Jump to content
kimmel

Sõjaväe komissariaat

Recommended Posts

Selline küsimus, et mis ma tegema pean kui tahan seal arstlikus komisjonis ära käia, aga otseselt kutset sinna pole veel saanud ?

See kiri, et olen arvele võetud tuli kunagi väga ammu. Ja, et kui ma see aasta näiteks ära käin kas ma pean kohe ka sisseastuma, või kehtib see ka paari aasta pärast ? Tahaks lihtsalt huvi pärast teha kui kõlblik olen ja siis selle järgi ka vastavad plaanid teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kindlasti soovitan kõikidel noortel meestel ajateenistuses käia kui võimalik! Ise teenisin aega 1997-1998... Olid toredad ajad ning täpselt aastase teenistuse jooksul elasime üle 200 öö metsas- metsakompanii. Seal oli meeletult eneseületamist ning see õpitud kogemus on mul hilisemalt aidanud kulturismis rohkem pingutada. Lisaks sellele igasugused söögitegemised, pesupesemised, ehitamised, parandamised jne, sõjandusest sai ka päris hea ettekujutus... Hea ettevalmistus iseseisvaks eluks. Mõni minu eakaaslane elab siiani ilmselt ainult emme-issi almustest(Teised ei hakka kisama- ma ei tenud üldistust).

Pidage vastu! :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mida sa halad? See on avalik foorum ja avalik teema, igaüks võib enda arvamust avaldada, kasvõi "püha" sõjaväe kohta.

Minu arvamus põhineb selle pealt rohkem, et kõik mu tuttavad, kes on käinud, ütlevad, "et lahe oli, õppisid palju uut jne", aga kui küsida, et kas vabatahtlikult oleksid läinud (kui täpselt teada, mis toimuma hakkab), siis valdav enamus, kui mitte peaaegu kõik (kui mälu ei peta) vastavad eitavalt. No offence või miskit, aga paljudel on targematki teha, kui metsas sõda mängida ja kätekõverdusi teha aasta aega. (lennake nüüd kambaga peale kõik :))

Lisaksin, mina ei püüa teie arvamust muuta sõjaväest, kahju, kui nõnda tundus/tundub, inimesed on erinevad ja nõnda ka nende huvid!

Ja lisaksin taaskord, et see jutt, et "õiged mehed jne" hahaha, sorri vaan aga eriti madalalaubalise inimese arvamus!

Selline asi ei saagi vabatahtlik olla. Mõtle ka natukene. Juba austusest nende vastu, kes meie vabaduse eest võideldes elu andsid; võiks see 8 kuud ära kannatada. Raudselt õpib midagi uut, teine keskkond ja näed asju teistmoodi; tekivad uued eluväärtused- mida iganes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline asi ei saagi vabatahtlik olla. Mõtle ka natukene. Juba austusest nende vastu, kes meie vabaduse eest võideldes elu andsid; võiks see 8 kuud ära kannatada. Raudselt õpib midagi uut, teine keskkond ja näed asju teistmoodi; tekivad uued eluväärtused- mida iganes.

Ja kui muid plusse ei leia, siis mõtle, et saad riigi kulul 11 kuud süüa ja olla :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ja kui muid plusse ei leia, siis mõtle, et saad riigi kulul 11 kuud süüa ja olla :)

Tsiviilis võid Sa ju nii mõelda, siin aga muudad oma arvamust kiirelt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tsiviilis võid Sa ju nii mõelda, siin aga muudad oma arvamust kiirelt.

Ei saa siis korralikult süüa ? :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ei saa siis korralikult süüa ? :)

Lõunal ja õhtul saab, hommikuti on mõtetu lurr. Pigem pidasin ma silmas seda, et ainult söögi ja elamise pärast 11 kuud siin veeta - no thanks.. Hea meelega käiks tööl ja elaks normaalset elu tsiviiilis.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk oskab keegi sellise asja kohta nõu anda/kommenteerida:

Ülikooli tõttu sai ajateenistus 2011. aastani (vähemalt selle ajani, ei tea kas nad mind täpselt siis kutsuvad) edasi lükatud.

Eelmine suvi oli aga ikkagi vaja arstlikus komisjonis ära käia ning mind kuulutati piirangutega kõlblikuks. Sain isegi ilusa pabertõendi selle kohta.

Nüüd aga tuli koju uus arstliku komisjoni kutse mis nagu üldse ei tunnista seda et mul on see kadalipp juba läbitud. Raskemaks teeb asja veel fakt et kutsel märgitud kuupäeval asun ma kodumaast kaugel ning teen üht eksamit.

