Jump to content
Sissel

Vajan nõuandeid

Recommended Posts

Tere!

Olen tütarlaps, kes oma mäletamist mööda kogu elu kehakaaluga hädas olnud.

Praegused mõõdud:

Rinnaüm. : 83cm

Vööüm: 82cm

Puusaüm:104cm

Reie üm:59 cm

Kaalun 61-62 kg.(kaal kõigub pidevalt) , rasvaprotsent on ka üle normi- umbes 40% kanti.. :)

Pikkus: 166cm

Olen hädas just alakõhu ja reitega. Käin 2 korda nädalas aeroobses lihastrennis(olen käinud trennis 7kuud) ja 2 nädalas on ka koolis kehalise tund.

Lisaks kõnnin iga päev u.10 km jala, niipalju kui erinevates kohtades vaja käia on.

Kas mul oleks võimalus 3 kuuga kuidagi oma keha vormi saada?

Millised oleks teie soovitused dieedi ja trenni osas(toidulisandid, peale kella 18-st ei tohi süüa?) Olen valmis end jälgima ja veel intensiivsemalt trenni tegema ja sellepärast küsin teilt nõu, et vältida tagasilööke ja vigu.(Kunagi kaalu alandada püüdes buliimikuks sattudes tuli peaaegu 10kg juurde) Erilist tähelepanu sooviksin pöörata kõhule, aga peale tavaliste kõhulihaste harjutuste ei tea ma eriti midagi, samas paluksin just selliseid ülesandeid, mida on hea kodus teha, sest rohkem kui 2 korda nädalas trennis käia läheb kulukaks.

Juhul, kui keegi leiab, et tal on piisavalt tahtmist ja aega minuga kirjavahetust pidada/ nõuandeid jagada, siis olen väga- väga tänulik , sest satun üha tihedamini oma keha pärast masendusse ja tihtipeale teen hoopis enesele liiga..

:rolleyes:

Ette tänades,

Sissel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kolme kuuga kindlasti mitte. Ei tohi sellist m6tetki p2he tulla. Oma tervise huvides ei tohiks sa leppida mitte yhegi kiirvariandiga.

Kehakaal ei ole probleem, kuid lihasmass on liiga v2ike. T6stes lihasmassi kiirendad ka oma ainevahetust.

Rasva% v2hendamiseks peab korralikult s88ma, nii imelik, kui see ka tunduda v6ib. V6imalikult k6rge toitev22rtusega, v2ikeste portsjonide kaupa ja kolme tunni tagant.

Igasugune r2pstoit ei kuulu sinu ellu. Sa pead kujundama endale uue elustiili, mitte alustama j2rjekordset dieeti.

T2htis on korralik p2evarezhiim. Uneaeg 7,5 h.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Millised oleks teie soovitused dieedi ja trenni osas(toidulisandid, peale kella 18-st ei tohi süüa?) Olen valmis end jälgima ja veel intensiivsemalt trenni tegema ja sellepärast küsin teilt nõu, et vältida tagasilööke ja vigu.(Kunagi kaalu alandada püüdes buliimikuks sattudes tuli peaaegu 10kg juurde) Erilist tähelepanu sooviksin pöörata kõhule, aga peale tavaliste kõhulihaste harjutuste ei tea ma eriti midagi, samas paluksin just selliseid ülesandeid, mida on hea kodus teha, sest rohkem kui 2 korda nädalas trennis käia läheb kulukaks.

Toidulisandeid pole Sulle vaja, küll aga õiget toitumiskava (saad endale ise kokku panna siit lehelt infot otsides). Pärast kella kuut mitte söömine on lollus kui Sa just hiljemalt kell üheksa magama ei lähe. Ületreening ei ole samuti hea, kuid kui tunned, et tahad ja jaksad rohkem liigutada, siis ilmad on praegu ju suurepärased harrastamaks kiirkõndi või jooksu. Kodustes tingimustes võimelda saab väga hästi fitpalliga (ühekordne väljaminek), mille harjutusi leiad näiteks youtube'ist. Muidugi saab ka pallita, kuid minu arust pall teeb võimlemise kuidagi mõnusamaks.

