Jump to content
kalamees85

toidulisandi kohta

Recommended Posts

Tere!

Küsimus järgnev, et kas toidulisandeid aitab ka niisama toidukõrvale süüa, lõuna ajal ja õhtul, et saaks oma vajaminevad ained kätte. Kaalu võiks saada mõned kg-d juurde. Kodus vahel teen lihtsaid ja käepäraseid treeningharjutusi, kuid väsin suht kiirelt. Kas toidulisandid on nii tervislikud, et võib prooviks mingi topsi ära süüa? Milliseid soovitaksite ja mis väga kallid ei oleks. Söön vähe ja isu ei ole üldse. Vahel söömisest läheb isegi süda pahaks.

Olen 23 aastane, pikkus 175cm ja kaalun ca. 65 kg.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

sul läheb vaja 30-40g valku iga söögikorraga, kas see on tõesti nii raske? peale trenni on ainult valgusheik õigustatud, valgusheiki võid küll proovida, pole seal kahjustavat suurt midagi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vahel, kui teha midagi ei viitsi, ostan poest 2 kiirnuudlite supipakki, teen need ära ja päeva jooksul nokin siit ja sealt kiiresti hamba alla, siis vaevalt, et vajalikud ained kätte saan :o Milline see valgusheik välja näeb, peaks ära proovima. Ja tihedamini peaks maal käima, siis tavaliselt söön rohkem, sest siis ise ei pea midagi valmistama :( Hommikuti ma ei söö ega võta vee lonksugi vahel. Töö on vahel suht koormav ja päevad läbi katusele ja katuselt alla ronima. Unereziim ka suht lühike. Tavaline igapäevane magamine 5-6 tundi. Nädalavahetustel saab rohkem magatud, kui keegi üles ei kipu äratama. Närvid ka suht pinges ja on pidev stress vms. Naaber paar päeva tagasi nägi mind ja ütles, et ma näost nii kõhnaks jäänd, et kas mul on muresid palju ja selleks ma siia foorumisse tulin, et korra nõu küsida. Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sööma sa pead hakkama, esimine päeva eine on kõige tähtsam, samuti 5-6 tundi magamist pole piisav, sa pead vähemalt 6 tundi, ja pooltel nädala päevadel 7 tundi magama.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

üldiselt kui sa raske jõusaalitrenniga ei tegele pole mõtet toidulisanditel- suht raha raiskamine. osta selle asemel kodujuustu või muud midagi sellist mis hästi kõhtu toidab.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Söön vähe ja isu ei ole üldse. Vahel söömisest läheb isegi süda pahaks.

Olen 23 aastane, pikkus 175cm ja kaalun ca. 65 kg.

Mine ja lase perearsti juures vereanalüüs teha, et välistada põletikud või mõningad haigused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mine ja lase perearsti juures vereanalüüs teha, et välistada põletikud või mõningad haigused.

Olen neid vereanalüüse teind seal palju aga pole põletikke avastatud. Viimati sai tehtud ca. 2 kuud tagasi, kui kõhtu lõi valud.

Mis oleks söögiisu suurendaja, tavaliselt räägitakse ikka vähendajatest aga tahaks suurendajatest teada :) Kõige hullem see, et vahel süüa kui tahaks aga siis jällegi teha ei viitsi, see oma laiskus aga selle vastu pole veel ravimit :) Tänan nõuannete eest, tuleb harjutama hakata rohkem mul.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sul piimatoodete suhtes mingit allergiat, laktoositalumatust pole ju?!

Soovitaksin midagi alljärgnevat:

Mine Fitness.ee poodi (neid on Tartus ja Tallinnas kindlasti) ja osta üks purk massilisajat toidukorra asendamiseks. Miks? Kuna oled laisk, aga hommikuti on kindlasti vaja süüa, siis tee kohe pärast ärkamist valguseik. Selleks vajad:

1) seikerit (spetsiaalne tops, kus mugav pulbrit vedelikuga segada, maksab ca 70 kr)

2) massilisajat (pulber, kus sees vajalikud toitained - valk, süsivesikud, rasva, vblla natuke vitamiine, glutamiini võib ka olla (aitab lihastel koormusest taastuda - ehitusel katustel ronimine on suur koormus), kreatiini õige pisut (annab energiat, aitab kaasa lihaste arengule),

3) vett või piima

Loe massilisaja pakilt juhiseid ja sega vajalik kogus pulbrit seikeris (pane pulbrit nii palju, et saaksid 20-40g valku) vee või piimaga ja joo oma hommikueine.

2-3 h pärast vajaksid sooja toitu (supp, praad vms... kiirnuudlid... ei soovita, pigem juba kiirkaerahelbe puder vms).

