Jump to content
Ott Kiivikas

Pulsikellad, mudelid ja müügikohad

Recommended Posts

Võrreldes teiste kelladega on ju selle hind pea olematu.Kas tasuks osta?

tean, et mõni kasutab pulsakat koos vööga päev läbi ja jälgib nii oma südame tööd. Kui selline asi plaanis, siis loomulikult tasub, tavalise kella asemel.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
Pulsikell on vajalik selleks et õigesti treenida jooksu.

Saad jälgida oma südame tööd, et rakendada vajalikku koormust. (mina saan nii aru asjast).

Aga need maksavad, oleneb omadustest, kuskil 1000.- on korralik (on ka odavamaid).

Ja arvan et see kes ei ole seda kasutanud siis alguses on kindlasti natuke ebameeldiv kui on vöö kuskil ümber ülakeha.

Aga et pulss liiga kõrgeks ei lähe, siis tegelikult peab jooksma niimoodi et saaks veel normaalselt rääkida.

Misasi on liiga kõrge pulss?

Misasi on "õige jooksu treenimine"?

Misasi on "vajalik koormus"?

Pulsikella vajalikkus sõltub väga suuresti sinu treeningu tüübist, eesmärkidest ja sinu praegusest füüsilisest vormist ja tervislikust seisundist.

Muudetud kasutaja jrx poolt

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Ma võtsin enda seisukohalt.

Ma olen suht kindel et pulss ei tohi kogu aeg laes olla, olen täitsa kindel et mõjub halvasti.

Koormuse all mõtlesin seda et kui oled pulsi jälgija siis saad aru kui palju sa tahad et pulss oleks kogu aeg, muidu on tunde järgi, mis on see hetk kui enam ei jaksa pikalt selel ühe kindla tempoga joosta.

Aga üldiselt need 3 küsimärki võeti ühe lausega kokku ju...

Kuna ma ise ei kasuta pulsimõõtjat siis ehk poleks pidanud oma arvamust avaldama ;).

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

pulsikell on asjalik iga spordiala juures. Selle eesmärk on jälgida oma südametööd. Hinnad on ca 1000-4000. Polari kellad on väga head investeeringud. Ise ostsin ühe 3500 eksemplari aastat 2004 ja ikka veel töötab ja pole ära lagunenud või kuidagimoodi kaotanud oma väärtust.

Kuna pulsisagedus ja rasvapõletus on omavahel tugevalt seotud siis on pulsikellad suhteliselt populaarsed "mänguasjad"

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tippmudelite hinnad on nii Suuntol kui ka Polaril ikka 7-8 tuhat. Nende puhul mõõdetakse lisaks pulsile veel väga palju erinevaid parameetreid: liikumiskiirust ja läbitud tee pikkust (jalale või jalgrattale kinnitatava lisaanduriga), suhtelist kõrgust (õhurõhu põhjal), keskkonna temperatuuri, liikumissuunda (kompass), hapniku tarbimist, kalorite kulu (sõltuvalt treeningviisist, kehakaalust ja pulsist), erinevaid keskmisi ja summaarseidd näitajaid jne. Lisaks salvestatakse kõik need andmed kuni 1 sekundilise salvestamisintervalliga ja neid on võimalik kõiki analüüsida peale arvutisse spetsiaalsesse programmi või veebikeskkonda transportimist.

Jõusaaliski on pulsikellast abi. Raskemate seeriate (kükk nt) puhul võib pulss ikka kuni 90% peale minna maksimumist. Järgmist seeriat siis hea alustada, kui pulss on taastunud 50-60% peale, sest erinevate harjutuste puhul ja erinevatel päevadel võib taastumine ajaliselt üsnagi erinev olla ja täpne sekundite lugemine ei pruugi parimat tulemust anda. Erinevatel spordialade harrastajatel on uue seeriaga alustamise soovituslik pulss erinev. Minule sobib see 50-60% väga hästi. Seeriate vahel pole mõtet üle puhata ju. :rolleyes:

Minu arust on pulsikell ka hindamatu abiline HIIT treeningu juures.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Veel üks mure, ei tea kas kasutan õieti :rolleyes:

Mul on pulsi kell, panen ta igakord ka tööle et ta mõõdaks pulssi ja muid asju aga kas ma peaksin seda seadistama ka vastavalt enda mingite parameetritega ka??

