Jump to content
taliindrek

Lamades surumine

Recommended Posts

Tere!

Kas keegi oskab mind aidata. Kuna mul ei ole enda isiklikku treenerit ning jõusaal kus ma käin, pole väga tihti inimeste rohke, siis pole kedagi, kes oskaks soovitada mulle, kuidas õieti suruda.

Probleem siis selles, et olen vaadanud mitmeid videoid, kus öeldakse siis, et piltlikult öeldes peaks olema ranne sirge, aga minul on ta suhteliselt kõver. Samuti, et kui ranne on sirge, on kätes rohkem jõudu vms.. et rohkem suruda. Selles siis asi ongi, et mina ei hoia rannet sirgelt, vaid kõverdatult, kuid surun ikka rohkem..

Teine asi on siis see, et ma kaalun 60kg, aga teen trenni (lamades surumist) keskmiselt 45 kilogrammiga. Kas kilogrammid (45), millega trenni teen, pole mulle vähe? (kuigi ei saa öelda ju, mis kellegile vähe või palju, kuid endale tundub, arvestades seda, et kaalun ise 60.. ) Või kas hoopis võib olla asi selles, et ma ei tee seda tihti, arvestades seda, et kava järgi teen seda nädalas korra.. Oskab keegi aidata, soovida jms..?

Võib veel küsimusi tekkida, hetkel ei tule meelde kas oli kõik, selle teema kohta!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endal ka surudes ranne kõver, kui randme pärast kardad siis kasuta randmetuge :D

selle 45kg kohta ei tea me sulle öelda kuna me ei tea mis su rinnalt surumise maximum on ja kehakaal ei oma sellel kohal mingid tähtsust :) Raskus valitakse 1KM(kordusmaximumi) järgi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endal ka surudes ranne kõver, kui randme pärast kardad siis kasuta randmetuge :D

selle 45kg kohta ei tea me sulle öelda kuna me ei tea mis su rinnalt surumise maximum on ja kehakaal ei oma sellel kohal mingid tähtsust :) Raskus valitakse 1KM(kordusmaximumi) järgi...

aaa, siuke värk. Aga kuidas selle suhe on? Et kas nt selle vahe on kuskil 20kg? 1KM ja see millega trenni teen, selle vahe on 20 kg? Mulle üks tüüp ütles küll..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

protsentuaalselt käib asi...aga võta nii, et kui tahad jõudu vali raskus millega jõuad vaevu kuni 6 kordust teha, massi jaoks 8-12 kordust ja vastupidavuse jaoks juba üle 12...viimane kordus peab tulema läbi ussi teadküllmille :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
protsentuaalselt käib asi...aga võta nii, et kui tahad jõudu vali raskus millega jõuad vaevu kuni 6 kordust teha, massi jaoks 8-12 kordust ja vastupidavuse jaoks juba üle 12...viimane kordus peab tulema läbi ussi teadküllmille :D

Selge! Siis tegelikult polnudki muud.. ja olen vist kõik teinud nii, nagu peaks..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sa tahad areneda, siis sellest ei piisa, kui sa ühe ja sama raskusega nädalast nädalasse teed. Sa pead kasutama mingit progressiooni või püramiidi või midagi sellist.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu aless ütles, pidev juurdekasv peab olema raskustel - nädalas 2,5kg baasharjutustele juurde panna on üldjuhul kõige parem lahendus, kui jõuad hetkeni mil enam ei jõua teatud raskusega siis alandad mõnevõrra ja alustad uuest ringist..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
aaa, siuke värk. Aga kuidas selle suhe on? Et kas nt selle vahe on kuskil 20kg? 1KM ja see millega trenni teen, selle vahe on 20 kg? Mulle üks tüüp ütles küll..

