Jump to content
margot

Säärevalu - luuümbrise põletik, väsimusmurrud (stressimõrad)

Recommended Posts

Guest Külaline_külastaja_*

Tere.

Käin tihti jooksmas ja elusees pole olnud mul sellist asja...

jooksin siis 2 nädalat tagasi umbes 3km ja peale jooksmist hakkas kohe jalg valutama ja pidin lonkama.

valu on seal kus pole lihast(kondikoht).nädalaga läks asi paremaks ei pidand lonkama aga nyyd täna läksin uuesti jooksma ja jalg on väga valus...oskab keegi mõnda head ravimit öelda mis aitaks..jalaluud mul katki pole nii ,et pole nagu vajadust arsti juurde ka minna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Käin tihti jooksmas ja elusees pole olnud mul sellist asja...

jooksin siis 2 nädalat tagasi umbes 3km ja peale jooksmist hakkas kohe jalg valutama ja pidin lonkama.

valu on seal kus pole lihast(kondikoht).nädalaga läks asi paremaks ei pidand lonkama aga nyyd täna läksin uuesti jooksma ja jalg on väga valus...oskab keegi mõnda head ravimit öelda mis aitaks..jalaluud mul katki pole nii ,et pole nagu vajadust arsti juurde ka minna.

Kunagi intensiivsemalt trenni tehes mainiti, et kui kõva materjali peal joosta või trenni teha (ise mängisin tennist) siis võivad tekkida sellised asjad nagu ing- keeles "Shin splints" Sry, kuna ma olin sellel ajal usa's siis ei oska sellele eesti keelset vastet öelda... aga ma arvan, et kui Sa asfaldil jooksed siis on 99% need asjad...

uuri google'st... vajuta siia

kahjuks ei tea, mis selle puhul tehti- kui ma natuke oletades meenutan, siis oli vist mingi kreem kui ma ei eksi...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Käin tihti jooksmas ja elusees pole olnud mul sellist asja...

jooksin siis 2 nädalat tagasi umbes 3km ja peale jooksmist hakkas kohe jalg valutama ja pidin lonkama.

valu on seal kus pole lihast(kondikoht).nädalaga läks asi paremaks ei pidand lonkama aga nyyd täna läksin uuesti jooksma ja jalg on väga valus...oskab keegi mõnda head ravimit öelda mis aitaks..jalaluud mul katki pole nii ,et pole nagu vajadust arsti juurde ka minna.

lugesin natuke juurde, et jääga tuleks kompressi teha, seniks kuni kannatad peal hoida...(osades kohtades mainiti, et jääkott ja kuum rätik vms. vaheldumisi- ettevaatlikult, et ära ei põleta) muud head nõu nagu esma pilgul ei jäänud silma ja loomulikult ei tohiks seniks uuesti jooksma minna, et sõida rattaga vms. kuni jälle ok on... ja siis vali vähe pehmem jooksurada alustuseks

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tere.

Käin tihti jooksmas ja elusees pole olnud mul sellist asja...

jooksin siis 2 nädalat tagasi umbes 3km ja peale jooksmist hakkas kohe jalg valutama ja pidin lonkama.

valu on seal kus pole lihast(kondikoht).nädalaga läks asi paremaks ei pidand lonkama aga nyyd täna läksin uuesti jooksma ja jalg on väga valus...oskab keegi mõnda head ravimit öelda mis aitaks..jalaluud mul katki pole nii ,et pole nagu vajadust arsti juurde ka minna.

Tõenäoliselt luuümbrise põletik.

http://forums.fitness.ee/index.php?showtopic=6966

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui valu jala eesmisel poolel, siis ilmselt luuümbrise põletik. Ebamugav valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul tuleb kohe luuümbrise põletik kui asfaldi peal jooksen.

