Jump to content
AlanBStard

Lihaserebendid

Recommended Posts

Operatsiooniga saab tagasi ühendada, Eesti arstid vanasti ei tahtnud teha sellist operatsiooni, ei tea kas asi on arenenud.

Aga kui sul traumat pole siis vaevalt et rebenenud.

Biitseps kaelale ei kinnitu, juusiis arvas arst et asi innervatsioonist. Ma ei usu et kiropraktik midagi siin teha saab.

Vbl mingi väga proff FT oskab aidata valu vähendada, aga muud.... ;)

Kui elada laseb, siis ilmselt sulle mingit oppi ei tehta. Kui, siis vbl mingi ilukirurg :P

Yatesil vist oli mõlemal käel lõpuks biitsepsi rebend.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Välismaal ikka tehakse neid kõõluseoppe aga Eestis kehtib suht põhimõte et kannata ära kui mees oled

Ma saan aru kui kohe peale vigastust teha...

aga aastaid hiljem tegemine on ikka päris koormav organismile

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Siis kui sulgpallis käisin veel siis kehakultuur ei pakkunud veel huvi ning need lihased ei olnud väga tähtsad minujaoks. Kui hakkasin jõusaalis käima siis hakkas see asi tohutult meeldima, aga siis tuli see probleem välja. Ma ei teadnud ka alguses mis see on, lootsin et treenimisega läheb ära see - ei läinud. siis andsin talle pool aastat puhkust - ei midagi. Siin ma nüüd olen. Tahaks väga tegeleda kehakultuuriga aga see on üpris võimatu kui biitseps valutab ja on väiksem kui teine, ma oleks nagu mutant nii.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma saan aru kui kohe peale vigastust teha...

aga aastaid hiljem tegemine on ikka päris koormav organismile

Pidi tänapäeval suht "laparoskoopiliselt" tehtama. Pidevad krambid ja muu jama koormavad palju rohkem minu meelest. Taastumiseks äkki kirjutavad isegi deca välja :)

No kohe peale vigastust mulle öeldigi et krdi simulant, mine koju, ruotsi kunn tuleb. Eesti meditsiin on nagu on.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niiet põhimõtteliselt pole siis Eestist mõtet abi loota?

Kui sa satud hea perearsti või eriarsti otsa ja sa suudad piisavalt veenda, siis on kõik võimalik.

Nii palju saad, kui välja pressida viitsid/tahad/oskad. Ega naljalt ei pakuta midagi.

Kui väga hull ja pappi on siis võid ka artrosport kliinikust uurida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Palun nõu kuidas ravida ja kas on vaja minna spordiarsti juurde ja kui jah, siis kas oskate soovitada arsti Tallinnas (võimalikult soodsat)?

Jaanuari alul kui väljas oli pakane, ja lihased jäigad, venitasin joogas tagumisi reielihaseid üle. venituse ajal oli kerge ebamugavus, venituse lõpus tunne, nagu oleks jalas külmavärin, pärast paari trenni jalad tagant lausa valutasid (tuhara alt ja reie tagant ülalpool põlve). jätkasin vähemintensiivseid venitusi jaanuaris ja veebruaris, püüdes vähem venitada, kuna aga reie tagalihas andis ikkagi tunda, siis märtsis tegin trenni juga nii, et hoidsin vasakut jalga venituste ajal kõvera. samas nõuavad jooga asanad ettekummardusi, mistõttu päris vältida vasaku jala venitamist ei ole võimalik (üllatavalt parem jalg paranes ise ära). eile trennis hoidisin samuti vasakut jalga, kuid minimaalselt sai see ikka koormust (tunda oli teatud ebamugavust ettekummardamisel ja jalale kehagapealepainutamisel). pärast trenni lõi vasaku tuhara alla valu, istuda üldse ei saanud, panin külma, valu (pulssidena või spasmidena) jätkus ka hommikul.

lugesin, et joogas on küllaltki sage reie tagalihase mikrotrauma, lihas pole rebenenud, kuid pidevalt ülevenitades on tekkinud verevalum, põletik vms. pealt ei ole midagi näha (pole verevalumit, ka ei käinud mingisugust krõpsu, mis tavaliselt äkkliigutusega (jalgpallis, sprintides vms) lihaserebendil tekib. Minu diagnoos on, et eegu on pigem jaanuaris saadud mikrotraumaga, mis korralikutlt ära ei paranenud. Sellist tugevat valu, nagu eile, pole aga varem pärast trenni olnud. Kas mõni närv sai kahjustada, põletik liikus edasi vms? Mida peale määrida (nt tiigrisalvi, millist spordikreemi?) Kas võib jrg nädalal kergelt edasi venitada või on vajalik täielik puhkus jalale ja kui kauaks? Kas vahepela teha muud sporti - kerge jooks, jõusaal, ilma venitusteta? Kas vaja on spordiarstile näidata? Ma murran pead kas tegu on juba kroonilise vigastusega, mis jääb eluksajaks, või on võimalik sellest paraneda?

