Jump to content
AlanBStard

Lihaserebendid

Recommended Posts

Suutsin kätt vigastada käesurumise käigus. Liiges on ok, triceps ka aga biceps ei lase olla. Valu oli alguses vaevu tuntav ja läksin järgmine päev trenni. Selga jõudsin treenida väiksema raskuse juures. Bicepsit treenides lõi suur valu sisse ja lõpetasin peale esimest seeriat. Sellest järgmine päev seega täna läksin uuesti trenni (oh mind rumalat) ja peale väikese raskusega rinnalt surumist läks käsi nii valusaks, et tulin koju. Vigastus tundub väike aga mure suur. Just hakkas hästi minema ja parajalt entusiasmi täis ja nüüd see ...

Kaua peaks trennist eemal olema? Kui enam valu ei tunne? Kas aitaks algul paar korda kodus väikeseid raskusi liigutada enne uuesti trenni alustamist?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kaua peaks trennist eemal olema? Olenevalt tõsidusest nädal kuni kuu

Kui enam valu ei tunne? Terav valu peaks kadunud olema jah, väiksem mittehäiriv valu on veel ok

Kas aitaks algul paar korda kodus väikeseid raskusi liigutada enne uuesti trenni alustamist? Õigel hetkel muidugi.

Täpsemini ilma nägemata ei oska öelda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere,

Nüüd on selline probleem, et vigastasin suvel enda rinna keskosa. Täpsemalt seda vahet mis on kahe rinna vahel. Tegelen paljude spordialadega, aga aeg ajalt kevadel ja suvel harrastan sellist ala nagu ghetto workout, tuntud siis ka athletic fitnessi nime all, aga antud ala on ikka rohkem freestyle. Igatahes rippudes toru küljes tõin jalad üle pea käte vahelt läbi ja lükkasin ennast horisontaalselt sirgu ja seisin nii lukustatult umbes kolmkümmend sekundit. Nagu loogiline on, siis antud harjutus paneb suure pinge rinnale ja just nii, et kisub rinda laiali. Loodan, et teil on nii palju ettekujutust :) Peale harjutust on mul juba poo l aastat rinna keskel terav ebameeldiv valu kui teen näiteks rööbastpuudel triitsepsit jne. Ühesõnaga neid harjutusi mis kahe rinna vahelisele alale pinget tekitavad. Saalis igasugu rinnalt surumised ja muu ei tekita üldse valu. Olen ise ka loll, et arstile ei läinud, sest olen nüüd otsapidi Australias ja siin nii head võimalused väljas antud ala harrastada. Valu on nagu vähemaks ajaga läinud aga ikka annab tunda. Küsimus ongi siis seles, et kas tõmbasin mingi roide vahelise kõõluse katki ja kas see on normaalne, et nii kaua võtab taastumist. Sest oleme ausad, ma peale suve ikka läksin jõusaali üle ja tegin kuni selle aasta alguseni massi ja jõu kavasi.

Panen ka video antud alast, et mingi ettekujutus tekiks vigastuste ohtudest. Ja unustasin mainida, et kaalun 94 kilo, antud hetkel kui vigastus tekkis olin 86 kilo ja pikkust on 196, seega massi mida tõmmata ja hoida on, vigastusi pole raske tekitada :)

Timo

Muudetud kasutaja Timoomblus poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale harjutust on mul juba poo l aastat rinna keskel terav ebameeldiv valu kui teen näiteks rööbastpuudel triitsepsit jne. Ühesõnaga neid harjutusi mis kahe rinna vahelisele alale pinget tekitavad. Saalis igasugu rinnalt surumised ja muu ei tekita üldse valu. Olen ise ka loll, et arstile ei läinud, sest olen nüüd otsapidi Australias ja siin nii head võimalused väljas antud ala harrastada. Valu on nagu vähemaks ajaga läinud aga ikka annab tunda. Küsimus ongi siis seles, et kas tõmbasin mingi roide vahelise kõõluse katki ja kas see on normaalne, et nii kaua võtab taastumist. Sest oleme ausad, ma peale suve ikka läksin jõusaali üle ja tegin kuni selle aasta alguseni massi ja jõu kavasi.

