Jump to content
Tabasco

Toitumine katkise lõualuuga

Recommended Posts

Lugu järgmine: nädal tagasi tehti lõualuu operatsioon, sestap olen kuu aega vaid joogireziimil (hambad 100% kinnitatud, isegi joogikõrs ei mahu vahelt läbi).

Süsivesikutega-vitamiinidega on lihtne (mesi, toormahlad, Ca, letitsiin jms), peavalu tekitab proteiinide manustamine, kuna ei tarbi piimatooteid juba aastaid.

Nädalaga on kadunud 5 kg (olen naine, 179 cm, hetkel kaal 59 kg), arst saatis mu valgujooke ostma. Küsisin mitmest apteegist, kahjuks polnud valik just paljulubav - ainus, mille lõpuks leidsin oli NUTRICIA NUTRIDRINK (100 ml kohta valk: 6 g, Süsisvesikuid 18,4 g, rasv 5,8 g).

Apteegis soovitati kulturistide poole pöörduda: siin ma nüüd olen.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lugu järgmine: nädal tagasi tehti lõualuu operatsioon, sestap olen kuu aega vaid joogireziimil (hambad 100% kinnitatud, isegi joogikõrs ei mahu vahelt läbi).

Süsivesikutega-vitamiinidega on lihtne (mesi, toormahlad, Ca, letitsiin jms), peavalu tekitab proteiinide manustamine, kuna ei tarbi piimatooteid juba aastaid.

Nädalaga on kadunud 5 kg (olen naine, 179 cm, hetkel kaal 59 kg), arst saatis mu valgujooke ostma. Küsisin mitmest apteegist, kahjuks polnud valik just paljulubav - ainus, mille lõpuks leidsin oli NUTRICIA NUTRIDRINK (100 ml kohta valk: 6 g, Süsisvesikuid 18,4 g, rasv 5,8 g).

Apteegis soovitati kulturistide poole pöörduda: siin ma nüüd olen.

http://shop.fitness.ee/index.php?cPath=21&...0f2fe763a56cba0 Erinevad proteiinipulbrid mida saab mahla/vee ja muu vedelaga segada ning manustada, peaaegu et kõik seal olevatest sobivad. :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Kui elad Tallinnas või Tartus tasub, ise poest läbi minna. Kohal olijad oskavad soovitada. Aadressid on poe lingi all olemas. Kui ei ela ümbruskonnas, siis võib ka netipoest tellida.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Tänan tähelepanu eest, olen tõepoolest Tallinnas, seega longin poodi.

Jaa mul endalgi lõualuu katki olnud ning tean, mida tunned (mul on plaat ka lõuas). Proteiini koha pealt arvan, et Dorian Yatesi seeriast võiksid midagi võtta..

Aga jah natuke küll teemaväline, kuid.. kas tohib küsida, kuidas lõualuu õnnestus murda?

Ise sattusin poksija rusika otsa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Esteetilistel põhjustel, ....... mitte et ma endast Tiina Parki vormiks, aga ..... ortodont käskis.

Haiglast tulles teatasin uudishimulikule taksojuhile siiski blaseerunud ilmel: Thai-Kick-Box accident!

Tõde ei pea alati valitsema.

Jaa mul endalgi lõualuu katki olnud ning tean, mida tunned (mul on plaat ka lõuas). Proteiini koha pealt arvan, et Dorian Yatesi seeriast võiksid midagi võtta..

Aga jah natuke küll teemaväline, kuid.. kas tohib küsida, kuidas lõualuu õnnestus murda?

Ise sattusin poksija rusika otsa :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Esteetilistel põhjustel, ....... mitte et ma endast Tiina Parki vormiks, aga ..... ortodont käskis.

Haiglast tulles teatasin uudishimulikule taksojuhile siiski blaseerunud ilmel: Thai-Kick-Box accident!

Tõde ei pea alati valitsema.

Lõualuumurd on ikka üks päris jube asi.. eriti see traatide panek ja äravõtmine.

Ma arvan, et tulevikus ma lasen endal siiski ka uue operatsiooni teha, sest Mustamäe Haigla geniaalne kirurg lükkas mul lõua natuke viltu kokku :rolleyes:

Kus op tehti muidu?