Mul sama asi. Siiani olen mõelnud, et ei tohi asfaldi peal joosta, selles ongi asi. Kas peaksin pöörduma kindlasti spordiarsti poole, kui ainult asfaldi peal joostes valutab, kuskil muu pinnase peal ei valuta? Kui ei pea, kas on mõtet midagi tarvitada, et valu kaoks? Häiriv ta pole, saan joosta, aga kindlasti õige see ei ole. Väldin asfaldil jooksmist küll, aga kahjuks tuleb ikka ette. (jooksujalatsid on spetsiaalsed jooksujalatsid, paksu põhjaga)

Edit: Lugesin teema läbi ja pole aru saanud, milline valu see luuümbrise põletiku valu on. Kirjeldaks enda valu siis lähemalt: valutab seal kedrekondi (selle muna vms) üleval osas. Jala seesmisel pool siis. Ehk kui peale asfaldil jooksmist jalad üksteise vastu panen, siis valupiirkonnad katavad teineteist.

Muudetud kasutaja vaher poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mul sama asi. Siiani olen mõelnud, et ei tohi asfaldi peal joosta, selles ongi asi. Kas peaksin pöörduma kindlasti spordiarsti poole, kui ainult asfaldi peal joostes valutab, kuskil muu pinnase peal ei valuta? Kui ei pea, kas on mõtet midagi tarvitada, et valu kaoks? Häiriv ta pole, saan joosta, aga kindlasti õige see ei ole. Väldin asfaldil jooksmist küll, aga kahjuks tuleb ikka ette. (jooksujalatsid on spetsiaalsed jooksujalatsid, paksu põhjaga)

Edit: Lugesin teema läbi ja pole aru saanud, milline valu see luuümbrise põletiku valu on. Kirjeldaks enda valu siis lähemalt: valutab seal kedrekondi (selle muna vms) üleval osas. Jala seesmisel pool siis. Ehk kui peale asfaldil jooksmist jalad üksteise vastu panen, siis valupiirkonnad katavad teineteist.

Tegemist ilmselt hüppeliigese piirkonna mingi sideme ligamentiidiga e. sideme põletikuga. Põhjuseks krooniline ülekoormus, muutunud pöia biomehaaniline olukord. Ravi kohalikud põletikuvastased vahendid, koormuse vähendamine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Äkki keegi tark teab. Mul juba 1,5 nädalat sääreluud valutavad. hakkab jama pihta siis, kui hakkan magama jääma :lol: Väike koblakas juba ees :D Tegin väikse paranduse :)

Muudetud kasutaja undisputed poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kondi-spetsialist ei ole, aga enda kogemustest võin 2 luuvalu põhjust välja tuua:

- Kasvamise ajal pubekana võib kont korralikult valutama hakata. Läheb ise üle. Ma ei tea kui vana sa oled - et kas see põhjus on mõeldav.

- Ületreening. Sel juhul tuleb valutavale kehaosale natuke asu anda.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kondi-spetsialist ei ole, aga enda kogemustest võin 2 luuvalu põhjust välja tuua:

- Kasvamise ajal pubekana võib kont korralikult valutama hakata. Läheb ise üle. Ma ei tea kui vana sa oled - et kas see põhjus on mõeldav.

- Ületreening. Sel juhul tuleb valutavale kehaosale natuke asu anda.

Jah pubekana mäletan seda sama jama, siis kui oli aeg kasvada. kuid nüüd on see aeg ammu juba möödas. Trenniga on hetkel nii olnud, et terve kuu jooksul olen kõigest 2 korral saali jõudnud. Niiet see varjant kukub ka vist nagu ära :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui sul on liigestega probleeme olnud ja hetkel mõnes liigeses põletik, siis see võib ka luuvalu tekitada. Eriti õhurõhu kõikumise korral.

Ütled, et jõusaalis oled vähe käinud viimasel ajal. Oled äkki midagi muud füüsilist seetõttu rohkem teinud? Midagi sellist, mida tavaliselt ei tee?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

väga tõenäoline et luuümbrise põletik, see võib tekkida liigsest koormusest ja halbadest jalanõudest, põletiku ajal tuleb lihtsalt jalgadele rahu anda ja hea on ka külma ja soojavaheldusega dušš ja mingit kreemi tuleb ka määrida(fastum nt..)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma ei tegele küll jõutreeninguga, kuid küsimus siiski selline, et tunnen pidevat valu hüppe/jooksu harjutusi tehes sääre peal ja sisemistel külgedelgi.