Tegelikult ei ole mingit kindlalt vahet. Oleneb inimesest ja sellest kuidas ta treenib. Näiteks mina suudan 5x5 ära teha kuskil 70% 1KM-i raskusega. Samas mul sõber teeb 5x5 85% 1KM-i raskusega, kuigi meie 1KM on sama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nagu siin juba kirjutati, siis arenguks peab mingi progressioon olema. Võid proovida näiteks kasvava raskusega seeriaid sedasi: Oletades, et see 45kg on näiteks su viie korduse max. viimases trennis, siis järgmine trenn tee näiteks 20x5, 30x5, 35x5, 40x5, 47,5X3, 35x8. Järgmine trenn teed esimesed neli seeriat sama, mis eelmine kord ja viienda teed 47,5x5. Edasi järgmine trenn lisad kõikidele seeriatele 2,5kg, ehk siis 22,5x5, 32,5x5, 37,5x5, 42,5x5, 50x3, 37,5x8 jne. Kuigi alguses võib tunduda kerge, siis siiski nädalas rohkem kui 2,5kg ei ole mõtet raskust lisada, jooksed varsti kinni. Tasa ja targu ja küll ta tuleb!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu siin juba kirjutati, siis arenguks peab mingi progressioon olema. Võid proovida näiteks kasvava raskusega seeriaid sedasi: Oletades, et see 45kg on näiteks su viie korduse max. viimases trennis, siis järgmine trenn tee näiteks 20x5, 30x5, 35x5, 40x5, 47,5X3, 35x8. Järgmine trenn teed esimesed neli seeriat sama, mis eelmine kord ja viienda teed 47,5x5. Edasi järgmine trenn lisad kõikidele seeriatele 2,5kg, ehk siis 22,5x5, 32,5x5, 37,5x5, 42,5x5, 50x3, 37,5x8 jne. Kuigi alguses võib tunduda kerge, siis siiski nädalas rohkem kui 2,5kg ei ole mõtet raskust lisada, jooksed varsti kinni. Tasa ja targu ja küll ta tuleb!

Aitüma, proovin järgi ja annan tead, kuidas on.

selline küsimus oleks ka veel, et kui soov oleks parem rinnalihas endale kasvatada, kas peaksin temega Lamades surumist suurema raskusega, või väiksema.. Samas ju mõlemad vajalikud vms?

Muudetud kasutaja taliindrek poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitüma, proovin järgi ja annan tead, kuidas on.

selline küsimus oleks ka veel, et kui soov oleks parem rinnalihas endale kasvatada, kas peaksin temega Lamades surumist suurema raskusega, või väiksema.. Samas ju mõlemad vajalikud vms?

See, mida sa peaksid tegema, on, et...olema oma treeningutes järjepidev, andma lihasele piisasvalt koormust, piisvalt puhkust ja piisavalt toitu. :D Kas koormus tuleb väiksemast raskusest ja rohkematest kordustest või suuremast raskusest ja vähematest kordustest...mõlemad on periooditi head kasutada.

Tuleb lihtsalt ennast tundma õppida, proovida, katsetada erinevaid variante jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ära kuula mingit pläma protsentidest ja muust jamast.

Kõige lihtsam reegel - kui jõuad 10 korda suruda pane 5kg juurde.

Seni kuni ei jõua 10x suruda tee sama raskusega. 1-2 trenni nädalas.

Ja ongi kõik. Mina olen selle süsteemiga jõudnud 9x 125kg -ni seega asi töötab.

Hoiab liigesed terved ja puha.

Kui ahneks lähed maksad selle eest oma tervisega. Õlad, küünarnukid, randmed või saad veel mingi rebendi.

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus lamades surumise kohta veel näiteks, et kas on tingimata vajalik lasta kang vastu rinda?

Seda kuulaks ka ise teadjatelt.

Kui teen hor.pingil siis lasen rinnani, kui teen smithil positiivnema kaldega, siis tunnen ise et õlgadele laskub ebamugav lõhkuv koormus kui lasen paar korda rinnani, ja seetõttu seal rinnani ei lase kangi kindlasti, võib ka olla, et tehnika mul smithil vale.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selline küsimus lamades surumise kohta veel näiteks, et kas on tingimata vajalik lasta kang vastu rinda?

