Jump to content
Riho.

Söögi ajal joomine.

Recommended Posts

Mis teemal te sii narutlete hetkel muidu?

Märkasin eelnevas postituses pildil olevaid pudeleid ja ütleks, et

mina ostan ikka siirupit 2L väikses pudelis hetkel, milleks neid 4-5 taarat pildil omada üldse?

Ostan ka 5L väikses pudelis head oliiv-õli, kuna saan liiga soodsalt.

Ja nüüd keemiast rääkides, siis mis sellega on üldse? Tapab ära või? -Vaevalt.

Suhkurvaba siirupist, need väiksed pudelid on suhkurvabad, annavad pm 0 kcal.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mina joon siis kui tekib janu, vahest ennem sööki, vahest söögi ajal(kui suurem/soolasem) söök ja enamasti peale sööki ka, kuna tekib lihtsalt janu söögist. Btw toidu kõrvale ja peale joon peaaegu alati piima(tavaliselt 0,5 liitrit vähemalt). See 2h peale söömist joomine on küll enda keha piinamine sõna otseses mõttes, kuna keha vajab seedimiseks vett. Kas nüüd kreatiini laadijad peaksid vedeliku tarbimise lõpetama?(eijoo enne sööki, söögi ajal ja 2h peale ...ja kui süüakse veel 5-6x päevas nagu sportlasele ette nähtud!?), eriti kuskil kuumas kliimas. Varsti on kõik surnud või paremal juhul sitt lihtsalt kinni ja tervis läbi. Kunagi olen lugenud hulga looduses ellujäämisraamatuid ning seal kirjutati, et sattudes oludesse, kus ei ole võimalik tarbida vedelikku ja on dehüdratsiooni oht, eriti palavas kliimas, sööge vaid äärmisel vajadusel, kuna süües tahket, näpistab keha tublisti veevarudest! Selle teema point on minu jaoks sama, kui rääkida, et "kaalulangetamiseks peab inimene NÄLGIMA".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mina joon siis kui tekib janu, vahest ennem sööki, vahest söögi ajal(kui suurem/soolasem) söök ja enamasti peale sööki ka, kuna tekib lihtsalt janu söögist. Btw toidu kõrvale ja peale joon peaaegu alati piima(tavaliselt 0,5 liitrit vähemalt). See 2h peale söömist joomine on küll enda keha piinamine sõna otseses mõttes, kuna keha vajab seedimiseks vett. Kas nüüd kreatiini laadijad peaksid vedeliku tarbimise lõpetama?(eijoo enne sööki, söögi ajal ja 2h peale ...ja kui süüakse veel 5-6x päevas nagu sportlasele ette nähtud!?), eriti kuskil kuumas kliimas. Varsti on kõik surnud või paremal juhul sitt lihtsalt kinni ja tervis läbi. Kunagi olen lugenud hulga looduses ellujäämisraamatuid ning seal kirjutati, et sattudes oludesse, kus ei ole võimalik tarbida vedelikku ja on dehüdratsiooni oht, eriti palavas kliimas, sööge vaid äärmisel vajadusel, kuna süües tahket, näpistab keha tublisti veevarudest! Selle teema point on minu jaoks sama, kui rääkida, et "kaalulangetamiseks peab inimene NÄLGIMA".

Nojah, see oli Eiselti foorumis ja mina seda välja ei mõelnud :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nagu kuskil oli krijas või näidati telekast ma täpselt ei mäleta aga öeldi et tegelikult ei tohiks söögi ajal juua.Alles peale sööki mingi 10 min vms,et süljenäärmed peavad ise tekitama piisavalt sülge ja saama piisavalt koormust vms,et peab korralikult mäluma siis ei ole vajaudst juua ka söögi ajal !? Mis te arvate? :D

sama hea et joogi ajal ei tohi süüa:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellega on ilmselt nii, et söögi ajal ei soovitata juua selleks, et muidu kugistad sa lihtsalt poolnärimata toitu vedelikuga loputades alla. Parem oleks ju toit korralikult läbi närida, kergem seedida, söömine kestab kauem ja täiskõhutunne saabub ka õigel ajal. Oma piima või tee vms võib juua aga vahetult peale söögikorda. Muidugi võib peale sööki juua ka vett, sest valgu seedimiseks kulub seda palju.

