Jump to content
kiirus

Näpunäiteid maratoni jooksjale?

Recommended Posts

Tere!

Oleks vaja natuke infot, kuidas hakata treenima maratoni jooksuks naisterahvast. ( ise olen ka klubis kohal, aga pole treener, mina otseselt ei treeni kedagi)

Mul neiu on välismaal aeroobika treener ja jõusaali instruktor.( Pole teinud programmi veel jooksjale )

Homme vaja hakata tegema programmi jooksjale.

Ehk keegi teab algajale midagi ja edasijõudnõule? Ei tea ja ei saa enne homset teada, kas see proua on tegija juba või algaja.

Et mitte väga rumalaks jääda, võiks juba teada homme midagi enamat.

Tänud kui keegi teab mõned head linki või teab tarkust jagada.

:lol:

Muudetud kasutaja kiirus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Oleks vaja natuke infot, kuidas hakata treenima maratoni jooksuks naisterahvast.

Mul neiu on välismaal aeroobika treener ja jõusaali instruktor. Homme vaja hakata tegema programmi jooksjale.

:lol:

Saan ma õigesti aru:

Sinu neiu on võtnud endale kliendi väljaspool oma pädevuse ja teadmiste piire ning sina küsid siin foorumis nüüd tasuta nõu, mille eest sinu neiu omakorda kliendilt raha küsib?

Ma selle kliendi nahas küll väga õnnelik / rahul ei oleks kui ma seda teaks.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Saan ma õigesti aru:

Sinu neiu on võtnud endale kliendi väljaspool oma pädevuse ja teadmiste piire ning sina küsid siin foorumis nüüd tasuta nõu, mille eest sinu neiu omakorda kliendilt raha küsib?

Ma selle kliendi nahas küll väga õnnelik / rahul ei oleks kui ma seda teaks.

Tal pole aega tulla foorumisse nõu küsima. Pole kasutaja siin. Aitan sellega. On see mingi suur probleem?

Eks ole tal teadmisi küll, aga ehk saaks veel lisaks midagi tarka infot lisaks.Ta on väga tugev treener, aga mõni tips ei tee paha ju. Milleks selline pahameel. Mis tähtsust siin rahal on??? Milleks sellist jama siia kirjutada kui pole teemas üldse, sorry.

Ehk on vähe asjalikemaid siin foorumis kah.

Tänud!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kallis sõber, ole hea ja loe oma küsimuse sõnastus uuesti läbi,siis saad ka aru, miks oli jrx-i vastus selline nagu ta oli :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kallis sõber, ole hea ja loe oma küsimuse sõnastus uuesti läbi,siis saad ka aru, miks oli jrx-i vastus selline nagu ta oli :lol:

Muudetud siis teksti natukene.

Mõte sama.

Kui pole pädev, pole vaja ka kirjutada, seda mõtlesin mina :D

Teema oli niigi keeruline, pole vaja muust rääkida :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See on päris hea, kust alustada.

Mina alustasin poolmaratoniks treenimist oma tarkuse + ideedega, mis sain sealt.

Aga üldiselt mida arvate sellisest loost:

Kujutage, ette, et teil on vaja minna... näiteks ninavaheseina operatsioonile. Et norskamist korrigeerida. Otsite ise opi kohta infot ning leiate enda homse opikuupäeva kohta kuskilt foorumist küsimuse:

Oleks vaja infot selle kohta, kuidas teha ninavaheseina operatsiooni (mina ise pole arst, olen anestesioloog, aga ise ei lõika). Minu mees on erakliinikus südamekirurg, aga ninavaheseina pole veel kunagi lõiganud. Homme vaja seda lõigata. Ehk keegi oskab aidata? Hetkel ei oska öelda, kas vaja ainult vaheseina või ka septum vaja otseks panna, see ole homme näha.

...kuidas teid paneks see enda homse opi suhtes tundma?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See on päris hea, kust alustada.

