Jump to content
TreenivAmbur

Suitsust loobumine

Recommended Posts

Tere, mul on suur soov suitsetamisest loobuda! Kuid on ka paar kysimust. Olen lugenud et paljud on juurde võtnud peale loobumist, et ise olles kaalu langetamisel, mis tõenäosusega mul need kilod juurde võivad tulla? Ja kui nad yldse tulevad , kas ka see on võimalik. Olen kuuld et kõht läheb paariks päevaks kinni vms.

Soovikisin targematelt vastuseid saada!

Ettetänades!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaal hakkab sellepärast tõusma kuna 20% toidust saadud energia läheb suitsust saadud mürkide hävitamiseks ning jätkatakse sama koguse söömisega, toitainete lisa=kaalulisa...kõhukinnisust endal ei mäleta, et oleks olnud kui maha sai jäetud...

Muudetud kasutaja timo116 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaal hakkab sellepärast tõusma kuna 20% toidust saadud energia läheb suitsust saadud mürkide hävitamiseks ning jätkatakse sama koguse söömisega, toitainete lisa=kaalulisa...kõhukinnisust endal ei mäleta, et oleks olnud kui maha sai jäetud...

No aga kui ma söön igapäev samakoguseid ja ei lisa toitumist, siis see 20 prossa mis läheb myrkide hävitamiseks, peaks just kaalu alanadama ju??:)

või sain valesti aru?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No aga kui ma söön igapäev samakoguseid ja ei lisa toitumist, siis see 20 prossa mis läheb myrkide hävitamiseks, peaks just kaalu alanadama ju??:)

või sain valesti aru?

Kuidas ? Näiteks sa suitsetad ja päevane kaloraas on 2000kcal. Sellest 400kcal läheb suitsust tekkiva mürgi vastu võitlemiseks. Järelikult keha saab 1600kcal. Kui sa suitsetamisest loobud siis saad 1600kcal oma 2000kcal kätte, sest ei kulu energiat mürkainetele.

Muudetud kasutaja JarmoOberst poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kuidas ? Näiteks sa suitsetad ja päevane kaloraas on 2000kcal. Sellest 400kcal läheb suitsust tekkiva mürgi vastu võitlemiseks. Järelikult keha saab 1600kcal. Kui sa suitsetamisest loobud siis saad 1600kcal oma 2000kcal kätte, sest ei kulu energiat mürkainetele.

Siis peab hakkama veel vähem sööma:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ah see 20% jutt on kah suht kahtlane, suitsetamise maha jätmisega muutub ainult see et söögiisu tõuseb, maitsemeeled taastuvad ning see paganama rõve koni hais kaob igaveseks : p

Kui tahtejõudu ja iseloomu on siis ei tohiks sellise väikse asja pärast küll muretseda, kui suudad järjepidavalt dieeti pidada siis suudad ka seda peale suitsetamise maha jätmist, edu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tugeva tahtejõu abil pole sellest loobumine küll mingisugune katsumus :rolleyes:

Tean paljusi, kes on maha jätnud aga pole tegelikultjuurde võtnud, sest on tänu suitsetamisest loobumisele aktiivsemad.

Ainuke mure on see, et võid suitsetamise harjumust hakata kompenseerima söömisega, ja sellega võib küll mõne liigse kilo saada, kui piisavalt kaloreid ei põleta :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei tea mis küll endal oli jätsin suitsetamise maha olin 68 kg,

pool aastat hiljem olin 61 kg, siis hakkasin trenni tegema kaal on taas 67 kanti (lihase arvel)...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jätsin suitsu maha 06.aprill 2009 ehk siis 1kuu ja 1,5nädalat tagasi. Selle ajaga olen umbes 3 kilo juudre võtnud aga arvatavasti seda ka tänu sellele, et olen natuke rohkem tähelepanu pööranud trennile. See on küll tõsi, et söögiisu on kasvanud, mul vist isegi metsikult aga minu õnneks on mul hea seedimine :rolleyes::) Nüüd olen tegelikult hakkanud jälgima ka seda, mida näost sisse ajan. rohelist, kodujuust, kana, kala jne.

