Jump to content
Ott Kiivikas

Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

Recommended Posts

Kui pulsikella omaduste kohta on antud "Digitaalselt kodeeritud ülekanne", siis see tähendab et kellegi teise vöö ei sega mu kella pulsinäitu.

Ise tellisin öösel ET-bike´st pulsikella Sigma Onyx Classic (599 + 51 krooni maksis), kuna leidsin et sellel on minu jaoks kõige õigemad omadused olemas: digitaalselt kodeeritud ülekanne, vöörihmaga, lenksukinnitus jalgrattale (stemmile), treeningu aeg, treeningu keskmine pulss, treeningtsoon koos 1 muudetava tsooniga, kalori lugeja, taustvalgus ja veekindel.

Sigma Onyx Fit ja Onyx Pro arvatavasti ei kannata eriti vihmagi nagu ühes foorumis kirjutatakse.

Paljudel pulsikelladel on ka palju inimest mõjutavat sisutühja informatsiooni märgitud. Näiteks öeldakse, et pulsikell on stiilne disainiga. Ma arvan, et pulsikellal see ei oma tähtsust ja pealegi ei saa elektrooniline pulsikell kunagi olla nii stiilne kui seieritega kellad.

Tahaks kõikidele kellostjatele ära mainida, et mainitud hinnavahemikku jäävate kelladega on väikesed segadused. Nimelt on kellal pulsivöölt näidu lugemine raskendatud juhul kui läheduses on veel sarnaseid kelli. Nimelt loeb kell, siis mitut pulssi korraga ja tulemuseks on vale pulsilugem. Kallimatel kelladel see probleem puudub kuna kella ja vöö vaheline side on kordumatu.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kus juures enamus su jutust ei pea paika. suuntol on nii, et t1 on analoog sidega ehk kuskil ~30 erinevat sagedust, ehk tõenäosus 1/30, et sinu kõrval just jookseb ka inimene kellel on sama sagedusel kell. Mingil suurel jooksu üritusel võib see tõenäosus isegi täituda, aga sellel kellal on ka raadius, mis on kuskil 1-2m. Aga edasised mudelid t3,t4,t6 on kõik digitaal sidega see tähendab ~64 000 erinevat sagedust. Seega võib öelda, et isegi kuskil Londoni maratonil vaevalt keegi kedagi segama hakkab. Sigmadega kohta seda, et onyx seeriad on digitaal sidega. Polarite kohta täpseid mudeleid ei tea tuua. Analoog side pluss on see, et see levib ka vees ehk saab ujudes lugeda pulssi, digitaal sidega see pole võimalik. Need Beurerid vms kellad on saast, pigem osta juba Sigma ja siis kas Suunto või Polar. Viimased võrdsed ja maitse küsimus. Polar tundub lihtsam käsitseda, aga Suunto ütleb, et nende kasutajaliides on lihtne...

Ma ei proovinud kella spetsifikatsioone lahti seletada aga paljudel rühmatreeningutel( alates 5 inimest ja rohkem) näitab Polari odavam mudel jama. aastaid tagasi polari M62 kasutades oli see igatreeningune probleem, nii spordisaalis kui rahvajooksudel. Eile spinningus trennis oli 6 inimest kellest 2 kandsid Polarit ja õiget pulsinäitu nad kõrvuti ratastel ei saanud.

Suunto T6C ei ole sellist probleemi esinenud.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Sain täna oma Sigma Onyx Classic pulsikella kätte. Panin vöö ilma määrimata peale, hakkas kohe ilusasti tööle.

Ainuke miinus on selle netipoe kohta on see, et nad ei saatnud mailile makse edukalt sooritamise kohta kirja nagu lubatud ning kui kirjateel küsisin, et millal nad paki teele panevad, siis ka ei vastatud. Telefonikõnele vastasid.

Kui pulsikella omaduste kohta on antud "Digitaalselt kodeeritud ülekanne", siis see tähendab et kellegi teise vöö ei sega mu kella pulsinäitu.

Ise tellisin öösel ET-bike´st pulsikella Sigma Onyx Classic (599 + 51 krooni maksis), kuna leidsin et sellel on minu jaoks kõige õigemad omadused olemas: digitaalselt kodeeritud ülekanne, vöörihmaga, lenksukinnitus jalgrattale (stemmile), treeningu aeg, treeningu keskmine pulss, treeningtsoon koos 1 muudetava tsooniga, kalori lugeja, taustvalgus ja veekindel.

Sigma Onyx Fit ja Onyx Pro arvatavasti ei kannata eriti vihmagi nagu ühes foorumis kirjutatakse.

Paljudel pulsikelladel on ka palju inimest mõjutavat sisutühja informatsiooni märgitud. Näiteks öeldakse, et pulsikell on stiilne disainiga. Ma arvan, et pulsikellal see ei oma tähtsust ja pealegi ei saa elektrooniline pulsikell kunagi olla nii stiilne kui seieritega kellad.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Ma ei proovinud kella spetsifikatsioone lahti seletada aga paljudel rühmatreeningutel( alates 5 inimest ja rohkem) näitab Polari odavam mudel jama. aastaid tagasi polari M62 kasutades oli see igatreeningune probleem, nii spordisaalis kui rahvajooksudel. Eile spinningus trennis oli 6 inimest kellest 2 kandsid Polarit ja õiget pulsinäitu nad kõrvuti ratastel ei saanud.

