele erinevaid asju nõudma hakata.

Enamikud treenerid panevad toitumiskavasse sisse ka ühe patupäeva. Ja magusat võib sellel päeval tarvitada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa jälle solgid siin? Tahad telli ise endale kava ja siis saad vastavalt oma soovidele erinevaid asju nõudma hakata.

Enamikud treenerid panevad toitumiskavasse sisse ka ühe patupäeva. Ja magusat võib sellel päeval tarvitada.

Mis sa solkimise all mõtled? OT-d ehk "oma teemat" või.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis sa solkimise all mõtled? OT-d ehk "oma teemat" või.

Oma teema ajamine läbi teise inimese. Kui tahad teada mis selle magusasoovi peale toitumiskava koostaja ütleb, siis palun, telli ise endale kava. Pole vaja hakata teise inimese menüüd rikkuma.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oma teema ajamine läbi teise inimese. Kui tahad teada mis selle magusasoovi peale toitumiskava koostaja ütleb, siis palun, telli ise endale kava. Pole vaja hakata teise inimese menüüd rikkuma.

Minu tundub, et isikule shokolaad on oluline, ja soovitus asjakohane sel juhul ju, abiks talle.

Võib-olla see ka pani teda ka rohkem mõtlema, kuidas oma tellimuse taotlust esitada, abiks soovitus ka selles suhtes.

Postituses midagi kohustuslikku polnud, nagu pole üheski postituses, keegi ei pea shokolaadi mainima tellimisel kui ei soovi, öeldagu või soovitatagu internetis või mujal mida iganes.

Ma soovitaks rohkem vabamalt võtta seda shokolaadi-postitust.

Sa oled postitanud siin saidil nagu kirjeldad "Oma Teema"-stiilis, pannud isegi "OT: " kenasti oma jutu ette, see kas sa seal oma asja ajasid või mitte, pole oluline, ja mind isiklikult küll ei häiri, et sa oma-teematad, ma nii seda ei nimetakski, pigem nimetaks vabas vormis suhtlemiseks.

Kui moderaatorid soovivad korrigeerida shokolaadi-postitust, siis minul pole midagi selle vastu :D

---

Vabandust, et tookord selle teema suhtes liiga emotsionaalselt reageerisin:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=173346

Räägin ise "vabas vormis suhtlemisest", kuid teod endal üpris rahutud, nagu näha.

Tolle vana postituse suhtes ma võtaks tollase teo tagasi, oleks võinud rhaulikult ignoreerida toda kriipsu-postitust tolla, ju siis oli stress.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu tundub, et isikule shokolaad on oluline, ja soovitus asjakohane sel juhul ju, abiks talle.

Võib-olla see ka pani teda ka rohkem mõtlema, kuidas oma tellimuse taotlust esitada, abiks soovitus ka selles suhtes.

Postituses midagi kohustuslikku polnud, nagu pole üheski postituses, keegi ei pea shokolaadi mainima tellimisel kui ei soovi, öeldagu või soovitatagu internetis või mujal mida iganes.

Ma soovitaks rohkem vabamalt võtta seda shokolaadi-postitust.

Sa oled postitanud siin saidil nagu kirjeldad "Oma Teema"-stiilis, pannud isegi "OT: " kenasti oma jutu ette, see kas sa seal oma asja ajasid või mitte, pole oluline, ja mind isiklikult küll ei häiri, et sa oma-teematad, ma nii seda ei nimetakski, pigem nimetaks vabas vormis suhtlemiseks.

Kui moderaatorid soovivad korrigeerida shokolaadi-postitust, siis minul pole midagi selle vastu :D

---

Vabandust, et tookord selle teema suhtes liiga emotsionaalselt reageerisin:

http://forums.fitness.ee/index.php?s=&...st&p=173346

Räägin ise "vabas vormis suhtlemisest", kuid teod endal üpris rahutud, nagu näha.

Tolle vana postituse suhtes ma võtaks tollase teo tagasi, oleks võinud rhaulikult ignoreerida toda kriipsu-postitust tolla, ju siis oli stress.

Lihtsalt tahan vihjata sellele ,et sokolaadi jaoks on olemas oma päev - petupäev. Ilmselt niimoodi vastaks ka kava koostaja, mitte ei hakkaks seda kuskile menüüse sobitama. Seega solkimise all ei mõelnud teemavälist postitust, OT vms.

Peace.

arguing.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul oleks küsimus selle toitumiskava kohta, et mitme kuu või mitme nädala kava ta teeb muidu.

Et nagu mismõttes? Mingit ajalist piirangut ei ole. Jälgima peaks seda tegelikult koguaeg, mitte niimoodi ,et saad oma vormi kätte ja siis enam ei jälgi oma toitumist. Pead koostajale tagasisidet ka andma, siis saab vastavalt olukorrale kava muuta.

Ära muretse, tegu ei ole mingi näljadieediga vms. Toitumiskava jälgides mingit pidevat näljatunnet ei tohiks olla.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et nagu mismõttes? Mingit ajalist piirangut ei ole. Jälgima peaks seda tegelikult koguaeg, mitte niimoodi ,et saad oma vormi kätte ja siis enam ei jälgi oma toitumist. Pead koostajale tagasisidet ka andma, siis saab vastavalt olukorrale kava muuta.

Ära muretse, tegu ei ole mingi näljadieediga vms. Toitumiskava jälgides mingit pidevat näljatunnet ei tohiks olla.

Selge.:rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga kuidas ma oma rasvaprotsenti arvutan?

Mingit aimu oma rasva % kohta peaks saama ka siit. Ei oska öelda, kui pädev see on, (kindlasti pane tähele, et testis ei ole kg-d ja g-d aga need kalkulaatorit saad ka googeldades) kuid US Navy kasutab seda meetodit.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ytleks, et see link.... annab selliseid arve. :D

Kui ma valetan, et ma olen mees...siis ta annab mulle...et ma olen suremas, st peaegu rasvavaba...1 % :rolleyes:

...ja kui ma kirjutan, et naine...siis j2lle, et rasvunud yle 30 % :)

Muudetud kasutaja Aile poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×