Edasi u 3 tunni pärast võid jälle seigi teha (eeldan, et sellel ajal oled tööl, sis võta seiker kaasa ja pane kodus juba pulber sisse ja töö juures pausi ajal lisa vett ja ongi eine valmis.

Jällegi u 3 tunni pärast peaks soe toit olema. !!! Sooja toidu juurde söö igal võimalusel midagigi värsket (salatileht, avokaado, õun, apelsin, banaan, minu pärast kasvõi kaalika jupp, aga köögi- ja puuviljad peavad kusagil menüüs olema)

...

Ühesõnaga ma ei tea su tööpäeva pikkust ja päeva ülesehitust, aga tee nii, et hommikul kohe seik ja edasi vähemalt 3 tunni tagant söö midagi (kasvõi natuke), enne magamaminekut on hea süüa kodujuustu või aeglaselt imenduvat valku (see jälle spetsiaalne pulber, kui raha on, siis miks mitte).

Sunni end u kuu aja jooksul rohkem sööma ja usu, harjud ära ja saad palju energiat juurde ja peaksid end paremini tundma hakkama.

Kui on küsimusi, kirjuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis oleks söögiisu suurendaja, tavaliselt räägitakse ikka vähendajatest aga tahaks suurendajatest teada :) Kõige hullem see, et vahel süüa kui tahaks aga siis jällegi teha ei viitsi, see oma laiskus aga selle vastu pole veel ravimit :) Tänan nõuannete eest, tuleb harjutama hakata rohkem mul.

Tahtejõud paneb sööma. Alguses pressid alla, pärast harjud ära ja tahad juurdegi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul piimatoodete suhtes mingit allergiat, laktoositalumatust pole ju?!

Soovitaksin midagi alljärgnevat:

Mine Fitness.ee poodi (neid on Tartus ja Tallinnas kindlasti) ja osta üks purk massilisajat toidukorra asendamiseks. Miks? Kuna oled laisk, aga hommikuti on kindlasti vaja süüa, siis tee kohe pärast ärkamist valguseik. Selleks vajad:

1) seikerit (spetsiaalne tops, kus mugav pulbrit vedelikuga segada, maksab ca 70 kr)

2) massilisajat (pulber, kus sees vajalikud toitained - valk, süsivesikud, rasva, vblla natuke vitamiine, glutamiini võib ka olla (aitab lihastel koormusest taastuda - ehitusel katustel ronimine on suur koormus), kreatiini õige pisut (annab energiat, aitab kaasa lihaste arengule),

3) vett või piima

Loe massilisaja pakilt juhiseid ja sega vajalik kogus pulbrit seikeris (pane pulbrit nii palju, et saaksid 20-40g valku) vee või piimaga ja joo oma hommikueine.

2-3 h pärast vajaksid sooja toitu (supp, praad vms... kiirnuudlid... ei soovita, pigem juba kiirkaerahelbe puder vms).

Edasi u 3 tunni pärast võid jälle seigi teha (eeldan, et sellel ajal oled tööl, sis võta seiker kaasa ja pane kodus juba pulber sisse ja töö juures pausi ajal lisa vett ja ongi eine valmis.

Jällegi u 3 tunni pärast peaks soe toit olema. !!! Sooja toidu juurde söö igal võimalusel midagigi värsket (salatileht, avokaado, õun, apelsin, banaan, minu pärast kasvõi kaalika jupp, aga köögi- ja puuviljad peavad kusagil menüüs olema)

...

Ühesõnaga ma ei tea su tööpäeva pikkust ja päeva ülesehitust, aga tee nii, et hommikul kohe seik ja edasi vähemalt 3 tunni tagant söö midagi (kasvõi natuke), enne magamaminekut on hea süüa kodujuustu või aeglaselt imenduvat valku (see jälle spetsiaalne pulber, kui raha on, siis miks mitte).

Sunni end u kuu aja jooksul rohkem sööma ja usu, harjud ära ja saad palju energiat juurde ja peaksid end paremini tundma hakkama.

Kui on küsimusi, kirjuta.

väga hea nõuande andsid, üritan seda jälgima hakata. Tänan!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
küsin, et kui sooviks osta valgupulbritja mitte väga kallist, et millist soovitate? Mis selles sheikeris kokku segatakse? Tahaks prooviks osta.

Nagu enne ka kirjutasin, soovitaks sulle massilisajat, sest valk ainult ei asenda toidukorda, vajad ka süsivesikuid ja natuke head rasva. Mine poodi ja küsi, et millist massilisajat nad soovitavad sinu eelarve eest või võid ka küsida valku ja süsivesiku eraldi, aga sellega keerulisem vblla sul alguses õigeid koguseid arvestada.

