Jump to content
margot

Säärevalu - luuümbrise põletik, väsimusmurrud (stressimõrad)

Recommended Posts

Luukad, endal oli ka ajateenistuses noorteajal ja mul ka lampjalad. Selle vastu aitab puhkus,venitamine ja siis kui põletik läinud lihaste tugevdamine.

http://www.exrx.net/WeightExercises/Tibial...eCalfRaise.html

Võid määrida ka neid ntx fastum keeli või diclofenac'i sisaldava kreemiga.

Muudetud kasutaja dirty scorpion poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Peale jooksupisikusse nakatamist sain ka mina selle suve lõpuks kõva luuvalu tunda ja mul on ka lampjalad...mul siis oli väsimusmurd. Ega muu ei aitagi kui tuleb paus sisse teha ja lasta paraneda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Peale jooksupisikusse nakatamist sain ka mina selle suve lõpuks kõva luuvalu tunda ja mul on ka lampjalad...mul siis oli väsimusmurd. Ega muu ei aitagi kui tuleb paus sisse teha ja lasta paraneda.

Hmm, ma olen proovinud ka pika pausi vahele jätta, kuid peale seda on asi veel hullem. Jalgpalli või korvpalli ei kannata üldse mängida, valu lihtsalt kohutav. Ei tea kas selle probleemiga sõjaväest ära saab ?:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Viga ongi lampjalgsuses. Tuleb teha spetsiaalsed tallad. :rolleyes: Aga ikkagi ei vastatud, et kas võib teha jalatrenni jõusaalis või ei? Küsin sellepärast, et omme see endal plaanis ning tean, kas jätan ära või mitte.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Hmm, ma olen proovinud ka pika pausi vahele jätta, kuid peale seda on asi veel hullem. Jalgpalli või korvpalli ei kannata üldse mängida, valu lihtsalt kohutav. Ei tea kas selle probleemiga sõjaväest ära saab ?:rolleyes:

ega jah, nüüd põlved ka haiged, et joosta ei saagi ma kunagi enam arvatavasti. Aga sõjaväega on nii, et lampjagadega pidi ära saama küll ja usun, et mingi jalavigastusega ka siiski.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vt 5's lk: http://treener.eok.ee/dokument_open.php?do...476970e005c1b1a

Tõenäoliselt tegu sääre luuümbrise põletikuga.

Efektiivseim ravi on puhkus.

Pakuks ka sama. Endal olnud, tekkis ülekoormusest (igapäevane jooksutrenn 10-15 km, asfalt, ju põrutas ka päris korraloikult). Sääre esiosa valus, paiste läks ka lõpuks, kuumaks, astuda oli isegi valus, mitte midagi tehes ka tuikas. Ei ravinud, arstile ei läinud, sai puhkust- jätsin jooksud ära mingiks ajaks, läks üle. Teistele mitteravimist soovitada ei julge, aga mul läks ilma igatahes üle.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ilmselt suurim põhjus, miks sääre luuümbrise põletik tekib, on järsk koormuse kasv ja kõval pinnasel jooksmine. Kindlasti saab seda probleemi mingil määral vältida, tõsta koormust järk-järgult, joosta võimaluse korral pehmel pinnasel nt metsaradadel või muru peal. Kui mul endal kunagi sama probleem oli, isegi istudes tegid valu, siis sörkisin ainult pöia peal võimalikult pehmelt, et põrutus oleks minimaalne, pikka maad muidugi nii ei suuda, aga soojendusjooksu saab tehtud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Niisiis arstil käidud ja määrati mingid spetsiaalsed tallad. Hetkel ei tohi jalgadele koormust anda kuni taldade tulekuni. Siit küsimus: kas võib teha hetkel 4x nädalas ülakeha? Eelmine nädal proovisin nii ja väga sobis.

Muudetud kasutaja Gympans poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Niisiis arstil käidud ja määrati mingid spetsiaalsed tallad. Hetkel ei tohi jalgadele koormust anda kuni taldade tulekuni. Siit küsimus: kas võib teha hetkel 4x nädalas ülakeha? Eelmine nädal proovisin nii ja väga sobis.

Ülakeha võid kindlasti treenida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tõstatan vanat teemat.

