Jump to content
m2inoo

Ektomorfi kava

Recommended Posts

Tere, kas siin foorumis on liikumas olnud ektomorfidele mõeldud kavasid?

Kasutasin foorumi otsingut ja ei leidnud valmis kava, samas googeldasin ka

Sellest ma olen lugedes aru saanud et seerias peaks olema 4-6 kanti korduseid. Tõsi?

Kas ühel päeval peaks treenima ühte lihasgruppi?

Äkki sheeriks mulle keegi kava mis oleks ektomorfile mõeldud vms.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu teada pole kava eraldi ektomorfidele :)

Treeni erinevalt. erinevate kordustega. Nt 1 trenn pikkade seeriatega ja teine lühematega.. et arendada erinevaid lihaskiude. Mulle mõjub selline vaheldumine hästi näiteks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Toitumine võib ektomorfidel jt. erineda... Kava on sama :) Kas massi, jõu, reljeefi tsükkel :D massikavasid on mitmeid... 3x10-12 seeriad... ja päevas võiks jah üks suur lihasgrupp olla ainult. Rind, selg, jalad eraldi päevadel. Rinna päevale võiks veel lisada biitsepsi ja triitsepsi. Selja päeva, õlad, trapets. Ja jalad. Kõhtu teen mina igakord kui jõusaalis, e. siis 3 x nädalas. Alaselga samuti. Jõutõmmet teen ka seljapäeval. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mõtlesin ektomorfi kava all seda et kordused ja seeriad oleksid paigas vms. Harjutused ja kõik värk muidugi sama. Toitumine erinev, seda kindlasti.

Vaatasin eelnevas postituses empire kava ja tuunisin seda. Lisasin mõned ja vahetasin mõned harjutused. http://www.speedyshare.com/654532249.html . Äkki mõnele lihasele on päevas liigapalju harjutusi? Kommenteerige palun :o

Võibolla tahan isegi mingi aeg hakata tegema neljal päeval, mis ma selleks kavas muutma peaks?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Loomulikult on ektomorfi treening kava teine!!!Mis lolli juttu siin aetakse!Ektomorfil on esiteks juba lõhemad trennid jne.

Ja kuna otsid kava ektomorfile siis kasuta otsingut ja leiad spetsiaalse kava ektomorfile! Ma ise postitasin selle!

Tee selle järgi ja kasva :o

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mnjah, see on selline okkaline teema, ühed väidavad et on vaja nii teha teised jälle räägivad muud juttu..

Olen ise kah üsnagi ektomorfse raamiga(Pikad jäsemed, peenikesed randmed, lühike ülakeha ja linnu seedimine), kasvu on olnud igat moodi, nii 8-10 vahemiku hoides kui ka püramiidi tehes aga kõige parema tulemuse olen ikkagi saanud 5x5 tehes..

Igale suuremale lihasgrupile 5x5 süsteemis baasharjutus ning siis 2 toetavat 8-10 vahemiku jäävat tugi harjutust ja ei saa kurta - iga trenn on lihas põrgulikult verd täis ning nädal-nädalalt tuleb nii jõudu kui ka silm nähtavaid muudatusi kuu lõikes..

Samas oli ka niisama püramiidi kui ka 10-12 vahemiku 3-4 harjutusega korralik kasv, võta näpust milline see parim nüüd on..

(Kuigi selle 3-4 harjutust iga lihase kohta ja 10-12 vahemikus tekkisid pikapeale väiksed ületreeningu nähud - pidev ärkamine öösel, unepuudus, söögiisu kadumine etc)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma pean ennast ektomorfiks, kuid olen arvamusel, et mingit "eri" kava nüüd küll kasutama ei pea. Hetkel treenin saalis 3x nädalas umbes 2 tundi järjest ja massi tuleb. Praegu olen sunnitud rasvapõletustsüklit tegema, sest nahk kipub liialt rebenema.

Asi on pigem toitumises. Peab sööma roppu moodi süsivesikuid (pika ahelaga) ja samuti palju rasvu. Kindlasti peaks tarbima ka lihtsüsivesikuid peale treeningut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise ka kõhnem tüüp. Kuid teen ikkagi 3x12 ja on ka märgatavaid muutusi. :D

Kui vanad te olete? Osad kes kõrsikud on alles arenemis perioodis ja räägivad suure suuga ,et ektomorfid aga arenevad hästi :o See pole nii! Kui te pole välja arenenud siis te ei teagi konkreetselt mis tüüpi olete ju!Ja suure suuga poleks siis ka nagu mõtet seletada!!