Seikerisse paned massilisaja pulbrit (reeglina paar kuni kolm kulbikese täit - kulp on massilisaja topsi sees olemas) ja lisad vett või piima. Piimas on ka valku, sv ja rasva, seega massi saamiseks see kindlasti parem valik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarnane mure endalgi. Söögiisu on kehva ja väärtuslikud kilod kerged kaduma. Sai omale pool aastat tagasi toitumiskava tellitud aga ma ei suuda ennast sundida ära sööma vajalikku kogust liha või kala. Pigem vastupidi - järjest vähem ma neid saada tahan. Pudruga, kodujuustuga saab hakkama, muna ka kuidagi läheb aga liha ja kala vastumeelselt. Pole tegelikult lapsest saati kumbagi armastanud. Mis oleks minule alternatiivid?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sarnane mure endalgi. Söögiisu on kehva ja väärtuslikud kilod kerged kaduma. Sai omale pool aastat tagasi toitumiskava tellitud aga ma ei suuda ennast sundida ära sööma vajalikku kogust liha või kala. Pigem vastupidi - järjest vähem ma neid saada tahan. Pudruga, kodujuustuga saab hakkama, muna ka kuidagi läheb aga liha ja kala vastumeelselt. Pole tegelikult lapsest saati kumbagi armastanud. Mis oleks minule alternatiivid?

Lihale kui proteiiniallikale ei olegi otsest alternatiivi. Üldiselt soovitataks üht tüüpi liha asemel proovida teist tüüpi liha. Valikus võiksid olla sea- ja veiseliha, linnuliha (kana, kalkun jms) ning kala. Lisaks nendele on valguallikaks munad (üsna täiuslikud valgud) ning piimatooted.

Kui tulla tagasi selle juurde, et lihtsalt ei suuda liha süüa, soovitaks proovida erinevaid toiduvalmistamisviise. Ahjus küpsetamine, grillimine, praadimine, keetmine - proovi neid varieerida. Lisa liha erinevatele toitudele - juurviljad, pudrud, puuviljad (miks ka mitte). Katseta erinevate maitseainetega - poodides on tegelikult üsna hea valik kõiksugu kraami, millest võib-olla esialgu aimugi pole.

Kokkuvõtteks ütleksin, et liha tuleb lihtsalt enda jaoks maitsvaks/söödavaks muuta. Katseta erinevate valmistamisviiside, lisandite ning maitseainetega. Ja kui tõesti ei suuda liha süüa, on müügil suur valik toidulisandeid (proteiine). Viimane on küll pigem halb variant, sest lõviosa toitainetest võiks siiski tulla tavatoidust.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lihale kui proteiiniallikale ei olegi otsest alternatiivi. Üldiselt soovitataks üht tüüpi liha asemel proovida teist tüüpi liha. Valikus võiksid olla sea- ja veiseliha, linnuliha (kana, kalkun jms) ning kala. Lisaks nendele on valguallikaks munad (üsna täiuslikud valgud) ning piimatooted.

Kui tulla tagasi selle juurde, et lihtsalt ei suuda liha süüa, soovitaks proovida erinevaid toiduvalmistamisviise. Ahjus küpsetamine, grillimine, praadimine, keetmine - proovi neid varieerida. Lisa liha erinevatele toitudele - juurviljad, pudrud, puuviljad (miks ka mitte). Katseta erinevate maitseainetega - poodides on tegelikult üsna hea valik kõiksugu kraami, millest võib-olla esialgu aimugi pole.

Kokkuvõtteks ütleksin, et liha tuleb lihtsalt enda jaoks maitsvaks/söödavaks muuta. Katseta erinevate valmistamisviiside, lisandite ning maitseainetega. Ja kui tõesti ei suuda liha süüa, on müügil suur valik toidulisandeid (proteiine). Viimane on küll pigem halb variant, sest lõviosa toitainetest võiks siiski tulla tavatoidust.

Mul algab juba poes probleem liha valimisega. Kuidas sa valid omale iga päev, mõni päev kaheks söögikorraks midagi, mis sulle väga ei maitse? Ma vahin seda lihaletti ja mõte läheb täiesti lukku, ma ei suuda omale mitte midagi valida sest ma ei taha sealt mitte midagi saada. Lisaks sellele on lihafileed ja kalafileed ka toidukorvi üks kallimaid osi mis ei aita ka kuidagi valimisele kaasa :( Täiesti plokk tuleb ette kui pead midagi vastumeelselt sisse ajama ja muidugi ei taha siis veel selle valmistamisega üldse vaeva ka näha. Ja see kõik tekitab stressi ja siis on söögiisu veel vähem :( Lisaks olude sunnil on trenniajad ka nädala sees liiga hilja ja siis kui stress ka veel on, siis ei maga öösel hästi ja oled koguaeg väsinud mis omakorda annab jälle jõusaalis tunda. See omakorda tekitab veel rohkem stressi, et käid aga tulemust pole ja nii see surnud ring käib mul :(

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×