Jõudu! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks eelpool kirjutatud nõuannetele.

Rämpstoidu alla võid liigitada süsivesikuterikkad toidukorrad. Eriti puudutab see kõike, mis sisaldab (rohkesti) suhkruid. Suhkruasendajad on samuti jama. Teraviljatooteid püüa üldjuhul vältida (eriti nisutooteid).

Tegelikult saaksid hakkama ka kolme toidukorraga päevas; ei ole vaja süüa iga kolme tunni tagant, nagu eelpool soovitati.

Peensusteni hetkel ei lähe, aga jälgi, et igas toidukorras on loomset valku, rohelist ja värsket, aedvilja, häid rasvu. Süsivesikute hulgast on soovitav tatar(ei ole teravili).

Kui aga arvad, et 5-6 toidukorda päevas on sinu distsipliinile ja päevakavale liig, siis, nagu eelpool juba ka vihjasin, on teinegi võimalus toitumist reguleerida (ja sedagi lisanditeta).

Vesi: Liialdada ei maksa, kuid janu kannatada ei tohi. Pigem ennetada janu teket ja juua väikeste kogustena, aga tihedasti toidukordade vahel. Enne ja peale toidukorda u. pool tundi ära vett (ega muid vedelikke) tarbi.

Lokaalset rasvapõletust "taga ajada" ei ole mõtet - see ei toimi. Kogu keha peab treeningutega koormust saama (laias laastus: selg, rind, kõht, käed, jalad, tuharad, õlad).

Eeldatavasti tekib küsimusi seoses asjaga. Kasuta otsingut; märksõnu leiad juba antud nõuannetest. Võid ka foorumis loomulikult edasi küsida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks eelpool kirjutatud nõuannetele.

Vesi: Liialdada ei maksa, kuid janu kannatada ei tohi. Pigem ennetada janu teket ja juua väikeste kogustena, aga tihedasti toidukordade vahel. Enne ja peale toidukorda u. pool tundi ära vett (ega muid vedelikke) tarbi.

No mis jutt see veel on?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Laseme siis Spetsialistidel vastata mingi vend soovitab juba vee joomist piirata...

Muudetud kasutaja Erts poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lisaks eelpool kirjutatud nõuannetele.

Rämpstoidu alla võid liigitada süsivesikuterikkad toidukorrad. Eriti puudutab see kõike, mis sisaldab (rohkesti) suhkruid. Suhkruasendajad on samuti jama. Teraviljatooteid püüa üldjuhul vältida (eriti nisutooteid).

Tegelikult saaksid hakkama ka kolme toidukorraga päevas; ei ole vaja süüa iga kolme tunni tagant, nagu eelpool soovitati.

Peensusteni hetkel ei lähe, aga jälgi, et igas toidukorras on loomset valku, rohelist ja värsket, aedvilja, häid rasvu. Süsivesikute hulgast on soovitav tatar(ei ole teravili).

Kui aga arvad, et 5-6 toidukorda päevas on sinu distsipliinile ja päevakavale liig, siis, nagu eelpool juba ka vihjasin, on teinegi võimalus toitumist reguleerida (ja sedagi lisanditeta).

Vesi: Liialdada ei maksa, kuid janu kannatada ei tohi. Pigem ennetada janu teket ja juua väikeste kogustena, aga tihedasti toidukordade vahel. Enne ja peale toidukorda u. pool tundi ära vett (ega muid vedelikke) tarbi.

Lokaalset rasvapõletust "taga ajada" ei ole mõtet - see ei toimi. Kogu keha peab treeningutega koormust saama (laias laastus: selg, rind, kõht, käed, jalad, tuharad, õlad).

Eeldatavasti tekib küsimusi seoses asjaga. Kasuta otsingut; märksõnu leiad juba antud nõuannetest. Võid ka foorumis loomulikult edasi küsida.