Panen ka video antud alast, et mingi ettekujutus tekiks vigastuste ohtudest. Ja unustasin mainida, et kaalun 94 kilo, antud hetkel kui vigastus tekkis olin 86 kilo ja pikkust on 196, seega massi mida tõmmata ja hoida on, vigastusi pole raske tekitada :)

Timo

Vigastustest taastumine võtabki kaua aega, isegi aasta ja päris endiseks võib-olla ei saa kunagi.

Enne harjutusi korralikult lihas soojaks, väldi neid harjtusi, kus vigastuse said.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ja ega neti teel polegi võimalik öelda, kas rebestasid lihast või venitasid ära mingi kõõluse/sideme.

Minu seisukoht on, et poole aastaga peaks ikkagi probleem kas läinud olema või väga tunduvalt paranenud.

B-foorumist üks härra kannatas rinnakuvalu käes väga pikka aega ilma muutusteta, kuni midagi ette võttis.

Niiet minu seisukoht väldi valu tekitavaid harjutusi ja kui soovid neid teha, siis rahakott hambusse ja arstile-füsiole.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest. Eks ma eelmainitut kartsin ja arvasin. Samas olen siin teinud trenni edasi ja väldin neid harjutisi, mis on loogiline. Muidugi kahju on, et ei saa muscel upe teha, mis on kõige parem harjutus, aga elan üle ;) Eks kui kunagi kodumaale tagasi tulen, siis tegelen edasi, kui muidugi antud probleem veel eksisteerib.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tänan vastuse eest. Eks ma eelmainitut kartsin ja arvasin. Samas olen siin teinud trenni edasi ja väldin neid harjutisi, mis on loogiline. Muidugi kahju on, et ei saa muscel upe teha, mis on kõige parem harjutus, aga elan üle ;) Eks kui kunagi kodumaale tagasi tulen, siis tegelen edasi, kui muidugi antud probleem veel eksisteerib.

Samas kui sa hakkad vältima liiga paljusid harjutusi siis võib mõnes mõttes lisa-probleeme tekkida, kui ühed lihased nüüd tunduvalt tugevamaks treenida ning teised täiesti koormuseta jätta. Kogu keha lihasmass toetab siiski teineteist teatud määral ning mõned lihasgrupid päris suurelt

Nagu Gmaster soovitas siis võiks siiski füsioterapeudi juurde minna, kes vaataks probleemid kohapeal üle ning annaks juhendusi taastavatele harjutustele, ning samas annaks nõu kuidas terveid kohti kõige targem treenida oleks, et ei tekiks liigset düsbalansi lihaste vahel ja ei ärritaks olemasolevaid vigastusi.

Kiire ja effektiivne taastumine eeldab üldjuhul siiski omapoolset aktiivset tegutsemist lisaks puhkusele. Kuid niisama ise teadmata on suur tõenäosus asju hullemaks ajada ning läbi neti on õigete soovituste andmine raske. Terapeudid peaksid siiski kohapeal sinu vigastused ära mõõtma, mis ja kui palju sa end liigutada saad ja kui suured on valud jne.

Edu!