Keegi siin mainis, et 1,5 tundi enne ja peale sööki ei olevat hea vett juua. Ma tahaks teada, millal ma siis vett juua võin, kui ma iga 3 tunni tagant söön? :D

Nii ongi. Suus kauem mäludes seguneb toit süljega ( mis kergendab toidu seedimist), hiljem maos maomahlad ( maohape )toimetavad edasi. Kui söögi kõrvale juua, siis sülg ei saa oma "tööd" ära teha ning maohape lihtsalt lahjendub su joogiga.

Aga tõsi on, et ma ise ka söögi kõrvale ikka joon. Nätieks seaprae kõrvale meeldib Alsace´i või Moseli riesling. mmm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Nii ongi. Suus kauem mäludes seguneb toit süljega ( mis kergendab toidu seedimist), hiljem maos maomahlad ( maohape )toimetavad edasi. Kui söögi kõrvale juua, siis sülg ei saa oma "tööd" ära teha ning maohape lihtsalt lahjendub su joogiga.

Aga tõsi on, et ma ise ka söögi kõrvale ikka joon. Nätieks seaprae kõrvale meeldib Alsace´i või Moseli riesling. mmm

Ma millegi pärast arvan, et kui räägid maomahladest jne, siis äkki sellepärast ei soovitata(ise arvan nii) et muidu vedelik läheb läbi mao liiga kiiresti ja kui jood söögi kõrvale koguaeg, siis äkki söök muutub liiga vedelaks ja toitained ei seedu korralikult maos vaid panevad turboga kohe peensoolde, aga see on mu oma idee :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Leidsin omega 3-st lugedes sellise jutu seoses söögi ajal joomisega:

Kalaõlisid võiks tarbida kuni 1h enne toidukorda, et õlid saaksid maksimaalselt imenduda. Söögi kõrvale ei ole soovitatav juua ei teed, vett, kohvi ega muud jooki (erandiks on piim), kuna õlid ei segune vees.

Toidu seedides maos vabanevad toidust väiksed õligloobulid, need gloobulid sisenevad vereringesse ja sealt edasi vajalikesse kudedesse ja rakkudesse.

Kui toidu kõrvale juua, siis see protsess on häiritud – väikesed õligloobulid kleepuvad üksteise külge ja moodustavad klimbid. Sellisel juhul ei suuda keha õlisid omastada ning need õliklombid suunatakse maksa, kus nad läbi töödeldakse ja saadetakse peamiselt keha rasvarakkudesse energiavarudeks. Normaalselt toitudes saab maks piisavalt rasva. Kui aga toidu juurde juua, saab ta seda liiga palju ja me muutume lihtsalt paksuks ja õlidest ei ole mingit kasu.

Vedelikke võiks tarbida 10 minuti enne toidukorda, toidu ajal ja hiljemalt 2h või enam kindlasti mitte.

Piim on erand, kuna sisaldab endas emulsifeerunud õlisid ning segunevad hästi teiste õlidega ning lausa parandavad omandatavate õliosakeste omastavuse protsenti. Piimapulber ja rasvata piim ei ole aga sobivad.

Ka kõik jahutatud ja külmad joogid on iseenesest maole halvad. Kui aga maos on juba toit siis muudab külm jook õlid automaatselt rasvaks. Sellisel juhul jõuab vereringesse minimaalselt õlisid. Kuid probleem ei lõppe siin. Kui rasvad, eriti lihast pärinev küllastatud rasvad, põletatakse maksas, siis nad jätavad järgi jääke, mis on pisikesed kolesteroolikristallikesed, need ladestuvad veresoonte seintele.

Ei sobi ka gaseeritud ja muud kunstlikud joogid, tehislikult loodud aineid ja keemilisi ühendeid ei suuda inimkeha omastada.