Endal sama asi. Astusin kehakultuuri teaduskonda õppima ja ise pole kunagi spordiga põhimõtteliselt tegelenud, siis kohe esimesel kuul luukas. Et tahaks teada, kas see ravib paremini kui määrin ennem magamaminekut kreemi ja panen sideme ümber või siis ainult määrin kreemi ja lasen jalal hingata ?

Muudetud kasutaja Sarge poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõstatan vanat teemat.

Endal sama asi. Astusin kehakultuuri teaduskonda õppima ja ise pole kunagi spordiga põhimõtteliselt tegelenud, siis kohe esimesel kuul luukas. Et tahaks teada, kas see ravib paremini kui määrin ennem magamaminekut kreemi ja panen sideme ümber või siis ainult määrin kreemi ja lasen jalal hingata ?

Side imab kreemi endasse kui see vahetult peale kreemitamist peale panna. Capsicamiga oli minu meelest veel see lugu, et hakkab kõrvetama hullumeelselt kui midagi peale panna. Minu kogemused ütlevad, et säärelt suudan sideme öösel iga valemiga siiski ära niverdada ja hommikuks otsi sidet mööda voodit taga :P

NSAIDide (ibukas jt) on muidugi oluline teada, et põletikuvastast toimet hakkavad nad omama organismile alles peale vähemalt nädalast tarbimist...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lootsin, et äkki mõni spordiarst on ka foorumis tegev :P Sellepärast postitasingi.

Mida arvate kreemist Voltaren? Tablettidest Ibumax? Külmakotist?

Kuidas säärekonti venitada? Ma kujutan ette, et vältida tuleks harjutusi, mis jalga põrutavad?

Lampjalga pole, aga käin üsna "kõva" jalaga, nagu jõehobu.

Tõstatan ka siis natuke seda vana teemat.

Ibumaxi pole mõtet pidevalt võtta. Võtsin aastaid tagasi pidevalt valuvaigisteid ning nüüd on hoopiski liigesed haiged. Valuvaigistitest on nüüd aga reumavalu vastased, mitte enam igapäevased valuleevendajad.

Külmakott ja kompress on kohe hädavajalikud kui midagi juhtub.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Asi sai alguse eelmise aasta augustis, kus peale suurt vastupidavuse treeningut olin sunnitud pöörduma traumapunkti, kuna valuvaigisti ei aitanud (diclac 150).

Muidugi pandi mulle vale diagnoos, mis väljendus nõrkades kandades. Seejärel saadeti raviasutusse (ei hakka nimesid nimetama), kus anti kaltsiumi tablette, valuvaigistit ning tehti isegi 4 korda kompressi, see kõik oli tehtud 21 päeva jooksul mis ma seal olin. Noh midagi see ikkagist aitas, ning võimalik oli isegi käia.

Saadeti siis tagasi, öeldes, et see liigsest väsimusest, ning see on juba möödas. Peale hommikust võimlemist muutus asi hullemaks, kõigest 30min jooksul muutus peaaegu kuune ravi mõtetuks. Sain siis 10 päevaks koju, puhkusele. Puhkuse ajal ei saanud ülde käia, max 100m päevas korteris liikudes. Käisin mööda arste, ning need lambad kirjutasid välja retseptiga valuvaigisteid mingiseid vitamiine jm. Pöördusin trauma punkti, et saada järjekorda pidin valetama, Seal tehti mulle röntgen, muidugi ei näidanud see midagi. Pärast puhkust vedelesin 1,5 kuud raviasutuses, kus tehti magnetravi. Hiljem, aga suvatseti teha MRT uuring, mis näitas Vasaku sääreluu stressreaktsiooni (mikromõrad) nagu mulle arst ütles. Saadeti siis taastusravikeskusesse, kus tehti massazi, magnetravi, laserravi, gaalvaanilist vanni, löögastavat vanni ning viidi ujuma, kokku kestis see lõbu 1 kuu. Kõik paranes, sai korda. Nüüd, kus käin jõusaalis, jooksen annan jalgadele koormust, annab jalg uuesti endast märku, kui otseselt valu ei ole. Seda võib võrrelda fantoomse valuga. Jalg on tundlik ka ilma suhtes (temp. muutused jne). Kas keegi oskab soovitada midagi treeningu suhtes, sest suve lõpuks oleks vaja olla vormis ning vastupidavus peaks olema küllaltki suur, just jalgadele.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Pead jalale palju puhkust andma. See kui sa ühe kuu puhkad ja siis end uuesti ära lõhud ei tee ju midagi paremaks. Jooksu asemel võid väntama hakata.