On olemas spetsiifilised treeningmetoodikad, mille puhul ei lasta rinnale (kasutatakse spetsiaalseid pakke või kang jääb lihtsalt seisma poolel teel). Algajal ei ole selliseid asju kindlasti vaja - kang tuleb lasta korralikult rinnale. Kui sa juba alguses õpid valesti suruma, siis on hiljem ümber õppida väga raske.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Võid lasta kangi 1cm ka allapoole lukustamist, sina paned kangile tempo ja liikumiseks kuluva ma. See on korralik amplituud, kui lased ikka rinnale. Olen korduvalt näinud vendi, kes tahavd suurt raskust suruda, lasevad kangi kuskile ime kohta ja suruvad ülesse. Ära sina nii tee. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ära kuula mingit pläma protsentidest ja muust jamast.

Kõige lihtsam reegel - kui jõuad 10 korda suruda pane 5kg juurde.

Seni kuni ei jõua 10x suruda tee sama raskusega. 1-2 trenni nädalas.

Ja ongi kõik. Mina olen selle süsteemiga jõudnud 9x 125kg -ni seega asi töötab.

Hoiab liigesed terved ja puha.

Kui ahneks lähed maksad selle eest oma tervisega. Õlad, küünarnukid, randmed või saad veel mingi rebendi.

Mõistlik vastus. Ise läksin 8 kordusega. Llisasin 2,5 kg. Läksin kuni 8x135 kg. Ei mingeid meeletuid seeriaid ja % ajamist. 4 seeriat soojendust ja 1 tööseeria ja kõik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui ma alustasin, läksin ka lihtsalt pingile pikali, võtsin kangi kätte ja surusin nii, et lasin kangi põhimõtteliselt vastu rinda. Siis aga nägin siin foorumis ühte teemat, kus nn. õpetati teistsugust surumistaktikat, teekis huvi ja sellest ajast saadik olen nii surunud - Kogu keha horisontaalpingil võimalikult silda ja kangi olen vaid nii madalale lasknud, et küünarnukid (hoides randmed võimalikult sirged) pingi "horisontaal pinnast" alla poole ei vaju. Ise olen aru saanud, et nõnda töötab kõige rohkem rind, lastes kangi veel allapoole hakkavad tööle juba rohkem õlad ja käed? Loodan, et saite aru mu seletusest. Kas selline surumine on siis vale?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui ma alustasin, läksin ka lihtsalt pingile pikali, võtsin kangi kätte ja surusin nii, et lasin kangi põhimõtteliselt vastu rinda. Siis aga nägin siin foorumis ühte teemat, kus nn. õpetati teistsugust surumistaktikat, teekis huvi ja sellest ajast saadik olen nii surunud - Kogu keha horisontaalpingil võimalikult silda ja kangi olen vaid nii madalale lasknud, et küünarnukid (hoides randmed võimalikult sirged) pingi "horisontaal pinnast" alla poole ei vaju. Ise olen aru saanud, et nõnda töötab kõige rohkem rind, lastes kangi veel allapoole hakkavad tööle juba rohkem õlad ja käed? Loodan, et saite aru mu seletusest. Kas selline surumine on siis vale?

Täitsa õige tähelepanek, olen sellist asja samamoodi tähelepannud..!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa tahad areneda, siis sellest ei piisa, kui sa ühe ja sama raskusega nädalast nädalasse teed. Sa pead kasutama mingit progressiooni või püramiidi või midagi sellist.

Pyramiid on halb taktika .

Tee pigem kindlate korduste arvuga n2iteks 10 .

Ja raskust pead aegajalt suurendama kah .

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pyramiid on halb taktika .

Tee pigem kindlate korduste arvuga n2iteks 10 .

Ja raskust pead aegajalt suurendama kah .

Ma ei ütleks, minule iseenesest meeldib see. See on nagu rohkem see, et mis kellegile meeldib jms..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pyramiid on halb taktika .

Tee pigem kindlate korduste arvuga n2iteks 10 .

Ja raskust pead aegajalt suurendama kah .

Ja sa jälle oma paari kuu kogemusega tuled soovitusi jagama? Lõpeta ära juba.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×