Ok enne söömist ma saan aru, et pole mõtet maomahlu lahjendada, kuid äkki räägid miks ei tohi peale söömist ????

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ok enne söömist ma saan aru, et pole mõtet maomahlu lahjendada, kuid äkki räägid miks ei tohi peale söömist ????

Maomahlade hulk ei ole konstantne suurus, seda toodetakse vajadusel juurde.

Ja millal oleks õige aeg kurgi, mis sisaldab 97% vett, söömiseks - kas pool tundi enne sööki või pool tundi peale sööki?

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maomahlade hulk ei ole konstantne suurus, seda toodetakse vajadusel juurde.

Ja millal oleks õige aeg kurgi, mis sisaldab 97% vett, söömiseks - kas pool tundi enne sööki või pool tundi peale sööki?

V2ga viis! Nyyd vist sai kyll puust ja punaseks...

Vesi on k6ige t2htsam toitaine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Maomahlade hulk ei ole konstantne suurus, seda toodetakse vajadusel juurde.

Ja millal oleks õige aeg kurgi, mis sisaldab 97% vett, söömiseks - kas pool tundi enne sööki või pool tundi peale sööki?

Parandage mind nüüd. Kuid minu teada lahustab vedelik seedetraktis olevaid happeid ja ensüüme, mis seedimise ajal toitu lagundavad ja omastavad. Lisaks ei omasta organism seetõttu toidust kõike seda, mida ta muidu omastaks. Et siis 0,5 l vett enne söömist. Maomahlam toodetakse küll juurde, kuid ma kardan, et mitte sellise kiirusega :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Parandage mind nüüd. Kuid minu teada lahustab vedelik seedetraktis olevaid happeid ja ensüüme, mis seedimise ajal toitu lagundavad ja omastavad. Lisaks ei omasta organism seetõttu toidust kõike seda, mida ta muidu omastaks. Et siis 0,5 l vett enne söömist. Maomahlam toodetakse küll juurde, kuid ma kardan, et mitte sellise kiirusega :rolleyes:

Vahepeal loe siit:

http://www.healthilife.ee/raamat/vesi.html

Seedimine võib kesta 2-6 tundi, aega küll maomahlade juurde tootmiseks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mis jutt see veel on?

Nagu aru saan, siis see (retooriline) küsimus käib enne ja pärast söömist vee tarbimise kohta.

Eeldades, et inimene tarbib piisavalt vett toidukordade vahel (nagu oma eelmises postis mainisin), lisaks seesama tõsiasi, et toit sisaldab (sh. kõik nn. roheline, k.a. kurk) ka ise rohkesti vett, siis ei näe põhjust, et miks peaks seda enne ja kohe peale söömist veel lisaks tarbima; samuti eine kõrvale mõõdukas vee joomine (selle roll on omal kohal).

Ärge seda küll arvake, et ma vee mistahes moel vastane olen. Kaugeltki mitte. Joon ise (uskuge mind-piisavalt) ja soovitan teistelegi :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu aru saan, siis see (retooriline) küsimus käib enne ja pärast söömist vee tarbimise kohta.

Eeldades, et inimene tarbib piisavalt vett toidukordade vahel (nagu oma eelmises postis mainisin), lisaks seesama tõsiasi, et toit sisaldab (sh. kõik nn. roheline, k.a. kurk) ka ise rohkesti vett, siis ei näe põhjust, et miks peaks seda enne ja kohe peale söömist veel lisaks tarbima; samuti eine kõrvale mõõdukas vee joomine (selle roll on omal kohal).

Ärge seda küll arvake, et ma vee mistahes moel vastane olen. Kaugeltki mitte. Joon ise (uskuge mind-piisavalt) ja soovitan teistelegi :rolleyes:

Kas sa peale valgulise toidu - nt. kodujuustu või kala, söömist oled tundnud joogijanu, vaatamata sellele, et organismis on vett piisavalt?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas sa peale valgulise toidu - nt. kodujuustu või kala, söömist oled tundnud joogijanu, vaatamata sellele, et organismis on vett piisavalt?