Igal juhul, kas keegi oskab öelda mis võiks põhjustada sellist teistkordset kutset, oletades et tegemist pole mingi sekretäri näpukaga?

Otseloomulikult uurin ma ka ametlike kanalite kaudu otse KRAlt mis värk on aga ehk oskab siin keegi kommenteerida.

EDIT: Tuleb välja et on muudetud mingeid määruseid mis täpsustavad kes on kõlblik sõjaväe jaoks ja kes mitte ning selle tõttu on mul vaja komisjon uuesti läbida. Oskab ehk keegi öelda mida täpsemalt seal siis muudeti et need kes eelmine aasta kõlbasid on vaja uuesti üle vaadata?

Muudetud kasutaja matjusm poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal oli sama nali. Läbisin komisjoni 29.05.09 ja pandi piirangutega (südame arütmia), oktoobris helistati ja öeldi, et mingi määrustiku muutus ja pean uuesti arstliku läbima. Läbisin siis uuesti ning võeti piirangud maha. Aga nendest piirangutest on siin nagunii savi..

Ehk oskab keegi sellise asja kohta nõu anda/kommenteerida:

Ülikooli tõttu sai ajateenistus 2011. aastani (vähemalt selle ajani, ei tea kas nad mind täpselt siis kutsuvad) edasi lükatud.

Eelmine suvi oli aga ikkagi vaja arstlikus komisjonis ära käia ning mind kuulutati piirangutega kõlblikuks. Sain isegi ilusa pabertõendi selle kohta.

Nüüd aga tuli koju uus arstliku komisjoni kutse mis nagu üldse ei tunnista seda et mul on see kadalipp juba läbitud. Raskemaks teeb asja veel fakt et kutsel märgitud kuupäeval asun ma kodumaast kaugel ning teen üht eksamit.

Igal juhul, kas keegi oskab öelda mis võiks põhjustada sellist teistkordset kutset, oletades et tegemist pole mingi sekretäri näpukaga?

Otseloomulikult uurin ma ka ametlike kanalite kaudu otse KRAlt mis värk on aga ehk oskab siin keegi kommenteerida.

EDIT: Tuleb välja et on muudetud mingeid määruseid mis täpsustavad kes on kõlblik sõjaväe jaoks ja kes mitte ning selle tõttu on mul vaja komisjon uuesti läbida. Oskab ehk keegi öelda mida täpsemalt seal siis muudeti et need kes eelmine aasta kõlbasid on vaja uuesti üle vaadata?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina sain küll ajateenistuse ajal super-hästi süüa. Ainult noorteajal oli vahel söömisega väga kiire, eriti, kui said oma jaoga viimasena laua taha. Hommikul puder ja kohvi ja võileivad, lõuna 3.-käiguline, õhtusöök, lisaks veel ka õhtuoode. Kui toimkonnas olid, oli ka öösöök. Viimase peal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas keegi ütleks mis täpsed pudrus siis vahipatis pakutakse:D saaks rohkem sinapeale pudruga:D

Usun, et mis mujalgi - kaera, hirsi, manna, vahel tatar..

Muudetud kasutaja -Egert poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Soovitan sõjaväe läbi käia ikka, sest tulevas elus ainult kasuks. Paljud tööandjad vaatavad parema pilguga neid kes läbinud.

Kui võimalik siis 11 kuuks ja NAK-i kursus ka läbida. Ise nüüd kevadtormile paariks nädalaks, vaikselt muretetsen muidugi et jõusaali ei saa nii kaua...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise käisin sõjaväes ära mingi pool aastat tagasi ja mul isiklikult probleeme trenniga küll ei olnud, kui ikka endal piisavalt tahtmist ja viitsimist oli sai kõik ära tehtud.

Hea kogemus oli lõppkokkuvõttes, palju uusi tutvusi ja sai asju teha, millega päriselus ilmselt kunagi kokku ei puutu.

Aga hea et läbi ka sai samas, sest 11 kuud on ikka liiga pikk aeg seal konutamiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui minna sõjaväkke, siis minna kindlasti ka aspirantuuri, ehk võtta sõjaväest maksimum :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui minna sõjaväkke, siis minna kindlasti ka aspirantuuri, ehk võtta sõjaväest maksimum ;)

Just just, pärast kordusõppusele minek juba rühmaülemana :D ehk siis lipnikuna :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sai mind siis lõpuks 2011 oktoobriks suurtükipataljoni määratud.

Oskab keegi öelda kuidas on selles väeosas jõusaaliga? Kas on ikka korralik koos kükipuuri ja kangidega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×