Mina alustasin poolmaratoniks treenimist oma tarkuse + ideedega, mis sain sealt.

Aga üldiselt mida arvate sellisest loost:

Kujutage, ette, et teil on vaja minna... näiteks ninavaheseina operatsioonile. Et norskamist korrigeerida. Otsite ise opi kohta infot ning leiate enda homse opikuupäeva kohta kuskilt foorumist küsimuse:

Oleks vaja infot selle kohta, kuidas teha ninavaheseina operatsiooni (mina ise pole arst, olen anestesioloog, aga ise ei lõika). Minu mees on erakliinikus südamekirurg, aga ninavaheseina pole veel kunagi lõiganud. Homme vaja seda lõigata. Ehk keegi oskab aidata? Hetkel ei oska öelda, kas vaja ainult vaheseina või ka septum vaja otseks panna, see ole homme näha.

...kuidas teid paneks see enda homse opi suhtes tundma?

POINT on sul jutus sees, ei vaidle vastu.

AGA, nii dramaatiline see ka pole. Nagu tol tädil oleks ees homme maraton, millest sõltub kõik :D Milleks üle paisutada seda teemat. Tädiga konsulteeritakse aind esialgu.

Tundub et jube igav on Teil :D:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jrxil on hea point. Arvata on, et paljud eratreenerid võtavad lahti google otsingu esimese lehekülje ja treenivad siis klienti.

Nujah, päris nii on jah hull. Aga et ennast kurssi viia rohkem, siis ikka otsitakse abi kust aind saaks.

Seoses minu teemaga, siis seal on tegemist väga suure Fitness Klubiga, kus on vähemalt 10 treenerit. Ja neid kontrollitakse ka omakorda üle. Keegi ei päris koristaja koolituse ja haridusega, lihtsalt mõned näpunäited oleks head.

Googleda oskame ise kah. 6lk väga tarka juttu juba prinditud ja õpitid :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nujah, päris nii on jah hull. Aga et ennast kurssi viia rohkem, siis ikka otsitakse abi kust aind saaks.

Seoses minu teemaga, siis seal on tegemist väga suure Fitness Klubiga, kus on vähemalt 10 treenerit. Ja neid kontrollitakse ka omakorda üle. Keegi ei päris koristaja koolituse ja haridusega, lihtsalt mõned näpunäited oleks head.

Googleda oskame ise kah. 6lk väga tarka juttu juba prinditud ja õpitid :D

Klubi nimi või treenerite hulk ei ole nüüd küll mingi näitaja.

Ise ka ei tahaks selle treenitava rollis olla. Kui pole endal mitte mingit aimu, kuidas jooksjaid treenida, siis neid ei saa ka üleöö, alati on mingeid probleeme, mille puhul võib treenitaval tekkida küsimus, aga ... ??? Mis siis su neidis teeb, tuleb jälle siia küsima?!?

Mina soovitaks enne natuke kirjandust uurida ja õppida-õppida-õppida ning alles seejärel asuda selles valdkonnas kedagi treenima.

Mul on küll jõusaali treeneri algteadmised, aga ausalt ei kujutaks ette, et guugeldaks täna terve õhtu ja läheks homme korvpallurit treenima :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Naljakas on see, et treeningusse nii kergekäeliselt suhtutakse. Treening on otsene keha mõjutaja. Eriti kui soovime alustada treenimist millekski, mis on nii ekstreemne kui maraton, siis võib selle treeninguga väga tõsiselt keha muuta. Ka pöördumatult muuta. Nii positiivses kui negatiivses suunas.

Ja väga raske on midagi öelda ilma rohkem infot omamata. Varasem jooksu/spordikogemus, kehakaal, vanus. Kui palju aega on inimesel treeninguks? Millal plaanib ta joosta esimese maratoni? Kas lihtsalt läbida või on ka mingi eesmärkaeg? Kas on veel mingeid sportlikke/kehalisi eesmärke?