..siin peaks see olema, see
Soleus.
ja vb ka
Extensor hallucis..
ehk sirutuslihas?
:P
Samas on see nagu luuvalu. Igatahes on see mind pikalt vaevanud ning soovitatud on ka pausi treeningutest mitmeks kuuks(mis ei oleks kuigi meelepärane) kui ka B1 B6 vitamiine, mis teadagi on abiks süsivesikute lagundamisel ja närvikoe ainevahetuses, valkude reguleerimine, rasvade lagundamine. Aga ma ei usu, et mul sellised B1,B6-de puudumisest tingitud neuroloogilised sümptomid olla võiks
:D
..või siiski? Need vitamiinid tegid vb mingi aeg natuke paremaks, vb ka sellepärast, et vähendasin eelnimetatud harjutuste tegemist. Samuti söön juba pikemat aega kõvasti valku.
:D

Valu on peale harjutuse tegemist seisma jäädes või nii ja kui olen juba nö. haigeks hüpanud/jooksnud siis enam jalg maksimumi välja ei anna, väga valus.
:lol:

Tänulik igasugusele abile!
:D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma arvan, et sellistel puhkudel peaks minema arsti juurde ja arsti nõu kuulda võtma. :D

Perearsti soovitusel saidki need vitamiinid kasutusele võetud.. :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tõenäoliselt on tegu sääre luuümbrise põletikuga. Mind vaevab sama asi ning trenni ei saa suurematel koormustel teha. Peab lihtsalt puhkama ja harvemini treenima.

Jaah, treener on ka luuümbrise põletikku pakkunud. Mul samuti mida suurem koormus seda hullem ja kui juba valusaks läinud siis ei saa üldse pm. Aga mida kasutad leevenduseks? Ise määrisin Capsicammi:D, küll soojendussalv, aga ei aidanud ka, kuigi seda soovitas ka perearst.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Olen ka mingeid põletikuvastaseid salve proovind, aga suurt tolku neist polnud. Kõige parem ravim on ikkagi puhkus.

Kui nt jooksmine ära lõpetada, siis annavad jalad iseenesest ajapikku järgi. Praegu saan joosta ainult mõõduka koormusega ja pehmel pinnasel, asfalt on välistatud.

Säärelihaste treenimine võib ka mingil määral aidata.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Olen ka mingeid põletikuvastaseid salve proovind, aga suurt tolku neist polnud. Kõige parem ravim on ikkagi puhkus.

Kui nt jooksmine ära lõpetada, siis annavad jalad iseenesest ajapikku järgi. Praegu saan joosta ainult mõõduka koormusega ja pehmel pinnasel, asfalt on välistatud.

Säärelihaste treenimine võib ka mingil määral aidata.

Olen proovinud ka dušši külma-kuuma veega, vaheldumisi, ainult jalgadele muidugi:D, pidavat aitama, leevendas küll. Kindlasti peale trenni. Jooks pole minu jaoks nii raske, kuid siiski vaevalise vahest. Kuid kas oskad vb öelda, mis ajast ja kuidas valu tekkis? Minul nt. arvatavasti trenni koormuse suurenedes ja paari nädalaga lõi välja juba valu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu keeras sääred p****150m lõikude jooksmine kummistaadionil. Kummi all on asfalt ja ega kumm seal peal ei pehmenda midagi, ainult pidavus on parem. Praegu üritan trenni teha 1x nädalas heal juhul. 2x ei kannata mitte kuidagi välja, kuigi nüüd teen ainult muru peal. Vahepeal läks asi nii hulluks et isegi istudes valutasid, siis sain aru et ilma koormuse alla tõmbamata need järgi ei anna.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×