Jump to content
margot

Säärevalu - luuümbrise põletik, väsimusmurrud (stressimõrad)

Recommended Posts

Pakun, et mine ortopeedi juurde. Nimelt tekitab valu konkreetsetes kohtades see kui on liiga kõrge jalavõlv. Ehk siis vastand lampjalgsusele. See tähendab, et talla all on toetuspunkti maaga liiga vähe, maad puudutab praktiliselt vaid suure varba alune ja kand ja seetõttu tekibki pinge konkreetsetesse kohtadesse. Pigem tundubki asi luuvaluna kui lihasvaluna. Endal oli see probleem ja lahenduseks kirjutatakse spets tallad jalatsitesse, mis siis pakuvad paremat toetust. See pole mingi haigus või imelik asi. Sellega võib leppida või siis tõesti neid lisataldu kasutada, mis ortopeet välja pakub. Endal tekib samamoodi valu kas joostes või kiiresti kõndides ilma taldadeta sinna. See vaid üks pakkumine, võib kindlasti ka muid asju olla, aga kui muid põhjuseid ei leita soovitan mõnde hea ortopeedi juurde minna. Seal astud klaasi peale ja vaadatakse palju tallast klaasi puutub altpoolt, siis on kohe näha kas on tegu kõrge jalavõlviga, sellele ka mingi spets nimi tegelikult.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pakun, et mine ortopeedi juurde. Nimelt tekitab valu konkreetsetes kohtades see kui on liiga kõrge jalavõlv. Ehk siis vastand lampjalgsusele. See tähendab, et talla all on toetuspunkti maaga liiga vähe, maad puudutab praktiliselt vaid suure varba alune ja kand ja seetõttu tekibki pinge konkreetsetesse kohtadesse. Pigem tundubki asi luuvaluna kui lihasvaluna. Endal oli see probleem ja lahenduseks kirjutatakse spets tallad jalatsitesse, mis siis pakuvad paremat toetust. See pole mingi haigus või imelik asi. Sellega võib leppida või siis tõesti neid lisataldu kasutada, mis ortopeet välja pakub. Endal tekib samamoodi valu kas joostes või kiiresti kõndides ilma taldadeta sinna. See vaid üks pakkumine, võib kindlasti ka muid asju olla, aga kui muid põhjuseid ei leita soovitan mõnde hea ortopeedi juurde minna. Seal astud klaasi peale ja vaadatakse palju tallast klaasi puutub altpoolt, siis on kohe näha kas on tegu kõrge jalavõlviga, sellele ka mingi spets nimi tegelikult.

Ok, olen konsulteerinud ka tuttava kaudu Mustamäe haigla peaarstiga :lol: (nimelt on minu kodukandis arstiteadus suht ''heal'' tasemel.), igatahes temagi arvas, et ortopeedi laks ja reuma-uuring, üldvereproov tarvis teha. ohhh:P. Arvasingi, et ehk saavad asja läbi tundnud paremini aidata. Tallad tunduvad suht võimatu abilisena, aga, kes teab kuidas tegelt mõjuvad..

Tänx! :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Minu keeras sääred p****150m lõikude jooksmine kummistaadionil. Kummi all on asfalt ja ega kumm seal peal ei pehmenda midagi, ainult pidavus on parem. Praegu üritan trenni teha 1x nädalas heal juhul. 2x ei kannata mitte kuidagi välja, kuigi nüüd teen ainult muru peal. Vahepeal läks asi nii hulluks et isegi istudes valutasid, siis sain aru et ilma koormuse alla tõmbamata need järgi ei anna.

Mul ka kummistaadion, aga valutama hakkasid, juba külmal ajal, võimlas. Ma ei hakka ka üldse proovima kui valusad jalad jälle, pigem venitan ja teen muid lihased trennis, mis vähegi saan.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul pole luupealse põletikku nagu old aga endal ka hüppeharjutustel lõi valu, eriti max. hüpetel. mõnel aitavad salvid ja kreemid valu vähendada ja samas mõnele on soovitand arst lihtsalt jalale puhkust anda. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Endalgi sääred valutanud. Algul arvasin, et ainult väljas, veidike külma käes korvpalli mängides, aga kui sai ka sees treenitud, valu jätkus. Määrisin salvidega ning mõtlesin, et prooviks kuidas jõusaalis asi toimib. Enne seda olin jalale pausi teinud kuskil 3 nädalat jõusaalist. Trenn jõusaalis aitas mul hädast välja, valu kadus ning asi oli endine.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Endalgi sääred valutanud. Algul arvasin, et ainult väljas, veidike külma käes korvpalli mängides, aga kui sai ka sees treenitud, valu jätkus. Määrisin salvidega ning mõtlesin, et prooviks kuidas jõusaalis asi toimib. Enne seda olin jalale pausi teinud kuskil 3 nädalat jõusaalist. Trenn jõusaalis aitas mul hädast välja, valu kadus ning asi oli endine.