Nendest kõikidest ja paljust muust sõltub antav info väga palju.

10% rusikareegel on abiks:

Ära kunagi suurenda koormust ühelt treeningult teisele ega mahtu ühelt nädalalt järgmisele rohkem kui ca 10%.

Mis veel? Mina olen seda usku, et maratoniks (eriti esialgu) treenides peaks üles töötama treeningdistantsid max 25 kilomeetri peale. Rohkem korraga joosta ei ole mõtet v.a. 1-2 kontrolljooksu kui selleks (koos eel- ja järeltaastumisega!) on piisavalt aega.

Huvitavuse hoidmiseks ja ka anaeroobse süsteemi treenimiseks soovitan ka Fartlek-jookse (ka runnersworldis on selle kohta infot).

Kellelgi ei ole midagi selle vastu, kui tuleksid siia foorumisse, küsimusega stiilis, et "Näed, olen lugenud seda ja seal öeldi seda ja teises kohas öeldi toda jne jne, mida arvate teie? Kumb variant oleks parem inimesele, kes on selline selline ja selline? Miks?" Ja see oleks okei isegi siis kui nö professionaali eest räägid. Sest professionaalid ju samuti arendavad ennast:)

See näitaks, et esiteks oled ise viitsinud vaeva näha ning ei taha lihtsalt teiste pädevuse peal liugu lasta. Samuti püstitab mingisuguse konkreetsema probleemi, mille lahendamine on väljakutsuv, saab tekkida diskussioon.

Hetkel avapostitusele asjaliku vastamise andmiseks minul nt. puudub igasugune motivatsioon - see oleks ebahuvitav tasuta töö kellelegi teisele raha teenimiseks.

Wow. Seda viimast lauset sõnastades tunnen, et olen isegi palju juba siia teemasse andnud.

Edu!

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui plaan on mõne kindla distantsi/rahvajooksu jaoks treenida, siis on suureks abiks lehekülg www.myasics.co.uk.

Ise treenin hetkel Tartu Jooksumaratoniks just sealse programmi järgi. Olgem ausad, areng on märkimisväärne!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu meelest on teema algataja suhtumine treeningu nõustamisse, klienti, kliendi tervisesse süüdimatu. Punkt. Nõu ei anta kellelegi sellise suhtumisega, et "ah, vahet pole, mis ütlen, peaasi, et susse nurka ei viska". Häbi, minu meelest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui plaan on mõne kindla distantsi/rahvajooksu jaoks treenida, siis on suureks abiks lehekülg www.myasics.co.uk.

Ise treenin hetkel Tartu Jooksumaratoniks just sealse programmi järgi. Olgem ausad, areng on märkimisväärne!

Valmistun ka Tartu Jooksumaratoniks, ehk siis hakkan valmistuma. Vaatasin ka toda Sinu poolt pakutud lehte, panin enda andmed ja sain sellise toreda plaani, mis peaks vast isegi töötama. Sa kusagil nagu mainisid, et selle kava järgi tehes saavutasid isegi paar minutit parema aja, kui oli kavas ette planeeritud. Kas tegid puhtalt seda kava ainult või lisasid ka muid treeninguid vabadele päevadele (lihastreeningud vms)??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mis ma oskan kohe kosta :lol: , eks Jrx-l on õigus imestada ja jah Runnerswolds ja ka Hal Higdonsi Marathon Trainig Guide kaudu leiad piisavalt infot. Ise treenin viimasena nimetatud isiku algaja kava järgi, peaks mainima et päris hea kui asja mõistusega võtta :D . Mis veel öelda, tuleks pöörata erilist isegi võiks öelda peensusteni nõudvat tähelepanu jooksutossudele, eriti kui saaks analüüsida jooksu tehnikat ja siis valida toss pluss toitumine.

Peaks tegema ka jõuharjutusi, väikesed raskused ja pikad seeriad.

Edu ja tahtejõudu peaks ka vist soovima ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×