Jump to content
FitGirl-

Kuidas süsivesikud jaotada päeva lõikes?

Recommended Posts

Tere!

Teie soovitused ja artiklid on igati harivad ja arusaadavad , kuid mulle on jäänud segaseks üks fakt. Väidate , et süsivesikuid tuleks tarbida õhtul peale päevaseid toimetamisi/ töid/ treeninguid.

Kuidas tuleks toimida siis kui treenin 1-1,5h peale hommikusööki kella 8.00-9.00 paiku? Peale trenni süsivesikud ja siis ka õhtul või treeningjärgsete toidukordadega ning õhtul vähene süsivesik.Täpsustuseks nii palju , et olen sunnitud sööma neli korda päevas, kuna elukorraldus ei anna sättida kolmele söögigkorrale.Hommikust söön 7.00-8.00 lõunat 11.00-12.00 ja õhtusöögi aega oleks ju kuskil kella viie kuue aegu aga siis ma olen vahepausideta loengus ja söömisvõimalust pole .Seega söön kuskil nelja aegu ja veel viimene toidukord kaheksa paiku.

Ehk siis hommikusöök ja sellele järgneb kolm söögikorda, mis kõik jäävad peale treeningut.

Ette tänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina ei soovitaks enne magamaminekut süsivesikuid küll tarbida eriti.

Peale trenni valku ja süsivesikuid.

Hommikusöögiga ka aeglaseid süsivesikuid.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ei soovitaks enne magamaminekut süsivesikuid küll tarbida eriti.

Millel see soovitus põhineb?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aga mida teie ROtter soovitaksite ?

Põhimõtteliselt teed kõik õigesti kui energiat jätkub ja kehakaal püsib sinu poolt soovitud piires.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Teie soovitused ja artiklid on igati harivad ja arusaadavad , kuid mulle on jäänud segaseks üks fakt. Väidate , et süsivesikuid tuleks tarbida õhtul peale päevaseid toimetamisi/ töid/ treeninguid.

Kuidas tuleks toimida siis kui treenin 1-1,5h peale hommikusööki kella 8.00-9.00 paiku? Peale trenni süsivesikud ja siis ka õhtul või treeningjärgsete toidukordadega ning õhtul vähene süsivesik.Täpsustuseks nii palju , et olen sunnitud sööma neli korda päevas, kuna elukorraldus ei anna sättida kolmele söögigkorrale.Hommikust söön 7.00-8.00 lõunat 11.00-12.00 ja õhtusöögi aega oleks ju kuskil kella viie kuue aegu aga siis ma olen vahepausideta loengus ja söömisvõimalust pole .Seega söön kuskil nelja aegu ja veel viimene toidukord kaheksa paiku.

Ehk siis hommikusöök ja sellele järgneb kolm söögikorda, mis kõik jäävad peale treeningut.

Ette tänades!

Kui sa treenid hommikul, siis võiksid hommikusöögiga ikkagi omajagu süsivesikuid saada. Kui hommikusöögile järgneb paari tunni jooksul intensiivne füüsiline tegevus, siis on suuremas koguses süsivesikuid hommikusöögis omal kohal. Vastasel juhul võib inimene peale hommikusööki tunda süsivesikutest põhjustatud väsimust kui ei järgne tegevust, mille käigus need ära kasutatakse.

Sama loogika järgi on õhtul aga süsivesikud omal kohal, siis pole hullu, kui süsivesikud väsimust põhjustavad. Kui trenn on õhtul, siis peaks kindlasti süsivesikuid peale trenni manustama.

Ilmselt võib rohkem süsivesikuid manustada ka lõuna ajal, kui sellele on eelnenud trenn.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Teie soovitused ja artiklid on igati harivad ja arusaadavad , kuid mulle on jäänud segaseks üks fakt. Väidate , et süsivesikuid tuleks tarbida õhtul peale päevaseid toimetamisi/ töid/ treeninguid.

Kuidas tuleks toimida siis kui treenin 1-1,5h peale hommikusööki kella 8.00-9.00 paiku? Peale trenni süsivesikud ja siis ka õhtul või treeningjärgsete toidukordadega ning õhtul vähene süsivesik.Täpsustuseks nii palju , et olen sunnitud sööma neli korda päevas, kuna elukorraldus ei anna sättida kolmele söögigkorrale.Hommikust söön 7.00-8.00 lõunat 11.00-12.00 ja õhtusöögi aega oleks ju kuskil kella viie kuue aegu aga siis ma olen vahepausideta loengus ja söömisvõimalust pole .Seega söön kuskil nelja aegu ja veel viimene toidukord kaheksa paiku.

