Jump to content
Soonik

Tere: Kaalu juurdesaamine?

Recommended Posts

Tere,

olen 20aastane. Ma olen 197cm pikk ning kaalun kõigest 65kg. On plaan hakata käima jõusaalis, aga kuna jõudu kui sellist pole, siis sooviksin teada, et mida ma enne teadma peaksin? Ning mida sööma tuleks hakata, et üldse mingisugust kaalu juurde tulema hakkaks? Mainiks ära ka selle, et pole Eestist pärit ning toodete(neid mis Eestis müüakse) kättesaamine on raskem variant. Ning samas on ka söögiisu puudumine üks probleem, millest ei saa üle ega ümber. Kas on mingeid tähtsamaid toite(vms), mis tõstataksid söögiisu ja muud sarnast?

Aitäh.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vaata siin foormis ringi, leiad palju asju mida tasuks süüa. Klaasikaliselt kohupiim, kodujuust, jogurtid jne jne jne. Sellist toitu küll ei ole mis otseselt söögiisu tõstaks. "rinaldo" ei mõtle õgimise all muidugi laus söömist ja enda nuumamist, vaid ikka tervisliku ja valgurikast toitu tuleb sul palju süüa.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Muidu kerge on öelda, et söö ja söö. Kuid kui isu pole, siis kuidas see võimalik on. Söö nagu paberit, vot selline tunne on. Ning kas peakski alguses hakkama jõusaalis käima või mitte?

Ning mis on need valgurikkamad? Siin Itaalias sink ka selline, et vaevu on liha küljes. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

olen 20aastane. Ma olen 197cm pikk ning kaalun kõigest 65kg. On plaan hakata käima jõusaalis, aga kuna jõudu kui sellist pole, siis sooviksin teada, et mida ma enne teadma peaksin? Ning mida sööma tuleks hakata, et üldse mingisugust kaalu juurde tulema hakkaks? Mainiks ära ka selle, et pole Eestist pärit ning toodete(neid mis Eestis müüakse) kättesaamine on raskem variant. Ning samas on ka söögiisu puudumine üks probleem, millest ei saa üle ega ümber. Kas on mingeid tähtsamaid toite(vms), mis tõstataksid söögiisu ja muud sarnast?

Aitäh.

Võta siit algajate kava ja hakka jõukohaste raskustega end treenima. Lisaks on sul massi kõvasti juurde vaja. Selleks tee üks massiperiood (artikkel). Hiljem hakkab kaal tasapisi kogunema ja suureneb ka lihasmass ning jõud. Kui sa hakkad näiteks 4 korda nädalas jõusaalis käima, siis sul tekib isu iseenesest, sest energiavajadus on suurem ja keha vajab rohkem toitu, et taastuda treeningutest.

Kuna sa oled kehatüübilt arvatavasti ektomorf, siis on juurdevõtmine kiire ainevahetuse tõttu keerulisem kui on seda aeglase ainevahetusega tegelastel.

Loe: artikkel

artikkel

Muudetud kasutaja whitesox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Vaata siin foormis ringi, leiad palju asju mida tasuks süüa. Klaasikaliselt kohupiim, kodujuust, jogurtid jne jne jne. Sellist toitu küll ei ole mis otseselt söögiisu tõstaks. "rinaldo" ei mõtle õgimise all muidugi laus söömist ja enda nuumamist, vaid ikka tervisliku ja valgurikast toitu tuleb sul palju süüa.

Tegelikult ma mõtlesin nuumamist, kuid seda tasakaalustatud menüüd silmas pidades.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Muidu kerge on öelda, et söö ja söö. Kuid kui isu pole, siis kuidas see võimalik on. Söö nagu paberit, vot selline tunne on. Ning kas peakski alguses hakkama jõusaalis käima või mitte?

Ning mis on need valgurikkamad? Siin Itaalias sink ka selline, et vaevu on liha küljes. :)

Head valgurikkad toidud on kohupiim, kodujuust, munad, liha, sojaoad (ei soovita eriti, sest enamus on geneetiliselt muundatud).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
no mõtetult palju süsivesikuid ei ole ju tal ka tarvis sisse ajada?

