Jump to content
Riho.

Söögi ajal joomine.

Recommended Posts

Kas sa ise soovitaksid juua enne või pärast söömist mahla, kakaod jne?

Mahla asemel iga kell puuvili v6i mari (iseseisva s88gina....) Kakao....ei kuulu minu leksikoni. Minu pahe on kohv ja seda siis peale s88ki. Teed olen ma v2ikeses koguses tarbinud ka enne s88ki.

Vee joomine ehk siis vedeliku tarbimine ei saa ju toimuda mingi kindla graafiku alusel. Janu ennetamine on kyll tore v2ljend, kuid teie ajule ei ole hea ei liiga palju ega ka liiga v2he vett.

Pole hullemat asja, kui te ykskord l6petate enese kuulamise ja tahate k6iges t2pseid n2pun2iteid.

Seda v6iks nimetada 6pitud abituseks...

Samas ma saan aru, et kommertsmyra on ysna tugev...ja see vist on v6imeline summutada igasugused sisemised n6udlused.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui jälgida alati keha soove, siis oleks pakse inimesi veel hulga rohkem kui praegu. Ma sööks parema meelega pizzat ja purksi, kui hautatud kaalikat, sest esimesed on palju maitsvamad ja mul on nende järgi isu. Kuhu see viiks, on vist selge. Teinekord ei pruugi näiteks janutunnet tekkida, kuigi keha võib juba olla tugevas dehüdratatsioonis. Keha ei ole alati parim teenäitaja, teinekord lihtsalt on vaja mingeid kindlaid näpunäiteid jälgida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mahla asemel iga kell puuvili v6i mari (iseseisva s88gina....) Kakao....ei kuulu minu leksikoni. Minu pahe on kohv ja seda siis peale s88ki. Teed olen ma v2ikeses koguses tarbinud ka enne s88ki.

Vee joomine ehk siis vedeliku tarbimine ei saa ju toimuda mingi kindla graafiku alusel. Janu ennetamine on kyll tore v2ljend, kuid teie ajule ei ole hea ei liiga palju ega ka liiga v2he vett.

Pole hullemat asja, kui te ykskord l6petate enese kuulamise ja tahate k6iges t2pseid n2pun2iteid.

Seda v6iks nimetada 6pitud abituseks...

Samas ma saan aru, et kommertsmyra on ysna tugev...ja see vist on v6imeline summutada igasugused sisemised n6udlused.

Mu jaoks on joomine pärast või enne söömist pseudopõhjuste alusel, liialdamine, ja ma jätkan joomist ikka söömise ajal. Lihtsalt huvitav on lugeda, mida uut toitumismaailmas välja pakutakse. <_<

Muudetud kasutaja whitesox poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kui jälgida alati keha soove, siis oleks pakse inimesi veel hulga rohkem kui praegu. Ma sööks parema meelega pizzat ja purksi, kui hautatud kaalikat, sest esimesed on palju maitsvamad ja mul on nende järgi isu. Kuhu see viiks, on vist selge.

Mitte keha ei tekita sul purksi isu vaid aju, kuna sul on burksist väike/suur vaimne sõltuvus.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mu jaoks on joomine pärast või enne söömist pseudopõhjuste alusel, liialdamine, ja ma jätkan joomist ikka söömise ajal. Lihtsalt huvitav on lugeda, mida uut toitumismaailmas välja pakutakse. <_<

Me oleme siis alguses tagasi...

Ma ei ytelnud, et s88gi ajal ei tohi juua.

Kui veele tahetakse mingit maitset, siis sobib h2sti sidrun.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Te nii v6i naa s88te liiga palju raskesti seeditavaid kombinatsioone. Mahl ajab kogu selle kupatuse veelgi segasemaks.

Asi on selgem, kui mahlade asemel oleks puuvili v6i mari.

millised kombinatsioonid on raskesti seeditavad ja miks??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
millised kombinatsioonid on raskesti seeditavad ja miks??

Suhkur sobib ainult marjadega.

Erinevad valguallikad ei sobi kokku.

Teraviljad ja p6hivalguallikad... jne

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

If you add any other liquids in your stomach right after you have eat your body have to waste even more energy and time to digest your food and its just go down the road from there. Food might not get digested all the way through and you get only half or less on the nutrition’s.

Nagu ma aru saan , see tähendab siis põhimõtteliselt seda et söögi ajal või vahetult pärast söömist juues kulutab keha rohkem energiat ning ka päris palju toidust saadavast energiast võib jääda saamata.Kas see siis mitte ei võiks olla väga heaks vahendiks dieedil ,juua toidu kõrvale kui see seedimisel rohkem energiat kulutab ning kui te satute dieedil millegiga natuke patustades,siis juues samal ajal palju vedelikku võib toit teist niisama läbi käia ja liigne energia jääb saamata??