Ehk siis hommikusöök ja sellele järgneb kolm söögikorda, mis kõik jäävad peale treeningut.

Ette tänades!

Mis trenniga on tegu?

Aga enne trenni 6un v6i pirn(low gi and ii), peale trenni tahke sv ja valk(20-30), 3mas kord ka natuke sv ja valku u30g ja enne uinumist valk ja rasv(ise soon juustu ja mandleid)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millel see soovitus põhineb?

No mõtlen, et vältida enne magamaminekut kõrge GI'ga toiduaineid (jahutooted nt.)

Lisaks liigne insuliinieritud takistab kasvuhormooni teket uneajal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Põhimõtteliselt teed kõik õigesti kui energiat jätkub ja kehakaal püsib sinu poolt soovitud piires.

[/quote

Energiat jätkub, kaal ka püsib, jõudu vaikselt tuleb vorm on täitsa hea ( 160cm ja 57 kg) Aga teravust tahaks natuke juurde ( rasvaprotsent 22%).Et mitte hakata end dieediga vägistama , tahan toidukorrad võimalikult effektiivselt ära jaotada. Treenin neli korda nädalas kaks jõusaali ja kaks intervalltreeningut. Et kumbapidi oleks sellisel juhul otstarbekam. Kas süüa süsivesikuid kaks toidukorda peale trenni ning hommik ja õhtu tagasihoidlikumad? Olen ma õieti aru saanud ? Vabal päeval kogu peva lõikes tagasihoidlik süsivesik ning õhtul suurem kogus ? ( valku tarbin 90-100g ja rasva 60-80g päevas)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Energiat jätkub, kaal ka püsib, jõudu vaikselt tuleb vorm on täitsa hea ( 160cm ja 57 kg) Aga teravust tahaks natuke juurde ( rasvaprotsent 22%).Et mitte hakata end dieediga vägistama , tahan toidukorrad võimalikult effektiivselt ära jaotada. Treenin neli korda nädalas kaks jõusaali ja kaks intervalltreeningut. Et kumbapidi oleks sellisel juhul otstarbekam. Kas süüa süsivesikuid kaks toidukorda peale trenni ning hommik ja õhtu tagasihoidlikumad? Olen ma õieti aru saanud ? Vabal päeval kogu peva lõikes tagasihoidlik süsivesik ning õhtul suurem kogus ? ( valku tarbin 90-100g ja rasva 60-80g päevas)

hommik 15%sv, peale trenni 60% ja peale seda 15% ja 10%, jutt kaib kogu sv-de hulhast paevapeale. trenni vabadel paevadel tee 60st 30%

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mis trenniga on tegu?

Aga enne trenni 6un v6i pirn(low gi and ii), peale trenni tahke sv ja valk(20-30), 3mas kord ka natuke sv ja valku u30g ja enne uinumist valk ja rasv(ise soon juustu ja mandleid)

Miks peale trenni tahke süsivesik? Millal see veel seedub ja imendub?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Miks peale trenni tahke süsivesik? Millal see veel seedub ja imendub?

a. jaagu see minu ametisaladuseks ja b. kyll ta imendub. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
a. jaagu see minu ametisaladuseks ja b. kyll ta imendub. :D

Hoidku jumal selliste ametisaladuste eest. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Energiat jätkub, kaal ka püsib, jõudu vaikselt tuleb vorm on täitsa hea ( 160cm ja 57 kg) Aga teravust tahaks natuke juurde ( rasvaprotsent 22%).Et mitte hakata end dieediga vägistama , tahan toidukorrad võimalikult effektiivselt ära jaotada. Treenin neli korda nädalas kaks jõusaali ja kaks intervalltreeningut. Et kumbapidi oleks sellisel juhul otstarbekam. Kas süüa süsivesikuid kaks toidukorda peale trenni ning hommik ja õhtu tagasihoidlikumad? Olen ma õieti aru saanud ? Vabal päeval kogu peva lõikes tagasihoidlik süsivesik ning õhtul suurem kogus ? ( valku tarbin 90-100g ja rasva 60-80g päevas)

hommik 15%sv, peale trenni 60% ja peale seda 15% ja 10%, jutt kaib kogu sv-de hulhast paevapeale. trenni vabadel paevadel tee 60st 30%

Kas 60% päevasest süsivesikuvajadusest korraga nahka pista liiast ei ole? mul tuleks see ikka üle saja grammi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kuna sa küsisid Fred Antsonilt siis tema arvatavasti soovitab jätte kõik tärkliserikkad süsivesikud õhtuks ja päeval tarbida rohkelt valku ja rasvu. Ja ka puuvilju.