Eks ole tulnud ette nii mõndagi. Sinu poolt vihjatut niisamuti. Kui aga toidukordade vahel (ja pisut ka aegselt) taas piisavalt vett tarbin, pole seda muret esinenud. Ja seda hoolimata sellest enne-pärast söömist vee mittejoomist.

Oma viimase küsimusega pead silmas ilmselt valgu mõju insuliinieritusele ja rohke vee vajadust valgurikka toidu korral menüüs. Olen kursis.

Kuid loomulikult: kui on janu, siis on viimane aeg juua. Sellele vastu vaielda ei saa.

Analoogina: erandeid tuleb ikka ette. Kui keegi on metsa eksinud, on janus ja näljas, ning mitme päeva pärast tema leidja talle vett ja šhokolaadibatooni ulatab, siis oleks mõistlik mõlemad ka kiiruga (kuid üleliia kiiresti ja piiramatult palju korraga mitte ära tarbida) vastu võtta :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aitäh mõningate sõbralike soovituste eest, kuigi lõpupoole läks arutlus rohkem vee teemadele :rolleyes:

Toitumist olen jälginud al. sellest ajast kui hakkasin trennis käima e. siis u 7 kuud. Alla võtsin 3 kg ja nüüd on kaal pidevalt paigal seisnud. Üritan minna veel rangemaks ja jälgida veel rohkem erinevaid toidukordi.

Aga mis oleks optimaalne aeg normaalsetesse numbritesse mahtumiseks kui kolm kuud tundub utoopiline?

Kas oskate ehk soovitada mõnda treeningut, mille abil rasva põletada?

Praegune mure põhjus ongi see, et kõik kaal, ümbermõõdud jms. püsib paigal.

Sissel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Aitäh mõningate sõbralike soovituste eest, kuigi lõpupoole läks arutlus rohkem vee teemadele :rolleyes:

Toitumist olen jälginud al. sellest ajast kui hakkasin trennis käima e. siis u 7 kuud. Alla võtsin 3 kg ja nüüd on kaal pidevalt paigal seisnud. Üritan minna veel rangemaks ja jälgida veel rohkem erinevaid toidukordi.

Aga mis oleks optimaalne aeg normaalsetesse numbritesse mahtumiseks kui kolm kuud tundub utoopiline?

Kas oskate ehk soovitada mõnda treeningut, mille abil rasva põletada?

Praegune mure põhjus ongi see, et kõik kaal, ümbermõõdud jms. püsib paigal.

Sissel.

Et alla võtta tuleb vähem tarbida kui kulutada, siin ei ole oluline, milline on trenn, mida teed. Trenn olgu selline, mida Sulle teha meeldib. Ent vähem tarbimise all ei tohi mõista nälgimist. Kirjuta siia oma viimase aja menüü, siis saame Sind paremini aidata. On väga palju põhjuseid, miks kaal seisma võib jääda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Et alla võtta tuleb vähem tarbida kui kulutada, siin ei ole oluline, milline on trenn, mida teed. Trenn olgu selline, mida Sulle teha meeldib. Ent vähem tarbimise all ei tohi mõista nälgimist. Kirjuta siia oma viimase aja menüü, siis saame Sind paremini aidata. On väga palju põhjuseid, miks kaal seisma võib jääda.

Lisaks eelnevale veel ühe pisiasja. Tavaliselt, kuuldes väljendit "tuleb vähem tarbida, kui kulutada", mõeldakse esimese asjana toidukoguste vähendamisele. See on loomulikult üks variant. Samas sobib paljudele hoopis variant, kus toidukogused jäetakse samaks, mis hetkel ning suurendatakse lihtsalt päevast füüsilist tegevust lisaliikumise näol. Mõju on tihti positiivne just neile, kellel kaal mingist hetkest enam edasi ei taha langeda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui tarbin trennipäevadel 1800kcal ja trennivabadel päevadel 1500kcal tundub, et tarbin endiselt rohkem kui kulutan, sest kaal liigub teosammul... Praegu käin 3* jõutrennis ja 2 *nädalas rasvapõletus stepis, õhtul sõidan 1h keskmises tempos rattaga . Olen maist siiani e. augustini alla võtnud u. 3 kg, kaalun 58-59 kg. Samas on kogu vaev kalorite lugemisel ja toidu jälgimisel oluliselt suurem kui tulemustest näha saaks..

