Jump to content
katrin87

kaal seisab ja ei lange

Recommended Posts

tere olen 21 aastane naine, sünnitanud 1,5 aastat tagasi, ning igatsen väga saada taas ideaal vormi...

pikkust on mul 172 cm, kaal 72 cm.....söön 4x päevas....köögiviljad , muna , riis , kanafilee, riisileib, puuviljad- ühesõnaga toitun tervislikult

trenn- ülepäeviti jooksmas sörkjooksu, hüppenööriga hüppan igapäev, teen ka kõhu ja seljalihaseid 3x nädalas...endaarust olen olnud nii tubli, olen juba 3 nädalat suutnud vastupidada ilma libastumata, kuid kaal on see mis mind ei premeeri.....ma olen kolme nädala jooksul langetanud kaalu 500 grammi....

küsimus siis, et mida ma teen valesti, tõesti pisar tuleb silma, pingutan ja pingutan kuid ei miskit.

ootan häid ettepanekuid

suur aitäh teile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

no nii üksüheselt ma seisukohta võtma ei hakkaks. Selleks oleks enne vaja teada Sinu treeningkoormust ja toitumisharjumist vähe täpsemalt kui Sa kirjutasid. See "toitun tervislikult" on väga suhtline. Proovi rääkida näiteks Marek Kalmusega (tal alafoorum siin foorum, kust küsida võid aga asjaliku vastuse saamiseks soovitan kirjutada võimalikult täpselt ja asjalikult, et oleks võimalik analüüsida probleemi põhjuseid)

ise treeneripabereid ei oma niiet valju häälega tarkust ei jaga :)

PS! vabandust, eksisin M.Kalmuse alafoorumit polegi.. kirjuta mõnele spetsialistile, kes resideerub "küsi spetsialistilt" all.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no nii üksüheselt ma seisukohta võtma ei hakkaks. Selleks oleks enne vaja teada Sinu treeningkoormust ja toitumisharjumist vähe täpsemalt kui Sa kirjutasid. See "toitun tervislikult" on väga suhtline. Proovi rääkida näiteks Marek Kalmusega (tal alafoorum siin foorum, kust küsida võid aga asjaliku vastuse saamiseks soovitan kirjutada võimalikult täpselt ja asjalikult, et oleks võimalik analüüsida probleemi põhjuseid)

ise treeneripabereid ei oma niiet valju häälega tarkust ei jaga :)

aga tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kui palju oleks siis normaalne süsivesikuid süüa

Pöördu ntx Fred Antsoni poole oma küsimusega,tema alamfoorum täitsa olemas.

Ja vastust oodates toksi ta nimi otsingusse ja loe tema artikleid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Arvuta kokku palju sul päeva peale kaloreid tuleb - süsivesikud, valgud, rasvad. Siis saab palju paremini öelda kas kaloreid on liiga palju või liiga vähe. On väga hea, et sa teed aeroobset trenni, kõhulihaseid ja ka seljalihaseid aga jõutreening on ka väga oluline. Vähesed kalorid ja ainult aeroobne trenn tähendab lihasmassi vähenemist. Mida rohkem on sul lihasmassi, seda rohkem kaloreid sa põletad. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

3 nädala kohta pool kilo on vähene tulemus küll.

Võib-olla kaalusid halvasti- algsel kaalumisel kõht rohkem täis, ja riideid seljas rohkem, kui 3 nädala järgsel kaalumisel. Teine asi on ka nö vesi, mida kehas lihastes ja mujal hoitakse, erinevad toiduained mõjutavad selle vee hulka kehas ja see mõjutab kaalu, näiteks kui tarbida alkoholi palju, siis viiakse palju vett kehast välja, saad kaalu väiksemaks, samas rasva massi kehas ikka on samapalju kui enne.

Võiksid tuua päeva ligikaudse söögi jaotumise, et mis kell ja kui palju ligikaudu mida tarbisid, ja kui palju kaloreid ise oletad seal olevat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
3 nädala kohta pool kilo on vähene tulemus küll.

Võib-olla kaalusid halvasti- algsel kaalumisel kõht rohkem täis, ja riideid seljas rohkem, kui 3 nädala järgsel kaalumisel. Teine asi on ka nö vesi, mida kehas lihastes ja mujal hoitakse, erinevad toiduained mõjutavad selle vee hulka kehas ja see mõjutab kaalu, näiteks kui tarbida alkoholi palju, siis viiakse palju vett kehast välja, saad kaalu väiksemaks, samas rasva massi kehas ikka on samapalju kui enne.