Mõttetult palju süsivesikuid on tal hetkel raske sisse ajada, sest isu on väike. Kui rasva hakkab kehale palju kogunema, siis tuleb süsivesikute ja rasvadega veidi tagasi tõmmata. Praeguse kaalu juures lähevad need kalorid kenasti asja ette.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

süüa võimalikult palju sooja sööki kui tahad kaalu tõsta kuna kui sööd kohupiima,kodujuust hapukoorega vms siis keha vajab lisa energiat ,et see toit kõigepealt keha temperatuurini soojendada ja see vajab kcal. kui suitsetad siis jäta maha ...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
süüa võimalikult palju sooja sööki kui tahad kaalu tõsta kuna kui sööd kohupiima,kodujuust hapukoorega vms siis keha vajab lisa energiat ,et see toit kõigepealt keha temperatuurini soojendada ja see vajab kcal. kui suitsetad siis jäta maha ...

Jaa, see on küll ilgelt suur kalorite hulk, mis "toidu soojendamisele" kulub :) Lihtsam on 1 amps rohkem teha ja mitte jälgida, et söök kindlasti 36.6C oleks. Leidsid küll panacea kõhnuse vastu. Söök tuleb soojalt süüa ja teie mured on lahendatud ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mcdonaldsi või hesburgeri dieedile kui neid loomulikult välismaal leidub :)

nali naljaks. siin võib olla geenides kah niivõrd palju kinni.( sõber kellega koos trenni tegin oli samasugune sõi ükskõik mida,millal ja nii palju kui jaksas,no ei saanud üle 75kg piiri,peale mõnd aastat jõusaali ja hunnikutes protekaid ja massilisajaid sisse süües on praegu tal kaalu ligi 90kg )

Seda et soovitate ainult süüa ja süüa ma usun et teema algataja on proovinud?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

4000-5000 kalorit jaga päeva peale ära kuid kindlasti jätka regulaarselt jõusallis käimist muidu lähed lihtsalt paksuks ja rasvaseks :)

et põhimõtteliselt sõõd 2 inimese eest kui tahad kaalu juurde saada, kalliks läheb veidi aga muud moodi eriti nagu ei saa

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Jaa, see on küll ilgelt suur kalorite hulk, mis "toidu soojendamisele" kulub :) Lihtsam on 1 amps rohkem teha ja mitte jälgida, et söök kindlasti 36.6C oleks. Leidsid küll panacea kõhnuse vastu. Söök tuleb soojalt süüa ja teie mured on lahendatud ;)

aga veel on see ,et kui külmade ilmadega vähe riideid seljas siis võid põletada kuni mitusada kcal :D nii ,et käi paksult ka riides :P no aga tollel tüübil tundub ,et iga kcal loeb ;)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere,

olen 20aastane. Ma olen 197cm pikk ning kaalun kõigest 65kg. On plaan hakata käima jõusaalis, aga kuna jõudu kui sellist pole, siis sooviksin teada, et mida ma enne teadma peaksin? Ning mida sööma tuleks hakata, et üldse mingisugust kaalu juurde tulema hakkaks? Mainiks ära ka selle, et pole Eestist pärit ning toodete(neid mis Eestis müüakse) kättesaamine on raskem variant. Ning samas on ka söögiisu puudumine üks probleem, millest ei saa üle ega ümber. Kas on mingeid tähtsamaid toite(vms), mis tõstataksid söögiisu ja muud sarnast?

Aitäh.

Söögiisu puudumine viitab mingile terviseprobleemile.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas on võimalik ka see, et energiat kulutan liiga vähe?

Kuna sa sööd niigi vähe, siis arvatavasti kulutad kogu energa tavalistele igapäevatoimetustele ära.

Kirjuta siia, kui aktiivne sa üldse oled, mis laadi tööd sa teed jne.

Muudetud kasutaja whitesox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

nii muuseal ei õnnestunud kuskiltnetist, tabeleid kus erinevad toiduained välja toodu, jahutooted, liha jne, palju sisaldavad valku, sv, rasvu jne jne

kui keegi teab konkreetset linki, siis võib anda

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
nii muuseal ei õnnestunud kuskiltnetist, tabeleid kus erinevad toiduained välja toodu, jahutooted, liha jne, palju sisaldavad valku, sv, rasvu jne jne

kui keegi teab konkreetset linki, siis võib anda

Ma küll ei saanud su lausetest eriti aru, kuid arvan et tahad sellist asja

http://www.fitness.ee/main.php?main=toorii...mp;bot=bot.lime

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×