Palju küsimusi sai, aga kahjuks pole Internetist põhjalikku infot leidnud, kuidas käituda, et taastuda. Suur tänu ja ilusat kevadet!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere! Panin oma küsimuse ennist kogemata vist valesse kohta. Küsimus on võimaliku lihase rebestuse või mikrotrauma kohta. Jaanuari alul kui väljas oli pakane, ja lihased jäigad, venitasin joogas tagumisi reielihaseid üle. venituse ajal oli kerge ebamugavus, venituse lõpus tunne, nagu oleks jalas külmavärin, pärast paari trenni jalad tagant lausa valutasid (tuhara alt ja reie tagant ülalpool põlve). jätkasin vähemintensiivseid venitusi jaanuaris ja veebruaris, püüdes vähem venitada, kuna aga reie tagalihas andis ikkagi tunda, siis märtsis tegin trenni juga nii, et hoidsin vasakut jalga venituste ajal kõvera. samas nõuavad jooga asanad ettekummardusi, mistõttu päris vältida vasaku jala venitamist ei ole võimalik (üllatavalt parem jalg paranes ise ära). eile trennis hoidisin samuti vasakut jalga, kuid minimaalselt sai see ikka koormust (tunda oli teatud ebamugavust ettekummardamisel ja jalale kehagapealepainutamisel). pärast trenni lõi vasaku tuhara alla valu, istuda üldse ei saanud, panin külma, valu (pulssidena või spasmidena) jätkus ka hommikul. õhtuks on valu kipitav liikunud tuharasse, (seal kus on teksapükse tagatasku, külje pool) - kas tegu on mingi närviga? reiselihas epõletiks ei tohiks ju tuhar ülaossa kuidagi lüüa?

lugesin, et joogas on küllaltki sage reie tagalihase mikrotrauma, lihas pole rebenenud, kuid pidevalt ülevenitades on tekkinud verevalum, põletik vms. pealt ei ole midagi näha (pole verevalumit, ka ei käinud mingisugust krõpsu, mis tavaliselt äkkliigutusega (jalgpallis, sprintides vms) lihaserebendil tekib. Minu diagnoos on, et tegu on pigem jaanuaris saadud mikrotraumaga, mis korralikutlt ära ei paranenud. Sellist tugevat valu, nagu eile, pole aga varem pärast trenni olnud. Kas mõni närv sai kahjustada, põletik liikus edasi vms? Mida peale määrida (nt tiigrisalvi, millist spordikreemi?) Kas võib jrg nädalal kergelt edasi venitada või on vajalik täielik puhkus jalale ja kui kauaks? Kas vahepeal teha muud sporti - kerge jooks, jõusaal, ilma venitusteta? Kas vaja on spordiarstile näidata? Ma murran pead kas tegu on juba kroonilise vigastusega, mis jääb eluksajaks, või on võimalik sellest paraneda?

Apteegis oli väga palju geele ja ka looduslikke salve (metool jms) - mida kasutada?

Palju küsimusi sai, aga kahjuks pole Internetist põhjalikku infot leidnud, kuidas käituda, et taastuda. Suur tänu ja ilusat kevadet!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist.

Endal mul juba küünarnukiõndlad nii valutavad juba kolmandat päeva. Kui lasen käe kõveras olla mõnda aega, siis sirgu lükata enam peaaegu ei saagi, jube valus on. Nüüd eile tegin terve päeva meelega venitusi, venitasin mõlemat kätt sirgeks pidevalt läbi valu. Aga kui kõverasse tagasi lasen, siis on jälle pärast jube valus sirgeks venitada.

Kas võib olla lihaserebend? Või tõesti ainult piimhape?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pidi tänapäeval suht "laparoskoopiliselt" tehtama. Pidevad krambid ja muu jama koormavad palju rohkem minu meelest. Taastumiseks äkki kirjutavad isegi deca välja B)

No kohe peale vigastust mulle öeldigi et krdi simulant, mine koju, ruotsi kunn tuleb. Eesti meditsiin on nagu on.

:lol:

Kõõluse op-iga on tundide küsimus, vähemalt see, mis puudutab achillese kõõlust.

Achilles Tendon Rupture (Achilles Tendon Tear)

A partial or complete Achilles tendon rupture requires immediate immobilization, or in the very worst cases, immediate surgery to reconnect the tendon. Note that this treatment is the complete opposite of the treatment for Achilles tendinosis.

Strengthening, stretching, and relative rest followed by gradual increases in exercise will help Achilles tendinosis, but would be detrimental to an Achilles tendon rupture. Activity causes Achilles tendon ruptures to get worse, making them more likely to require surgery.

Kõhetub ära.

Tendon injury

Kui ruptuuri ei ole siis selline variant.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist.

Endal mul juba küünarnukiõndlad nii valutavad juba kolmandat päeva. Kui lasen käe kõveras olla mõnda aega, siis sirgu lükata enam peaaegu ei saagi, jube valus on. Nüüd eile tegin terve päeva meelega venitusi, venitasin mõlemat kätt sirgeks pidevalt läbi valu. Aga kui kõverasse tagasi lasen, siis on jälle pärast jube valus sirgeks venitada.