Suunto T6C ei ole sellist probleemi esinenud.

jah võimalik, ma tean nii palju et neil uuematel t1'del on analoogside ja see peaks andma 30 erinevat sagedust. t6c on juba päris pro kell maksab hinda umbes 5k et sealt on loogiline et saaks ka mingit tulemust.

üldiselt need väntamis saalid suured, et siis peab paiknema nii et ei segaks :P

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
jah võimalik, ma tean nii palju et neil uuematel t1'del on analoogside ja see peaks andma 30 erinevat sagedust. t6c on juba päris pro kell maksab hinda umbes 5k et sealt on loogiline et saaks ka mingit tulemust.

üldiselt need väntamis saalid suured, et siis peab paiknema nii et ei segaks :P

Sul on õigus, T1C on analoogsidega ja sellega saab näiteks ujudes pulssi jälgida. Digitaalülekanne aga vees ei õnnestu. Tavaliselt spinningusaalid on 15 kuni 20 ratast ja need asuvad suht kõrvuti. Samas kui saal täis siis valikut ei ole. Eelpool toodud põhjustel sai abikaasale sünnipäevaks t4C kingitud kuna selles on ka treenerifunktsioon peale vältimaks nö ületreeningut.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ise olen kasutanud nüüd Suunto t1c-d 3 kuud. Jooksnud selle aja sees 80. Viljandi Ümberjärvejooksu ja 27. Tartu Jooksumaratoni ja eelnevalt läbinud kõvasti trennikilomeetreid ning olen tootega väga rahul. Oleneb kõik muidugi, mis on sinu eesmärgid, kas soovid täiskompuutrit, mis sisaldaks ka treeningprogramme või ajad läbi liht. pulsitsoonidega ja kcal-idega. Igatahes on üsna asjalik riist. t3c kohta ei oska öelda, aga ilmselt on tal mõni väike funktsioon rohkem. t1c-d on aga selle raha eest küll ja küll.

Parimat!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Lugesin netikommentaaridest, et need pole eriti vastupidavad ja suht palju probleeme esineb neil, vastab tõele? Sobib muidu see ka niisama kandmiseks, et näitab aega ja asja, ei tea neid asju nii väga.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Vastpidavuse koha pealt ei oska veel sõna võtta, olen kasutanud alles 3 kuud. Senimaani töötab laitmatult. Ja loomulikult võib niisama kanda ja kasutada igapäevaselt. Magasin sellega isegi ühel matkal lageda taeva all, vihmasajus. Veekindlus töötab hästi.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

vastupidav on kindlasti Polar, aga hind ka vastav muidugi :)

endal praegune 3 aastat old, vennal vanem mudel ja 6 aastat kuni ta selle täispeaga katki kukkus :D aga ütleme nii et see ei lähe arvesse :)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Mingit siukest pulsikella oskab ka keegi soovitada, mis mõõdaks pulssi randmelt?

pole sellist kella näind, aga kindlasti mugavam kui iga kord vööd ümber toppida ja vahest võib vana vöö streikima ka hakata mis ajab suht närvi mind :D

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Plaan osta endale pulsikell, keskmise tasemega. Olen uurinud Suunto t3c kohta ja see tundub üsna hea olevat. Lootsin saada ka kiiruse-, teepikkuseanduri, aga praegu jääb ostmata. Kell ise 2300 + andur veel 2100 hiljem juurde. Tervisesportlase jaoks leian, et see on liiga kallis.

Polarit ei usalda, sest need võivad rahvajooksudel hakata teiste andmeid lugema, Suuntol kindlamad koodid.

* Mis kellasid veel soovitaksite ja mis poodides neid saada on? :lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

see on ammu ilma teada, et rademaris ja sportlandis neid on. Neis valdavalt Polarid ja Sportlandis olen märganud ka Nike kelli.

aga kuna pole ise kasutanud, siis sooviksin erinevaid arvamusi pulsikellade kohta (firmad, funktsioonid, hind) võimalikult hea hinna ja kvaliteedi suhe

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Polarit ei usalda, sest need võivad rahvajooksudel hakata teiste andmeid lugema, Suuntol kindlamad koodid.

7 aastat polarit ja M ja S seeria kogemused: pole täheldanud, et ta kellegi teise pulssi võtaks. Lihtsalt stardikoridori minnes pane kell juba enne pulssi lugema, et kella ja vöö vahel side olemas oleks, enne, kui tihedasse rahvamassi sisened, stardipaugust siis salvestama:)

Kui praegu hakkaks uut pulsimõõtjat vaatama, siis valiks GPS-ga, et saaks adekvaatse kiiruse ja teepikkuse ka rullitades. GPS on heal tasemel Garmini kelladel.

teiseks siis ilus välimus

:lol:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Suunto on väga hea, mul on pakkuda tutikas komplekt (kell, pulsivöö, gps) hinnaga 6000.-(poes 7550.-)

Müün sellepärast, et ostsin ühe komplekti Hawaii Expressist ise ning sain teise täpselt sama sünnipäevaks! Kahega pole nagu midagi teha...

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×