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Lõualuumurd on ikka üks päris jube asi.. eriti see traatide panek ja äravõtmine.

Ma arvan, et tulevikus ma lasen endal siiski ka uue operatsiooni teha, sest Mustamäe Haigla geniaalne kirurg lükkas mul lõua natuke viltu kokku :rolleyes:

Kus op tehti muidu?

Mustamäel, dr Viidebaum. Jäin rahule, hetkel paistetus juba taandub ja tundub, et asi õnnestus. Mida ehk enim kartsin, oli see, et nad lõikavad mõne strateegilise närvi kogemata läbi; hetkel võin väita, et suudan siiski oma lõuga mõttejõuga suunata :rolleyes:.

Teine tunnustatud spets on dr Kahn, paraku mul endal kogemused puuduvad.

Ole valmis pikaks järjekorraks, enamus arste omab erapraksist ning üritab Sind kahtlemata sinna suunata. Ise ei kahetse, et riigihaiglasse läksin, kuna tegemist siiski üldnarkoosiga ja ma ei taha selliste asjadega "nurga taga" mängida, olgu need palati jms olmetingimused nii erinevad kui tahes.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mustamäel, dr Viidebaum. Jäin rahule, hetkel paistetus juba taandub ja tundub, et asi õnnestus. Mida ehk enim kartsin, oli see, et nad lõikavad mõne strateegilise närvi kogemata läbi; hetkel võin väita, et suudan siiski oma lõuga mõttejõuga suunata :rolleyes:.

Teine tunnustatud spets on dr Kahn, paraku mul endal kogemused puuduvad.

Ole valmis pikaks järjekorraks, enamus arste omab erapraksist ning üritab Sind kahtlemata sinna suunata. Ise ei kahetse, et riigihaiglasse läksin, kuna tegemist siiski üldnarkoosiga ja ma ei taha selliste asjadega "nurga taga" mängida, olgu need palati jms olmetingimused nii erinevad kui tahes.

Kusjuures.. mul siiani on osa alumisest huulest tuim (op oli peaaegu 3 aastat tagasi). Lihtsalt julmalt venitati huul lõhki opi ajal ning närvid katki.

Aga jah niipea ma ei hakka jändama sellega nii või teisiti.. Üle 1 lõuaopi 10 aasta kohta ei kannata välja :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lase blenderis lihasid püreeks:) Mäletan kui Marko Luhamaal lõualuu katki oli ja ta maksakokteili tegi endale... mmm...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kusjuures.. mul siiani on osa alumisest huulest tuim (op oli peaaegu 3 aastat tagasi). Lihtsalt julmalt venitati huul lõhki opi ajal ning närvid katki.

Aga jah niipea ma ei hakka jändama sellega nii või teisiti.. Üle 1 lõuaopi 10 aasta kohta ei kannata välja :rolleyes:

Sellegipoolest pane end kohe kirja, minu järjekord kestis 5 aastat, ausalt! Õnneks ei olnudki mul erilist kiiret, kuna ortodontiline ravi kestiski mainitud aja.

Sinu halbadest kogemustest lugeda on muidugi kurb, aga loodetavasti on nii suhtumises patsienti kui ka arstide professionaalsuses ehk teatud progress toimunud.

Ja veel - poksi vähem! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Sellegipoolest pane end kohe kirja, minu järjekord kestis 5 aastat, ausalt! Õnneks ei olnudki mul erilist kiiret, kuna ortodontiline ravi kestiski mainitud aja.

Sinu halbadest kogemustest lugeda on muidugi kurb, aga loodetavasti on nii suhtumises patsienti kui ka arstide professionaalsuses ehk teatud progress toimunud.

Ja veel - poksi vähem! :rolleyes:

Kas alustama peaks siis kuskilt perearsti juurest saatekirja küsimisega või lähen otse eriarsti juurde?

No tundub, et mul läks halvasti lihtsalt.. Murd oli võib-olla ebamugava koha peal ka natuke (kuskil täitsa taga, tarkusehamba juures). Ja öeldi, et operatsioon oli raske, kuna mul pidavat maskulliinne lõug olema :rolleyes: Kirurg oli ka küllaltki noor..