Võiksid tuua päeva ligikaudse söögi jaotumise, et mis kell ja kui palju ligikaudu mida tarbisid, ja kui palju kaloreid ise oletad seal olevat.

hommikusöök 60 grammi täisterahelbeid maitsestamatta jogurtiga 110 kcal, vahepala porgand , lõunasöök riis 80 grammi, kanafilee 100 grammi,lillkapsas(300kcal), vahepala riisileib juustuviiluga(50kcal), õhtusöök sea seljafilee 120 grammi, porgandi kapsasalat, 2 keedukartulit(450kcal))

söön iga 2, 5 h tagant, õhtusöök jääb 18.30.-19.00 vahele

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere mul paluti oma murega siia foorumisse kolida,

jutt pikk aga loodan et saan abi

olen 21 aastane neiu 172cm pikk kaal 72kg.

3 nädalat olen pidanud dieeti ja teen trenni 4-5x nädalas, kuid kaal püsib , 3 nädalaga olen alla võtnud vaid 500 grammi, mida teen valesti????

siin siis toon välja 1 oma päevaplaani...

9.00 roheline tee , 100 gr täistera helbeid maitsestamat jogurtiga

11.30 porgand

14.00 80gr riisi, 10 grammi kanafileed, lillkapsas

16.30 riisileib juustuga

19.00 120 grammi sea seljafileed, 2 keedukartulit, porgandi-kapsa salat.roheline tee

vett joon 2 l vähemalt

trenn 20.30 20 min sörkjooksu

10-15 min hüppenööriga hüppamist

3x20 kõhulihast (3 erinevat lihasgruppi treenivat)ehk siis kokku 180 tükki kokku

3x30 seljalihast

tänud vastajale

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Milline see "riisileib" muidu välja näeb?

Pole kunagi kuulnud sellest.

Tean, et hiinas on riisi-kook, mida antakse neiule märguandena, et ta oma süütuse loovutaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võin kohe öelda mis valesti on - pärast treeningut sa ei söö; suurem söömine on õhtu poole ja hommik on praktiliselt ilma söögita; toit võiks kogu päeva lõikes toitev olla, ehk siis natuke valku rasva ei teeks ka hommikul paha.

CharlesRoos - võib-olla on mõeldud riisigaletti. Aga antud teemas pole sellel mingit tähtsust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Võin kohe öelda mis valesti on - pärast treeningut sa ei söö; suurem söömine on õhtu poole ja hommik on praktiliselt ilma söögita; toit võiks kogu päeva lõikes toitev olla, ehk siis natuke valku rasva ei teeks ka hommikul paha.

CharlesRoos - võib-olla on mõeldud riisigaletti. Aga antud teemas pole sellel mingit tähtsust.

selge panen oma hommikusööki näiteks praemuna, kas sobib??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selge panen oma hommikusööki näiteks praemuna, kas sobib??

Omlett on hommikusöögiks väga hea,lisaks võiks olla ka avokado ja tomat.

Milleks too maitsestama jogurt hea on?Et väherasvane?Aga hapukoores on head rasvad!

Mina asendaks riisi tatraga (või võtaks riisi asemel rohkem kanafileed) ja kartuli jätaks esialgu üldse välja.

Ja kindlasti tarvita kalaõli!

btw,palju su menüü kaloraazh kokku tuleb,ega sa ei ole välja arvutanud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
1400 tuleb päevas....

miks see kalaõli hea on?sorry vb rumala küsimuse pärast :)

No siin ka põhjus,miks su kaal ei alane - su BAV on ~1550kcal,sa sööd isegi sellest vähem.Organism on kokkuhoiurezhiimile läinud.Peab rohkem sööma,et kaalu vähendada!

Eelistavalt rohkem rasvu ja valke ja piirata süsivesikuid.

Ja vaata siia.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kõik õiged soovuitused, aga lisaks tahan öelda, et kaalulangus on PIKK protsess. Nädalates seda juba ei mõõda, anna omale aega. Loe, uuri, otsi nõuandeid ja söö korralikult. Trenni tee ka ja poole aasta pärast oled teine inimene.

Peegel loeb oluliselt rohkem kui see abstraktne number seal kaalu peal. Kas pilt on paremaks läinud või see ka ei muutu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
selge panen oma hommikusööki näiteks praemuna, kas sobib??

Sina peaksid kindlasti keedumuna sööma.Praetud toidud ei ole kõige parem variant.

PS: Iseenesest ei ole sinu menüül väga vigagi aga mulle tundub, et sa jätatd midagi rääkimata :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sina peaksid kindlasti keedumuna sööma.Praetud toidud ei ole kõige parem variant.

PS: Iseenesest ei ole sinu menüül väga vigagi aga mulle tundub, et sa jätatd midagi rääkimata :)

Praadida saab ka tervislikult, ilma rasvata, kui soovi on. Või siis lisad tervislikku oliivõli. Why not.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×