Muudetud kasutaja Archangel poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Reeglina teeb läbi valu treenimine asja halvemaks. Erandeid sellele reeglile tohiks teha ainult spets arsti, füsioterapeudi ja vms selle ala profi loal. Seega piirdu nende harjutustega, mis valu ei tekita. Kui nii suur harjutus nagu rinnalt surumine üldse valu ei tee, siis võid loota, et pääsed kergelt. Peale rinnale mõjuvat trenni venita enda lihaseid ka. Enne trenni tee alati õlavöötmele soojendus + soojendusseeriad. Nii soojendus kui venitus tee ka ainult ilma valuta liikumisulatuses.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas kui sa hakkad vältima liiga paljusid harjutusi siis võib mõnes mõttes lisa-probleeme tekkida, kui ühed lihased nüüd tunduvalt tugevamaks treenida ning teised täiesti koormuseta jätta. Kogu keha lihasmass toetab siiski teineteist teatud määral ning mõned lihasgrupid päris suurelt

Nagu Gmaster soovitas siis võiks siiski füsioterapeudi juurde minna, kes vaataks probleemid kohapeal üle ning annaks juhendusi taastavatele harjutustele, ning samas annaks nõu kuidas terveid kohti kõige targem treenida oleks, et ei tekiks liigset düsbalansi lihaste vahel ja ei ärritaks olemasolevaid vigastusi.

Kiire ja effektiivne taastumine eeldab üldjuhul siiski omapoolset aktiivset tegutsemist lisaks puhkusele. Kuid niisama ise teadmata on suur tõenäosus asju hullemaks ajada ning läbi neti on õigete soovituste andmine raske. Terapeudid peaksid siiski kohapeal sinu vigastused ära mõõtma, mis ja kui palju sa end liigutada saad ja kui suured on valud jne.

Edu!

Õnneks on asi ikka nii, et antud alaga eriti sellist asja nagu düsbalansi nii kergelt ei tekita. Juba sellepärast, et see on üdine oma keharaskusega treenimine ja sealt välja jätta rööbastpuudel surumine triitsepsile ja asendad näiteks daimond push upidega või muuga, need ei tekita valu ja on väga head harjutused asenduseks. Samas muscel up ei tekita ka nii valu, kui rakenda rohkem plahvatusliku jõudu enda ülesse tõmbamiseks, et siis mitte panna liigset koormust rinnale ülesse surumisel, ettekujutusel loodan, et saate aru. Salasilmale, et Soojaks jooksen ennast ja enne raskemaid harjutusi teen ikka venitused ja mõned kergemad harjutused (kätekõverdused ja lõuatõmbed) Muidugi kõik ilma valuta. Teate ühte võin ka öelda, et siin soojal maal trenni tegemine väljas on ikka paras piin võrreldes Eestiga. Näiteks joosta 5 km on surm, kui joosta Eestis 10 km ilusti, õhk on nii paks ja umbne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Natuke vana teema kuid aktuaalne igavesti.

Vist oli endal just see kõige kergemat sorti lihasrebend, seda siis säärelihases. Ma pakun et tean ka allikat: tegin rinnalevõtu tõmmet ja rõhutasin seda et tõuseksin varvaste peale. Lükkasin raskust aina juurde ja millalgi siis see juhtus. Päev hiljem, kontoris istudes, hakkas see tundma anda ja oli ebamugav.

Täiskükki ei saanud minna sest kui läksin kogu keharaskusega säärte peale, lõi kerge valu jala alaosast läbi. Mitu päeva hoidusin jalatrennist.

Nüüd 6 päeva pärast (eeldatavat) vigastust on see umbes 98% taastunud. Suutsin teha kükki ja rebimist 70%'ga max'ist (rohkemat ei pidanud heaks kangile laadida) ja ei olnud enam midagi hullu. Ma arvan et järgmisest nädalast lähen jälle suuremate raskuste juurde tagasi.

Läks vist õnneks et mul see nii kiirelt paranes ja vigastus oli tagasihoidlik.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pole siia ammu keegi kirjutanud, kuid äkki saab abi. Mure selline ,et triitsepsile harjutusi tehes, näiteks blokil allasurumine ja prantsuse surumise ajal muutub triitseps sinakas/mustaks.Veri koguneb ühte kohta ja liigu edasi vms? Hiljem on natuke krampis ka aga valus ei ole. Ja kusjuures mõlema triitsepsiga sama asi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×