Käi dr. Meiterni juures ära, kindlasti on abi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tervist!

Väga suurt muret valmistab valu säärte sisekülgedes ja esiosas. Valu lööb välja kui käin jooksmas. Ei saa aru, kas tegu on luuvaluga või lihasevaluga, kuid sääremarjad ei anna üldse tunda. Ehk on jalad põrutada saanud, tegin küll nädalase pausi treeningutest, kuid valu on siiski alles. Murelikuks teeb seepärast, kuna 8.mai plaanis Tartu Jooksumaratonil 23km starti minna, kuid hetkel suudan hea tahtmise juures 5-6 km kõigest lonkida. Enne seda veel 1.mai Suurjooks ümber Viljandi järve, mis on 12km. Paluks abi, oskate ehk mingeid salve või vitamiine soovitada..

Lisaks veel seda, et 2008 aastal lõpetasin suusatreeningud ja siis oli ka see mure paaril korral, kuid siis aitas jooksutreeningute sisse tehtud paus. 2010 aasta oktoobrist hakkasin käima regulaarselt jõusaalis (4-5x nädalas) ja sellestsaati on kaal tõusnud umbes 10 kg või isegi natukene rohkem, kaal kõigub. Kas võib ka probleemiks olla kiire kaalutõus ja jalad ei pea sellele vastu? Jalad üsna peenikesed, kuna olen alati jooksnud pikki distantse.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tervist!

Väga suurt muret valmistab valu säärte sisekülgedes ja esiosas. Valu lööb välja kui käin jooksmas. Ei saa aru, kas tegu on luuvaluga või lihasevaluga, kuid sääremarjad ei anna üldse tunda. Ehk on jalad põrutada saanud, tegin küll nädalase pausi treeningutest, kuid valu on siiski alles. Murelikuks teeb seepärast, kuna 8.mai plaanis Tartu Jooksumaratonil 23km starti minna, kuid hetkel suudan hea tahtmise juures 5-6 km kõigest lonkida. Enne seda veel 1.mai Suurjooks ümber Viljandi järve, mis on 12km. Paluks abi, oskate ehk mingeid salve või vitamiine soovitada..

Lisaks veel seda, et 2008 aastal lõpetasin suusatreeningud ja siis oli ka see mure paaril korral, kuid siis aitas jooksutreeningute sisse tehtud paus. 2010 aasta oktoobrist hakkasin käima regulaarselt jõusaalis (4-5x nädalas) ja sellestsaati on kaal tõusnud umbes 10 kg või isegi natukene rohkem, kaal kõigub. Kas võib ka probleemiks olla kiire kaalutõus ja jalad ei pea sellele vastu? Jalad üsna peenikesed, kuna olen alati jooksnud pikki distantse.

Sääreluuümbriste põletik on väga tõenäoline. Suht tihe probleem jooksjatel, kes ennast viimseni pingutavad treenides.

Endal oli sama asi paar aastat tagasi. Arvesta, et täielik taastumine võib võtta mitu, mitu kuud. Mul läks umbes 3 kuud täielikku pausi alakeha trennist, et lõpuks jalad enam tunda ei annaks.

Valu kirjeldaks sellisena, et alates sörkimisest tegi iga astutav samm valu. Algas nagu tavaline lihasvalu - eeldasin, et eelmisest trennist tingituna veel jalad valusad. Kuid paaripäevased puhkused ei muutnud midagi. Ei muutnud ka nädalane paus + kreemid ja põletikuvastased tabletid.

Valu on peamiselt just sääre eesotsas - sääremari - ehk säärelihas ise tõesti suurt tunda ei anna, sest probleem polegi seal nagu aru saan.

Minul tekkis probleem peale seda kui ÜHEL PÄEVAL jooksin suutlikkuseni + veel peale ;) - järgmine päev juba jalad valusad ning siis 3 kuu taastust. Ütleme nii, et see jooks seda väärt ei olnud. Kahjuks oli see kohustuslik... oeh. :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kangesti viitab luuümbrise põletikule, mis on tingitud ülekoormusest. Kunagi on mul ka sellist asja esinenud ja ega see niisama üle ei lähe kui et tahab puhkust saada ja koormuse vähendamist. Kui keegi osakb veel omapoolse verisooni lisada või täiendada - aidake.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×