Parim kokteilisoovitus oleks kalaõli toasooja piimaga sheikeris ära segada ning juua hommikul esimese asjana. Tund aega hiljem süüa hommikusöök. Kui piim ei ole vastuvõetav, sobib ka värskelt pressitud apelsinimahl (ei sobi paki ega purgi apelsinimahl).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tuleb vist söögi kõrvale joomisest loobuda :D vaatab, kas on teine tunne :D

Supi kõrvale klaas piima tasuks kindlasti võtta, ei juhtu midagi seedimisega, see hea vedel mass seedib kenasti. Aga kui piima juua palju korraga, näiteks suhtuda liitrisse piima kui toitu ja teises klaasis poolde lisaliitrisse piima kui jooki, siis see 1+ liitrit piima lühema ajaga sisse juua on liig mulle küll olnud, kõht läheb lahti. Kui piima kõrvale piima ei jooks, siis seediks ära, liiter jogurtit näiteks üksinda seedib kenasti, kuid kui juua kõrvale pool liitrit piima, siis taas põhi alt. Et just piimaga olen seda täheldanud, võib-olla ku ivett kõrvale juua piimale ja supile, siis ei juhtuks midagi?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma joon tavaliselt ikka piimasuppi kõrvale klaasi piima ja kõhuprobleemidega ei kurda, Harjumus üldse iga söögi kõrvale juua

Mina ka.

Aga küsimus on selles, et teadlased on leidnud, et maomahlad uhutakse soolde ära kui liiga vedel värk on vist.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina ka.

Aga küsimus on selles, et teadlased on leidnud, et maomahlad uhutakse soolde ära kui liiga vedel värk on vist.

Olen ka sellist juttu kuulnud, aga arvata ongi, et puhta leemepeal inimese organism välja ei vea

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Leidsin omega 3-st lugedes sellise jutu seoses söögi ajal joomisega:

Kalaõlisid võiks tarbida kuni 1h enne toidukorda, et õlid saaksid maksimaalselt imenduda. Söögi kõrvale ei ole soovitatav juua ei teed, vett, kohvi ega muud jooki (erandiks on piim), kuna õlid ei segune vees.

Toidu seedides maos vabanevad toidust väiksed õligloobulid, need gloobulid sisenevad vereringesse ja sealt edasi vajalikesse kudedesse ja rakkudesse.

Kui toidu kõrvale juua, siis see protsess on häiritud – väikesed õligloobulid kleepuvad üksteise külge ja moodustavad klimbid. Sellisel juhul ei suuda keha õlisid omastada ning need õliklombid suunatakse maksa, kus nad läbi töödeldakse ja saadetakse peamiselt keha rasvarakkudesse energiavarudeks. Normaalselt toitudes saab maks piisavalt rasva. Kui aga toidu juurde juua, saab ta seda liiga palju ja me muutume lihtsalt paksuks ja õlidest ei ole mingit kasu.

Vedelikke võiks tarbida 10 minuti enne toidukorda, toidu ajal ja hiljemalt 2h või enam kindlasti mitte.

Piim on erand, kuna sisaldab endas emulsifeerunud õlisid ning segunevad hästi teiste õlidega ning lausa parandavad omandatavate õliosakeste omastavuse protsenti. Piimapulber ja rasvata piim ei ole aga sobivad.

Ka kõik jahutatud ja külmad joogid on iseenesest maole halvad. Kui aga maos on juba toit siis muudab külm jook õlid automaatselt rasvaks. Sellisel juhul jõuab vereringesse minimaalselt õlisid. Kuid probleem ei lõppe siin. Kui rasvad, eriti lihast pärinev küllastatud rasvad, põletatakse maksas, siis nad jätavad järgi jääke, mis on pisikesed kolesteroolikristallikesed, need ladestuvad veresoonte seintele.

Ei sobi ka gaseeritud ja muud kunstlikud joogid, tehislikult loodud aineid ja keemilisi ühendeid ei suuda inimkeha omastada.

Parim kokteilisoovitus oleks kalaõli toasooja piimaga sheikeris ära segada ning juua hommikul esimese asjana. Tund aega hiljem süüa hommikusöök. Kui piim ei ole vastuvõetav, sobib ka värskelt pressitud apelsinimahl (ei sobi paki ega purgi apelsinimahl).

Hea on kuulda et ikka üks asi on mida õieti teen, ma joon koguaeg sõõgikordadel piima vähemalt 100-150g

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×