Kas võib olla lihaserebend? Või tõesti ainult piimhape?

Piimhape e. laktaat tekib lihastes.

Mis harjutust tegid - biitsepsile noodipuldil suure raskusega, jah?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Piimhape e. laktaat tekib lihastes.

Mis harjutust tegid - biitsepsile noodipuldil suure raskusega, jah?

Kusjuures see ongi imelik, et ei teinud eraldi biitsepsiharjutust. Hakkasin suure hooga saksa mahukava tegema, tegin 10x10 neg. kaldega rinnalt surumist ära (tähendab nii palju kordusi ei tulnud, sest ei suutnud) ja siis hakkasin lõuatõmbeid tegema. Kusjuures kõige haledam on veel see, et ma tegin lõuatõmbeid nö assisted(selle ploki peal, mis sind üles lükkab, aitab).

Samas, katsudes tundub, et vast ikka on lihas.

Kas on võimalik, et rebestasin Brachialised või Brachioradialised sellega ära?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures see ongi imelik, et ei teinud eraldi biitsepsiharjutust. Hakkasin suure hooga saksa mahukava tegema, tegin 10x10 neg. kaldega rinnalt surumist ära (tähendab nii palju kordusi ei tulnud, sest ei suutnud) ja siis hakkasin lõuatõmbeid tegema. Kusjuures kõige haledam on veel see, et ma tegin lõuatõmbeid nö assisted(selle ploki peal, mis sind üles lükkab, aitab).

Samas, katsudes tundub, et vast ikka on lihas.

Kas on võimalik, et rebestasin Brachialised või Brachioradialised sellega ära?

Tundub rohkem ülekoormusena või DOMS.

http://sportsmedicine.about.com/cs/injuries/a/doms.htm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tegin umbes nädal aega tagasi kõva trenni. Peale kükki, kui hakkasin jõutõmmet tegema, tundsin parema jala siseküljel, üleval pool valu, nii et jätsin asja katki. Sellel päeval oli kõndimisega raskusi. Järgmine päev oli kõik nagu korras. Mõne päeva pärast läksin uuesti trenni, ja kohe kui kükkima hakkasi, lõi see valu uuesti välja. Raskus polnud eriti suur, 40 kg, olen algaja ja kaalun ise 70 kg. Kas võib olla, et on tegu rebendiga? Mis edasi peaks tegema?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minul siis selline vigastus, et sai tehtud peale trenni venitusharjutusi ja spagaadilaadseid venitusi ja vasaku jala reie tagumine lihas sai viga. Tõmbas väga valusaks ja peale seda korda ma ei ole põhimõtteliselt pool aastat saanud spagaadis vasakut jalga ees sirgeks. Ühesõnaga mul on justkui tunne, et see lihas on nüüd nagu lühem?? ja kui ma prooviks spagaati, siis rebeneks seal midagi väga katki. Enam ei julgegi seetõttu proovidagi. Muidu saan kenasti trenni teha, nii jõusaali, kükke, ratast ja jooksu, midagi tunda ei anna. Lihases tekib selline pinge ja õrn valutunne ainult siis kui teen sellise jõumasinaga, kus tuleb jalgu allapoole kõverdada.

Niisiis, kuidas sellises olukorras käituda? Peaksin vältima võimalikke ülepingutusi reie tagumisele ja lootma, et paraneb mingi ajaga ise ära? Või on mõni muu lahendus?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Umbes paar nädalat tagasi tahtsin ma maast kotti võtta, kuid kotti tõstes lõi selja lihasesse tugev valu, esimene päev ei saanud lausa käiagi, teine päev andis selg natukene tunda ja kolmandal päeval oli asi juba ununenud. Peal seda sai trennis käidud, kus selg mitte mingit valu ei teinud nagu poleks midagi olnud. Kuid kui täna hommikul kummardasin ja sokki hakkasin jalga ajama, käis samast lihasest uuesti valu läbi ja jälle on selga valus. Päeval perearstile helistades ning nõu küsides, soovitas ta mul erinevaid kreeme määrida ja paar päeva rahulikult olla. Kui valu läheb paaripäevaga üle, siis pole midagi hullu. Ise ma kahtlustan muidugi midagi tõsisemat, sest kui ma umbes kuuaega tagasi kutsealuse arstlikkus komisjonis käisin, siis seale arst ütles, et mu selja lihased on millegi pärast tugevat pinges.

Kas on võimalik, et on tegemist lihasrebendiga?

Millise arstipoole ma pöörduma peaks? Kas spordiarsti või ortopeedi poole? Soovitage erinevaid arste hinna ja kvaliteedi suhe poolest?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ei taha kuidagi uskuda, et see lihas sul nii hooti rebeneb ja paraneb, pigem ikka mingi lülsamba ebastabiilsus.

kiropraktik/manuaalterapeut või spordiarst/ortopeed, kes manuaalteraapiaga tegeleb - minu arvamus

Tallinnas julgen ise ainult 1 juures käia - dr Tiit Ilves

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×