Jump to content
Riho.

Söögi ajal joomine.

Recommended Posts

Seletan siinkohal natuke lahti enda valgupulbritarbimist:

Toidukorrakoks: vahel lihtsalt on väga ruttu vaja süüa üks toidukord. Nt. 5. minutiga kahe loengu vahepeal. Siinkohal kasutan mugavusest nö toidukorrakokteili, mille eesmärk on aeglane imendumine, joodav maitse ning võimalikult kaua kestev täiskõhutunne. Sellepärast teen selle kokteili piimast (eeldusel et aeg on selline, et see kaasas kandes halvaks ei lähe) ning panen sinna ainult natuke vadakut ning minimaalselt kakaod.

Teema peale tagasi - üldiselt söögi juurde ise ei joo. Kui siis klaas veini vastava toidu juurde:) Joon vahel peale sööki teed.

Milleks sel ajal vadak, otstarbekam oleks kaseiin.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Milleks sel ajal vadak, otstarbekam oleks kaseiin.

Kaseiini saan piimast. Vadakut kasutan sellel puhul maitseks;) Ei näe mõtet endale sellise tarvitamissageduse juures eraldi kaseiinikotti osta. Ja kõik see oli ka originaalses postituses kirjas <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

jah mõned ütlevad veel nii,et joo enne sööki või pärast sööki,aga ära söögi ajal küll joo midagi.samas enne sööki juua ära(nt mahl)oleks nagu

natukene narr küll mu meelest.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Trennijärgne koks: kui enne trenni ei olnud mahti piisavalt korralikutl toituda VÕI veedan trennis kauem kui kaks tundi, siis juba trenni ajal / järel võtan vadakut. Seal sees on ka kakao süsivesikuks VÕI siis joon paralleelselt spordijooki (tavapärase tee asemel). .

Ütleme, et kui shake on 1dl vadak ja 4dl vesi, siis oleks hea sinna otsa panna veel ntx 1/2 dl kakaod? Oleks see piisav süsivesikute hulk peale trenni?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei elaks üle kui ma peaksin alles pärast 1-2 tundi vett jooma. :) Samas ma joon vett päevas 3 liitirt, mitte et ma ülekaaluline oleks.

Joon söögikõrvale alati. Eelistatavalt vett.

Muudetud kasutaja moosese10k2sku poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kartulis on 80% massist vesi, lihas 60% vesi, kurgis on 90% vesi...lihtsalt natuke mõtlemiseks teile :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Drink water before and after food; ideally drink a glass of water half an hour before you eat your meal and half an hour after the meal. You can drink water with meals, and drink water anytime your body feels like it.
You should always drink water prior to eating, and after eating, to support the digestive process. The stomach depends on water to help digest food, and lack of water makes it harder for nutrients to be broken down and used as energy.
Muudetud kasutaja Reemix poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Samas on keemia kursuselt meelde jäänud, et ainesse lahusti (vee) lisamine tõstab dissotsiatsioonimäära.

Kui auto aku hakkab nöökima (st hape jääb liiga lahjaks) siis pannakse sinna sisse destilleertiud vett ja aku funkab nagu nalja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sellega on ilmselt nii, et söögi ajal ei soovitata juua selleks, et muidu kugistad sa lihtsalt poolnärimata toitu vedelikuga loputades alla. Parem oleks ju toit korralikult läbi närida, kergem seedida, söömine kestab kauem ja täiskõhutunne saabub ka õigel ajal. Oma piima või tee vms võib juua aga vahetult peale söögikorda. Muidugi võib peale sööki juua ka vett, sest valgu seedimiseks kulub seda palju.

Keegi siin mainis, et 1,5 tundi enne ja peale sööki ei olevat hea vett juua. Ma tahaks teada, millal ma siis vett juua võin, kui ma iga 3 tunni tagant söön? :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui auto aku hakkab nöökima (st hape jääb liiga lahjaks) siis pannakse sinna sisse destilleertiud vett ja aku funkab nagu nalja.

Autoakus olev lahus on väävelhappe ja vee segu. Hape ei kao kuhugi, hoopis vesi kaob aja jooksul (aurustub). Sellepärast reeglina lisataksegi ainult destileeritud vett sinna, sest osa vett on ära auranud, aga hape ei aurustu. Hapet lisatakse vaid siis kui mingil põhjusel on hape välja voolanud (aku külili olnud, korgid nõrgalt kinni ja sealt vahelt välja loksunud...). :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ise joon väga tihti söögi kõrvale apelsinimahla, tuleks ära lõpetada?:D

mahlad koosnevad veest ja suhkrust, natuke kontsentraati lisaks.

neid öko mahlu ei jõua osta kus suhkru osa on miinimumi viidud. selliste mahlade liitrihind algas 30 eegust.

mahlad on nagu limonaad, colad, fantad jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mahlad koosnevad veest ja suhkrust, natuke kontsentraati lisaks.

neid öko mahlu ei jõua osta kus suhkru osa on miinimumi viidud. selliste mahlade liitrihind algas 30 eegust.

mahlad on nagu limonaad, colad, fantad jne

ära nüüd üle ka pinguta, 1 L apelsini mahla saad ilusti 14 eegiga kätte ja kindlasti pole suhkruga mahl samaväärne limonaadiga

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ära nüüd üle ka pinguta, 1 L apelsini mahla saad ilusti 14 eegiga kätte ja kindlasti pole suhkruga mahl samaväärne limonaadiga

loe pakendiinfot alati.

kui ühes coca cola liitris oli 8 teelusikat suhkrut siis aura mahlas on 4 lusikat vähemalt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Toidu kõrvale joon suhkurvaba siirupit,Fun Light-i :D.

Suhkruvaba siirup? See on ju ikka huumor, nagu ma aru saan: et tegemist suhkruvaba siirupiga ja ka see, et seda toidu kõrvale jood?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkruvaba siirup? See on ju ikka huumor, nagu ma aru saan: et tegemist suhkruvaba siirupiga ja ka see, et seda toidu kõrvale jood?

Suhkurasendajaga, tundub keemia, aga joon :D

funlight-saft-gula.jpg

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Suhkurasendajaga, tundub keemia, aga joon :D

Mis teemal te sii narutlete hetkel muidu?

Märkasin eelnevas postituses pildil olevaid pudeleid ja ütleks, et

mina ostan ikka siirupit 2L väikses pudelis hetkel, milleks neid 4-5 taarat pildil omada üldse?

Ostan ka 5L väikses pudelis head oliiv-õli, kuna saan liiga soodsalt.

Ja nüüd keemiast rääkides, siis mis sellega on üldse? Tapab ära või? -Vaevalt.

Muudetud kasutaja CharlesRoos poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma olen ka koguaeg söögi kõrvale ikka joonud aga lugesin hiljuti, et söögi kõrvale juues, ei lahustu toidust saadud rasvad veega ja satuvad läbi maksa "depoosse".. vms. Ma ei tea kui aruka teksti ma nüüd kirutasin aga võib-olla keegi kommenteerib seda.. Eiselt.ee foorumi alt lugesin. Praegu ma kahjuks ei viitsi seda teemat otsida sealt.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×