Aga, mis puudutab poksimist :rolleyes: , siis eks see oli üks halb juhus.. üldiselt ma poksiga ei tegele :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Kas alustama peaks siis kuskilt perearsti juurest saatekirja küsimisega või lähen otse eriarsti juurde?

No tundub, et mul läks halvasti lihtsalt.. Murd oli võib-olla ebamugava koha peal ka natuke (kuskil täitsa taga, tarkusehamba juures). Ja öeldi, et operatsioon oli raske, kuna mul pidavat maskulliinne lõug olema :rolleyes: Kirurg oli ka küllaltki noor..

Aga, mis puudutab poksimist :rolleyes: , siis eks see oli üks halb juhus.. üldiselt ma poksiga ei tegele :rolleyes:

Mina soovitaks alustada näo- ja lõualuukirurgia polikliinikust: http://www.regionaalhaigla.ee/?op=body&id=61

Sealt leiad dr Viidebaumi, samas võid ka dr Kahni googeldada, kuna mu ortodont kiitis ka teda väga.

Edu! ja mängi nt tennist, ei murra konti/e, võin vanduda! Kõige rohkem igatsengi oma tavarutiini, just algab tennise välihooaeg ja ma pean 1-2 kuud pingil ISTUMA!!!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mina soovitaks alustada näo- ja lõualuukirurgia polikliinikust: http://www.regionaalhaigla.ee/?op=body&id=61

Sealt leiad dr Viidebaumi, samas võid ka dr Kahni googeldada, kuna mu ortodont kiitis ka teda väga.

Edu! ja mängi nt tennist, ei murra konti/e, võin vanduda! Kõige rohkem igatsengi oma tavarutiini, just algab tennise välihooaeg ja ma pean 1-2 kuud pingil ISTUMA!!!

Edu sullegi paranemisel ja tänud info eest! :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Guest Külaline_Taavi_*

Palun aidake ja andke variante, mida süüa kui lõaluud traatidega kinni, st. süüa saan ainult vedelat. Kahjuks pean vedelast toituma tervelt kuu aega, nii et kaalukaotus saab olema tohutu. Praegu söön joogijogurteid, "jõujoogisegu" Gain Bolic 6000, milles palju kaloreid, püreesuppe, toorest muna. Tahaks aga rohkem vitamiine jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Palun aidake ja andke variante, mida süüa kui lõaluud traatidega kinni, st. süüa saan ainult vedelat. Kahjuks pean vedelast toituma tervelt kuu aega, nii et kaalukaotus saab olema tohutu. Praegu söön joogijogurteid, "jõujoogisegu" Gain Bolic 6000, milles palju kaloreid, püreesuppe, toorest muna. Tahaks aga rohkem vitamiine jne.

Marko Luhamaa on inimene, kellel on olnud sama probleem. Ta on facebookis olemas. Saada sõnum, küsi nõu. Mida tema tarvitas, kui kaua paranes jne.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Selge see, et kui tahad maitseelamust, siis kõike ei saa. Lõualuumurdki pole normaalne nähtus.

Halvimal juhul blenderda tavatoit mudruks, kuigi mina nii ekstreemiks ei läheks.

Pigem vedela söömine tähendab seda, et kaaluTÕUS ebakvaliteetse toidu näol saab olema väike.

Rasvased tooted ja kasuaalsed magustoidud on enamasti kaunis tahked.

Sinu puhul on võimalik olla kaunis tervislik ka piiratud toiduvalikuga - kohupiim, tahtmisel kodujuust, jogurtid, pehmemad puuviljad, püreesupid kui vitamiini allikad.

Kopa viskab ette ilmselt kindlasti, sõbralgi oli suu raudus, aga söödud saab läbi kõrre küll.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Selge see, et kui tahad maitseelamust, siis kõike ei saa. Lõualuumurdki pole normaalne nähtus.

Halvimal juhul blenderda tavatoit mudruks, kuigi mina nii ekstreemiks ei läheks.

Pigem vedela söömine tähendab seda, et kaaluTÕUS ebakvaliteetse toidu näol saab olema väike.

Rasvased tooted ja kasuaalsed magustoidud on enamasti kaunis tahked.