Eelneva jutu kokkuvõtteks:

suure valgu- ja rasvasisaldusega/tärklisevaba toidu söömisel tõuseb vere türosiinisisaldus, mis põhjustab aju türosiinisisalduse tõusu, mille tulemusena sünteesitakse ärkvelolekuhormoone, millised mõjuvad energiasüstina; peale tärkliserikka toidu söömist (sõltumata valgukogusest!) jõuab verega ajju rohkelt trüptofaani, mis põhjustab seotoniinitaseme olulise tõusu, mille tulemusena tunneb inimene end peale hommiku- ja lõunasööki uimase ja väsinuna, kuid peale õhtusööki lõdvestub hästi.

Uuri tema artikkleid.

http://www.fitness.ee/main.php?main=artikk...amp;textID=4631

Muudetud kasutaja -TANK- poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas 60% päevasest süsivesikuvajadusest korraga nahka pista liiast ei ole? mul tuleks see ikka üle saja grammi...

Sul liiga palju sv-sid, kui kaalu alanadada soovid, siis muuda valkude/rasvade/sv-de suhte %-ti, kergem oelda kui teha, tean!

Akki keegi viskab sulle kava :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hoidku jumal selliste ametisaladuste eest. :)

Ega teiste laitmine teid targemaks ei tee, siiani mu kavad tootavad ja nii jaabki!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega teiste laitmine teid targemaks ei tee, siiani mu kavad tootavad ja nii jaabki!

Sa muudad oma soovitustega taastumise raskemaks ja ainevahetuse aeglasemaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sa muudad oma soovitustega taastumise raskemaks ja ainevahetuse aeglasemaks.

et olümpiaks ei taastugi ära v :D

Ei ole ühelgi kliendil täheldanud probleemi taastumisega, kui on minu soovitusi järginud.

tegu naisega kes tahab rasva% alandada, lihtne ju, pole vaja asja

keeruliseks talle teha :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sul liiga palju sv-sid, kui kaalu alanadada soovid, siis muuda valkude/rasvade/sv-de suhte %-ti, kergem oelda kui teha, tean!

Akki keegi viskab sulle kava :)

Kui sa nüüd natuke korralikumalt mu postitusi vaatatd, siis peaks olema ilmselge, et mul pole vajadust valkude ja rasvade osas midagi muuta.Valgu ületarbimisel ma ei näe vajadust ja rasvu on ka parajalt ja süsivesikute osas peaksid sa juba ise suutma arvutusi teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui sa nüüd natuke korralikumalt mu postitusi vaatatd, siis peaks olema ilmselge, et mul pole vajadust valkude ja rasvade osas midagi muuta.Valgu ületarbimisel ma ei näe vajadust ja rasvu on ka parajalt ja süsivesikute osas peaksid sa juba ise suutma arvutusi teha.

valk on jah ok, rasv enamvähem, nyyd vaid õiged toitained õigel ajal ning kava paigas.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere!

Teie soovitused ja artiklid on igati harivad ja arusaadavad , kuid mulle on jäänud segaseks üks fakt. Väidate , et süsivesikuid tuleks tarbida õhtul peale päevaseid toimetamisi/ töid/ treeninguid.

Kuidas tuleks toimida siis kui treenin 1-1,5h peale hommikusööki kella 8.00-9.00 paiku? Peale trenni süsivesikud ja siis ka õhtul või treeningjärgsete toidukordadega ning õhtul vähene süsivesik.Täpsustuseks nii palju , et olen sunnitud sööma neli korda päevas, kuna elukorraldus ei anna sättida kolmele söögigkorrale.Hommikust söön 7.00-8.00 lõunat 11.00-12.00 ja õhtusöögi aega oleks ju kuskil kella viie kuue aegu aga siis ma olen vahepausideta loengus ja söömisvõimalust pole .Seega söön kuskil nelja aegu ja veel viimene toidukord kaheksa paiku.

Ehk siis hommikusöök ja sellele järgneb kolm söögikorda, mis kõik jäävad peale treeningut.

Ette tänades!

Kui kaks korda päevas ei treeni, pole lihaste taastamisega kiiret ja päeval pole süsivesikurikast toitu vaja süüa - selline toit kuulub õhtusse!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×