Võibolla peaksin siis jõusaalis jalgadele eraldi koormust andma teatud harjutustega?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
endal oli ka trenni alustades sääre pealpool luu peal valu, vahest oli isegi raskusi käimisega, (2km) aga se valu oli mingi kuu aega, ja siis kadus ära

Kõndides on mul ok.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
mul pole luupealse põletikku nagu old aga endal ka hüppeharjutustel lõi valu, eriti max. hüpetel. mõnel aitavad salvid ja kreemid valu vähendada ja samas mõnele on soovitand arst lihtsalt jalale puhkust anda. :D

Jajah, hüpped, see on hull.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Alles hiljuti oli mul sama probleem..

Vähendasin treeningkoormust ning ravisin jalgu mõnda aega. Külmakompress ja masseerimine aitasid täitsa hästi.

Korralik soojendus enne igat trenni aitab seda probleemi ennetada..

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selline probleem, et mõlema jala (parema jala oma rohkem) sääreluu (ei tea kui õige see nimi on) valutab eest. Valu annab tunda just joostes ja korvpalli mängides. Täna trennis ja üldjuhul ka nii, et teen esimesed paar kiiret liigutust peale soojendust ja juba valus. Tõmbab kuidagi kangeks ja tahtmine kaob täitsa ära. Hüpata ei jõua kohe üldse... Ehk oskab keegi öelda, mida sellisel juhul teha või on kellegil isiklikke kogemusi sellise asjaga? Kolmapäeval lähen vaatan, mis perearst selle kohta ütleb.

Tänan

Gympans

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ehk on kuskile mingi mõra tekkinud? Kui ikka väga valus siis ära sunni ennast ka, oota arsti aeg ära ja ta oskab paremini öelda. Nii läbi interneti raske määrata midagi, kui just kellelgi pole analoogne juhtum olnud. Aga head paranemist!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ega sul lampjalgsust ei ole?

On... Lugesin isegi sealt M.P. poolt antud lingist välja, et üheks selle põhjuseks on lampjalgsus, mis võib seda põhjustada. Aga miks just nüüd? Ennemgi aktiivselt korvpalliga tegelenud, aga valutama hakkas hiljuti. :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Nii, minul on see põletik olnud juba ca 1,5 aastat. Alguses hullem, nüüd vahelduva eduga. Käisin igasugustes magnet-,elektriravides ja mida kõike veel. Olen näost sisse ajanud tablette ja määrinud kreeme. Teinud külma-sooja vaheldust. Ütleme nii, et tulutult. Vahepeal küll aitas soojendussalv, aga selle mõju lakkas ka teatud aja jooksul. Anda puhkust on kõige targem variant või minna eriarstide juurde, tehakse erinevaid mudimisi säärele, pressitakse põletik välja. Üsna jubedalt valus, aga aitab. Nüüd saadeti mind kõnnitestile, et äkki leitakse seal mingi viga. Enne kõnnitesti käinud ka süste saamas, minul tegi ausalt öeldes see hullemaks. Viimane variant, mida suuremalt jaolt ei soovitata, on operatsioon. Aga loodame, et asjad sinul nii kaugele ei lähe. Eks kuulen reedel, mis kõnnitestis räägitakse. Mõra on üldjuhul siis, kui pidev valu seisneb ühes kohas, mitte tervenisti ülevalt alla. Minul on nii vasak kui parem jalg põlve juurest kuni täiesti alla välja. Loodan, et sina sellist põrgupiina tundma ei pea :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
vt 5's lk: http://treener.eok.ee/dokument_open.php?do...476970e005c1b1a

Tõenäoliselt tegu sääre luuümbrise põletikuga.

Efektiivseim ravi on puhkus.

olen M.Pga nõus. treeningkaaslasel oli sama mure. käis arsti juures ja põletik. 3 nädalat hoidis ja ravis jalga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×