Rasvaprotsenti pole mul võimalust mõõta olnud, aga vaevalt et see eriti alanenud on.

Rasv tegelikult ainukesena ongi see, mis minust paksu teeb, sest kaal on mul enam-vähem(mis muidugi ei tähenda, et ma veel alla võtta ei tahaks!) Mis siis täpselt rasva põletamiseks hea oleks? Rohkem aeroobset( jooksu, rattasõitu jms) ja vähem lihast? Mulle endale meeldib jõutrenn tegelikult rohkem kui pikka maad joosta/sõita ;) Samas on mul oluliselt lihtsam vähendada toidukoguseid kui suurendada füüsilist aktiivsust, sest olen hommikul kella 7-st kuni õhtul kella 20-ni kooli ja huvitegevustega hõivatud ja niisama joosta ei ole lihtsalt aega..

Oeh, küll oleks tore osta

TopShopist väike toode, kinnitada see kõhule ja paari päeva pärast terasest lihaseid ja rasvavaba keha näha. :D Huvitav, kaua minu rasvaprotsendi(40% keskmiselt) kulutamisega aega läheb? Tahaksin seada endale mingi tähtaja nt. et 2010 aasta suvel on minu rasvaprotsent 20%..

Küsimusi on nii palju! Loodan, et jõuate nendele vastata =)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui tarbin trennipäevadel 1800kcal ja trennivabadel päevadel 1500kcal tundub, et tarbin endiselt rohkem kui kulutan, sest kaal liigub teosammul... Praegu käin 3* jõutrennis ja 2 *nädalas rasvapõletus stepis, õhtul sõidan 1h keskmises tempos rattaga . Olen maist siiani e. augustini alla võtnud u. 3 kg, kaalun 58-59 kg. Samas on kogu vaev kalorite lugemisel ja toidu jälgimisel oluliselt suurem kui tulemustest näha saaks..

Rasvaprotsenti pole mul võimalust mõõta olnud, aga vaevalt et see eriti alanenud on.

Rasv tegelikult ainukesena ongi see, mis minust paksu teeb, sest kaal on mul enam-vähem(mis muidugi ei tähenda, et ma veel alla võtta ei tahaks!) Mis siis täpselt rasva põletamiseks hea oleks? Rohkem aeroobset( jooksu, rattasõitu jms) ja vähem lihast? Mulle endale meeldib jõutrenn tegelikult rohkem kui pikka maad joosta/sõita :D Samas on mul oluliselt lihtsam vähendada toidukoguseid kui suurendada füüsilist aktiivsust, sest olen hommikul kella 7-st kuni õhtul kella 20-ni kooli ja huvitegevustega hõivatud ja niisama joosta ei ole lihtsalt aega..

Oeh, küll oleks tore osta

TopShopist väike toode, kinnitada see kõhule ja paari päeva pärast terasest lihaseid ja rasvavaba keha näha. :D Huvitav, kaua minu rasvaprotsendi(40% keskmiselt) kulutamisega aega läheb? Tahaksin seada endale mingi tähtaja nt. et 2010 aasta suvel on minu rasvaprotsent 20%..

Küsimusi on nii palju! Loodan, et jõuate nendele vastata =)

Las su kaal liigub aeglaselt - see on parem variant, kui kiired kaalumuutused. Pea ka silmas, et kaalulangus peab toimuma võimalikult selliselt, et sa nälga ei tunne. Kui vastava dieedi ja füüsilise aktiivsuse enese jaoks paika saad, siis eesmärgi saavutanult saad seda (saavutatut) ka hoida (alatiseks näljutama jääda ei saa; ei soovita ka lühajaliselt). Kalorite lugemine tegelikult ilmvajalik ei ole.