Kokkuvõttes: suits maha jätta, natuke trenni, korralik söök ja elu ongi ilus ;):P :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma jätsin suitsu maha nov. 2007 veebr, 2008 olin juurde võtnud 8 kilo :rolleyes: Hetkega paanika. Panin toitumise paika - alustasin treeningutega. Hetkel siis 14 kilo alla saanud ja esimesi kordi elus hakkan enda välimusega rahule jääma - samas on tööd veel oioioi kui palju.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vastuseid oodatakse küll hr Otterilt, aga .. jätsin suitsu maha 2 kuud tagasi. kaalusin 94 kilo. täna olen 95 kilo. Minu treeningute eesmärk on lihasmassi kasv, seega ei saa väita, et see 1 kg kaalulisa on tulnud suitsetamisest loobumise tõttu. näjatunne tekib vahepeal küll suur, kuid tarbi söögikordade vahel palju vett, võtab ajutiselt nälja ära ja pead kuni järgmise planeeritud toidukorrani vastu. Kõht kinni ei läinud, enesetunne paranes jõudsasti, vererõhk alanes märgatavalt peale kuud ning aeroobsed harjutused ei tõmmanud enam hinge kinni nii vara umbes peale kome nädalat.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaalutõus on pigem seotud suitsetamise psühholoogilise sõltuvuse-asendustegevuse poolega.

Kui on süsteem ja tahtejõud, ei tule mingit soovimatud kaalutõusu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natukene tuleb juurde. Olen kuulnud 1-10kg juttu. Ise võtsin max 2kg juurde.

Kõhukinnisus millest sa kuulnud oled, oli arvatavasti täiesti juhuslik.

Mahajätmine on igati väärt ettevõtmine :P Pärast aastat ei tunne sa enam mingit kihku, endal kolmas aasta läheb praegu.

Soovin sulle edu B)

Muudetud kasutaja Terviseks poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kaalutõus on pigem seotud suitsetamise psühholoogilise sõltuvuse-asendustegevuse poolega.

Kui on süsteem ja tahtejõud, ei tule mingit soovimatud kaalutõusu.

suitsetamine pidi tekitama imemise vajadust B) Nii imelikult , kui see ka ei kõla , tundub see päris loogiline...miks muidu hakatakse kommikesi lutsima.. :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
suitsetamine pidi tekitama imemise vajadust B) Nii imelikult , kui see ka ei kõla , tundub see päris loogiline...miks muidu hakatakse kommikesi lutsima.. ;)

Suitsetamine viitab beebieas rahuldamata jäänud imemisvajadusele :P

Lutt suhu ja korras

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suitsuta praeguseks 5 nädalat. Areng on selline, et tunnen ennast heraclesena. :)

Kaalu olen juurde võtnud 5 nädala jooksul mingi 7kg. Söön nagu karu hetkel, teen ka palju aeroobset ja jõutreeningut. Mõnus!

Muudetud kasutaja tereummikust poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suitsuta praeguseks 5 nädalat. Areng on selline, et tunnen ennast heraclesena. :)

Kaalu olen juurde võtnud 5 nädala jooksul mingi 7kg. Söön nagu karu hetkel, teen ka palju aeroobset ja jõutreeningut. Mõnus!

7kg 5 nädalaga natuke palju pole? Või sul oligi plaanis kiirelt juurde võtta, et rahul oled ?:)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
7kg 5 nädalaga natuke palju pole? Või sul oligi plaanis kiirelt juurde võtta, et rahul oled ?:D

Üritangi juurde võtta, söön iga 3h tagant ja ikka kõhu korralikult täis. Üks toidukord iga päev kilone jogurt ka :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×