Enda arust kõik kõhnad jne. :( Ja need kes tõesti vaevlevad oma arenguga ,keerab see asja veel raskemaks kui seletavad inimesed kes ei teagi midagi! Ektorfidel soovitaks proovida seda kava ;) Minupeal töötas väga hästi algul!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui vanad te olete? Osad kes kõrsikud on alles arenemis perioodis ja räägivad suure suuga ,et ektomorfid aga arenevad hästi :o See pole nii! Kui te pole välja arenenud siis te ei teagi konkreetselt mis tüüpi olete ju!Ja suure suuga poleks siis ka nagu mõtet seletada!!

Enda arust kõik kõhnad jne. :( Ja need kes tõesti vaevlevad oma arenguga ,keerab see asja veel raskemaks kui seletavad inimesed kes ei teagi midagi! Ektorfidel soovitaks proovida seda kava :D Minupeal töötas väga hästi algul!

18 sain see aasta ;) kaalun 71 kg ja 188 pikk.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere, kas siin foorumis on liikumas olnud ektomorfidele mõeldud kavasid?

Kasutasin foorumi otsingut ja ei leidnud valmis kava, samas googeldasin ka

Sellest ma olen lugedes aru saanud et seerias peaks olema 4-6 kanti korduseid. Tõsi?

Kas ühel päeval peaks treenima ühte lihasgruppi?

Äkki sheeriks mulle keegi kava mis oleks ektomorfile mõeldud vms.

See oleneb, kui ühes otsas sa selles kehatüüpide spektrumis oled.Kui sul on lisaks kõhn olemisele järgmised omadused:

*pikk, peenike kael

*pikad sõrmed

*kitsad õlad

*peenikesed randmed

*madal rasvaprotsent

*pikad, peenikesed liigesed ja jäsemed

siis on sul tunduvalt kasulikum teha pigem kogukehakava, mis sisaldab ainult baasharjutusi, madalaid kordusi, palju seeriaid, suuri raskusi.Väga harva on inimesed aga puhtalt ühe kehatüübiga ning siis võib sobida ka teistsugune mahu ja intensiivsuse variatsioon.Toitumisest sai eelnevalt juba piisavalt räägitud.

Muudetud kasutaja maximus89 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma arvasin ka kunagi,et olen ektomorf( 14-15 aastaselt), nüüd ma siiski kahtlen selles ,kuna pole mitte ühtegi ektomorfi omadust, praeguses,väljaarenenud olekus. Pigem siiski mesomorf.

Seega,mu noored seltsimehed, ärge kiirustage noores eas oma kehatüübi määramisega, tõenäoliselt eksite.

Muudetud kasutaja matti poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

*pikk, peenike kael

*pikad sõrmed

*keskmised õlad

*peenikesed randmed

*madal rasvaprotsent

*pikad, peenikesed liigesed ja jäsemed. Samas jalad on suhteliselt keskmised ja jämedamad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvasin ka kunagi,et olen ektomorf( 14-15 aastaselt), nüüd ma siiski kahtlen selles ,kuna pole mitte ühtegi ektomorfi omadust, praeguses,väljaarenenud olekus. Pigem siiski mesomorf.

Seega,mu noored seltsimehed, ärge kiirustage noores eas oma kehatüübi määramisega, tõenäoliselt eksite.

Ma hakkan ise ka kahlema kas olen ektomorf. Pikkus on 177-178 cm kanti hommikune tühimass 77,1 kg. Õhtupoole on koos riietega 78,3kg. Samas õlad pole just kõige laiemad, rinnakorv on väike, jalanumber on 40-41 ning randmed on peenikesed. Eks ma olen seal ekto-mesomorfi kategoorias.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen 100% ektomorf. Kohe kui võimalik, tuleks liikuda suurtemate raskustega treenimise poole ja teha paar vastupidavuse trenni ka vahele. Väikeste raskustega peaaegu, et jäädki treenima.

Soovitan vaadata ka:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

lihaskasv on kinni ainult temale õige impulsi andmises- kasvamiseks. reeglina on see kordustevahemik parim 8-10 ( 80 % suutlikkusega)

ja teine oluline point on regulaarne õigete toitainete tarbimine, õigel ajal. suht raske algajale- see on see koht kus enamus saavad FAIL.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Väga harva on inimene 100% üks kehatüüp, enamik on kombinatsioon kahest kehatüübist.Teine asi, mida tuleks silmas pidada on, et kasvueas noormehed kasvavad kõigepealt pikkusesse ja alles siis laiusesse.Siis on lihtne ennast ektomorfiks pidada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Väga harva on inimene 100% üks kehatüüp, enamik on kombinatsioon kahest kehatüübist.Teine asi, mida tuleks silmas pidada on, et kasvueas noormehed kasvavad kõigepealt pikkusesse ja alles siis laiusesse.Siis on lihtne ennast ektomorfiks pidada.

Jumala õige jutt!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×