Sinu puhul on võimalik olla kaunis tervislik ka piiratud toiduvalikuga - kohupiim, tahtmisel kodujuust, jogurtid, pehmemad puuviljad, püreesupid kui vitamiini allikad.

Kopa viskab ette ilmselt kindlasti, sõbralgi oli suu raudus, aga söödud saab läbi kõrre küll.

Lohutuseks võib veel lisada, et noore inimese organism on tavaliselt uskumatult hea regulaator.

Üks ülimaid näiteid oli brittite ebanormaalsetest toitumisharjumustest tehtud saates. 23 aastat elas noormees mingi nõmeda tomati-makaronilullade purgisupi peal... ja polnudki eriti kõrvalekaldeid, ainult homotsüsteiini tase oli tõusnud. Noormees ei tarvitanud mitte mingeid toidulisandeid...

Ka üleüldse ilma toiduta elab inimene üsna kaua... oma 40 päeva. Pigem võib tekkida pöördumatuid muutusi liiga suure hulga glükoosi tarvitamisel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lisaks veel kookospiim, -koor, -rasv, lihapraadimise rasv, või 80 %-line.

Muudetud kasutaja ROtter poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Mina pooldaks ikkagi jäämist tavapärase menüü juurde, kõikvõimalikud tahked asjad saab blenderiga/saumikseriga lasta püreeks, mida kõrrega on võimalik tarbida. Täpselt sama vigastuse elas üle minu sõber, kes viis kehakaalu vähenemise sel viisil miinimumini.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Hei!

Juhtus õnnetu lugu, mille tagajärjel on lõualuu kahest kohast murtud. Opil käidud ja titaanplaadid lõuas. Probleem aga selles, et lõuad tõmmati klambritega lahasesse, nii, et olen kõrretoidul veel järgmised 3 nädalat (midagi paksemat läbi ei tule, sest kõik hambad on alles). Olen nädal aega söönud, vabandust joonud erinevaid joogijogurteid, piima ja puljongeid. Poeskäik on nagu enesepiinamine, eriti lihaletid.

Äkki keegi, kes on elanud läbi sama asja, oskab soovitada vähe mitmekülgsemat menüüd. Eriline jackpot oleks kui keegi teaks mõnda viisi kuidas liha süüa saaksin

Ette tänades!!!!!

Kahm

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

mul oli ka poolteist aastat tagasi lõualuu puru. suht jama kogemus ja ei soovita kellegile. mul oli veel see jama, et ei lasin lihtsalt paika panna ja traate suhu panna ei lasnud, aga jah see maksis ikka väga karmilt kätte. 1.5 nädala pärast oli luu põletik sees ja ei saanud ila enam voodist ülessegi, kui ei olnud kahte 800mg buranat sisse söönd. läksin siis lõpuks sütiste tee näo-ja lõualuu kirurgiasse ja seal kästi lõug kolmeks nädalaks sidemega kinni siduda( see side millega poksijad sõrmi sõrmi, randmeid kinni teibivad). võtsin kogu selle jama peale 15 kilo kokku alla. Sõin muidugi kõike mida sain, puljongit, joogi jogurtit, mannavaht piimaga(see oli parim ja täitis kõhtu hästi), põmst sõin kõikke mida läbi hammaste andis sisse suruda. mul oli veel sellel kuul tööl ka jube kiire aeg, nii et olin igapäev ametis ka veel. Kujutan ette kui valus tont ma oma pea sidemega välja seal nägin...

aga jah, praeguseks enam valu ei tee, küll aga raksub kui suu täiesti pärani lahti teha.

Ei soovita kellegile, kui saate hoidke oma lõualuud tervena.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Keegi ei raatsi Cissusesse investeerida, kannatavad rahus :)

Sportshackis kahjuks pulber otsas ja hetkel ei plaanita juurde ka tuua.

Ja keegi teine pole sellega tegelenud.

http://www.stronger....s-super-cissus/

http://www.workout.e...rangularis.html

neil vist on

on see tõesti nii hea kui siin viimases lingis hirjutab?

Kas tasuks asendada magneesium ja kaltsium Cissusega?

Muudetud kasutaja udso1 poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×