Kui rasvaprotsenti mõõdad, tee seda kellegi oskaja juures, kes kaliibrit kasutab (elektroonilisi "mõõteaparaate", millel mõõdetav kahe käega kinni peab hoidma, ära usu).

Üleliigne rasv kehal/kehas ongi ainukene asi, mis kellegi paksuks teeb ;) Loodame, et see asi sul sundmõtteks ei saa - võimalikult palju alla võtta. Peaksid leidma kindlasti kedagi, kellel sinu suhtes on objektiivne hoiak ja sinu konditsiooni ka vastavalt hindaks.

Aeroobse taset tõsta vast pole vaja. 3 korda jõutrenni on OK, kuid kui pikad on treeningud ja millise kvaliteediga, me ei tea. Kirjelda neid lugejatele.

Asi ei pruugi olla ületarbitavas toiduenergias. Pigem selles, mida ja millal sööd. Kirjelda palun ka oma menüüd, et siinolijad vajadusel korrigeerida saaks.

Eesmärgi poole, nagu eelpool ka mainisin, tuleb liikuda aeglaselt. Võib ette tulla ka vahepealseid väikeseid kaalutõuse, kuid ei maksa neist ülemäära ärevusse sattuda.

Kui ise suuri rumalusi ei tee, siis on ka tervis korras ja see on kõige tähtsam.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks kõnnin iga päev u.10 km jala, niipalju kui erinevates kohtades vaja käia on.

Kas mul oleks võimalus 3 kuuga kuidagi oma keha vormi saada?

Millised oleks teie soovitused dieedi ja trenni osas(toidulisandid, peale kella 18-st ei tohi süüa?) Olen valmis end jälgima ja veel intensiivsemalt trenni tegema ja sellepärast küsin teilt nõu, et vältida tagasilööke ja vigu.(Kunagi kaalu alandada püüdes buliimikuks sattudes tuli peaaegu 10kg juurde) Erilist tähelepanu sooviksin pöörata kõhule, aga peale tavaliste kõhulihaste harjutuste ei tea ma eriti midagi, samas paluksin just selliseid ülesandeid, mida on hea kodus teha, sest rohkem kui 2 korda nädalas trennis käia läheb kulukaks.

Kõige tähtsam ongi hakata jälgima mida süüa, mitte igast jura sisse ajada, ja süüa korralikult, et mitte buliimikuks jälle hakata , peale kella 18 söömisi võiks muidugi vältida ( see ei ole ilmvõimatu )

3 kuuga vormi saada on natuke palju tahetud, sa võid nimodi oma tervise ära rikkuda .

Soovitan konsuldeerida mõne Treeneriga, kes aitaks teha sul korralikku toitumis + treeningkava

Kõik tuleb aegamööda, ja kui tahtejõud on suur , ega siis see ka tulemata jää! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tähh, Prussak ja LaurL. , hakkas parem ;)

Aga seda, et jura sisse ajaksin, ei juhtu! Sestap ongi kahju, et tüüpilised kaalulangetajatele mõeldud soovitused on a´la "Jäta saiatooted välja, jälgi et ei oleks palju rasvaineid " jne jne, aga nii pole ma aastaid söönud ja siis tekibki vahest küsimärk, et mida siis ikkagi teha kui need soovitused on nö täidetud..

Hästi-hästi paljud ütlevad, et just peale kella 17-18 söömine on nende salapärase salenemise põhjuseks, samas on mulle ära seletatud loogilisem variant, et keha peab siis kella 17-07-ni näljas olema ja see ei tee head, - järgmine dilemma, uskuda siis õnnelikke salenejaid või tervislikku varianti?

Söön umbes 6 portsjonit toitu päevas- neist tähtsamad hommiku- ja lõunasöök ning teised on siis kergemad söögikorrad, kus söön puuvilja või midagi muud. Põhiliselt söön aedvilju, hommikuks putru/müslit, puuvilju,väherasvast kohupiima/kodujuustu/jogurtit, vahest linnu- või kalaliha ja üldiselt võin öelda, et oma toitumist jägin üsna hoolega.

