Jump to content
Freyr

probleem ebaproprotsionaalsete õlgadega

Recommended Posts

Terv

Kui keegi oskab konstruktiivset nõu anda siis probleem seisneb nimelt selles, et peale umbes 6 aastast kettaheitega tegelemist on vasak õlavars (see koht mida trapets kaunistab) kuskil 5 cm lühem kui parem õlavars e siis parem õlg on tunduvalt laiem kui vasak. Olen küll proovinud treeninguga vasakule õlale rohkem koormust anda, aga erilist muutust märganud ei ole. Probleem ei ole mitte õla kakspea lihase? suuruses vaid selles et kakspealihase ja kaela vaheline osa on ühel õlal lühem. Kas on olemas mingi variant kuidas õla seda osa laiemaks (pikemaks) saab ja mida selleks peaks treenima (selg? v hoopis rinnalihas (heide käib pigem läbi õla ja rinna) või hoopis mingi venitamise variant. Loomulikult oleks võimalik treenida vasak õla kakspealihas lihtsalt suuremaks kui parem ja sellega ebaproportsionaalsust vähendada aga eelistaks siiski treenida mõlemad kehapooled ühesuguseks.

Jutt sai küll vist veits segane kuna ei ole anatoomias ja igasuguste kehaosade õigesti nimetamises väga tugev aga loodan, et sain enamvähem ära seletada milles asi on.

PS! foorumist juba otsisin seda pole mõtet soovitada.

Inz

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pmst mul on ka nii kuigi õlgade tugevuses ei märka küll erinevust, et ühega jõuaks rohkem vms. Treener ei oskand muud öelda, kui et inimesel polegi mõlemad pooled samasugused. Nt käed/jalad eripikkusega, silmad erinevad jne jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Arstile pole mõelnud minna?

Miks ma peaks arstile minema? Ega mul nohu ei ole. arvatavasti on ühetaoline liigutus niimodi proportsiooni paigast ära ajanud. Olen näit pesapalluritel samasugust asja näinud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mul oli kunagi midagi sarnast, aga tõenäolisemalt mitte nii suur erinevus.

Kulus umbes 3 aastat aega, et täiesti võrdseks sain. Usu või mitte, aga ballett ja pilates aitasid kõige paremini. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks ma peaks arstile minema? Ega mul nohu ei ole. arvatavasti on ühetaoline liigutus niimodi proportsiooni paigast ära ajanud. Olen näit pesapalluritel samasugust asja näinud.

Jah kindlasti mõtlesin kurgu kõrva ja nina arsti. On olemas ju targad spordiarstid, kes oskavad soovitada kuhu pöörduda ja mida edasi teha. Aga tundub, et sa oled targem.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Terv

Kui keegi oskab konstruktiivset nõu anda siis probleem seisneb nimelt selles, et peale umbes 6 aastast kettaheitega tegelemist on vasak õlavars (see koht mida trapets kaunistab) kuskil 5 cm lühem kui parem õlavars e siis parem õlg on tunduvalt laiem kui vasak. Olen küll proovinud treeninguga vasakule õlale rohkem koormust anda, aga erilist muutust märganud ei ole. Probleem ei ole mitte õla kakspea lihase? suuruses vaid selles et kakspealihase ja kaela vaheline osa on ühel õlal lühem. Kas on olemas mingi variant kuidas õla seda osa laiemaks (pikemaks) saab ja mida selleks peaks treenima (selg? v hoopis rinnalihas (heide käib pigem läbi õla ja rinna) või hoopis mingi venitamise variant. Loomulikult oleks võimalik treenida vasak õla kakspealihas lihtsalt suuremaks kui parem ja sellega ebaproportsionaalsust vähendada aga eelistaks siiski treenida mõlemad kehapooled ühesuguseks.

Jutt sai küll vist veits segane kuna ei ole anatoomias ja igasuguste kehaosade õigesti nimetamises väga tugev aga loodan, et sain enamvähem ära seletada milles asi on.

PS! foorumist juba otsisin seda pole mõtet soovitada.

Inz

6la kakspealihas?

6la ymaruse moodustab deltalihas...kui sa seda m6tlesid?

Ma n6ustun juba eelneva kommenteerijaga, kes soovitas pilatest ja balletti. ...ja j2rjekindel t88 peegliga.

Kui r22kida erinevate poolte treenimisest raskustega, siis alustad alati n6rgemast poolest ja teed tugevama poolega sama raskusega t2pselt sama arvu kordusi, mis n6rgema poolega.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui r22kida erinevate poolte treenimisest raskustega, siis alustad alati n6rgemast poolest ja teed tugevama poolega sama raskusega t2pselt sama arvu kordusi, mis n6rgema poolega.

Jah see peaks aitama, aga vist oleks parem kui sa hetkel ainult vasakuga nii heidaks kui treeniks seda .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
hirm tuleb peale kui sellised inimestele nõu annavad.

Interneti võlud. B)

(Just viimasel ajal olen avastanud, KUI HEA TUNNE on raamatuid lugeda - ehtsaid paberist raamatuid. Ei mingeid vilkuvaid reklaame lehekülje nurgas, ei mingeid viirusi ja reaalselt vettpidavad tekstid... pluss õigekiri. Väga värskendav, soovitan soojalt.)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×