Õpetusest ma kahjuks ei suutnud seda välja lugeda :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

ikka jah, kellas peab määrama:

1) pikkus

2) kaal

3) vanus

4) sugu

5) füüsiline aktiivsus

osadel ka HRmax ja Vo2max

need on parameetrid vastavalt millele ta hakkab ju arvutama Su kalorikulu :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
ikka jah, kellas peab määrama:

1) pikkus

2) kaal

3) vanus

4) sugu

5) füüsiline aktiivsus

osadel ka HRmax ja Vo2max

need on parameetrid vastavalt millele ta hakkab ju arvutama Su kalorikulu :blink:

Sõltub ikka kellast. Mõnel ei saa midagi seadistada. Teisel saab jälle nime ja vanaema kinganumbri ka sisestada.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
kas ma saaksin ka kuskil spordiklubis nende asjade paika panemiseks abi kui küsiksin. (käin planetis)

no kui küsid kenasti mõnelt meessoost isikult siis kindlasti aitavad :blink:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

No mul on Polari pulsikell sain nüüd paika oma kaalu, pikkuse ja sünnipäeva aga mis asi on HR sit ja HR max ja VO2 max?? HR max on ehk kõrgem pulsisagedus :blink: aga mis teised on??...

aga ma õhtul trenni siis küsin asja tundjatelt :rolleyes:

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
No mul on Polari pulsikell sain nüüd paika oma kaalu, pikkuse ja sünnipäeva aga mis asi on HR sit ja HR max ja VO2 max?? HR max on ehk kõrgem pulsisagedus :blink: aga mis teised on??...

aga ma õhtul trenni siis küsin asja tundjatelt :rolleyes:

HR sit on maksimaalne pulsisagedus istudes ehk puhke olekus.HR max on sinu maximaalne pulsisagedus ja VO2 max on kopsumaht vms.HR max saad ise arvutada aga korrektselt saab teada koormustestil!

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides
HR sit on maksimaalne pulsisagedus istudes ehk puhke olekus.HR max on sinu maximaalne pulsisagedus ja VO2 max on kopsumaht vms.HR max saad ise arvutada aga korrektselt saab teada koormustestil!

VO2max peaks siiski olema organismi hapniku tarbimisvõime, mida antakse kirjanduses tavaliselt ühikuna METs.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Minu kellal pikkust ja füüsilist aktiivsust pole vaja sisestada. Kaal ja sugu ja need muud asjad aga küll. Igasugused löögid - maksimumid jms arvutab ta ise välja.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

kas pulsikellaga on võimalik arvutada päevast kaloraasi? ja kui täpne ta on? oleneb ju missugune on inimese ainevahetus ! igataes oleks plaan osta aga ennem tahaks teada kas peale pulsi ta midagi muud ka tarka teeb! :lol: tänud

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

tere! sain pulsikella sünnipäeva puhul kingiks ja nüüd on esile tõstnud end selline küsimus: kas kui pulsikella kanda 24 h arvutab pulsikell baasainevahetuse kaa kalorikulu hulka või ei? minu baasainevahetus on 2000 kcal olen 15a ja 182 pikk kaal 84kg tänud! B)

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Tere!

Kuna kell ise ei arvuta midagi, selleks on ikka vaja ka vööd kanda ;) Kui Sa seda 24h kanda tahad, siis miks mitte.

Täpset tulemust Sa nagunii ei saa, no muidugi arvestab ta seal ka Sinu poolt sisestatud pikkus ja kaalu, pulsi vahemikku jne, aga tegelikult on ka see üks umbmäärane tulemus.

Lihtsam on kasutada valemeid ja need paar tehet paberi peal ära teha.

Jaga seda postitust


Viita postitusele
Jaga teistes saitides

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now

  • Viimati Sirvimas   0 liiget

    Ühtegi registreeritud kasutajat ei vaata seda lehte.

×