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Aga kust võtab keha selle vee, mida on vaja 1 Kcal jagu toidu imendumiseks? Kuskilt mäluhämarusest kumab, et selleks kulub u 1 ml (võin ka eksida). Tehke nüüd igaüks omad arvutused - palju teil toidukorra kaloraaž tuleb... Kahtlen, et korraliku kõhutäie korral sellest veest piisab, mis maos ja soolestikus on. <_<

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

See erinevate valguallikate mitte tarbimine on minu arust liiga lai puu millega lüüa...

Nt. trennijärgses valgukoksis on mul ülekaalus vadak, ent kui teen olude sunnil "toidukorrakoksi", siis seal on kaseiin (piima näol), natuke vadakut, soja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
See erinevate valguallikate mitte tarbimine on minu arust liiga lai puu millega lüüa...

Nt. trennijärgses valgukoksis on mul ülekaalus vadak, ent kui teen olude sunnil "toidukorrakoksi", siis seal on kaseiin (piima näol), natuke vadakut, soja.

Mina soovitaks syya tavas88ki :P

Vabandust, et just saidis6bralik ei ole sellel teemal <_<

88piku viimasest loengust v6is ysna kindlalt v2lja noppida t6etera, et paljude tavatreenijate puhul on "taastusjoogid" mahavisatud raha.

Siit edasi v6iks loomulikult j2tkata tippspordi kahjulikuse teemadel ;D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Loe ühte ja õiget paksu raamatut. <_<

6ngitsed vale koha peal. Ma v6in ju noorem olla...kuid teadust88d tegin fysiloogia kateedri juures juba 1983 aastal.... Suuri raamatuid (scripta medicorum) loen aastast 1978.

Ma olen lihtsalt v2he konventsionaalne, kuid ma ei loe seda puuduseks.

80 aastate algusest r22gitakse fysioloogide ridades teemal "kulinarnaja gadost".

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui eesmärgiks on soodustada raua paremat imendumist toidust :

"Lihaprae kõrvale ära joo piima ega teed"

Lisa lihatoidule C-vitamiini raua paremaks imendumiseks (nt apelsinimahl)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jrx- varasemate postituste järgi (va.aspartaam) tundud igati pädev tegelane olema, aga et tarbid sojat, see oleks küll selgitamist väärt.

"Ära nüüd näkku löö".

http://www.soyonlineservice.co.nz/

Ma arvan, et see nõiajaht sojale on üsna samasugune nagu nõiajaht aspartaamile;)

Ma ei viitsi otsida, ent ma olen väga veendunud, et sama ilusaid, sama paljude teadusviidetega lehti on ka selle kohta, et soja on superfood, mida kõik ja kogu aeg tarbima peaksid.

Kus on tõde? Tõenäoliselt jälle kusagil vahepeal.

Seletan siinkohal natuke lahti enda valgupulbritarbimist:

Toidukorrakoks: vahel lihtsalt on väga ruttu vaja süüa üks toidukord. Nt. 5. minutiga kahe loengu vahepeal. Siinkohal kasutan mugavusest nö toidukorrakokteili, mille eesmärk on aeglane imendumine, joodav maitse ning võimalikult kaua kestev täiskõhutunne. Sellepärast teen selle kokteili piimast (eeldusel et aeg on selline, et see kaasas kandes halvaks ei lähe) ning panen sinna ainult natuke vadakut ning minimaalselt kakaod. Soja täidab natuke aeglasemalt imenduva lisavalgu rolli. Lisaks läheb sinna veel tihtipeale lusikatäis rohelise tee pulbrit ja kaneeli. Sellist kokteili tarbin MAX kaks korda nädalas ja pigem 1 kord üle kahe-kolme nädala.

Trennijärgne koks: kui enne trenni ei olnud mahti piisavalt korralikutl toituda VÕI veedan trennis kauem kui kaks tundi, siis juba trenni ajal / järel võtan vadakut. Seal sees on ka kakao süsivesikuks VÕI siis joon paralleelselt spordijooki (tavapärase tee asemel). Põhiliselt vadak, sest eesmärgiks kiire imendumine. Sellist kokteili tarbin MAX kaks-kolm korda nädalas ja pigem 1 kord nädalas. Sõltub treeningperioodi intensiivsusest. KUI treenin 2x päevas, siis võtan vahel ka tihedamini.

Seega soja puhul minu keiss sama nagu aspartaamiga - isegi kui tegemist on kahjuliku ainega, siis arvan, et see kasu, mis ma saan selle tarbimisest on antud tingimustes piisavalt ületav seda riski, mida ma võtan selle suhteliselt vähese tarbimisega.

Teema peale tagasi - üldiselt söögi juurde ise ei joo. Kui siis klaas veini vastava toidu juurde:) Joon vahel peale sööki teed.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×