Apteekides on müügil palju erinevaid asju, mis väidetavalt seovad ja lõhustavad rasvu , kasvatavad samal ajal lihast ja reguleerivad ainevahetust- kui palju neid uskuda ja kas on olemas mingisugust kindlat, tunnustatud toodet, mis kindlasti kogu minu protsessi toetaks?

S. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tähh, Prussak ja LaurL. , hakkas parem :P

Aga seda, et jura sisse ajaksin, ei juhtu! Sestap ongi kahju, et tüüpilised kaalulangetajatele mõeldud soovitused on a´la "Jäta saiatooted välja, jälgi et ei oleks palju rasvaineid " jne jne, aga nii pole ma aastaid söönud ja siis tekibki vahest küsimärk, et mida siis ikkagi teha kui need soovitused on nö täidetud..

Hästi-hästi paljud ütlevad, et just peale kella 17-18 söömine on nende salapärase salenemise põhjuseks, samas on mulle ära seletatud loogilisem variant, et keha peab siis kella 17-07-ni näljas olema ja see ei tee head, - järgmine dilemma, uskuda siis õnnelikke salenejaid või tervislikku varianti?

Söön umbes 6 portsjonit toitu päevas- neist tähtsamad hommiku- ja lõunasöök ning teised on siis kergemad söögikorrad, kus söön puuvilja või midagi muud. Põhiliselt söön aedvilju, hommikuks putru/müslit, puuvilju,väherasvast kohupiima/kodujuustu/jogurtit, vahest linnu- või kalaliha ja üldiselt võin öelda, et oma toitumist jägin üsna hoolega.

Apteekides on müügil palju erinevaid asju, mis väidetavalt seovad ja lõhustavad rasvu , kasvatavad samal ajal lihast ja reguleerivad ainevahetust- kui palju neid uskuda ja kas on olemas mingisugust kindlat, tunnustatud toodet, mis kindlasti kogu minu protsessi toetaks?

S. <_<

See, et sa oma toitumist hoolega jälgid, ei pruugi tähendada, et sa nö õigeid asju jälgid.

Sinu põgusast kirjeldusest sinu toitumise kohta ja arusaamiste osas õigest toitumisest selgub mitu mõõdalaskmist. Ära pelga rasva, ei ole vaja süüa 6 korda päevas, hommikusöök ei tohiks põhineda süsivesikutel, liigselt keskendud süsivesikutele (ka kiiretele) - energiaallikad rasvade kasuks kallutada. Esmalt toitumine paika. Kõikvõimalikud "imetooted" jäägu hetkel apteeki.

Lühidalt kirjeldatult võiks asi olla nii, et hommikusöök olgu rasvarikas, lõuna samuti, õhtusöök süsivesikuterikkam. Igas eines täisväärtuslikku valku ja nn värsket (aedviljad-juurviljad).

Jõusaalitreening võiks olla õhtus, et peale seda toimuks eelnimetatud päeva süsivesikuterikkaim einekord.

Joo vett piisavalt (janu ei tohi tekkida; ära samas üleliigselt "sisse pressi").

Head rasvad on nt: kookoses, munas, hapukoores, lihas, kalas, külmpressitud oliiviõlis, avokaados...

Täisväärtuslikud valguallikad: muna, liha (k.a. lind), kala, piimatooted (vali rasvarikas hapukoorega kodujuust nt).

Süsivesikuallikad, mida eelistada: tatart soovitan enam; ka kaerahelbed nt.

Nn värske kraam: kurk, tomat, kaalikas, spinat; heinamaalt metsa alt võid nt korjata seda, mida loodus pakub (naat, võilille leht... ;)) jne. Kui võimalik, eelista kraami, mida on kasvatatud mahetootmise võtteid kasutades.

Eeldatavasti tekkis/tekib sul lisaküsimusi - hea oleks. Kirjuta.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×